Gebeliğe Hazırlık Aralık bat olanlar gelin birlikte bekleyelim 🤲🏻☺️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Çok erken canım daha
Bende hepsi oldu bende gebelik bekliyorum reglime beş gün kaldı ama bazı kişiler psikolojik de olabilir diyo. Ayrıca reglime yakın hep bunları yaşarım ayırt etmek çok zor. Bide göğüs cevrisinde ki yuvarlak kısım kahverengileşmeue başlıyormuş. Bende oda oldu. Bakalım ne cıkacak

Canim ikimizin gunleri ayni sende bi gelisme varmi merak ettim benimde 22sinde yani bugun adet olmam gerekiyodu ama henuz olmadim uygulamaya gore ayin 8ini gostermisti bendede o gunude degerlendirdik ama bilmiyorum nolcak 5 gun once erken gebelik testi yaptim malesef negatif cikti ama yanlis cikmis olabilirmi onuda bilmiyorm sadece bekliyorum sende durum ne canim
Bende. Aynı şekilde regl olmadım testte yapmadım 25 ine kdar beklicem bakalım nolcak. Bi belirti vs bşy var mı sende

Bende. Aynı şekilde regl olmadım testte yapmadım 25 ine kdar beklicem bakalım nolcak. Bi belirti vs bşy var mı sende
Tam bi belirti yok ara ara kasik agrim oluyo sonra geciyo hafif akintim var ama bunlar adet belirtiside olabilr heveslenmekte istemiyorum hemen test yapmakta istemiyorum bende bikac gun daha sabredicem olmazsa yaparim sende varmi herhangi bi belirti

Tam bi belirti yok ara ara kasik agrim oluyo sonra geciyo hafif akintim var ama bunlar adet belirtiside olabilr heveslenmekte istemiyorum hemen test yapmakta istemiyorum bende bikac gun daha sabredicem olmazsa yaparim sende varmi herhangi bi belirti
Bende aynı şekldeym suan

Bende aynı şekldeym suan
Beklemek ne zormus insan aklindan cikaramiyo benim yumurtlama donemi ve adet donemi disindada.kasik agrilarim oluyo dun bunun icin doktora gittim 3 ay once spiralimi cikarttirmistim bundan kaynaklanablir dedi gebelik icinde daha 3 aydir istiyosun 1 sene beklemen gerekiyo dedi planli gebelikler hemen olmuyo stres yaptiginz icin dedi adet gunum normalde bugun dedim ama test bile yapmadi bana sadece ultrasyonla rahmime bakti miyom falan yok dedi o kadar acaba gebelik olsaydi gorurmuydu diye dusunuyorum

73E2E865-8073-434A-86E9-11D062BF12C1.jpeg

Kızlar bugün daha koyu çıkması gerekmez miydi neden daha silik 🥺

Beklemek ne zormus insan aklindan cikaramiyo benim yumurtlama donemi ve adet donemi disindada.kasik agrilarim oluyo dun bunun icin doktora gittim 3 ay once spiralimi cikarttirmistim bundan kaynaklanablir dedi gebelik icinde daha 3 aydir istiyosun 1 sene beklemen gerekiyo dedi planli gebelikler hemen olmuyo stres yaptiginz icin dedi adet gunum normalde bugun dedim ama test bile yapmadi bana sadece ultrasyonla rahmime bakti miyom falan yok dedi o kadar acaba gebelik olsaydi gorurmuydu diye dusunuyorum
Kese oluşmadıysa eğer göremez ama senin bat ne zamandı?

Kese oluşmadıysa eğer göremez ama senin bat ne zamandı?
22diydi dun olmam gerekirdi doktorada dun gittim bugun adet gunum dedim ama daha 3 aydir deniyosun cok erken daha bekleme dedi kan testi falan yapmadi yani planli gebeliklerde 3 ayda hamile kalan cok az hastam var dedi

22diydi dun olmam gerekirdi doktorada dun gittim bugun adet gunum dedim ama daha 3 aydir deniyosun cok erken daha bekleme dedi kan testi falan yapmadi yani planli gebeliklerde 3 ayda hamile kalan cok az hastam var dedi
Ya sacmalamıs belli oluyo mu o işler sanki. Regl oldun mu bi test yapsana testte direk çıkar

Ya sacmalamıs belli oluyo mu o işler sanki. Regl oldun mu bi test yapsana testte direk çıkar
Zaten benim doktordan yana hic yuzum gulmez ben oncelikle kasik agrim var diye gittim aslinda ama gebe kalmak istedgmi 3 aydir denedigmzide anlattim daha cok erken dedi iste kan testi yapar diye dusunmustum hic bisey yapmadi sadece karnimdan ultrasyonla bakti tertemiz dedi gonderdi bende olsaydi ultrasyonda cikardi heralde o yuzden test yapmadi diye dusundum suan 1 gun gecikmem var acaba 1 2 gun daha beklesemmi yapmak icin karar veremedim

Zaten benim doktordan yana hic yuzum gulmez ben oncelikle kasik agrim var diye gittim aslinda ama gebe kalmak istedgmi 3 aydir denedigmzide anlattim daha cok erken dedi iste kan testi yapar diye dusunmustum hic bisey yapmadi sadece karnimdan ultrasyonla bakti tertemiz dedi gonderdi bende olsaydi ultrasyonda cikardi heralde o yuzden test yapmadi diye dusundum suan 1 gun gecikmem var acaba 1 2 gun daha beklesemmi yapmak icin karar veremedim
Valla benimde başıma aynı şeyler geldi. Doktora gittim 7 aydır çocuk istiyoruz çok ağrılı adet görüyorum. İki ay once stresten üzüntüden yumurtlamadan iki üç gün sonra adet olmuştum daha önce başıma hiç böyle bişey gelmedi. Dedim bir sıkıntı var kontrole geldim. Ya kist falan var patladı yumurtlamadan sonra dedim. Adetin normal zamanda gelmiş bı sıkıntı yok dedi. Tek söylediği buydu. Değerlerime bakalım o zaman dedim. Zorla kan testi verdirttim yalvar yakar. Zorla ultrasona sokturdum yalvararak. Bende saglikciyim hamilelik planlayanlara önceden muayene çok önemli eksik değerlerin tamamlanması tiroid şeker karaciğer enzimleri enfeksiyon var mı yok mu vucutta. önceden diş tedavilerin bile yapilmasi çok önemli. Normalde konuşmaya gelindiğinde hamilelik düşünmeden önce gelin kontrollerinizi mutlaka olun derler. Gidince de farklı tepkiler alıyoruz. Keşke herkes işini mesleğini hakkını vererek yapsa...

Gebelik yeni başlayıp kese oluşmamşta olablir. Bnmde 22 aralkl bat. Cumartesiyi beklicem bakalm

X