Arkadasim bitmeyen misafirligi ve yaptiklari

Siz karı koca el iyisi bir ailesiniz bence. O arkadaşlarınızı ömrünüz boyunca bir daha görmeyecekseniz kullanıldığınızla kaldınız. En fazla 1 hafta sonra evden gitmelerini istemeliydiniz. Böyle tiplerle her türlü kötü olursunuz zaten yapmadan kötü olsaydınız keşke. Ayrıca 1 sene birlikte çalıştığınız, sadece arada telefonda konuştuğunuz bana göre arkadaş sınıfına bile girmeyen bir insanı ve ailesini 1 ay nasıl evinize kabul ettiniz anlamadım. Huyları belli değil, ne oldukları belli değil. Ben olsam dışarda yemek yer görüşürdüm o kadar yani. Siz insanlarla hiç sınırlarınızı çizemiyorsunuz sanırım.
Ben bir de buna benzer birşey yaşadım hem de öz kardeşimle dış kapının dış mandalı bir tiple de değil. Kardeşime 2 haftalığına tatile gittik tek yaşıyor. Elimiz kolumuz dolu gittik, evi sürekli temizledik, bulaşık çamaşır asla bırakmadık.biz misafir olduğumuz halde biz kardeşimin gönlünü yaptık. Sürekli dışarda yedik hep biz ödedik. Sonra başka ile gezmeye gittik oteli bedavaya getirmek için eşimle benle aynı odada kalmak istedi. Hayır diyince surat astı. Herşeyi biz ödediğimiz için nakit paramız hiç kalmadı 30 TL borç para istedik hepimiz bir yerde atıştırmalık birşeyler yiyecektik. Çok problem etti sonra bizle konuşmadı. Tüm gezimiz mahvetti. Evine tekrar dönünce de sizin paranıza kalmadık diyerek suratıma para attı. Ertesi gün otele geçtik, toplamda 5 gün kalmış olduk. Ondan beridir de görüşmüyorum kardeşimle o gezide daha yazmadığım birsürü çirkinlik yaşadık.
Yani bende misafir tarafıydım kullanan kardeşim olsa bile tatilimi kestim evinden gittim ve iletişimimi kestim.
Ben kardeşime mesafe koyabiliyorsam siz dış kapının dış mandalına hayli hayli yapabilirsiniz.
Lise arkadaşım ki iki sene aynı sırada oturduk. Sonra üniversite , evlilik hayati derken en az 10 sene görüşmedik. Arada bir telefonla mesajlastik. Ki oradan bile bazı huylarınin değiştiğini kafamızın artık çok da sarmadigini anladım. Bana benim sehirime gelmeyi , bende yatılı misafir olmayı teklif etti. Güzel bir bahane bularak red ettim. Senelerdir gorusmedigim, eşinin ve çocuğunun huyunu suyunu bilmediğim birini evime yatılı davet edemezdim. Konu sahibi de aynı durumdaymis

Teşbihte hata olmaz ama tam bir sen eşek olduktan sonra semer vuran çok olur vakası. Yıllar önce bir sene iş arkadaşı olduğunuz insanı eve günlerce yatılı misafir almak neyin kafası. Herşeyi geçtim huyunu suyunu bilmediğiniz tanımadığınız elin adamı evlatlarınız ile yaşadığınız eve hangi akıl ve cesaret ile sokuyorsunuz. Ergen olsanız şu para ile arkadaş edinmeye çalışmışsınız diyeceğim ama o yaşı da geçmişsiniz. Aklınızı başınıza alın. Bu hikayede tek suçlu var o da sizsiniz. İstemediğiniz durumlara ses çıkarmak, yerine böyle kendinizi kullandırıp arkadan konu açmak da biraz komik olmuş.

