Arkadaşımın amacı nedir sizce?

Sil gitsin.. can sıkmaya degmez. Zor zamanlarinizda yaninizda olmayacaksa , size karsi hosgorulu olmayacaksa ve tavirlarindan rahatsizsaniz neden hayatinizda tutuyorsunuz ki? Sizin anlattiginiz durumun benzerini yasadim. Kendi hayati uzerinden laf acip bana laf sokan arkadas bildigim seviyesiz insanlari hayatimdan cikardim. Inanin o kadar rahatladim ki..

İlk gece korkusu sonrasını okumak istedim de
Takıldım oraya.

Seks hayatınızı anlatmanız çok gereksiz birbirinize.
Sıkma kendini, bir süre sonra hoşuna gidiyor falan gibi mi destek oldun?

Fazla samimiyet işte buraya dert konusu açtırıyor

O insanı hayatınızdan çıkarın derim sizi daha da aşağıya çekiyor
Benim de bir arkadaşım devamlı dert anlatırdı, mesajına iş yerindeki yoğunluk sebebiyle her zaman cevap veremezdim alınır küserdi. Sevgilisinden ayrıldı her gün aynı şeyleri anlatıp durdu ben de o dönem sizin gibi başka sorunlarla boğuşuyordum neyse sonra bu birden iletişimi kesti ben nasılsın yazınca bile birkaç saat sonra çok meşgulum demeye başladı onun bana sorduğu gibi bir sorun mu var dediğimde abartıyorsun dedi yeni bir sevgili yapmış bana da ilişkin yok diye bizi kıskanıyorsun dedi sonra da arkamdan bana abartıyorsun dediği şeyler için "missamor çok sorunlu meşgulum dediğim halde beni rahatsız ediyordu, moralimi bozuyordu enerjimi sömürüyordu" demiş. Halbuki her gün aynı dertleri tekrar tekrar anlatan kendisiydi, ben de sizin gibi telkin etmeye çalışıyordum. Tabii ki sonuç olarak iletişimi kestim.
Kusura bakmayın ben de kendimden bahsettim ama aklıma bu yaşadıklarım geldi. Demem o ki, bazı insanlar dünya kendi etrafında dönüyor sanıyor ve herkes onları nazlasın istiyor. Uzak durmak en iyisi.

sizi kiskaniyor ama sizin onu kiskandiginizi saniyor. var bu tiplerden bolca. duzelmez def edin gitsin hayat kisa sevdiginiz sevildiginiz insanlarla birlikte vakit gecirin. trip atmasi gereken sizsiniz. depresyondayken yaninizda olmamis.ee niye var o zaman arkadaslar.

Bi arkadaş vardı eşimin bekar evinden. Biz evlendikten 2 ay sonra ona evlendi eşi ile görüşmeye başlamıştık düğün gecesi komşu olduğumuz yakın arkadaş olduğumuz için evine kadar eşlik ettik filan. Gece bana msj yazdı yapamıyorum korkuyorum böyle böyle devam etti biraz hep destek oldum hep ama . Bebek istiyorlardı bana dedi ki eğer benden önce hamile kalırsan seninle görüşmeyeceğim. Eşi eşime demiş ki benim hanım seninkini kıskanıyor. Kendi kendine triplere girerdi filan en son görüşmeyi kestik aklıma onu getirdin bak şimdi

icinde bir kayinvalide ve eş yer almadığından fazla tavsiye alamadım sanirim:)
Kayınvalidem ile eşimin aile uyeleri-kendi aile üyelerim ile bir şekilde görüşmek zorundayız.Soz konusu sorunları yaratan kişiler aile üyelerimiz olduğunda iletişimi kesip telefon numarasını silmek sorunu cozmuyor, arttırıyor.Ama hayatıma renk katmak,mutlu olmak için kendi ellerimle hayatıma soktuğum kişiler için bu geçerli değil.Gorusmezsiniz olur biter.

Kendisi çocuk doğurmayı dünyanın en büyük başarısı sanan bir Kezban. Kediler köpekler de doğuruyor. Tam Kezban yaa. Hayattaki başka eksikliklerini böyle kapatıyor işte. Size karşı bir sıfır öne geçmiş sanıyor kendini.

Neden diger insanların hayatınızın ortasına bu şekilde bulaşmasına izin veriyorsunuz.

Kırmamak için sustum olayini ben anlamiyorum,o sizi yerden yere vuruyor ve gram üzülmüyor ama siz kırmamak icin susuyorsunuz,sebep ?

Ben ilk sözünde belki yanlis anlamışımdır diye susarım ama 2.cümlede Allah yaratti demem. Kimse benden mühim değil, olamaz

Görüşmeyi kesin..
Sizi kıskanıyor ve sizden önce çocuğu olmasını başarı gibi görüyor bence ..
Böyle dengesizlerle kendinizi üzmeyin bence direk yüzüne vurup yaptıklarını görüşmeyi sonlandırın.

