arkadaş dedigimin gerçek yüzü bu muymus

E

EU3

Ziyaretçi
Arkadaslar size gecenlerde basimdan gecen bir olayi anlatmak istedim.
Benim isyerinde dost bildigim, birseyler paylastigim bi bayan vardi. Benden 10 yas buyuk ve bekar. 10 yas buyuk olsa da sanki yasit gibiydik. Bana karsi cok iyi davranirdi ama ben yine de onda hosuma gitmeyen biseyler sezinliyordum. Aslinda bikac olay acikca gostermisti bana karsi sahte bi yakinligi oldugunu ama ben yine de anlik seyler olarak dusundum, uzerinde durmadim ama sanki o sicakliginda, yakinliginda bi samimiyetsizlik seziyordum.... Insanin sevmedigi birine o kadar samimiyet gostermemesi lazim ama demek ki olabiliyormus.

Olaya gelince; kirkyilda bir de olsa oglen yemeklerine ben bu arkadasla giderim. Bir adam var, bu bayanin en yakin arkadasi kac yildir, o da hergun yemege onunla gider, ben de kirkyilda bir bunlara takilirim. Birgun kendi arkadaslarim ogle vakti hepsi biyere dagildilar isleri cikti, ben de bu arkadasi aradim yemege gidiyo musunuz, ben de geliyim dedim. O da tamam, tabiki gel iyi olur dedi.

2 dk sonra bana bi mail geldi. Maili, yazan kisi bu bayandi, yazdigi kisi ise o en yakin arkadasi olan adamdi. Ama maili bana atmis yanlislikla. Demis ki; "yaaa canııımm sade_kahve de bizle gelcekmis :KK43:( daha once ekmistim ama bugun bisey diyemedim :KK43:(""

Maili alinca sok oldum yani hem o kadar gel iyi olur falan diyor hem de meger istemiyormus. Ben de zaten meraklisi degilim, kimsenin pesine takilacak rahatsiz edecek biri de degilim ama arkadas bildigim icin kirk yilda bir onlarla giderdim o da 2-3 ayda bir...

Ben de maile cevap yazdim dedim ki;"allahin isine bak, bu maili bana gonderdin, keske soyleseydin benim kimseyi rahatsiz etmek gibi bir amacim olamaz"

o da hemen aradi ve bana bir de firca atti, bu konusma onunla o adamin arasindaymis, benle ilgisi yokmus, adam biraz rahatsizmis ta belki yalniz kalmak ister demis...falan filan iste

su an konusmuyorum ikisiyle de
ya tamam yalniz kalmak isteyebilirsiniz hadi bu seferlik ama daha once de demek ki bana yalan soylemis...

Ki bu insan benle asklarini mesklerini herseyi paylasir, ayda bir gelir isim vererek su kisi bana evlenme teklif etti yok su kisi bana sulandi vs ama sonradan ogrendim ki dedikleri de yalanmis, kimsenin evlenme teklif ettigi de yokmus...O yemege ciktigi adamla ilgili de bana benle evlenmeyi cok istiyor ama ben istemiyorum dedi, sonra da haftasonu bulustuk opustuk dedi. O adam ise yeni bosandi ve heryerde birdaha evliligi dusunmedigini soyler...

Milletin hayati beni ilgilendirmez ama gelip benle birsuru ozelini paylasiyor sonra da bunu yapiyor, anlamiyorum artik...

Simdi dusunur oldum bana samimi davrananlar da mi boyledir acaba diye.

canım bu gibi insanlarla muhattap bile olma.ne ilginç olaylar yaşanıyor

Allah işte öyle ayağına dolandırmış yanlışlıkla mail sana gelmiş, insan böyle olaylar yaşadıkça gerçek dost,arkadaş, sırdaş olarak kime güveneceğini bilemiyor ,bence sende bundan sonra mesafeli davran ona arkadaşım....

o olaydan sonra karsilasinca yuzume bakamaz oldu, direkt gozlerine bakip gunaydin dedim bi sabah, ciliz bi gunaydin cikti agzindan...baktim gormemezlige gelmek isine geliyor, simdi ise selami kestim

hani biseyler sezersin ama kotu dusunme dersin kendikendine o insan icin bahane uretirsin, yok kotuymustur yok hastaymistir falan diye...Ben de biseyler seziyorum ve o sezgilerim yanlis cikmiyor cok sukur. Demek ki onceden sezdiklerim dogruymus.

