Aralık 2020 / 40+ yaş üstü tüp bebek deneyimleri

Eray Çalışkan, embriyolog Ender Yalçınkaya Kalkan ile çalışıyor (Ada tıp hast.Lab.) Ender hanım çok başarılı bir embriyolog,kendisi ile tanisikligim var. Boğaziçi Genetik Muh. Mezunu ve İspanya'da doktorasını yapıyor.
Okan üniversitesi'ni hiç bilmiyorum Eray Bey'i Ender Hanim ile çalıştığı için seçmeyi düşünüyordum.
Önceki denemeniz ordamiydi?

Ben Ada Tıp ‘da yaptırmadım o yüzden oradaki embriyolog ve labaratuvarı bilmiyorum. Bildiğim Eray bey okan ünv. Tüp bebek merkezinin başında, ben de önceki denemeleri okan ünv. yaptırdım ve labaratuvardan memnun kalmadım. Yaklaşım tarzı, geri dönüşleri, doktorun yetersiz olması, sürekli komiteye danışıcam demesi ve sürekli yumurta kalitesizliğinden bahsedip tek yumurtayı toplaması yani hiç profesyonel değillerdi. Özellikle embriyolog embrio oluşmadı diye aradığında lafı nasıl eveledi geveledi zaten olgun değildi yumurta dedi sperm hareketi azdı dedi (ki testler çok iyiyidi) yani asla net değillerdi. Yumurta toplaması için gittim sabah erkenden çağırdılar kimse yok hemşireler esniyor falan. Neyse iyi ki değiştirmişim diyorum. Ama sizin dediğiniz yerle burası aynı değil kesinlikle. Demekki farklı bir merkez olarak Ada tıp da da çalışıyor Eray Bey.

Bu arada tabi ki Dr Eray Çalışkan için de yorum yapmam doğru olmaz haksızlık yapmış olurum çünkü kendisine tedavi olmadım. Sadece merkezin başında diye biliyorum.

İnşallah bir problem olmaz trensferinde başarıli olur canim hayırlısıyla pozitifi görürsün Allah'ın izniyle

İdrar testi yaptım sonuç negatif kahve sigara içilir bunun üstüne :)
Üzülme!..Elbet bunda da vardır bir hikmet!Bak benim 5 tane gebelik kaybım olmasaydı hastalığım ortaya çıkmayacaktı.(Lupus hastasıyım)Şimdi en azından önce beden sağlığımı korumaya çalışıyor ona göre bebek istiyoruz.

Sizede çok geçmiş olsun. Lupus hastalığından dolayı bağışıklık sisteminiz iyi çalışmıyordur ve bu yüzden embriyo tutunması zor oluyordur! Intralipid serum tedavisini arastirdiniz mi? NaaNaa

Teşekkür ederim.Evet lupus'a bağlı antifosfolipid sendromu mevcut canım,bebekler o yüzden tutunamiyor kanda pıhtılaşma ve iltihaplı romatizma var.Geçen paylaşmıştım araştırdım ama benim çok alerjik problemlerim oluyor.Bakalım bu sefer nasıl bir süreç yaşayacağım.İnşallah seruma gerek kalmadan sağlıkla bebişimi kucağıma alırım

inşallah her şey yolunda gider. Bir yandan sağlık diğer yandan bebek kolay şeyler değil ama maşallah sizde güzel bir enerji var olumlu düşünmeye güzel hayallere devam . Her şey çok güzel olsun sizin için

İdrar testi yaptım sonuç negatif kahve sigara içilir bunun üstüne :)
Pes etmek yok , hem bir de kan tahlili çıksın bakalım ne diyeyecek. Önce bir kesinleşsin ondan sonra tekrar yola devam bu yıl sonu hepimiz bebeklerimizi alacağız kucağımıza

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…