Arkadaşımla olan tartışmamız

iyikiamaiyiki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2020
2.173
551
9 senelik arkadaşlığımız vardı.İlk zamanlar iş arkadaşlığı olarak başlasada o işi bıraktıktan sonrada devam etti.
ben 2022 yılında dış gebelik ameliyatı geçirdim.biraz zor bir süreç oldu ve o günden beri hastalık hastalığı ile uğraşıyorum.Geçer gibi oluyor ancak bazı zamanlar çok kötü oluyorum yaşayan varsa beni anlar.
Arkadaşım dış gebelik geçirdiğim dönem çok fazla destek olamadı çünkü yeni doğum yapmıştım ama ben o anki psikoloji ile kırıldım içime kapandım ve kimse ile konuşmadım eşimle bile.Daha sonra kendimi biraz toparladım ve arkadaşımla geçmişte olan güzel günlerimizin hatrına ve gerçekten değer verdiğim için görüşmeye başladık ailece eş ve çocuklarımızda dahil
Ben baya bir toparladım aslında iyiydim ancak şu sıralar yine eskisi gibi oldum.Bu ay 2 kez regl oldum ve ilişkide canımın acıması sebebi ile enerjim düştü ve moral bozukluğu yaşadım.
Arkadaşıma yazdım seninde böyle oluyormuydu ya birşey varsa vs gibi.oda cevap yazdı açıklama yaptı ama ben ağlıyorum yani o kadar korku varki içim içimi yiyor.Bana sen artık ilaç iç destek al,hastasın,insanlar senin arkandan hastalık hastası diye konuşuyordur,baban eşin ailen bıkmıştır,hepimiz bir yere kadar,bunlar herkeste olan şeyler ama kimsenin yüzü senin gibi düşmüyor gibi şeyler yazmış
bende hastasın diye söylediği zaman o kadar üzüldüm ki anlatamam
sonra ben doktora gittim alttan baktı hormon tahlili yaptı birde karından ultrasonla baktı birşey yok dedi ama ben bir türlü endişeleri içimden atamıyorum
bana daha sonra mesaj yazmış seni gördüm yüzün asıktı birşeymi oldu diye
bende yazdım bana bunları dediğin için üzüldüm anlatmama kararı aldım dedim
bana ben senin iyiliğini düşünüyorum farkına var diye yazmış
bende farkına varmadım hatta hastasın deyince daha kötü oldum,iyi günde herkes yanında önemli olan zor gününde yanında olması gibi uzun bir cümle yazdım
bana sonra yeter artık sürekli beni suçlamandan bıktım,Allah ailene sabır versin çok zor bir insansın,bundan sonra ne sen beni tanı ne ben seni tanıyayım,sen iflah olmazsın yazma bana artık diye cevap yazmış

Ben ona kendimden bıktım,ailemde bıktı desem bile bana olur mu o senin ailen bıkar mı hiç sen hasta değilsin bu geçici bir süreç gibi rahatlatıcı şeyler demesi gerekmez mi?yani o aynı durumda olsa ben böyle söylerdim asla hastasın demezdim.
hastalık hastalığı çok zor bir durummuş,inanın ben böyle olmak istemezdim asla doktora giden bir insan değildim ve önceden arkadaşım işyerinde çalışırken 2 sene onun hamilelik,yumurtlama,ara kanam,kızının rahatsızlıkları vs hep dinledim ve ben ona her gün yazan biri değilim çok kötü olduğum zamanlarda yazdım ama artık kimseye anlatmak istemiyorum

Ben ona kendimden bıktım,ailemde bıktı desem bile bana olur mu o senin ailen bıkar mı hiç sen hasta değilsin bu geçici bir süreç gibi rahatlatıcı şeyler demesi gerekmez mi?
Öncelikle çok geçmiş olsun.

Çocuğu var, eşi var yani sizi ne kadar oyalayabilir ki? Bütün gün hastalık konuşsa ertesi gün yine hastalık konuşacaksınız. Herkesin hayatı var, evet dostlarımızın yanında olmalıyız ancak zaten yapabileceği şeyi yapmış, bu psikolojik hastalık yani siz fiziken iyisiniz. Bence destek almalısınız.

Mesela benzerini yaşadığım bir durumun örneğini vereyim.

Yakın arkadaşım işinden memnun değil ama çalışmak zorunda. Bende ona KPSS’yi dene demiştim ta 1,5 sene önce. Bak abartmıyorum 1 sene boyunca hem işini şikayet etti, hem KPSS’yi nasıl yapacağım diye hayıflandı.

Artık konuşmalarımız “yapamayacağım, kpss’yi kazanamazsam, offf enerjim yol, bitkinim, bizi mi alacaklar, yüksek puan alamam, matematik nasıl olacak, beni lütfen gazla” şeklindeydi koca 1 yıl boyunca. Ama asla kitap açmadı, hiç çalışmaya başlamadı bile yani.

