Gebeliğe Hazırlık Aralık ayı test yapacaklar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
:KK35:
Tatlım Bat 5 aralıkdı benim bu hamilelik takviminde 5 Aralık mı yazıcam yoksa adetin bitiş tarihini mi yazsam 1 hafta boşa eklenmiyor mu öyle:KK35: birde ilk kan vermeye sağlık ocağına mı gitsem bilemedim
Bir de burada önemli olan son adet tarihin çünkü yumurta adetin 1.günü itibariyle olgunlaşmaya başlıyor yani önemli olan döllenmeden sonrası değil yumurtanın yaşı canım. O yüzden boşuna hafta eklenmiş olmuyor:)

Canım hamilelik takvimine tahmini doğum tarihini yazıyorsun. Onu da şöyle hesaplıyorsun son adet tarihine 7 gün ekle. 3 ay geriye git:)) mesela benim 5Kasım’dı 7 Ekle 12 Kasım 3 ay geri git 12 ağustos:KK66: ya da bunu hesaplayan siteler var internette:)
ben ilk kanı özel hastanede vermiştim canım 45dk da çıkıyor diye. Sonra 8 gün kan vermedim gebelik testiyle koyulaşmayı takip ettim en son geçen salı bu defa doktor kontrolü için gittim yine aynı hastaneye oradan devam edecektim çünkü ben o yüzden başka laboratuar karıştırmadım hiç.
Benimde 5 kasımm hesapladın Benim yerime de :dondurma: evet o zaman doğruymuş bu takvim bende onu düşünüyordum şu kan testinide yapayım sonra takvim oluşturucam bende.. Bugün Pazar ya özele gitsem olur mu ki hiç bilmiyorum acilden mi girmem lazım gebelik testi için o da çok komik olucak sanki :KK45:

Bir de burada önemli olan son adet tarihin çünkü yumurta adetin 1.günü itibariyle olgunlaşmaya başlıyor yani önemli olan döllenmeden sonrası değil yumurtanın yaşı canım. O yüzden boşuna hafta eklenmiş olmuyor:)
Anladım tatlım çok teşekkür ederim :)) belirtiler nasıl peki sende

Benimde 5 kasımm hesapladın Benim yerime de :dondurma: evet o zaman doğruymuş bu takvim bende onu düşünüyordum şu kan testinide yapayım sonra takvim oluşturucam bende.. Bugün Pazar ya özele gitsem olur mu ki hiç bilmiyorum acilden mi girmem lazım gebelik testi için o da çok komik olucak sanki :KK45:
Canım onlar para kazandığı için bu işten hiç de komik gelmiyor onlara merak etme:KK70:gidip yaptırabilirsin. Ya da iki güne bir yaptıracağım diyorsan yarın sağlık ocağına gidebilirsin sen bilirsin canım:) ama ben senin yerinde olsam direkt Pazartesi doktora giderim keseyi bile görebilir bizim seninle aynıysa bugün 5+0 olmuş olduk:)) ama benim yumurtalama 15 Kasım’da olmuştu sana göre erken olmuş olabilir. Geçen hafta 4+2’deyken minicik bir nokta görmüştü bu hafta emin olacağız o noktadan inşallah:):dua:

Anladım tatlım çok teşekkür ederim :)) belirtiler nasıl peki sende

Belirtiler sarı akıntı oluyor göğüslerim özellikle gece çok şişip acıyor gündüz biraz daha normal de gece çok kötü oluyor. Hafiften mide bulantıları başladı canım sabahları mutsuz uyanıyorum:) bat zamanı kasık ağrılarım olmuştu adet olacakmışım gibi. Şimdi ara sıra batma oluyor. Bu şekilde:)