ya ben haksiz miyim? benim oz annem babam uc ay kaldi da yazik bi kere bile buzdolabini acip bisey yemediler, kac kez israr ettim, odalarinda dolap var, icini doldurdum, yeyin diye de israr ettim anne babama bi icecek almadilar, bi kahve makinesinden kahve yapmadilar, kv kp de oyle!!! bu hal normal mi?
bir de giderken bozuk atiyorlar, esim otel aldik biz demis, kocasi da ne zahmet ettin demis, esim de abi ben sadece kendimize aldim demis, ondan sonra kocasi bozulmus, ben de bakayim otellere demis, en son da dediler ki biz gelmiyoruz, baska arkadasa gececegiz, oyle gittiler....
Özelden telefon numaranızı gönderebilir misiniz? Ben de arkadaş olmak istiyorum sizinle. İki çocuğum var, gerekli şartları taşıyorum. Sabahları ses yapmayız, dolap açmayız, ev işlerine ve yemeklere yardım ederim. Sıraya koyarız, nöbet usulü. :KK50:
Şaka bir yana ben annemde evlenmeden önceki yatağımda uyuyamayan, annemde kalamayan bir insanım.. İnsanların bu rahatlıklarını anlamak çok zor. Ben olsam en fazla bir hafta dayanır ve gitmemiz gereken bir yer var, kendinize kalacak başka bir yer bulun derdim. Hayatımdan çıktığında yeri doldurulamayacak bir insan değilse asla sabır göstermem bu konularda.

40 a iki kala ben net olmayı öğrendim çok güzel. Eskiden ben de yapardım öyle. Akbil basıp karşı tarafın ben öderim demesini beklemek, ben yer verdigimde AA yok sen otur denmesini beklemek. Maddi manevi o yaşanan şeyler önemli değildi benim için. Dusunulmek ve iyi niyet önemliydi. Kırıla kırıla kırılmamayi ve net olmayı öğrendim.

Bu arada net olmamak gerçekten iki taraf için de çok kötü. Bir kez de bana arkadaşım böyle net olmadı. Ben çok arada kalmıştım. Çocukları birlikte sünnet ettirecektik. Onlarda araba var bizde yok. Birlikte gidelim dedi arkadaşım. Biz normalde otobüsle gidecektik. Neyse gittik. Ordayken üstü kapalı benzin parasindan bahsetti. Herşey çok masraf benzin bile şu kadar tutuyor gibi bir cümle. Ben borçlu kalmayı hiç sevmem. Bonkorum de. Ama o an benim bakış acıma göre benzin parası teklif etmek bana daha ayıp geldi. O kadar arada kaldım ki. Bişi diyemedim. Cimriligimden ve kullanmaya çalıştığımdan değil. Ben arkadaşıma sizi de götüreyim desem benzin parası beklemem diye kendi bakış acıma göre değerlendirip ona göre hareket etmiştim.

Eşim de mesela çok yakın arkadaşları ile arasında borç kelimesinden rahatsız oluyor. Alırken de verirken de. Hesapsız alıyor. Parası olsa hesapsız da verir biliyorum asla cimri değildir. Ama bana bu garip geliyor mesela. Ben birinden ailemden bile para alsam mutlaka veririm. Yani demek istediğim yaşam şekillerinden kaynaklı farklılıklar oluyor. Net olmak çok güzel.

Bir de bile isteye kan emen tipler var. Evlerden ırak. Sana gelir herşeyi yapar sen ona gidersin yerinden kıpırdayamazsin. Oylesininin direkt yuzune derim ne içimde tutacağım

inanin isin en kolay kismi cocuklara bakmak idi.
yani anne baba oyle tuhaf idiler ki.......
bakin mesela dolapta bir kutu dolusu (30 tane falan) cikolata vardi, dolabi acip hepsini yediler kari koca, copunu de ortalikta birakarak.....
ben bunlar yokken iki tane aldim buzluga sakladim esim yesin cok sever diye... arkadaslar buzlugu karistirmislar onu alip yemisler :KK43:
Okudukça sinirim fırlıyor bu ne yahu ?

