Gebeliğe Hazırlık Aralık ayı test yapacaklar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar bu arada cyclo progynova kullanan var mı?

Doktorum bu ay korun dedi diye hatırlıyorum ama verdiği an psikolojik olarak çok kötüydüm tam da emin olamıyorum. İnternetten araştırdım doktor tavsiyeleri ikiye ayrılmış.

Sizin bilginiz var mı?

günaydın kızlar, bugün regli günüm sabah test yaptım ama tertemiz bi tek çizgi çıktı :KK42:Yani olsaydı bugün çıkardı dimi? Hiç böyle olupta sonradan pozitif çıkan oldumu?o_O
Benim ablam 6 hafta hamile olduğunu bilerek yaptı yine tek çizgi çıktı ümitlendirmek istemem ama oluyor öyle şeyler :)

Benim de bat 2 gün kaldı, bugün test yaptım ve negatif. Zaten adet belirtilerim başlamıştı. 13. Kez mutsuzluk, hayal kırıklığı ve artık umutsuzluk ne yapacağımı bilmiyorum artık bende doktora gitmek istemiyorum, insanların sürekli sormasından da henüz bebek düşünmüyorum diye yalan söylemekten de bıktımmm :KK43:

Benim de bat 2 gün kaldı, bugün test yaptım ve negatif. Zaten adet belirtilerim başlamıştı. 13. Kez mutsuzluk, hayal kırıklığı ve artık umutsuzluk ne yapacağımı bilmiyorum artık bende doktora gitmek istemiyorum, insanların sürekli sormasından da henüz bebek düşünmüyorum diye yalan söylemekten de bıktımmm :KK43:
bende aynı durumdayım hep bekliyorlar olmuyor diye üzülüyorlar bile halime. En yakın arkadaşlarım hamile bana anlatamıyolar yaşadıkları mutlulukları ben üzülücem diye. Çok kötü bi durum:KK42: 1 sene oldu artık moralman yıkılıyorum ama herkese takmıyorum havası veriyorum:KK42::KK42::KK42:

Kızlar bu arada cyclo progynova kullanan var mı?

Doktorum bu ay korun dedi diye hatırlıyorum ama verdiği an psikolojik olarak çok kötüydüm tam da emin olamıyorum. İnternetten araştırdım doktor tavsiyeleri ikiye ayrılmış.

Sizin bilginiz var mı?
Cyclo proginova korunma hapı değil, adeti hormonları düzenliyor onu kullanırken 4.ayımda hamile kalmıştım

İnşallah canım benim İnan birbirimizi tanımıyoruz fakat hep dua ediyorum bekleyen tüm arkadaşlarıma hayırla sağlıklı sıhhatli hayırlı evlatlar nasip et diye.. hepimiz ona teslimiz, herkesin mutlaka tanıdıkları var yıllarca deneyip olmayıp da birden kendiliğinden hamile olan. Önemli olan yavrulamızın sağlıklı olması.
ben hep duamda benden önce daha çok yıllar deneyipte olmayan varsa rabbim önce onlara sonra bana nasip etsin diyorum. Bu ay bende hiç düşünmemeye çalıştım birden olsun diye artık kimseye anlatamıyorum yaptıklarımı çok takıyorsun diyolar. Yaaa takmayıp ne yapacağız 1 sene boyunca olmuyor insan bunu düşünmeden nasıl yapar kimse anlamıyor.:KK42: evet kesinlik rabbim sağlıklı kuzular versin:dua:

suz35 suz35 Bende bekliyorum mesela.. batım dündü 25 aralık. Hasta olmadım. Bugün de bekleyeceğim yarın da. Testler bugüne kadar moralimi bozmaktan başka birşey yapmadı. İnşallah hiçbirimiz adet olmayız da yeniyıldan sonra kan vermeyi düşünüyorum o derece nefret ettim testlerden. Çünkü hep umutlarımızı kırdı
Hic moralini bozma..ben yaptigim testleri uc uca dizsem Ankara'dan İstanbul'a yol olur.. ama 10 gun once o testlerden biri hayalet cizgi yapti..inamadim..sonra kan testi falan 5 haftalik hamileyim simdi...sakin gittigin yoldan donme..bu yol o nefret ettigin testlerden geciyor

Hic moralini bozma..ben yaptigim testleri uc uca dizsem Ankara'dan İstanbul'a yol olur.. ama 10 gun once o testlerden biri hayalet cizgi yapti..inamadim..sonra kan testi falan 5 haftalik hamileyim simdi...sakin gittigin yoldan donme..bu yol o nefret ettigin testlerden geciyor
ne güzel dedin.... Ama hissediyorum bu ay en ümitlendiğim aydı yine olmadı:KK42:

bende aynı durumdayım hep bekliyorlar olmuyor diye üzülüyorlar bile halime. En yakın arkadaşlarım hamile bana anlatamıyolar yaşadıkları mutlulukları ben üzülücem diye. Çok kötü bi durum:KK42: 1 sene oldu artık moralman yıkılıyorum ama herkese takmıyorum havası veriyorum:KK42::KK42::KK42:

