Arkadaşımın Destek Olmak Isterken Beni Zor Durumda Bırakması

Hamile arkadaşınıza gitmeyin. Kendi evinize geçin. Sünger yataklar var ince(uzun yer minderi) . 2 tane alırsınız. 1 tane de küçük tüp. Bunlar sonraki zamanda da işinize yarar. Boşa gitmez.

Temizlik için birini tutmayı düşünüyordunuz sanırım. Oraya para vermeyin madem arkadaşınız siz işteyken yapsın, siz işten çıkınca birlikte devam edersiniz. Bisküvi, domates, zeytin idare edersiniz. Tüpte çay yaparsınız. Bir tencere bile yeter, çaydanlığa gerek yok, su kaynatıp sallama içersiniz. Tencere yoksa arkadaşınızdan ödünç bile alabilirsiniz. Eski, çok kullanmadığı varsa, ya da ucuz yollu bir şey satın alın.

Arkadaşınız da demiş zaten kamp yapmış insanız diye. Koşullar neyse uyum sağlasın. Taksiye de para vermeyin. Evinizin konumunu atın, o gelsin. Erken saat galiba, evinize geçersiniz akşam. Sabah o gelince karşılayıp evden işe gidersiniz.

Ben de sizin gibiyim. Yardım almam genelde. Ama bu tarz insanlara da olabildiğince rahat olmayı öğrendim. Çünkü kendi asla düşünmüyor. Sen stres yaptığınla kalıyorsun. Olmaz deyince de yok kırıldım yok bilmem ne... Arkadaş olsa eyvallah da benim ablam böyle, atsan atılmaz. Ben de kendimi kasmamayı öğrendim. Çat diye gelecekse yemekleri ona yaptırıyorum mesela. Ya da başka durumlar olunca ben de rahat davranıp ona bir şeyler yaptırıyorum acayip mutlu oluyor. O mutlu, ben mutlu...

Sadece hamile olan arkadaşınızı olayın dışında tutun. Yazık kadına. Bunu tutayım derken ordaki arkadaşlığınız patlak vermesin. Çünkü hamile arkadaşınızın cephesinden dinlersek siz tamamen suçlu olursunuz.

Vala evde ne varsa o şekilde kullanin. Hamile arkadaşınızın evine hiç kalmaya gitmeyin, kadın birde hamile şimdi huzursuz olur kırılmasın diye bisey diyemez ama olmaz yani misafirin misafirin ağırlamak zorunda değil.
Sizde iki gün niye orada kalıyorsunuz ki, ev boş olsa dahi kendi evimde kalırım kimseyi rahatsız etmem.
Gelen arkadasinizi rahat ettirmek zorunda değilsiniz. Hazır kurulu eve gelmiyor, 3 gün idare etsin, beğenmiyorsan gelmesin. Taksiyle niye aliyorsunuz toplu taşıma yok mu?
Bi tane küçük tüp alın, yemegi onda yapın. Ama arkadaşınız düşüncesizlik ediyor. Taşınırken kimseye söylemedim, birileri yardima gelince iyice karışıyor herşey kafam dağılıyor benim

Kendim taşındığımda da annemi taşıdığımda da bende kimseden yardım istemedim. Kolilemede ve yerleştirmede daha çok kaos çıkıyor çünkü. Benimde kayınvalidem çok söyledi tek başına yapıyorsun diye çünkü içime siniyordu yıkayıp istediğim gibi kaldırıp götürdüm, uzun süre istediğim gibi yerleştim vs.

Arkadaşınız istediği kadar kırılabilir, bazı insanlar bu süreçleri eğlence gibi görüyor onlara da heyecan cıkıyor bence. Ama açıkca bir kez söylemişsiniz ve buradan dönmeyin ki neyi nasıl konuşup dahil olacağını bilsin.

Keşke bileti almadan bir sorsaydı danışarak gelseydi. Yani gerçekten sevdiğiniz bir arkadaşınızsa ve öyle özel ilgi beklemeyen bir tipse evinize kendisi gelsin. Küçük tüp minik tencere ve tava iş görür. Benim kardeşim yeni ev aldığında kaç gün yerde yattı eşiyle eğlenceli bile gelmiş yaz zaten küçük bir şilte alırsınız yatılır. Evi beraber derler toplarsınız. Zeytin peynir yer geçersiniz hem hamile arkadaşınızda kaldınız diye de vicdan yapmazsınız. Yok özel ilgi alaka bekliyor ille de güzel yemek, taksiyle alınıp bırakılma falan düşünüyorsa söyleyin iptal etsin.

Eviniz varken niye sizde arkadaşınızda kalıyorsunuz hiçbirşeyim olmasa bile yere bi battaniye 2 yastık atar yatarım matlar satiliyor heryerde 80 100 lira kalite olmayanlar ama is gorur bende 2 tane var onlardan alın 2 tane atın yere yatın üstünde yaz günü zaten..birde küçük tüp tamam size de lazım bunlar yani bazen zebillik de güzeldir güzel anlar bırakır. Çok takıyorsunuz kafanıza an'ı yaşayın

Kötü birine benzemiyor arkadasiniz. Bende yapamam ince düşünürüm çoğu şeyi gidemezdim açıkcası ama işte.. Sadece kimileri bodozlama gelişigüzel yaşıyor biraz diyelim.