Teşbihte hata olmaz ama tam bir sen eşek olduktan sonra semer vuran çok olur vakası. Yıllar önce bir sene iş arkadaşı olduğunuz insanı eve günlerce yatılı misafir almak neyin kafası. Herşeyi geçtim huyunu suyunu bilmediğiniz tanımadığınız elin adamı evlatlarınız ile yaşadığınız eve hangi akıl ve cesaret ile sokuyorsunuz. Ergen olsanız şu para ile arkadaş edinmeye çalışmışsınız diyeceğim ama o yaşı da geçmişsiniz. Aklınızı başınıza alın. Bu hikayede tek suçlu var o da sizsiniz. İstemediğiniz durumlara ses çıkarmak, yerine böyle kendinizi kullandırıp arkadan konu açmak da biraz komik olmuş.
Kesinlikle. Evde çocuklarımı tek bırakmam onlarla. Zaten ne gelirse tanidiklardan geliyor.

Hiç unutmadığım intihar eden emre vakası var mesela. Annesinin kuzeni gibi bişi adam. İş nedeniyle sık sık onlara geliyor onlarda yatılı kalıyor. Aynı odaya yatak açıyorlar. Adam çocuğu istismar ediyor. Büyüyor yetişkin oluyor yüzleşiyor şikayetçi oluyor bişi olmuyor. Bu durumu kaldiramayip 25 yaşında intihar ediyor.

Kimseye güvenmem. Paranoyak şekilde değil. Ama riskleri de goz önüne alırım. Babam yapmaz eşim yapmaz falanca iyi çok iyi yapmaz diye bişi asla yok. İstismarcilar öyle uzaktan belli olan tipler değil. Hep çok iyiydi nasıl olur denilen tipler.

3-4 ay yurtdışından bir projede bir arkadaş grubumuzdan birileriyle tanıştık. Çocuk seyyah nerdeyse otostopla her yeri geziyor. Türkiye'yi seviyor falan. Tekrar geldiğinde ziyaret et mutlaka dedim. Çok iyi çocuk samimi de olmuştuk baya. Geldiği gün yemek yedik falan otobüs saatlerini öğrenmeye çalışıyordu. Eşim de dedi ki burda kal gitme. Neyse o da tamam dedi. Tamam 3-4 ay tanidim çok iyi çocuk ama garantisi var mı. Eşime dedim ne gerek vardı. Ki çocuk benim arkadaşım. Yatarken odanın falan kapısını kitleyip yatmistim garanti olsun diye. Ayy ya gece bizi kesseydi ahhaaa. Olmaz olmaz ama yüzde bir ihtimali düşünüp tedirgin olmustum.

Okuduğumda ilk düşündüğüm sizin ve eşinizin peygamber sabrında olduğunuzdu.Tam anlamıyla tanımadığınız kimin nesi kimin fesi olduğunu bilmediğiniz insanlari tüm bu olanlara rağmen nasıl 20 gün ağırlayabildiniz.Belki hırsızlar belki psikopatlar sizdeki cesarete vallahi bravo.İki yetişkin insansınız biriniz aklını kullanıp diğerine ya biz napıyoruz bunlar hala biye evimizde(tüm bu yaşananlara rağmen) demedi mi.Ben olsam çoktan 3. Günü kapıyı göstermiştim bir güzeldi ağızlarına etmiştim yani

