Gebeliğe Hazırlık Aralık ayı test yapacaklar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
EceCigdem konuyu ilk açtığındaki yazında çatlama iğnesinden bahsetmiştin ben henüz 4 aydır deniyorum ama bu çatlama iğnesi nedir bilgi almak istiyorum aşılama gibi bisey mi ve sence bende yaptirmalimiyim bilgi verebilir misin

Devlet hastanelerindeki aile hekimleri de isteyebiliyor ama kadın doğum daha iyi olur reglin 3. Gununde gidin veya randevu bulamazsaniz 4. Gununde de yapıyorlar hazır tam zamanı bu ay geciktirmeden yapın testleri

Öncelikle masallah. Tebrik ederim. Inşallah tutunuyordur ve önce haberini alır sonra da sağlıkla kucağına alırsın.

Bu doktor Banu çiftçi mi biz de bilelim ona göre bizler de dusunmeyiz gitmeyi.

Öncelikle masallah. Tebrik ederim. Inşallah tutunuyordur ve önce haberini alır sonra da sağlıkla kucağına alırsın.

Bu doktor Banu çiftçi mi biz de bilelim ona göre bizler de dusunmeyiz gitmeyi.
Hayır erkekdi. Kandan gebelik testi yaptırdım 0.2 çıktı aşırı karnım kasiklarim ağrıyor.regli 2 gün gecikti galiba yanlış alarmm :'(

Hayır erkekdi. Kandan gebelik testi yaptırdım 0.2 çıktı aşırı karnım kasiklarim ağrıyor.regli 2 gün gecikti galiba yanlış alarmm :'(
Umudunu yitirme bu ay olmazsa gelecek ay. Yine de hem bu konuda uzman hem vicdani olan bir doktora gitmenizde fayda var. Size birini önerebilirim.

Kızlar ben hala adet olmadım geçen hafta bugün doktora gittim turlusal verdi kullandım hala olmadım bu kadar geciktiğimi hiç bilmem değerlerim de normal hastaneden tsh normal çıkt sağlık ocağından yüksek çıkmıştı. Hala adet olmadım EceCigdem

Test yapsaydin tekrar bnce bole cok.okudum hamile cikanlari

İnşallah dedikleri gibi gebelik vardır sizde ama benim de geçen ay öyle olmuştu tarlusal kullanmama rağmen 13. Günde adet olmuştum

İnşallah dedikleri gibi gebelik vardır sizde ama benim de geçen ay öyle olmuştu tarlusal kullanmama rağmen 13. Günde adet olmuştum

Sanırım benim de öyle olacak çünkü hamime değilim ondan Eminim ama neden bu kadar gecikti anlamıyorum çok stresli oluyor insan

Kizlar ben bir sure sadece takipte kalacagim listemizi guncel tutmak icin. Gelen arkadaslara yardimci olacaginiza inaniyorum. Dualarim sizlerle. Hayirli haberlerle gelin insallah hepiniz

canım, Çatlama iğnesi; reglinin ikinci günü kullanmaya başladığın klomen veya femara gibi yumurta büyüten ilaçlardan sonra yumurtan uygun boyuta geldikten sonra yumurtanın çatlaması için faydalı olan bir iğnedir. yani yumurtanın kendi çatlamasını beklemiyor doktor. İğneyle çatlatıp, 36 saat sonra ilişki öneriyor. İğnede hamilelik hormonu yüklü olduğu için iğnenin ilk 10 günü idrar testi yapsan da pozitif sonuç verir oyüzden doktorlar iğnenin 14.gününde etkisini tamamen attığını o gün test yapılması daha uygun olduğunu söylüyor. Eğer olumsuz sonuç olmuşsa 16.gün regli kanaması gelmeye başlıyor.
Aşılama ise; bunlara ek olarak yani tekrar yumurta büyütme ilaçları, çatlama iğnesi yapılıyor ve sonrasında erkekten alınan spermler kimyasal sularla yıkanıp içinden en sağlıklıları seçilip şırınga gibi birşeyle kadının rahminden içeri enjekte edilir. yani çatlamış olan yumurtaya ulaşmasını hızlandırır ayrıca bence önce doktor muaynesiyle başlayıp herşey yolundaysa bi kaç ay daha bekle 8. aydan sonra böyle şeyle başla. Daha 4 ay olmuş çünkü belki kendiliğinden olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…