İlk gece korkusu sonrasını okumak istedim de
Takıldım oraya.

Seks hayatınızı anlatmanız çok gereksiz birbirinize.
Sıkma kendini, bir süre sonra hoşuna gidiyor falan gibi mi destek oldun?

Fazla samimiyet işte buraya dert konusu açtırıyor

seks hayatini anlatmak derken? olayi cok yanlis anlamissiniz. alakasi yok.

gece 3 müydü neydi hic uyuyamadim. dizim cok agriyor. yorumlari tektek okudum. hislerimde yanilmamisim. tesekkur ediyorum

Arkadaşlar beni bir süredir rahatsız eden bir konu var. Bir arkadaşım var, beraber okuduk, bir süre beraber çalıştık. Herşeyimizi bilirdik, eskiden epey yakındık.

Evlendiğinde ilk gece korkusu yaşadı, ona çok destek oldum aşması için, ayrıca o dönem çocuk düşünmüyordu, bu konuyla ilgili bana sürekli mesajlar atıp duruyordu, ben de o dönem çocuk sahibi olmayı düşünmüyordum ve aklına takılanlara cevap verip destek oluyordum ki o dönem depresyondaydım üstelik. Ayrıca işle ilgili sorunlarım da vardı, akşamları çok erken uyuyordum, telefona pek bakmıyordum... Ama yine elimden geldiğince yazışıyorduk.

Birgün bana aniden "ben hamileyim sonunda amacıma ulaştım" dedi. Çok sevindim. Güzel dileklerde bulundum. Lakin şaşırmadım da değil, istemediğini söyleyip çocuklu kadınlardan dert yanan kişi bir anda hamile kalmak için aylardır çabaladığını söyledi. Bir bildiği elbet vardı. Sevincini paylaştım. ancak tavırları zamanla tuhaf bir almaya başladı. Bu sefer de sürekli çocuk yapmakla ilgili mesajlar atıp benim neden çocuk sahibi olmayı düşünmediğimi sorgulamaya başladı. Ki sebebini de bildiği halde. Her mesajına o ağır depresyonuma rağmen cevap verdim. ( oysa kimseyle bir gram konuşacak halim yoktu o dönem)

Ancak benim depresyonum gitgide içinden çıkılmaz bir hale gelmişti, işten ayrılmayı düşünüyordum. Yani kısacası kendi derdimle meşgul idim, aşırının aşırısı uyuyordum. Arkadaşın yazdığı mesajlara son dönemlerde bakamıyordum bile. Sonra bana "neden yazmıyorsun, hamile olduğumu söyledim yazmamaya başladın" gibi saçma cümleler kurmaya başladı ki içinde olduğum durumu bildiği halde. Açık açık "iyi değilim, sürekli uyuyorum, telefona bakmıyorum" da demiştim.

Lakin bende, bu arkadaşıma karşı o olaydan sonra bir soğukluk oluştu. Soğukluğun nedeni bana takındığı tavır. Bu tavırları ilk tanıştığımızda da vardı, ama bu kadar ağır değildi. O dönemden sonra iyice arttı; sürekli bir laf sokma, açık arama, aşırı merak ve moral bozma havası içinde. Aynı sektörde çalışıyoruz, ve sosyal medyadan sürekli beni takip ediyor, işle ilgili can sıkıcı bir mevzu olduğunda bunu hemen yüzüme vuruyor. Geçiştiriyorum, konuyu değiştiriyorum. Açıkçası şimdiye kadarki bu uzun süreçte hiçbir zaman kırıcı konuşmadım. Bu yaptığını yüzüne vurmadım. Her zaman nazik ve kibar oldum. ancak artık canım iyice sıkılmaya başladı.

Çok uzattım. Sizce arkadaşımın böyle davranmasındaki sebep ne olabilir? fikirleriniz önemli...

Bence sizinle bir yarış içerisinde. Kendince sizi alt etmeye çalışıyor. Uzaklaşın derim.

Neden diger insanların hayatınızın ortasına bu şekilde bulaşmasına izin veriyorsunuz.

Kırmamak için sustum olayini ben anlamiyorum,o sizi yerden yere vuruyor ve gram üzülmüyor ama siz kırmamak icin susuyorsunuz,sebep ?

Ben ilk sözünde belki yanlis anlamışımdır diye susarım ama 2.cümlede Allah yaratti demem. Kimse benden mühim değil, olamaz
eski gunlerin hatrina idi. artik o gunler cok mazide kaldi.

Görüşmeyi kesin..
Sizi kıskanıyor ve sizden önce çocuğu olmasını başarı gibi görüyor bence ..
Böyle dengesizlerle kendinizi üzmeyin bence direk yüzüne vurup yaptıklarını görüşmeyi sonlandırın.

o donemler cocuk sahibi olmayi dusunmuyordum. neyin yarisina girdi o zaman onu bir anlasam.

X