Ya atıp tuttuguma bakmayın ben de kovamazdim😁 ama bir yolunu bulup gönderirdim evden
Ben aleni kullanildigimda canım çok yanarsa söylüyorum. O yüzden benim durup durup ani patlamalarim meşhur. Bir arkadaşım sırf ödev için kullanıyordu beni. Kendi de paylaşmıyordu. Normalde istemeyene bile paylaşırım o kadar seviyorum paylaşmayı. Görevde yükselme sınavımız oldu. Normalde hepsi rakip. Mülakat önünde beklerken kaç kişiye bilgi verdim şu cikabilir şunu ezberle diye. Yapım öyle. Ama kullanılmaktan nefret ediyorum. Daha da üni zamanındayim. Kullanan arkadaş bir de ısrarla mesajla taciz ediyor bak arastirdigin seyleri bana da ver diye. Kafam attı aradım ben seninle ödev paylaşmak istemiyorum dedim. O gün hayatımdan çıktı. 6 yıl sıra arkadasim başka biri de vardı. Okul yıllarım ağlamakla geçti resmen. Dersaneye de birlikte gittik. Son kaziginda artık yüzüne dokuldum. Seninle arkadaşlığımi bitirmek istiyorum sen söylesin böylesin vs. Baya ağlamıştı ama ben kuş gibi olmuştum. Hala arada görüşüyoruz ama benim bütün kinim bitti. Orda bana yaptığı herşeyi kustugum için duygusal midem onunla yaşadığım herşeyi hazmetmis oldu. Eğer dokemediysem hala kötü bir anı olarak beni rahatsız eder. O yüzden iyidir açık olmak duygularını dökmek. Sık sık olması kabalık olur ama arada gerekiyor

Ben aleni kullanildigimda canım çok yanarsa söylüyorum. O yüzden benim durup durup ani patlamalarim meşhur. Bir arkadaşım sırf ödev için kullanıyordu beni. Kendi de paylaşmıyordu. Normalde istemeyene bile paylaşırım o kadar seviyorum paylaşmayı. Görevde yükselme sınavımız oldu. Normalde hepsi rakip. Mülakat önünde beklerken kaç kişiye bilgi verdim şu cikabilir şunu ezberle diye. Yapım öyle. Ama kullanılmaktan nefret ediyorum. Daha da üni zamanındayim. Kullanan arkadaş bir de ısrarla mesajla taciz ediyor bak arastirdigin seyleri bana da ver diye. Kafam attı aradım ben seninle ödev paylaşmak istemiyorum dedim. O gün hayatımdan çıktı. 6 yıl sıra arkadasim başka biri de vardı. Okul yıllarım ağlamakla geçti resmen. Dersaneye de birlikte gittik. Son kaziginda artık yüzüne dokuldum. Seninle arkadaşlığımi bitirmek istiyorum sen söylesin böylesin vs. Baya ağlamıştı ama ben kuş gibi olmuştum. Hala arada görüşüyoruz ama benim bütün kinim bitti. Orda bana yaptığı herşeyi kustugum için duygusal midem onunla yaşadığım herşeyi hazmetmis oldu. Eğer dokemediysem hala kötü bir anı olarak beni rahatsız eder. O yüzden iyidir açık olmak duygularını dökmek. Sık sık olması kabalık olur ama arada gerekiyor
Ama sizin olayda sıkıntılı tutup tutup patlamak eskiden bende öyleydim karşıda ki noluyor ya diyordu çünkü alışkın değil ama bu seferde kopuslar koyu oluyor bunun yerine en baştan sınır koymak daha iyi

Yarısına kadar okuduğum halde inanılmaz sinir oldum. Allah aşkına 20 gün nasıl ve neden katlandınız? Bu kişiyle 13 yıl arkadaşlık kurarken böyle yamyam tavırlarıyla hiç karşılaşmadınız mı peki? Ben net ikinci haftaya konuşurdum çünkü bu saatten sonra arkadaşlığımı keserim ve konuşmayıp küsmesi umurumda olmaz. Bizde de vardı böyle yamyam akraba şimdi kabul etmiyorum merhaba merhaba sadece. Bu nasıl bir yüzsüzlüktür. Ama kusura bakmayın suç sizde. Belli ki her yerde bunu yapıyorlar ve alışkanlık haline getirmişler e herkes sesini çıkaramadıkça yüz bulmuşlar. Adamlar geçinmenin yolunu bulmuş resmen :KK70:

