Gebeliğe Hazırlık Aralık ayı test yapacaklar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar kendimce size tavsiyem bol su için,keçi boynuzu pekmezi tüketin bir de ben geçen haftalrda nerdeyse hergün havuç portakal ve muz yedim.Belki onların da ilk aydan hamile kalmama faydası olmuştur. D vitamini,B12 ve demir i ihmal etmeyin.Testlere göre depoları fulleyin hemencik hamile kalırsınız İnşAllah.

Ay maşallah kızlar ne kadar çok gebe kalan olmuş topikte :KK200::KK28:
Şimdi bir şey soracağım kızlar, forumda çok yazı okudum, hani diyorlarya ne zaman kafama takmadım o ay hamile kaldım diye. Sizlerde de bu durum geçerli mi yani gerçekten herkes kafasından sildi de mi gebe kaldı, yoksa kafaya takıp da gebe olduğunu öğrenen de var mı , çoook merak ediyorumo_O

@gcm19944 duskapani duskapani @Balpetegim31 @Megatron20 @aysenurkaya @greyfurt_ U umran80 @BbkBbk @pembepatiks @Oznurr26 @Duman77 L Laydidiana @Sinemhat
Canım ben 2 kez klomen kullandim ozaman kesin olucak diyodum cok strees yaptim ama olmadi sonra dr.uma dedim benim cocugum olmuyo klomen ise yaramadi dedim oda femaraya baslatti bide bunu deniyelim dedi o ay hic kafaya takmadim hatta gezdim tozdum olmazsa olmaz dedim önemsemedim Rabbimin bi bildigi vardirki olmuyo dedim hatta bu ay esimle sakalastik yerlerde falan yuvarlandik yastik tuttu bende vurdum okadar takmadim yani hatta bikac arkadasa rahim filmini sordum bu ayda olmasa cekikicektim ki Rabbim nasip etti hamileyim dicem o ki sakin stres yapma vakti zamani var kafaya cok takma

Canim benim oglum suan 4 yasinda. O iki yasindayken biz basldik denemeye. Bir yil kadar olmayinca ben doktora gittim ve bana klomen ile catlatma ignesi verdi ve ben ilk ay hemen hamile kaldim. Fakat 8. Ayimda ocak ayinda dogum yaptim ve bebegimi kurtaramadilar malesef. Simdi 11 ay gecti iste uzerinden tekrar gebelik istedim ve bunun icin beklemek istemedim doktorumda saolsun oglumun da doktoruydu ilk hamileligimden beri ona giderim hep o yuzden anlayisli oldu ve bu ay bana yine klomen ve catlatma ignesi verdi. Bakalm sonucumu bekliyorum sabirsizlikla. inşallah yine ilk ayda tutar umuduyla

Burda bir arkadaş daha vardı oda klomende ilk ayiydi sanırım oda Algomed deki neval hanıma gitmiş hemen ilk ayında hamile kaldı maşallah banada tavsiye etmisti
Klomen bende kullandım ama bişi olmadı kullandıktan sonra adetim gecikti ondan mı bilmiyorum bı 3gun gecikti en son 5gun gecikmistim

Ay maşallah kızlar ne kadar çok gebe kalan olmuş topikte :KK200::KK28:
Şimdi bir şey soracağım kızlar, forumda çok yazı okudum, hani diyorlarya ne zaman kafama takmadım o ay hamile kaldım diye. Sizlerde de bu durum geçerli mi yani gerçekten herkes kafasından sildi de mi gebe kaldı, yoksa kafaya takıp da gebe olduğunu öğrenen de var mı , çoook merak ediyorumo_O

@gcm19944 duskapani duskapani @Balpetegim31 @Megatron20 @aysenurkaya @greyfurt_ U umran80 @BbkBbk @pembepatiks @Oznurr26 @Duman77 L Laydidiana @Sinemhat
:) canım ben kafamdan silmedim zaten 3.denemede oldu çok şükür ama öncesinde tüm tahlillerimi yaptırıp kafamı rahatlattım en azından bir sorun yok diye. Bir de hep şunu düşündüm bu bebeğin geleceği bir zaman var ne yaparsam yapayım değiştiremem dedim. O zaman da şimdiymiş inşallah sağlıkla kucağıma alabilirim:dua: Allah sana da nasip etsin en yakın zamanda canım sağlıklı bir şekilde:)

Son düzenleme:
:) canım ben kafamdan silmedim zaten 3.denemede oldu çok şükür ama öncesinde tüm tahlillerimi yaptırıp kafamı rahatlattım en azından bir sorun yok diye. Bir de hep şunu düşündüm bu bebeğin geleceği bir zaman var ne yaparsam yapayım değiştiremem dedim. O zaman da şimdiymiş inşallah sağlıkla kucağıma alabilirim:dua: Allah sana da nasip etsin en yakın zamanda canım sağlıklı bir şekilde:)
Ben de bu ay cidden kafamdan attım dedim kendimi neden bu kadar kasıyorum, Bebeğim canı ne Zaman isterse o zaman gelsin dedim, bakalım bu ay ne olacak :KK16: inşallah herkes sağlıklı bir gebelik geçirir ve sağlıklı hayırlı evlatları olur herkesin, biz bekleyenlerde inşallah en kısa vakitte mutlu haberi alırız :KK68:

