- Aralık 2008 - bebeklerimizin kimliklerindeki dogum tarihini ne yazsak?

Ben Kasım sonu doğumluyum.Neredeyse Aralık ama şimdiye kadar okulla ilgili hiçbir sorun yaşamadım.Yaşıtlarımla okudum.Ben doğduğu tarihi yazdırmak istiyorum.Nüfusunda gerçek doğum günü yazsın isterim.

bende okula 5,5 yaşında başlayanlardanım, hiç problem yaşamadım, hatta sınıfın her zaman başarılı öğrencilerindendim, hatta üniversiteye 16 yaşında kazanınca bayağı gurur duymuştum kendimle, benimki oğlan olacağı için bir de askerlik var ama , zaten okulu filan derken onu da erteletmenin yolları var, hem doğduğu tarihte kimlik çıkartmak daha mantıklı geliyor bana, ama herkesin fikrine de saygı duymak lazım tabi

Her ne kadar okula baslama yasi sorun gibi gorunsede ;ne zaman dogduysa o zamani yazdiracagim yerimseniben

zaten arkadaşlar askere doğum tarihlerine göre 4 dönemde alıyorlar bizimkiler 4. dönem olur a.s zaten inşallah güzel okurlarsa erkenden askere gitmelerine gerek kalmaz
okulda çok sorun olmaz bence

çocuğun herkese (ve tüm hayatı boyunca ) kimlikte şu yazıyor ama şu doğumluyum diye sürekli açıklama yapması bence daha zor burcu bile değişiyor

ne gün doğmak isterse doğum günü de o olacak benim oğluşumun

Kızlar ben de doğduğu tarihi yazdırmayı daha mantıklı buluyorum. Şimdiki çocuklar bizim zamanımızdaki gibi değil hepsi cin gibi maşallah. Benim oğlum eylül doğumlu ama okuma yazmayı okula başlamadan öğrendi. Eltimin kızı aralık doğumlu diye 1 yıl geç gönderdiler okula. Çocuğun okul hevesi kırılmıştı resmen. Hele kızı olanlar hiç düşünmesin derim. Çünkü kızlar çok daha çabuk olgunlaşıyorlar. Bir de işin şaka yanı... Eşim aralık26 doğumlu ve benden 3,5 yaş küçük. Evliliğimizin ilk yıllarında hep benden 3 yaş küçük olduğunu söylerdi. 30u geçince birden benden 4 yaş küçük oluverdi. Yani işlerine geldiği gibi kullanabiliyorlar durumu

valla oğlum olsa idi ciddi anlamda ocak yazdırmak için uğraşırdım ama kızlar erkeklere oranla daha çabuk olgunlaştıkları için ben doğduğu günü yazdırmayı düşünüyorum...

arkadaşlar doğum tarihi neyse o tarihle gün saat hast kadar bilgiler yazan doğum kağıdı veriliyor hastaneden tarafınıza ve siz o doğum kağıdıyla nüfüs cüzdanı işlemlerini yaptırıyorsunuz ordada ne yazarsa nüfus cüzdanına da o yaılıyor yani kısacası sizin seçim hakkınız yok maalesef
arkadaşım 31 aralık günü doğum yaptı ve onu 1 ocak olarak yeni yıla yazdıramadı

ay aynı şeyi ben de yapıyorum.. işime geldiği zaman 26 işime gelmediği zaman 27 düyebiliyorum.. eşim o kadar çok kızıyor ki ben onu kızdırmaya bayılıyorum bu konuda..

doğrusu da bu olmalı tabiki ama bildiğim kadarı ile ankarada dayın varsa herşey iki selam ile hallolabilir ama buda ne kadar doğru olabilir ki...

bildiğim kadarıyla okul kayıtları doğum yılına göre değil 72 ayı tamamlayıp tamamlamdığına bakılarak yapılıyor.yani aralık değil eylül ayı dikkate alınıyor.dolayısıyla 2008 aralık doğumlu bir çcukla 2009 ocak doğumlu bir çocuk aynı yıl okula başlayacak ama ve aynı yıl mezun olacak ama:mezuniyetten sonra bir çok sınavlarda artık yaş sınırı getiriyorlar ve şartlarda 1 ocak ve sonrası doğumlu ibaresi yer alıyor yani aralık çocukları otomatikman 1 yıl kaybetmiş olacaklar.bence olabiliyorsa ocak yazdırmak en iyisi

bende çok istemiştim ocak diye ama nasip değilmiş 12,12,2008 yazıldı hayırlısı olsun artık umarım bişey kaybettirmez oğlusuma

bende nüfus cüzdanını aldım geçen hafta kızımın ve doğum tarihini günü gününe yazdırdım...

Bizim babamızda 3 günlükken çıkardı kimliğimizi günü gününe yazılı 17.12.2008

Doğduğu tarih yazıyor kızımın kimliğinde.02.02.2008Kendi gelmek istediği tarih ve bence mükemmel bir tarih:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…