Ama sizin olayda sıkıntılı tutup tutup patlamak eskiden bende öyleydim karşıda ki noluyor ya diyordu çünkü alışkın değil ama bu seferde kopuslar koyu oluyor bunun yerine en baştan sınır koymak daha iyi
Evet onu zamanla öğrendim. Hala sürdürmeye çalıyorum. Ben yapı olarak kendimi çok paralayan biri olduğum için önce paspas olup sonra paspas olmaktan rahatsız olup itiraz eden biriyim. Bunun sağlıklı olmadığının farkındayım. Sanırım artık daha netim. Net olmak gerçekten çok iyi. Patavatsız seviyesindeki netlik yorucu ama sınırları çizme seviyesindeki netlik sağlıklı gercekten

Evet onu zamanla öğrendim. Hala sürdürmeye çalıyorum. Ben yapı olarak kendimi çok paralayan biri olduğum için önce paspas olup sonra paspas olmaktan rahatsız olup itiraz eden biriyim. Bunun sağlıklı olmadığının farkındayım. Sanırım artık daha netim. Net olmak gerçekten çok iyi. Patavatsız seviyesindeki netlik yorucu ama sınırları çizme seviyesindeki netlik sağlıklı gercekten
İşte olgunlasiyoruz öğreniyoruz zamanla kimseyi kırmamak için kendimizi kırmaya yormaya hiç gerek yok

Ben hala bu çiftin var oluşuna inanmakta zorluk çekiyorum. Birçok yüzsüz arsızla karşılaştım ama en çirkini sizinkilermiş valla okudukça nefret ettim resmen :KK70: Otel al ne ya oha gerçekten ohaaa. Direk evi üstüne geçirseydiniz bence bunu beklemişler sizden asd

Lise arkadaşım ki iki sene aynı sırada oturduk. Sonra üniversite , evlilik hayati derken en az 10 sene görüşmedik. Arada bir telefonla mesajlastik. Ki oradan bile bazı huylarınin değiştiğini kafamızın artık çok da sarmadigini anladım. Bana benim sehirime gelmeyi , bende yatılı misafir olmayı teklif etti. Güzel bir bahane bularak red ettim. Senelerdir gorusmedigim, eşinin ve çocuğunun huyunu suyunu bilmediğim birini evime yatılı davet edemezdim. Konu sahibi de aynı durumdaymis
Birinin evine yatılı gitmek ya da birinin evine yatılı gelmesi için o kişinin karakterini iyice bilmek gerekiyor bence. Sizin de dediğiniz gibi tam huyunu bilmeden birini misafir etmek çok çirkin şeyler doğurabiliyor. Ben kardeşimi tanıyamamışım ki insanlar arkadaşını tanısınlar😔