Benim de bir sene oldu ailem bile doktora gittiğimi bilmiyor bu süreci kimse ile paylaşmak istemiyorum

ne güzel dedin.... Ama hissediyorum bu ay en ümitlendiğim aydı yine olmadı:KK42:
Ben bi de poztif gorup havalara ucup..ese dosta ilan ettikten sonra kimyasal gebelik olduginu ogrendim..hem de 3 kere geldi basima..bu emin ol daha fena..bu sefer yine hayalet cizgiyle baslayam yılgın sevincimi kursagimda kalacak korkusuyla kese olusmasina ragmen ya icinde bebek yoksa diye yasayamiyorum... 4 ocakta icinde bebek var mii..kalbi atacak mi onun stresindeyim bi de...yani demem o ki..sadece o cift cizgiyi gormekle o stresimizi bitmiyor mu maalesef

merhaba arkadaşlar bu gün test yaptım ovulasyondan sonra 10. gün beta hcg kan sonucum negatif çıktı
ister istemez bi mutsuzluk çöktü
galiba fazla umutlanmışım
belirtiler falan hissetmem beni hayal kırıklığına itti
ama yeterince gayret göstermedim ovulasyon takibi dışında
aranızda fazlaca emek verenler var onlar kadar olamam
Allah isteyen herkese nasip etsin
bir dahaki ay görüşmek üzere...

merhaba arkadaşlar bu gün test yaptım ovulasyondan sonra 10. gün beta hcg kan sonucum negatif çıktı
ister istemez bi mutsuzluk çöktü
galiba fazla umutlanmışım
belirtiler falan hissetmem beni hayal kırıklığına itti
ama yeterince gayret göstermedim ovulasyon takibi dışında
aranızda fazlaca emek verenler var onlar kadar olamam
Allah isteyen herkese nasip etsin
bir dahaki ay görüşmek üzere...
Ovulasyondan 12 sonra benim beta hcg 0.01 cikti.. ovulasyondan 15 gun sonra minik minik cikmaya basladi bilge_izmir bilge_izmir

Arkadaslar Coraspin&folibol mutlaka kullanin..ben o sayede kimyasal gebelik sarmalindan kurtuldum..

Benim de bir sene oldu ailem bile doktora gittiğimi bilmiyor bu süreci kimse ile paylaşmak istemiyorum
Bende sadece bir kez söyledim onun dışında hiç söylemedim. Çünkü sürekli o baskı bu ay oldu mu diye sormalar daha çok yıpratıyor. Eşimde çok takıyorsun diyor ama elde değil ilk 6- 7 ay hiç stres yapmadım olur inşallah dedim ama artık yapıyorum 1 yıldır tek düşüncem çocuk sahibi olabilmek iş yerindeki performansım bile düştü Bu yüzden. ALLAHIM inşallah bizlere de hayırlı evlatlar nasip eder kızlar.

Bende sadece bir kez söyledim onun dışında hiç söylemedim. Çünkü sürekli o baskı bu ay oldu mu diye sormalar daha çok yıpratıyor. Eşimde çok takıyorsun diyor ama elde değil ilk 6- 7 ay hiç stres yapmadım olur inşallah dedim ama artık yapıyorum 1 yıldır tek düşüncem çocuk sahibi olabilmek iş yerindeki performansım bile düştü Bu yüzden. ALLAHIM inşallah bizlere de hayırlı evlatlar nasip eder kızlar.
Bende okuldaki çocuklardan bıktım zamanı var deyip geçiştiriyorum bu seferde bir sene oldu daha neyi bekliyorsun bir tane olsun diyorlar her türlü söylüyorlar yani

Bende okuldaki çocuklardan bıktım zamanı var deyip geçiştiriyorum bu seferde bir sene oldu daha neyi bekliyorsun bir tane olsun diyorlar her türlü söylüyorlar yani
Ben evlenmeli 2 buçuk yıl oldu bir de bana yapılan baskıları düşün canım ilk başlarda ben istediğimm anda olacağını sandığım için korundum. Sürekli bana bu devirde kısırlık çok fazla düşünmüyorum deyip durma diyen akrabalar var bide.
Kısırlık ne çirkin bir sözdür yaa nefret ediyorum bu sözü kullananlardan

Artık öyle haldeyim ki canım.. temmuzda bebeğimi kaybettim altı aylıktı. Sırf bir an önce yeniden hamile kalabileyim diye sezeyim olmadım suni sancılar çektim. Çok şükür o süreç bitti doktorlar artık çocuk düşünebilirsiniz dedi. Her ay bu kayıp psikolojisiyle hamileliği beklemek ve negatif görmek beni çok yıprattı arkadaşım.. tek diyorum ki ben bilmeyeyim gerekirse 9 ay öyle büyüsün :):)
Arkadaşım inşallah bende senin gibiyimdir bebişim vardır. Senin de benim de herkesin de sağlıklı doğumlarımız sağlıklı bebeklerimiz olsunnn :dua:

Artık öyle haldeyim ki canım.. temmuzda bebeğimi kaybettim altı aylıktı. Sırf bir an önce yeniden hamile kalabileyim diye sezeyim olmadım suni sancılar çektim. Çok şükür o süreç bitti doktorlar artık çocuk düşünebilirsiniz dedi. Her ay bu kayıp psikolojisiyle hamileliği beklemek ve negatif görmek beni çok yıprattı arkadaşım.. tek diyorum ki ben bilmeyeyim gerekirse 9 ay öyle büyüsün :):)
Arkadaşım inşallah bende senin gibiyimdir bebişim vardır. Senin de benim de herkesin de sağlıklı doğumlarımız sağlıklı bebeklerimiz olsunnn :dua:
Bebegini nasil kaybettin yaaa... cok cok uzuldum...Allah'im bu ne zorlu bi surec..yok hamile kalayim..hamile kalinca da insallah kimyasal gebelik degildir..onu da asinca insallah kese olusur..kese olusunca da insallah icinde bebek olur (ben tam o asamadayim simdi) icinde bebek olunca da insallah dusmez..dusemeyince de insallah ölmezz.....ayyy bu nasil bi çile yaaaa...offf daraldim yeminlen

X