arkadaşım mı hatalı çocuk mu?

Bu arada üst model araba demek daha fazla sigorta parası ödemek demek. Model yıl iyi oldukça sigortası kaskosu her şeyi daha da artar.

Bu arkadaşın daha üst model alacak parası yokken, sigorta kasko araba bakımı için neye güvenip araba alıyor? Enayi erkek arkadaşına güveniyor belliki.

Arkadaşım çocuktan araba parası istemedi. Arkadaşım daha yeni atandı. Çocuk zaten işi gücü arabası vs olan birydi. Arkadaşımın da araba almasını istiyordu borca gir gir yoksa olmuyor diye ısrar ediyordu. Nitekim kız para topladı kredi çekti kendine araba alacak kadar çocuk da az bir destek çıktı biraz daha üst model al diye. Sonra aldığı araba masraf çıkardı evdeki hesap çarşıya uymadı çocuk elbette ki kız için elinden geliyordu bir şeyler yaptı hep. Burada benim sorum kız makineyi şimdi değil iki ay sonra alacağım sana dedi diye fedakar değil anlamı mı çıkmalı? İşin için para girince herkes çirkinleşiyor ama burada yorum yaparken bunu okuyan birilerinin olduğunu da unutmayın. Kız kimseden bir şey istemiyor da haberini de vermiyor. Ben bunun bizzat şahidiyim

Bize hatalı kim diye fikir almaya gelip, bu kadar savunman çok anormal.

Araba lastiği öyle iki ay sonra alınacak ertelenecek alışveriş değildir. Önümüz kış olmasa bile kuru, güzel hvada bitmiş lastikle yolculuk yapmak tehlikelidir. Eğer lastiklerin sıkıntısı varsa, değişim gerekiyorsa beklemeden değiştirilmeli. Sevgilisinin canı kızın umrunda değil.

Ayyy ne istemiyor ne istemiyor. Gözü doymamış aç utanmaz arkadaşına bak ya, ne kadar meraklı elin herifinin parasını yemeye. Gebermiş cebinden beş-on bin arası lastik parası çıkacak diye.

Sevgilisi pahalı saat, telefon diye öylesine keyfi bir şey istememiş üstelik. Bir ihtiyacı için destek istemiş. Böyle bir destek görmediği için haliyle bozulmuş.

Anasının babasının sahip çıkıp, gözünü doyurmadığı böyle tipleri elin herifleri doyursun diye bekliyorsunuz. Azıcık utanması olsun.

Burada benim sorum kız makineyi şimdi değil iki ay sonra alacağım sana dedi diye fedakar değil anlamı mı çıkmalı
Cıkmıyor? off yarın olmaz simdi demiyoruz cunku onca şeyi biz almadık? Hediyeleri alma denmesine ragmen bekletmeden alıp kartlarını sisiren borcalanan cocuk icin öyle demek ki.Artık durumu düzeltmek icin lastiklerle beraber hediyeleri ya iade etsin ya da ellerinde cicekler ve kahve makinesi kapısında bitsin ne diyim.Yaslanmısım ben anacım evlenmeden sidik yarısına gireni de ilk görüyorum..

Lastikler kıza alınmış. Kız oğlana kahve makinası alacakmış sonradan yan çizmiş.

Lastikler kıza alınmış. Kız oğlana kahve makinası alacakmış sonradan yan çizmiş.

Daha da kötü.

Ben adamın arabasının lastiği sanmıştım.

Meğer kızın sevgilisine kitlediği arabanın lastikleriymiş. Adam kendisi için istedi sanıyordum.

B baykusguness Gerçekten hem arabayı, hem arabanın bakım masraflarını lastiğine kadar kitlemiş arkadaşın memur atanmış maaşıyla neye masraf yapıp parasız kalmış? Cebinden para çıkmıyor kızın maşallah.

Ulan mal. Sen olayı bile anlamamışsın burada ne konuşuyorsun. Kimse kimseden lastik istemedi. Araba ne zaman alındı sen onu mu biliyorsun şimdi de lastik alım zamanını hesaplıyorsun. Çocuğun istediği şey kahve makinesi mi ihtiyaç. Kız güzel bir dille şimdi kredim henüz bitmedi bir iki aya daha rahatlicam öyle alim diyor. Çocuk kıza aylar önce yaptığı şeyi söylüyor. Aman ne anlatıyorum sen boş boş konuş.

Ablam ya buradakiler de cidden başka dünyadan. Olayı bile anlamadan arkadaşa giydiriyorlar. Tanımadıkları bir insan için hakaret boyutunda çirkince konuşmak ne kadar mantıklı.

İyi yapmış. Şaka da olsa duymak istediği şeyi soylemeseydi.

Hikayedeki kız sensin değil mi?

Ben yine iyi niyetli düşünüp, kız arabanın lastiğini bile kitlememiştir sanıyordum, adam kendi arabasına lastik alacak sandım. Meğer arkadaşın baya açmış. Arabayı sevgilisi aldı, arabanın bakımı+lastikleri sevgilisi aldı, hem kıza hem eve hediyeleri sevgilisi aldı. Eee? Neye borcu var, kuaföre mi? Yazık yemin ederim, böyle tipleri kimse doyuramaz.

Araba parasını da almamalıydı bana kalırsa. Benim bütçem belli,ben bu parayı kabul edemem kendi bütçeme uygun araç alacağım demeliydi. Araba almaya gücü yeten,lastiğini zaten kendisi alsın, onunda ödemesini adamın yapmasına izin vermiş ,bu da en başından hatalı bir davranış.
Hassassa geri ödesin zaten laf ettirmesin.
Ben cidden anlamıyorum "bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü" misali büyük ve yüklü miktarda hediyeler kabul edip sonrada parasını istedi benden diye bozulmak tuhaf.
Babasının oğlu değil bu,nişanlısı değil ,eşi değil el adamı,arkadaşınız bunu idrak edip bozulacagı,ezileceği durumlara sokmasın kendisini zaten. Olması gereken bu.

Hesap hareketlerini görseniz mali şube gelir basar ben bizzat şahidim. Çocuk gönderiyor kız geri gönderiyor. Sürekli bu şekilde. Ve sonunra bir şekilde şöyle böyle diyerek istediğini yaptırıyor kıza
Böyle bir adamı sevgili diye yanında tutan kızında ya gözü aç ya da aklı melekeleri eksik

Bu kadar sinirlendiğine göre o kız sensin başkası diye kendini kandırıyorsun. Artı çok kabasın çocuk sende ne buluyor acaba?

Maddiyati pahalı hediyeler almak sevgili ilişkilerinde önerilmez.Kim çiğ kim değil bilinmez.Birde niye yani bu işlere girmek bir çiçek alırsın bir yemek ismarlarsin bir kahve tatlı bir tişört bir ayakkabı bir kitap.Altin mücevher araba kredisi bilmem nesi işte sonu böyle olur normal buraya evrilmesi.Cocuğun kusuru ne böyle seri hediyeye bağlamis sonunda kaz gelecek yerden tavuk esirgemiyim kızı bağlayıp kredi cektireyim falanmi.Supheyle yaklaşırım.Cok iyi bilmediğim yıllarımın geçmediği insandan böyle şeyleri kabul etmem baştan iade ederim açık açık da konuşurum.Derde gerek yok.Arkadaşınız bıraksın duygusal manipüle olmayı neyi var neyi yoksa iade etsin saç tokasina kadar biz birbirimize iyi gelmiyoruz herşey için teşekkürler deyip komple kessin.Yoksa ilerde başı ağrır canı cok sıkılır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…