Merhaba,
Resmen bilgisayari kaptim dertlesmeye geldim zira fena doluyum!
Ben 13-14 sene once yeni mezun iken bir sirkette calismistim o zamanlardan kalma bir arkadasim var, sadece bir sene beraber calistik ama yillardir tel ile gorusuruz. Su anda kendisi ve ailesi Avrupada biz Amerikadayiz yillardir.
Iste uzun suren telefonlasmalar, gorusmeler vs derken arkadasim 13 yil sonra Amerikaya ziyaretime geldi ailecek. Buraya kadar hersey cok guzel ve cok heyecanli.
Once geldiler, bir ay sizde kalacagiz dediler, ki benim esim calisiyor dedim, buna ragmen geldiler bilmiyoruz artik ne yapariz bi ay boyunca, herhalde gezerler diye dusunduk. Bu arada esler ve cocuklar ilk kez tanisti, biz de birbirimizin esleri ile oyle. Ilk gun geldiler, yedik ictik, ertesi gun kahvaltidan sonra bunlar ilk gunden cocuklari bana birakti gezmeye gitti, ben 2 kendimin, 2 onlarin 4 cocukla markete gittim geldim eve girdim baktim gelmisler, sonra bi baktim kari koca dolabi acmis, yemekler yenmis, kocasi gozumun onunde bana sormadan tatli kutusunda eliyle tatli aliyo!!! Sok oldum dedim herhalde aciktilar beni beklemediler.
Arkadaslar bu daha ilk adim, bunlar surekli kari koca ki daha cok kocasi durmadan dolaplarimizi aciyor, artik iste ne denk gelirse aliyorlar, hazirliyorlar, daha kotusu herseyi ortada birakiyorlar ben arkalarini topluyorum. Bakin mesela soyle kocasi elinde bizim dolaplardan cikolatadan almis, soda acmis, kola acmis, kahve makinesinden kahve yapmis, kahve bardagi bi yerde, kola kutusu bi yerde, soda sisesi, acacagi, kapagi bi yerde, cikolata kabi bi yerde, kapilar, pencereler sonuna kadar acik..... Surekli sahne bu gunlerrrr boyuncA (20 GUN)! Cocuklar surekli aciktimmmm, annesi gelir dolapta ne varsa bana sormadan cikarir ellerine veriyo, ya artik cilek, karpuz, ne denk gelirse.... benimkiler de ortama uyuyor 4 cocuk surekli elinde birseyler yeme hali.... Dedim ki cocuklar ne isterse yesinler ama benim kuralim masada yemek, ele vermiyorum dedim. annesi surekli cocuklarim birsey yemez istahsiz dedi ama kac gun cocuklara meyve, yiyecek yetistiremedim. Neyse helal olsun ama madem cocuklari meyveyi bu kadar seviyor sadece bir gun de meyveeee diye bagiran cocuklara annesi cikip alsa marketten!
Neyse cocuklari havuza goturelim dediik, biz uyeyiz kartla giriyoruz annesi dedi ki bilet parasini gorunce ben bu kadar para veremem. sonra iste kasada kiz dedi ki misafir karti alabilirsiniz. neyse onumuzdeki bi hafta annesi sen git misafir kart al diye en az on kez soyledi. misafir kart da parali arkadaslar!!!! acaba. dedim bedava mi saniyo??? yani esime dedim, esim dedi ki neyse bosver cocuklar eglensin git al, gittim kendi paramla misafiir kart aldim ve arkadasima da ozellikle soyledim konusma arasnda misafr kartina su kdar para verdim diye, hic umursamadi, tesekkur bile etmedi, ben vereyim parasini demesini beklerdim ben de aaa olur mu canin sagolsn derdim ama hiccccccc demedi bile.......
birgun markete gittik, bunlar kari koca canlarinin istedigini aliyolar, bana da dediler ki biz aliyoruz bu alisveris bizden. sonra iste kasaya gittik, arkadasim da kocasi da kasadan bi metre uzakta biz odeyelim diyorlar agiz ucuyla, ben de olur mu hic dedim, sonra ben karti cikardim goz ucuyla baktim bi metre uzaktalar, arkdasim cuzdanini karistiriyor, bi tomar dolar var, amannnnnn dedim icimden odedim gectim, biz odeseydik dediler, yok ben oderim dedim sallamadilar zaten.
neyse ben baya gicik oldum tavirlara, bir de kari koca bize surekliiiii siz cok tutumlusunuz biz savurganiz, parayi sactik savurduk dediler, (parayi sacip savurduklari da anladigim kadari ile kendi ailelerine, kardeslerine vermisler, kendilerine gezmisler) durumlari hiccccc kotu degil bu arada avrupada ikisi de calisiyor, iki tane ev alcaklarmis hatta baya da birikmisleri varmis, laf arasinda ogrendik. ki bizim ailede esim tek calisiyor, ben calismiyorum bile!
