- Aralık 2008 - bebeklerimizin kimliklerindeki dogum tarihini ne yazsak?

XSXEKERXIXM

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2008
361
0
aralık anneleri bebeklerimizin kimlikdeki dogum tarihini ocak mı yazsak yoksa yaşıtlarından önce başlıycaklar herşeye :uhm::uhm::uhm:

bence ocak yazdırın.ben kendimden biliyorum.sıkıntı yarattığı oluyo bazen.sınıfta mı kaldın diye sorarlardı bana hep küçükken. sinir olurdum moralim bozulurdu.

bende nasipse kesinlikle ocak yazdırıcam yani 2009 özellikle okul yıllarında çok sıkıntı çekiyo yasıtlarından neredeyse 10-11 ay küçük okula başlıycak bu diğer arkadasları arasında fiziki görünümünün yanısıra pekçok anlamda geri kalmasına neden olabiliyo kendimde eğitimciyim okuldaki yasıtlarından küçük çocuklardan biliyorum..tabi herkesin kendi fikri

bende ocakta yazdırılabiiniyosa yazdırırım ilk sınıflarda aylar bile fark ediyo algılamada yazdıramazsam kesin 1 sene geç yollarım okula tabi erkek anneleri için bide askerlik olayı var kıyamam kuzuma biraz geç gitsin
iyi davransın herkes bize aslanlarımız koruyacak vatanımızı

Bence doğduğu tarihi yazdırmak daha doğru olur. Ben öyle yapıcam. Doğumgünü hangi gün doğduysa o gündür. Ne yani kimlikte başka, doğduğu tarih başka. Çocuğumu niye öyle bi ikilemde bırakimki!

merhaba kızlar bende bu konu hakkında çok düşündüm taşındım
ocak olarak yazdırayım dedim ama hastaneden rapor verdikleri için
öyle istediğimiz tarihe göre yazdırmıyorlarmış. eşim araştırdı eskidenmiş
artık şimdi öyle bir durum söz konusu değil demişler raporda ne yazyorsa
hastane kayıtlarına göre yazılıyormuş.

kuzuma kıyamıcam doğrusu ne yapalım bir sene geç göndeririz okula.
askerlik konusuna gelincede sorun olmaz diye düşünüyorum zaten üniv okuyacaklardır
inşallah bu yüzden geç gidebilirler yani diye düşünüyorum.

canım benim ablam gecen sene aralıkda dogum yaptı ve ocak diye yazdırdı

bebeklerimizin iyiligi için erken yasta okula gitmesin diye yasıtlarıyla gitsin diye

canım benim ablam gecen sene aralıkda dogum yaptı ve ocak diye yazdırdı

aaaa ne güzel bizde istiyoruz ama baklım olmuyacak gibi duruyor eşimin araştırmasına göre.yerimseniben belki doktoru kandırabilirsek:jeyyar: çok küçük bir ihtimal tabi
hakkımızda hayırlısı olsun ne diyelim olmadı bir sene geç göndeririz artıka.s.

herkezin hakkında hayırlısı olsun artık.:Saruboceq:
eğer oluyorsa yapmak isteyen yaptırır yaptırmak istemeyen yaptırmaz artık.yerimseniben
bizler aklı başında anne babalar olucaz inşallah çocuklarımız için neyin doğru
neyin yanlış olduğunu karar verebiliriz artık.:asigim:a.s.

bi arkadasımda aralıkta doğum yapmıstı ocak yazdırmak istedi önce rapor vs sormuşlar oda evde doğum yaptım şu tarihte deyince mecbur ocağa verdiler kimliğini :) bizde ööle deriz..bu arada e-okul denen bi uygulama var.kimse kafasına göre çocuğnu yazdıramıyo sistem kabul etmiyo..

ben aralık 6 dogumluyum 1984 ama ocak 1 1985 yazılmıs kayıtta bence böylesı daha mantıklı kızlar 1 ay için 1 yıl oluyo bende fıkır vereyım dedım öptüm sizi a.s.

güzel fikirmiş kötükedihüso:jeyyar::jeyyar: bizde öyle yaparız

zaten okula başlama yaşı yani 7 yaş bence çok geç erken gitsin nolcakki ben dogdugu tarihi yazdırıcam gerçek dogum gününü..ilerde burcunu da karıştırmasın neticede yay burcu olacak oglak bilsin istemem:)şaka bi tarafa okula erken gitmesinin üniversiteyi de erken bitirmesinin hayata genç yaşta atılmasının zarardan çok faydası olur..her zaman söylüyorum 7 çok geç...

herkesin düşüncesine saygıyla...ama çalıştığım okulda çok sık gözlemliyorum bırakın 1 yasın 1 ay bile yasıtlarından küçük olmanın dezavantajını çocuklar hep yaşıyor.anne babalar bazen buyuk hatalar yapıyo çocukları erkenden okula gönderip daha el kasları tam gelişmeden onlardan düzgün yazılar düzenli defterler bekliyo yapamadıklarındada ya öğretmene ya sınıfa ya çocuklarına ciddi eleştirlerde bulunup koca bir dönemi okul-ev -işyeri şeklinde geçiriyolar genelde erken yasta okula gönderilen çocuklarda bu sorunlar hep yasanıyo e tabi 2009 lularla okula gitmek varken 2008 lilerle baslarsa olacağı bu elbet (tabiki istisnalarda var ) buda benim nacizane fikrim

ben de aralık doğumluyum. bugune kadar heryerde avantajını yaşadım. uzun boylu bir çocuktum bi de yaşıtlarımla okula gitseydim herhalde kesin sınıfta kaldı diye dalga gecerlerdi.. ben doğdugu günü yazdırıcam inşallah, eger sıkıntı olacagını hissedersem 1 sene gec gönderiveririm okula. ama doğum tarihi olarak doğdugu tarih olsun istiyom

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…