Canım onlar para kazandığı için bu işten hiç de komik gelmiyor onlara merak etme:KK70:gidip yaptırabilirsin. Ya da iki güne bir yaptıracağım diyorsan yarın sağlık ocağına gidebilirsin sen bilirsin canım:) ama ben senin yerinde olsam direkt Pazartesi doktora giderim keseyi bile görebilir bizim seninle aynıysa bugün 5+0 olmuş olduk:)) ama benim yumurtalama 15 Kasım’da olmuştu sana göre erken olmuş olabilir. Geçen hafta 4+2’deyken minicik bir nokta görmüştü bu hafta emin olacağız o noktadan inşallah:):dua:

O zaman yarın direkt ben doktora gideyim ultrasondan baksın :)) evet belki benim biraz geç olmuştur 20 Kasım diye düşünüyorum bakalım çıkacak yarın herşey :)) bir noktacık kadar ya resmen mucize :KK200:

Belirtiler sarı akıntı oluyor göğüslerim özellikle gece çok şişip acıyor gündüz biraz daha normal de gece çok kötü oluyor. Hafiften mide bulantıları başladı canım sabahları mutsuz uyanıyorum:) bat zamanı kasık ağrılarım olmuştu adet olacakmışım gibi. Şimdi ara sıra batma oluyor. Bu şekilde:)
aynı benim de öyle oluyor göğüs uçlarım çok belirginleşti ben dün resmen iş yerinde uyudum halsizlik de çok var bende akşama kadar uyumak istiyorum :eek:

Duzelttim ama yinede aralarda cok var ya. Yarina kadar bekleyip soyleyenleri düzeltirim diger kalanlari da en sona beklemede diye yazarim gelip soylediklerinde duzeltirim yani

Buyrun kizlar aralik ayinda yapacagimiz testleri burdan paylasalim o zamana kadar da birlikte bekleyelim. Batlari alalimm. Bu ay catlatma ignesi kullanacagim rabbim hepimize hayirlisiyla nasip etsin insallah. Daha once ilk ignede olmustu bu ay da olsun hepinize de sans getirsin insallah :dua:
:dua::dua:
:KK200::KK200::KK200::anneadayı::anneadayı::anneadayı::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

1. @gcm19944 :anneadayı::KK200::emir_bebek:
  2. duskapani duskapani :anneadayı::KK200: :emir_bebek:
  3. @Balpetegim31 :anneadayı::KK200::emir_bebek:
  4. @Megatron20 :anneadayı::KK200::emir_bebek:
  5. @aysenurkaya :anneadayı::KK200::emir_bebek:
  6. @greyfurt_ :anneadayı::KK200::emir_bebek:
  7. U umran80 :anneadayı::KK200::emir_bebek:
  8. @ebr-u :anneadayı::KK200::emir_bebek:
  9. @BbkBbk :anneadayı::KK200::emir_bebek:
  10. @mltm_48 30 Kasım
  11. @mimmea 30 Kasım
  12. @pembepatiks :anneadayı::KK200::emir_bebek:
  13. @Bayankus063 Aralık
  14. @limoncicegi41 4 Aralık
  15. @Oznurr26 :anneadayı::KK200::emir_bebek:
  16. @Jklyyy 4 Aralık
  17. @Snrs 5 Aralık
  18. @sonbaharetkisi 5 Aralık
  19. @seheryeli77 5 Aralık
  20. @ISTANBULLUGELINN 6 Aralık
  21. M Morasigibayan :anneadayı::KK200::emir_bebek:
  22. @dennisgo 7 Aralık
  23. @bebeqimyoldamrc 7 Aralık
  24. @Cemre0000 7 Aralık
  25. @sacperisiii 7 Aralık
  26. @Sem0510 9 Aralık
  27. @Laydidiana :anneadayı::KK200::emir_bebek:
  28. @mirandaaaa 9 Aralık
  29. @duruasya 9 Aralık
  30. @yaprakali 10 Aralık
  31. @Sinemhat :anneadayı::KK200::emir_bebek:
  32. @Adlinaa 10 Aralık
  33. @papatyam67 10 Aralık
  34. @Celine0719 11 Aralık
  35. @berrakca 11 Aralık
  36. @78duygu 11 Aralık
  37. @Vuslat ne zaman 11 Aralık
  38. @Caglass 11 Aralık
  39. @Sogukkahve35 11 Aralık
  40. @MiyavKedi 12 Aralık
  41. @Yurdaa :anneadayı::KK200::emir_bebek:
  42. @gamzeli_bebis 13 Aralık
  43. @ismihazan 13 Aralık
  44. EceCigdem EceCigdem 13 Aralık
  45. @Siyene 13 Aralık
  46. @kays_ 13 Aralık
  47. @croiselle 14 Aralık
  48. @Platinus 15 Aralık
  49. @Kbra2214 15 Aralık
  50. @kartanesi64 15 Aralık
  51. @Valensiya 21 Aralık
  52. @damlaozcan0666 16 Aralık
  53. @sibelizim 21 Aralık
  54. @zeydemor 22 Aralık
  55. @sirkencubin 22 Aralık
  56. @Hipermetrop 24 Aralık
  57. ReceL ReceL 25 Aralık
  58. @suz35 26 Aralık
  59. @Glrabr 29 Aralık
  60. @croiselle 29 Aralık
  61. @Bifincankahve 30 Aralık
  62. @Masalim17 1 Ocak
  63. @lifedoesntwait 3 Ocak
  64. @Beray75 4 Ocak
  65. @ggul1212 5 Ocak
  66. @Edabk beklemede...
  67. @naz_edanaz beklemede...