disari cikmalarda yeme, icme, gezme herseyi ben ya da esim odedik, ne tesekkur ediyorlar ne minnet duyuyorlar.
ya hadi bu isin maddi boyutu, surekli dolap acip, herseyi yiyip icip ortada birakmalari, cocuklarla hiccc ilgilenmemeleri, camlari kapilari sonuna kadar acip (bizim ev bahceli, her turlu hasere var disarda, sineklikleri bile aciyorlar), bize surekli hesap odetmeleri, tesekkur etmeyip sanki zorunlu vazifemiz gibi davranmalari (bizim netflix hesabindan girip film bile satin aliyor adam ya!!!!) bizi cok yordu. arkadasimdan cok kocasi irrite edici idi, her yemekte eliyle birseyleri yemesinden igrendim, birgun tatliyi yine eline aldi, gulerek dedim ki ben cok tiksinirim elle yemekten!
bir gun arkadsima dedim ki her sabah ortaliktan cop topluyorum, bi yerde kola, bi yerde kahve, bi yerde cikolata kabi, bi yerde soda, yani copunu ortalikta birakmasa esin? bir de arkadaslar adamin uyku sorunu vardi, tum gece kapilar, dolaplar acilip kapaniyo, ozellikle sabah 7-7.30 gibi mutfaga girip basliyo takir tukur takir tukur birseyler ile ugrasmaya. hergun coluk cocuk tum ev uykusuzluktan bittik! biz 8.30-9 a kadar uyuruz, son gun dedim ki abi bigun erkenden mutfaga girmesen de 9 a kadar uyusak, zaten tum gece oglum uyutmuyo ben tum gece uykusuzum dedim. en son beraber tatile gidelim dedik, esim de girdi bize otel aldi, adam da kendilerine de otel almasini beklemis esimden, esim de demis ki biz sadece kendimize bi oda aldik. orada bozuldular, dediler ki biz gidiyoruz baska arkadasa. neyse oyle gittiler artik dun 20 gunun sonunda bozuk atarak. bunlar surat asinca biz de dedik ki hatamiz kusurumuz varsa hakkinizi helal edin, boyle bi bozuk atarak gittiler, anlamadik tavirlarini.
Arkadaslar bu arada ucak biletlerini baska arkadasi almis, hep dediler ki amerikada cebimizden bi $ cikmadi, biletleri arkadas aldi, sizde de kaliyoruz falan filan. bunlar cocuklari hep bize birakip gezdiler, hatta bi keresinde uc gun gittiler, cocuklari aramiyolar bile, biz aradik konusturduk hep!!!! arkadasm surekli dediki siz de kari koca gezin cocuklara biz bakariz, biz bi aksam sinemaya gidelim dedik, saat 8 de cikarken diyor ki sakin 12 ye kalmayin, ben kucuk ile ugrasamam!!!!! ha bir de her gezme ve kendilerine alisveris sonrasi oyle bombosssss geliyorlar, ya bizi gectim coluk cocugunuza bari bi meyve, dondurma alin! ya avrupa cikolatasi bile getirmemisler, amerikada zaten aynisi var dedi.
offf iste bu da boyle bi derdimdir, cok bunaldim bittim resmen 20 gunde! beni bi rahatlatin dostlar!
Hikayenin sonuna gelene kadar hiç gitmicekler sandım içimi afakanlar bastı neyseki gitmişler bi şükür namazı kıl tövbe et ve sonra da heryerden engelle 😅

Adamların Avrupa'da iki ev alacak parayı nasıl biriktirdiğini anlamışsınızdır herhalde. Asalak gibi insanların sırtından geçinerek yaşasam benim de durumum çok iyi olur. Bu arada misafir ağırlamayı bu kadar seviyorsanız ben de bi 10 günlüğüne gelebilirim. 🤪
Bizim de böyle bir enişte vardı. Sürekli bizim arabaya biner babamin olduğu ortamda da araba enayiliktir derdi. Onlar birikim yaparken biz boğazımizdan falan kısar hale geliyorduk. Araba aldığında metrobüse bırakacak oldular. Oğlu uff arabanın altı çöktü dedi. Sürekli iki aile farklı ilçeler olmasına rağmen kapıdan alır kapıya bırakırdık her gittiğimiz yerde. Üst üste çocuklar bagajda falan. Biz boşa olgunlasmadik. Az sille yemedik. Şimdi o yüzden kullanildigimi hissettiğim an tırnaklarımı çıkarıyorum

X