Ben de bu ay cidden kafamdan attım dedim kendimi neden bu kadar kasıyorum, Bebeğim canı ne Zaman isterse o zaman gelsin dedim, bakalım bu ay ne olacak :KK16: inşallah herkes sağlıklı bir gebelik geçirir ve sağlıklı hayırlı evlatları olur herkesin, biz bekleyenlerde inşallah en kısa vakitte mutlu haberi alırız :KK68:
Amiiiin canım inşallah:dua:

0A637A14-5CB4-4330-8F79-DB88ACB9BC05.jpeg
Ayy aynı birebir.. canım 2bucuk yildir negatif göre göre böyle kalbim daraliyor yapicam yapamıyorum. Ne güzel ya rabbim sağlıkla kucağına aldirsin inşallah. fazla soru sordum ama belirtin var miydi:KK9:
İnşallah bu ay güzel haberler alırsın canım çok az kasık ağrım vardı hatta ben belirti hiç yok diye hamile değilim diye düşünmeye başlamıştım. İlk normal test yaptım negatifti sonrasında fazladan ovulasyon testleri vardı dedim bunlarla deneyeyim koyulaşma olacak mı acaba diye her gün daha da koyulaştı bende cesaretimi topladım tekrar yaptım. İlk negatiften 3 gün sonra ikinci silik çizgiyi gördüm. Yine de ovulasyon kesin sonuç değilmiş. Çünkü başka durumlarda da koyu gösterebiliyormuş

Listemizde hamilelerin arasinda kalmis tarihi gecen arkadaslar guncelleyemedik sizi hala bir ses verin bana
Canım sirkencubin sirkencubin sanırım 22 Aralık demişti ama sen görmemişsindir. nyks_42 nyks_42 de regl olunca bir süre ara vermeye karar verdi buralara öyle yazmıştı başka bir konuda :KK66:

Ben var mı emin değilim ama evet silmedim ama Allah bilir diyordum klomen kullandım bide
Canım gerçekten doğru, ben 3 aylık evliyim yumurtalık tembelleşmesi vardı hep içimde zor hamile kalırım düşüncesi vardı. İlk 2 ayda sürekli burdan belirti bakıyordum acayip heveslenmiştim. Bu ayda olmasa artık doktora gidicciktem ilaçla tedaviye gecektim. Bu ay sildim kafamdan olursa olur napayım yani düşünmek Yok dedim. Bi kaç gündür arkadaşlarım hamilemisin bebek güzelliği var vs diiynce aklıma soktular. Ama test yaparken dahi hiç ümidim yoktu koydum bi kenara bakarım sonra dedim ve bir baktım pozitif:nazar::KK200:

Kızlar kendimce size tavsiyem bol su için,keçi boynuzu pekmezi tüketin bir de ben geçen haftalrda nerdeyse hergün havuç portakal ve muz yedim.Belki onların da ilk aydan hamile kalmama faydası olmuştur. D vitamini,B12 ve demir i ihmal etmeyin.Testlere göre depoları fulleyin hemencik hamile kalırsınız İnşAllah.
Kesinlikle haklı olabilirsin. Bende bu ay çok fazla portakal havuç tükettim. Ve suyu hiç içmediğim kadar çok içtim. İdrar yollarımda enfeksiyon vardı ama doktor ilaç vermedi ‘su içerek geçirebilirsin çok su iç dedi.’ 2 ay hiç önemsememiştim. Ama idrar yollarında enfeksiyon olması da spermi öldürüyormuş galiba.onu görünce bu ay çok dikkat ettim . Ve folik asit ve vitaminlerin bir arada olduğu ilacı da 3 aydır hiç aksatmadan içtim.

:KK35:
Tatlım Bat 5 aralıkdı benim bu hamilelik takviminde 5 Aralık mı yazıcam yoksa adetin bitiş tarihini mi yazsam 1 hafta boşa eklenmiyor mu öyle:KK35: birde ilk kan vermeye sağlık ocağına mı gitsem bilemedim

:KK35:
Tatlım Bat 5 aralıkdı benim bu hamilelik takviminde 5 Aralık mı yazıcam yoksa adetin bitiş tarihini mi yazsam 1 hafta boşa eklenmiyor mu öyle:KK35: birde ilk kan vermeye sağlık ocağına mı gitsem bilemedim
Canım hamilelik takvimine tahmini doğum tarihini yazıyorsun. Onu da şöyle hesaplıyorsun son adet tarihine 7 gün ekle. 3 ay geriye git:)) mesela benim 5Kasım’dı 7 Ekle 12 Kasım 3 ay geri git 12 ağustos:KK66: ya da bunu hesaplayan siteler var internette:)
ben ilk kanı özel hastanede vermiştim canım 45dk da çıkıyor diye. Sonra 8 gün kan vermedim gebelik testiyle koyulaşmayı takip ettim en son geçen salı bu defa doktor kontrolü için gittim yine aynı hastaneye oradan devam edecektim çünkü ben o yüzden başka laboratuar karıştırmadım hiç.

X