Arkadaşımın rahmetli annesi için

atasub

Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2023
176
147
35
Merhaba arkadaşlar arkadaşımın rahmetli annesi için adak adadım
Adagim esmaul husnayi büyük ebced değerleriyle hepsini tek tek okuyup rahmetlinin ruhuna hediye etmekti
Ama büyük ebced değerlerine göre bazı esmalari milyonlarca okumak gerekiyor tek başıma niyet etmiştim ama bitiremicem sanırım esmalarin çok olanlarında yardimci olan olursa çok sevinirim

Ya hafid küçük ebced değeri 1481
Büyük ebced degeri 2.193.361
Ben 61.000 tane okudum
Yardımcı olursanız çok sevinirim

10.000 okudum Freddy arkadaşımda 1000 okudu rabbim tez zamnda bitirmeyi rahmetlinin ruhuna hediye etmeyi nasip eder inşallah

Adak yapmış ve niyet etmissiniz bunu sizin tamamlamanız gerekir

Ve hangi Esmalar milyonlarca okunuyormuş

Hiç boyle bir şey duymadım her esmanin sayısı var evet ama milyonlarca esma hangisiymiş bence bir araştırın

Son düzenleme:
Ve ayrıca kendi adağınız için yardim.istiyorsunuz üyelerden çok fazla yapamadım diye

Ama cuma günü konu açıyorsunuz ihtiyacı olanlara dua edeyim diye

Bilemedim ne desem

Ve ayrıca kendi adağınız için yardim.istiyorsunuz üyelerden çok fazla yapamadım diye

Bilemedim ne desem
Bunda yanlış dusunucek bir şey göremiyorum ben kendim için istemedim biri rahmetli biri için diğeri de içimden gelen bir şey neden böyle fesatca düşündünüz anlam veremedim

Bilemedim ne desem
Ayrıca amacım bir an önce rahmetlinin ruhuna hediye etmekti yardımcı olmak Zorunda değilsiniz

Bunda yanlış dusunucek bir şey göremiyorum ben kendim için istemedim biri rahmetli biri için diğeri de içimden gelen bir şey neden böyle fesatca düşündünüz anlam veremedim
Fesatca düşünmedim ne alaka

Bu konunuzda adak yaptim diyorsunuz Esmalar için dimi.. milyonlarca çekicek esma varmış öyle diyorsunuz...arkadaşlardan yardım isyorsunuz ki adak kendin yaptığın bir şeydir başkasıyla değil ve ayrıca milyonlarca okunacak esma yoktur yok böyle bir şey
Ha siz okursunuz bilemem kim öldüyse rahmet olsun duanız kabul olsun ama yetistiremedim diye bir kaç defa yazıp yardım isteyip başka bir konu açıp kim dua isterse dua edeyim deyince bende şaşırdım

Hanı yetişecek duanızı bitirin adaginizi öyle

Hem dua yetistiremedim diye destek isterken hemde birilerine dua edeyim diyorsunuz siz bilirsiniz

Adagim tek başına yapılması gerektiğini bilmiyordum bunu uygun şekilde açıklamasını yapmış olsaydınız bende yanlış anlamazdim kusura bakmayın dini bilgim çok geniş değil kendimi geliştirmeye çalışıyorum müslümanın muslamana ettiği dua ne güzel duadır dendiği için böyle bir şey yaptım keşke uslubunuz karsinizdakinin bilgisizligini düşünerek olsaydı

Bakin size ne yazmışım burda üslub bozukluğu nerde söylermisin

Adakla ilgili googleye bak diyanetin sitesine bak
Adak kendinle ilgili bir durumdur kendi sözün Allaha verdiğin söz bu kurban olur dua olur oruç olur para olur
Bunu kendin yaparsın Esma sözü vermişin bunu kendin yapmalısın

Esmalarin milyonlarca sayısı yoktur

99 esma vardır belli sayıları vardır bunuda araştır

Mesela örnek Ya Cami 114 defa okunur fakat dilek için başka niyetler için farklı sayıları vardır

Siz sadece çekilecek sayıyı çekin

Benden tavsiye

Ama sizin dediğiniz küçük ebced degeri ben büyük ebced değeri olarak niyet ettim oda küçük ebced değerinin çarpımı oluyor

Ama sizin dediğiniz küçük ebced degeri ben büyük ebced değeri olarak niyet ettim oda küçük ebced değerinin çarpımı oluyor
Ben dedim bildiğimi paylaştım

Şuan salavat okuyoruz salavat hatmi de var sayısı oldukça fazla bazı duaların hatmi olur

Ebced harfleri küçük büyük sayısı yada sizin adağınız neydi siz bilirsiniz diyanetin sayfasına bakın dedim araştırın dedim

Artık size kalmış ne kadar okursunuz siz bilirsiniz Allah kabul etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…