Ve mailin bana yanlislikla gelmesine ne dersiniz, Allahin isine bakar misiniz

ya ben mi anormalim bilmiyorum ama öyle gerçek yüzü falan filan gibi ithamları gerektirecek bi olay yok bence ortada.
kadın nezaketen sen gelicem dedin diye kıramamış ve gel demiş
belki o dostuyla konusacagi ozel seyler vardi bu yuzden o maili atti
yada o adam senden pek hoşlanmıyo olabilir
ayrıca kadın kötü birsey dememiş ki
hadi "ya canım o suratsız gıcık kız da yemege bizimle cıkacak" dese neyse
yerden goge kadar haklısın derdim
ama bu durumda haklısın diyemiycem canım
bir de şu var
sen de şu an ona, onun sana attıgından cok daha buyuk bi kazık atmış durumdasın
onun sana verdigi sırları bu forumda binlerce kişiye deşifre ettin
ama isim vermedim tanımıyosunuz ki falan deme...
dost olmak demek karşı taraftan darbe yediginde sana sır olarak verdigi şeyleri büyük bi vefasızlık örnegi göstererek ulu-orta öc almak istercesine anlatmak demek değildir...
hele ki mahremini ortaya dökmek terbiyesizlikten başka birşey değildir...
ne olursa olsun
bu yaptıgın çok yanlış :kahve:

* ayrıca insanların yüzüne söyleyemiyeceğiniz hiçbirşeyi arkalarından söylemeyin...

Son düzenleme:
ne insanlar var mailin sana gelmesi isabet olmuş . Mesafeli dur bencede pek dengeli bir insanmış gibi gelmedi bana

ne insanlar var mailin sana gelmesi isabet olmuş . Mesafeli dur bencede pek dengeli bir insanmış gibi gelmedi bana

artık dostluk paylasimlarini bitirdim ne yapiyim, uzuldum acikcasi...sanki herzaman ekmesi gerekiyormus gibi gecen gun ektim ama bugun bisey diyemedim diyor...

ifşa konusunda yanlış yapmışsın gerçekten de, bu konuda gurbaa'ya katılıyorum..Lakin, zoruna giden sanırım " daha önce ekmiştim bugün yapamadım" gibi bir cümle sarfetmiş olması..Ben görsem ben de çok bozulurdum...
Ama hiç sallamazdım, maille cevap bile vermez, konuşmaya da devam ederdim. birkaç hareketinden samimiyetsizliğini sezinlediysem zaten o insana karşı, ona göstermediğim, ama içimde olan bir set kurardım..
Maalesef artık bazı ilişkiler iki yüzlü davranmayı gerektiriyor, özellikle iş arkadaşlıkları..Çok sevmesen de sevmediğini gösteremiyorsun,kızsan kızmamış gibi davranıyorsun v.s v.s.:nazar:

ne yazıkki günümüzde bu tür olaylar öyle çokki...yüzüne gülüp arkandan konuşan kuyunu kazan insanlar...mertlik kalmamış artık dürüstlük hiç kalmamış....ikiyüzlü insanlar dolu çevremizde....dikkat etmeliyiz:kahve: sen yine şanslısın erken haberin olmuş da tedbirini almışsın...a.s.

bence arkadaş ifşa edecek bir durumdan bahsetmemiş ki adını vermemiş herşeyini benimle paylaşırdı demiş ne paylaştığını yazmamış, sadece çok kırılmış bunu da bizimle paylaşmış, zaten kendisi değer vermemiş olsaydı buna bu kadar üzülmezdi değer verdiğin bir insandan ters tepki görmek insanı çok üzer eminim ki canım bu olayı uzun zaman atlatamazsın çünkü insan değer verdiği herşeyini paylaştığı bir bayan arkadaşından böyle darbe alınca uzun süre toparlanamıyor.

ya ben mi anormalim bilmiyorum ama öyle gerçek yüzü falan filan gibi ithamları gerektirecek bi olay yok bence ortada.
kadın nezaketen sen gelicem dedin diye kıramamış ve gel demiş
belki o dostuyla konusacagi ozel seyler vardi bu yuzden o maili atti
yada o adam senden pek hoşlanmıyo olabilir
ayrıca kadın kötü birsey dememiş ki
hadi "ya canım o suratsız gıcık kız da yemege bizimle cıkacak" dese neyse
yerden goge kadar haklısın derdim
ama bu durumda haklısın diyemiycem canım
bir de şu var
sen de şu an ona, onun sana attıgından cok daha buyuk bi kazık atmış durumdasın
onun sana verdigi sırları bu forumda binlerce kişiye deşifre ettin
ama isim vermedim tanımıyosunuz ki falan deme...
dost olmak demek karşı taraftan darbe yediginde sana sır olarak verdigi şeyleri büyük bi vefasızlık örnegi göstererek ulu-orta öc almak istercesine anlatmak demek değildir...
hele ki mahremini ortaya dökmek terbiyesizlikten başka birşey değildir...
ne olursa olsun
bu yaptıgın çok yanlış :kahve:

* ayrıca insanların yüzüne söyleyemiyeceğiniz hiçbirşeyi arkalarından söylemeyin...

ortada sırrın deşifre edilecek bir davranış görmedim..
ben olsam bendeaynı şekılde yazardım..
bu terbiyesizlik degıldır bence...