Ay maşallah kızlar ne kadar çok gebe kalan olmuş topikte :KK200::KK28:
Şimdi bir şey soracağım kızlar, forumda çok yazı okudum, hani diyorlarya ne zaman kafama takmadım o ay hamile kaldım diye. Sizlerde de bu durum geçerli mi yani gerçekten herkes kafasından sildi de mi gebe kaldı, yoksa kafaya takıp da gebe olduğunu öğrenen de var mı , çoook merak ediyorumo_O

@gcm19944 duskapani duskapani @Balpetegim31 @Megatron20 @aysenurkaya @greyfurt_ U umran80 @BbkBbk @pembepatiks @Oznurr26 M Morasigibayan @Laydidiana @Sinemhat
Ben klomen kullandım canım bu ay. Ama kafama çok takıyordum her ay . Bu ay da taktım yani :KK51:

Bu arada ben çok kötü nezleyim. Ne yapıcam bilmiyorum ilaçsız :KK43:
Canım burun tıkanıklığı ve geniz akıntısı var bende de tuzlu suyla burun tıkanıklığımı açıyorum başka da bir şey yapamıyorum ballı limonlu su içiyorum bir de. Geniz akıntısı da midemi bulandırıyor. Bu haftalarda normalmiş ama çok sinir bozucu:/ Ateşin çıkmadığı sürece sıkıntı yok çıkarsa da Parol iç sadece

Canım burun tıkanıklığı ve geniz akıntısı var bende de tuzlu suyla burun tıkanıklığımı açıyorum başka da bir şey yapamıyorum ballı limonlu su içiyorum bir de. Geniz akıntısı da midemi bulandırıyor. Bu haftalarda normalmiş ama çok sinir bozucu:/ Ateşin çıkmadığı sürece sıkıntı yok çıkarsa da Parol iç sadece
Sabaha karşı ateşim vardı canım. ılık duş aldım iyi geldi biraz. Ben de ballı limonlu su içeyim bakıyım. mide bulantım yok çok şükür . Parol içecektim de eşim olmaz içme dedi

Sabaha karşı ateşim vardı canım. ılık duş aldım iyi geldi biraz. Ben de ballı limonlu su içeyim bakıyım. mide bulantım yok çok şükür . Parol içecektim de eşim olmaz içme dedi
Ben içtim bir kez canım ateş bebeğe daha zararlı ateştense parol içmek daha mantıklı geldi ertesi gün doktora gittiğimde de günde 3 kereye kadar alabilirsin Parol dedi. Gargara verdi bir de ama kullanmıyorum tuzlu su daha mantıklı. İnşallah geçer bir an önce:KK43:

X