En son bende keskin bir konuşma yaptım. Çünkü elde telefon 1 saat mesajlaşıp kimseyi ikna edecek vaktim de enerjim de yok. İnsan sıkılıyor yani aynı şeyleri konuşmaktan. Arkadaşınızı haksız bulmadım, gerçekten aynı şeyleri defalarca konuşmak insanın modunu düşürüyor, ben mesela KPSS’ye başlamıştım ama bıraktım artık çünkü onu gazlamaya çalışırken o beni düşürdü. Sınav geldi çattı bir halt yok kafamda.

Son düzenleme:
Arkadaş denilen kişi sizi her daim pohpohlamak zorunda değil.

"Ben de onun dertlerini hep dinledim", demişsiniz ancak, kadın, size var olan rahatsızlıklarını anlatmış anladığım kadarıyla. Siz gerçek rahatsızlıkların yanında eften püften şeyleri de dert etmişsiniz, sürekli bir memnun olmama-şikayet durumu, kim olsa kızardı bana kalırsa.

Arkadaşınız size, sizin yazdığınız şekilde bir mesaj yazdı ise; mesajı ile arkadaşlık sınırını ve haddini aşmış.

Kusura bakmayın ancak sizin de arkadaşınıza cinsel yaşamı ile ilgili soru sormanız hoş olmamış. Bir sorununuz varsa bunun çözümü için öncelikle doktora gitmelisiniz. Genel bilgi paylaşımı farklı ancak sizin sorunuz çok daha özel olmuş.

İnanın ben onun ne özel konularını biliyorum.ara kanamaları,her ay hamilemiyim muahbbetleri,yumurtlama dönemleri herşeyini anlatıyordu.Yani aramızda özel diye bir konu olmadı hiç

Kimse kimseyi avutmak, teselli cümleleri kurmak zorunda değil. Yılların arkadaşlığı olsun olmasın. Kimse kimsenin negatifini yüklenmek zorunda değil. Denge önemli böyle şeylerde. Bunu istiyorsanız, sizin de onun negatifini alıyor olmanız, teselli ediyor olmanız gerekir. Hep kendinize beklemişsiniz gibi anlaşılıyor

Ben ona her gün yazmıyorum.Ailesi olduğunu biliyorum ancak gezmek için yemek içmek için sürekli arıyor yada yazıyor.Ben zaten işini gücünü bırakıp bana zaman ayırsın demiyorum.bana hastasın baban bıkmıştır arkandan konuşuyorlardır dediği için üzüldüm.Halbuki ben ona çok destek olmuştum.
İyerinde çalışırken sürekli kızının bakıcı muhabbetlerini,kızının kabızlığını,hastalığını dinlemiştim.
Eşiyle olan yumurtlama dönemindeki ilişkisine varana kadar anlatıyordu

İnanın ben onun ne özel konularını biliyorum.ara kanamaları,her ay hamilemiyim muahbbetleri,yumurtlama dönemleri herşeyini anlatıyordu.Yani aramızda özel diye bir konu olmadı hiç
Regl döngüsü ve üreme sağlığına dair konuşmalarınızla, bir süredir konuşmadığınız arkadaşınıza mesaj atıp "eşiyle cinsel yaşamında acı duyup duymadığını sormanız" aynı mı sizce ?

Zamanında çok dinledim ben.
Kızının bakıcı sorunu,hastalığı vs
İkinci çocuğu hemen olmadı bana her ay yumurtlama dönemi şöyle oldu diye anlatıyordu herşeyini dineldim.Bunaldığım zamanlar olmadı mı oldu ama yakın arkadaşım olduğu için hiç birşey demedim

Ya çok özür dileyerek yazacağım ama aynı sizin gibi bir arkadaşım vardı. Çok sevdiğim senelerdir de dostum olan birisiydi. Ben de arkadaş olarak iyi bir dostumdur dinlerim elimden geleni yaparım iyi günde kötü günde. Ve insanlara kolay kolay ters gidemem ama beni bile bıktırmıştı artık. Ne zaman bir şey konuşsak muhabbet etsek bir anda uzun uzun paragrafları yazıp hayıflanmaya başlıyordu hayatım şöyle kötü böyle kötü kayboldum çok kötüyüm falan. Elimden geldiğince destek olmaya çalışıyordum ama nereye kadar? Psikolojik destek al dedim çalışıyor olmasına rağmen para yok dedi e sağlıktan daha önemli neye harcama yapacaksın ki kötüsün madem. En son yine biz konuşurken bambaşka bir konu konuşurken yine bi anda başladı ve artık senelerdir dolduğum için sert bi mesaj yazdım melankolik olduğunu herkesi çok yorduğunu dert olarak somut bir şey anlatmadan sürekli olumsuz düşünüp olumsuz yazdığını bir sürü şey. Sonra ertesi gün kendisi özür diledi ama bir daha mesaj atmadım. Çok seviyorum ama beni o kadar yordu ki anlatamam. Destek alın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…