Ben olsam arkadaşımın evine götüremezdim kesinlikle, kendi evime götürürdüm arkadaşımı. Katlanır yatak gibi bir şey varsa suyu elektriği de varsa yemek işi kolay, kahvaltı domates peynir olmadı bazen dışarıdan ekmek arası falan idare edesiniz ben çok taşındığım için bunları çok yaşadım. O da bilerek gelecek sonuçta kalma kısmı evinizde daha rahat olur en azından millete yük olduk diye stres olmazsınız. Ama sabahın 5’inde nasıl gidip alacaksınız orasını bilemiyorum.

Taksiye binsin size gelsin. Sen de bugunişe başlıyorum ilk günüm sen de şehri dolaş akşam bulusuruz deyip çıkın evden. Size sormadan kafasına göre program yapması saçmalık. Aksam da ben normalde arkadasımda kalıyorum ama kendisi hamile evde fazla yerleri de yok bu aksam seninle ve kolilerle uyuyacağız dersin. İster sabaha kadar sohbet edin ister gitsin bi pansiyon tutsun kendine.

Şöyle yapıyorsun. Diyorsun ki valla ölçtüm tarttım ama ben seni bu süreçte burada rahat ettiremeyeceğim benim için de sıkıntı olacak bu durum. İyilik yapmış kadar oldun çok teşekkür ediyrljm ama sen biletini açığa al benim durumum müsait olduğunda gelirsin rahat rahat gezeriz. Eğer biletin yanıyorsa da önemli değil ben ilk fırsatta sana bir bilet alırım gelirsin ama şu an hiç müsait değilim.

Arkadaşımın evine goturmezdim. Hamile kadın sana evini açmış başkasını getirmenin anlamı yok. Havalar sıcak evine geç ser bir battaniye kampci arkadaşın aliskinmis nasılsa. Sen bisküvi domatesle idare ediyorsan o da eder. Maksati gerçekten seni yalniz birakmamaksa zaten şaşırmaz duruma.

yani arkadaşın gelme zamanlaması hakikaten saçma sapan olmuş
o evde henüz sen bile kalmıyorken gerçekten gelip kalmayı düşünmesi ilginç
en azından yatak, döşek, koltuk gibi temel malzemeler geldikten sonra diğer eşyaları yerleştirme sürecine denk getirseymiş gelişini
hani yardımcı olmak istiyor ya o bakımdan dedim

neyse olan olmuş, belli ki sen de bu arkadaşına "gelme, ertele" falan diyemeyeceksin
bence kesinlikle onu taksiyle almaya falan gitme, konum yolla kendisi taksiye binsin gelsin
sabah 8de işe gitmen gerekiyorsa da gideceksin yapacak bişeyin yok
idarelik sünger yatak şişme yatak gibi bişeyler uyduramaz mısın ?
kampçıların kullandığı tarzda olabilir
hatta arkadaşının gelmesine vakit varsa internetten bile sipariş edebilirsin, gelir o vakte kadar kargosu
yeme içme konusunu hiç düşünme bile. sen ne yersen o da onu yesin
belki dışarıdan söylersiniz bazen poğaça falan alırsınız pastaneden
çaydanlık falan alma. kettle al geç, kahve içerisiniz. kettle tarzı bişey her eve lazım sonuçta

en saçma olan şey arkadaşının senin hamile arkadaşının evinde kalması olur
bunu asla yapmayın
gerekirse senin eşyasız evinde kartonun üstünde yatsın ama hamile arkadaşına asla yük olmayın

Siz arkadaşınıza ben senin gibi destek isteyemem demişsiniz. O da size yardımcı olmaya çalışıyor. Açıkça söylesenize durumunuzu

Cezasını niye veriyor, kendi almış sormadan zaten. Müsait değilim kabul edemem desin bitsin gitsin. Ne yapışkan tipmiş.
Ben olsam vermezdim, mesafe koyar hatta arkadaşlığımı da bitirirdim. Konu sahibi arkadaşlığını bitirmek istemiyor, kötü niyetli değil, çok dostluğunu gördüm diyor o yüzden öyle yazdım. Yani görüşmeyi tamamen kesmeyeceksen böyle teklifler jestler kabul edilebilir bence.

Bence siz cok detaylı dusunuyorsunuz gelen kisi sizin kadar ince dusunmuyor zaten yardima geliyorum demiş yani sizin esyasiz evinize destege geliyor yukarıda bir yorumda yazildigi gibi bunu bir eğlenceye dönüştürün gerekirse yere battaniye falan serip uyuyun yani ne bileyim sizin herseyi çok taktiginizi düşündüm
Bu arada ben de kendi basinin caresine bakan biriyimdir o konuda belki kisilik yapınız farkli oldugundan size garip geliyor olabilir ama tasinma telasinda uzanan bir el kiymetlidir bence (3 kez kendi basina tasinmis biri olarak söylüyorum)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…