kadin belli ki o adamla ozel bir seyler yasiyor ve bu yuzden seni aralarinda istememis.
sevgilisiyle bir saat bas basa yemek yemek varken seni o ortamda istememesi cok normal.

is arkadasi olabilirsiniz samimi de olabilirsiniz ama bence samimiyetin de bir siniri var.
sizi erkek arkadasiyla yemek yerken istemiyor diye bu kadar sorun ediyorsaniz ve kusuyorsaniz isabet olmus problem o kiside degil ki.

bence arkadaş ifşa edecek bir durumdan bahsetmemiş ki adını vermemiş herşeyini benimle paylaşırdı demiş ne paylaştığını yazmamış, sadece çok kırılmış bunu da bizimle paylaşmış, zaten kendisi değer vermemiş olsaydı buna bu kadar üzülmezdi değer verdiğin bir insandan ters tepki görmek insanı çok üzer eminim ki canım bu olayı uzun zaman atlatamazsın çünkü insan değer verdiği herşeyini paylaştığı bir bayan arkadaşından böyle darbe alınca uzun süre toparlanamıyor.

beni o kadar iyi anlamissin ki
cok sagol

Arkadaşlığını kesmekle çok iyi yapmışsın.
Bir sürü yalanlar söyleyen bir şahıstan nasıl dost olunur ki?
O adama arkandan attığı mail sana geldi...Belki bir çok şey daha söyleyip yazıyor senin hakkında.
Böyle kişiliksiz insanları hayatından çıkardığın için ilerde çok daha rahat ediceksin emin ol..
Dostluk farklı birşeydir. Ama artık dostluk diye bir şeyin olduğuna ben inanmıyorum.Çakma dostluklar var şu sıralar.:)

yaşadığın çok sinir bozucu..belliki o bayanın ilgi görme beğenilme isteği tavan yapmış.sorunlu biri olduğu apaçık ortada arkadaşım böle insanlardan olduğunca uzak olmak gerek heleki sen onun yakınında ondan genç ve güzelsen sana zarar da verebilir. yalan söyleyen insandan herşeyi beklerim ben ..

bence o kadinin yasiyla sorunu var evde kalmis dedirtmemek icinmi öyle yalanlar atiyo acaba belkide o maili yanlislikla yollamadi sana yine sana hah sevgilisi varmis dedirtmek mi istiyo benim aklima ilk bunlar geldi okur okumaz yani bence bunun pisikolojik bisey bunalima girmis galiba

o olaydan sonra karsilasinca yuzume bakamaz oldu, direkt gozlerine bakip gunaydin dedim bi sabah, ciliz bi gunaydin cikti agzindan...baktim gormemezlige gelmek isine geliyor, simdi ise selami kestim

hani biseyler sezersin ama kotu dusunme dersin kendikendine o insan icin bahane uretirsin, yok kotuymustur yok hastaymistir falan diye...Ben de biseyler seziyorum ve o sezgilerim yanlis cikmiyor cok sukur. Demek ki onceden sezdiklerim dogruymus.

Ve mailin bana yanlislikla gelmesine ne dersiniz, Allahin isine bakar misiniz
amaaannn hiç birşey düşünme o kadın hakkında iyi ya da kötü...3 günlük dünya sen keyfine bak, kimsenin keyfini bozmasına izin verme..bazı arkadaşlar toparlayamazsın kendini filan demiş..ne var bunda toparlanamayacak..çok mu kötü bişey geldi başına, senin ayarında olmayan bir kadına fazladan değer vermişsin..hani bir laf vardır.. 3 kuruşluk adama 5 kuruşluk kıymet verirsen 2 kuruşa seni bozar diye..aynen öyle olmuş...sallama hiç, gelene hay hay gidene bay bay canım:icecream:

aynı bölümde iki konu okudum, ikisi de çok şaşırmama sebebiyet verdi, ne garip insanların olduunu bi kez daha gösterdi bana,hakkaten artık insanların arkadaşlık insanlık anlayışları çok değişti,hayret ediorum yani, biz mi iyi niyetli kaldık bu dünyaya göre, yoksa nedir bu böle. :1shok: canım senin meselende bu zaten sana pek güven vermemiş birisi,daha önce bikaç bişiyini gördüm diyorsun, yani önceden az çok biliyodun böle bi insan olduğnu,şimdi karakterini de öğrendin iyice bu mailiyle,aynı işyerindesiniz madem, işin gerektirdiği kadar muhattap ol bence, özel yaşantına sokma,arkadaşlık falan bunlar işyerinde olmuyo zaten pek.anlamadım yaptığı hareketi yani, :uhm: gerçekten mi maili yanlışlıkla sana attı, yoksa özellikle mi sana attı,bu tip insanları anlamakta güçlük çekiyorum,onlar gibi olmadığımız için anlam veremiyoruz tabi,ama iki olasılık da da çok mesafeli dur canım,senin kalitende biri deil o.:kahve:

X