Aranızda CIN3 hastası olan var mı? Lütfen yardım..

Smear de ne çıkmıştı peki sizin bir de leep olmadan önce kolposkopi yapıldı mı
Smear dan önce ketemde hpv 33 çıktı smear yaptırınca hemen biyopsi yaptır dedi Dr. Profa gittim biyopsi de yapmadan leep yaptı belliydi sanırım. Leep yaparkkien biyopsi aldı sonucunda cin 1 2 3 çıktı ama leep olunca temizlendi hepsi aynı anda hepsini yapmış oldu yani.

Smear dan önce ketemde hpv 33 çıktı smear yaptırınca hemen biyopsi yaptır dedi Dr. Profa gittim biyopsi de yapmadan leep yaptı belliydi sanırım. Leep yaparkkien biyopsi aldı sonucunda cin 1 2 3 çıktı ama leep olunca temizlendi hepsi aynı anda hepsini yapmış oldu yani.
Anladım çok geçmiş olsun rahatlamışsınızdır darısı başıma 😞

Gittim sorun yok dedi rahim ağzında. Smaer aldı. Cinsel aktivitesi olan kadınların %70inde görülüyor ilk 3 sene içinde kendiliğinden geçebilir dedi geçmeyip yerleştiğse cin e çeviriyor dedi. Sadece %3 ünde kansere çeviriyormuş.

kolposkopi yapıldı bugün kendimi o kadar sıktım ki çok zor aldı çok canım acıdı yandı heryerim 3 yerden parça aldı sonrasında da içeriyi kürete ederek oradaki sıvıyı aldı sonuç 20 gün sonraymış umarım kötü haber almam çok korkuyorum

kolposkopi yapıldı bugün kendimi o kadar sıktım ki çok zor aldı çok canım acıdı yandı heryerim 3 yerden parça aldı sonrasında da içeriyi kürete ederek oradaki sıvıyı aldı sonuç 20 gün sonraymış umarım kötü haber almam çok korkuyorum
Asla uyusturmadan stres ve panik altinda oldu su an bile sanki ordan parca kopariyolar gibi hossediyorum buna dayanirim da onemli okan sonuc umarim iyi sonuc alirim

Merhaba arkadaşlar
Öncelikle hepimize geçmiş olsun. Kısaca anlaticam. Smear karsinoma in situ çıktı en baştan. Yani cin 3, hsil. 4 kadran biyopsi önerilir. Biyopside fazlası var eksiği yok. HPV 16,18,..... ve 15 tane daha. Leep sonucunda değişen birşey yok. Sonuç rahim ve tüpler açık ameliyatla alındı. Açık çünkü rahmin dış ceperinde olduğu için değdiği organlar da temizlendi. Ve daha 32 yaşındaydım. Demem o ki nolur göz ardı etmeyin. Lütfen kontrollerinizi aksatmayin. Hiç anlaşılmıyor çünkü. Sakın nasıl anlamadın diye sormayın çünkü anlaşılmıyor. Kendinize çok iyi bakın.Sevgiler

Merhaba arkadaşlar
Öncelikle hepimize geçmiş olsun. Kısaca anlaticam. Smear karsinoma in situ çıktı en baştan. Yani cin 3, hsil. 4 kadran biyopsi önerilir. Biyopside fazlası var eksiği yok. HPV 16,18,..... ve 15 tane daha. Leep sonucunda değişen birşey yok. Sonuç rahim ve tüpler açık ameliyatla alındı. Açık çünkü rahmin dış ceperinde olduğu için değdiği organlar da temizlendi. Ve daha 32 yaşındaydım. Demem o ki nolur göz ardı etmeyin. Lütfen kontrollerinizi aksatmayin. Hiç anlaşılmıyor çünkü. Sakın nasıl anlamadın diye sormayın çünkü anlaşılmıyor. Kendinize çok iyi bakın.Sevgiler
Çok geçmiş olsun benim bir sorum olacaktı ameliyattan sonra hpv temizlenmiş mi oluyor acaba ? Dr unuz bir açıklama yaptı mu hpv için

Çok geçmiş olsun benim bir sorum olacaktı ameliyattan sonra hpv temizlenmiş mi oluyor acaba ? Dr unuz bir açıklama yaptı mu hpv için
Alınanlar komple patalojiye gidiyor. Oradan gelen sonuç temiz olunca ayrıca bir tarama testi yapılmıyor.

Alınanlar komple patalojiye gidiyor. Oradan gelen sonuç temiz olunca ayrıca bir tarama testi yapılmıyor.
anladım hpv hep bir soru işareti kafam da yani komple bu virüs gitmiş mi oluyor yani uzun zamandır kendimi hpv li düşünüyorum sanki kurtulamıcakmısım gibi bu yuzden sordum ki bende rahimmi komple aldırsam kurtulur muyum diye...

Merhaba kızlar, bundan bir kaç ay evel siğil nedeni ile doktora gittim onun yönlendirmeleri ile simir testi yaptırdım ve cin1-2 çıktı. Doktorum kolposkopi istedi ve kolposkopi de yapıldı onun da sonucu cin3 geldi. Kanserden önceki son evre diye biliyorum.. Doktorum %30 kendiliğinden geçer ama daha da düşük bi oran olabilir geçmesini beklemen çok riskli olur kansere çevirebilir dedi. %70 ihtimal de kansere çevirirmiş.. Leep işlemi uygulayalım dedi ama benim aklım hep hiç bir şey yapmadan geçebilmesi ihtimalinde. Sigarayı bıraktım çünkü çok hızlı ilerliyormuş kullananlarda. Bu konuda bir fikri olan var mı? Cin3 ne kadar sürede kansere çevirir? Çeviren var mı? Ameliyata girmeden iyileşen var mı?? Lütfen yardım edin :KK43:( Allah hepimizin yardımcısı olsun..
Merhaba kardeşim geçmiş olsun banada muayene sonucu cin3 dendi çok korktum adeta hayatım alt üst olmuştu ama tandık bir hemşire üzülmememi bu konuda … bir firmanın bitkisel ilacı olduğunu söyledi araştırmalarım sonucu kullanıcılarda memnun doktoruma danışıp kullanmak istediğimi söyledim ve alıp kullandım 15 gün içiliyor sonrası tekrar doktoruma muayene oldum doktorumda sevindi temizlenmiş ayrıca bende hpv virüsü de vardı hpv tip 16 ve 51 bunlarda negatif olmuş eger kullanmak isterseniz düşünürseniz bilgi almak isterseniz web sayfaları ürün üreten kişi kimyagermiş telefonu bence bilgi almanızı tavsiye ederim cümleten geçmiş olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba kardeşim geçmiş olsun banada muayene sonucu cin3 dendi çok korktum adeta hayatım alt üst olmuştu ama tandık bir hemşire üzülmememi bu konuda ..bir firmanın bitkisel ilacı olduğunu söyledi araştırmalarım sonucu kullanıcılarda memnun doktoruma danışıp kullanmak istediğimi söyledim ve alıp kullandım 15 gün içiliyor sonrası tekrar doktoruma muayene oldum doktorumda sevindi temizlenmiş ayrıca bende hpv virüsü de vardı hpv tip 16 ve 51 bunlarda negatif olmuş eger kullanmak isterseniz düşünürseniz bilgi almak isterseniz web sayfaları ürün üreten kişi kimyagermiş telefonu bence bilgi almanızı tavsiye ederim cümleten geçmiş olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
X