Arabamı satacağım, nelere dikkat edeyim?

GelenKutusu

Mutlu ve 2 çocuklu bir bekar...
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2014
8.452
29.980
Kızlar
Biliyorsunuz boşanmış bir kadınım. Bu şehirde başka akrabam da yok yardımcı olabilecek.

Arabamı satmak istiyorum ama nelere dikkat etmem gerektiğini bilmiyorum.

Kendi bayisinin ikinci el bölümüne götürdüm ama gerçekten çok düşük fiyat verdiler. Avantajı ise peşin para verecek ve dolandırılma riskim yok.

İşyerinden 2 erkek arkadaş yardımcı olmayı teklif etti, ben de onlara komisyon vereceğim.

Ben de az önce arabayı yıkattım ve resimlerini çektim. İnternete koyacağım.

Şimdi sorularım:

1. İlanı kimin adına vereyim? İlanda "bayan sürücüden temiz" diye belirteceğim. İşteki erkeklerden birinin adı ve telefonu mu olsun yoksa benimki mi? Arabayı işyerine götüreceğim, mesai saati içinde o arkadaşlar gösterecekler. Ama hafta sonu ne yaparım bilmiyorum. Arabayı arkadaşa versem, onun olduğu adrese gitseler olur mu?
2. İkinci el satışlarda ne gibi masraflar oluyor? Noteri biliyorum sadece, onun dışında KDV, ÖTV bilmem ne gibi masraflar olur mu? Olursa kim öder? Ona göre konuşmak lazım.
3. Notere gidince telefonumdaki bankanın uygulamasından hesabıma para geçip geçmediğini kontrol edeceğim, para geçmeden hiç bir yere imza atmayacağım. Ek öneriniz olur mu?
4. Deneme sürüşü yapmak ve arabayı kendi tanıdıkları servise götürmek isteyeceklerdir. O zaman o 2 erkek arkadaşım yardımcı olacak, yanlarında gidecekler diye düşünüyorum. Yoksa arabayı kaçırabilirler değil mi?
5. Başka dikkat etmem gereken ne var?

Şimdiden teşekkürler.

Arabanız ne marka acaba? Belki ben talip olabilirim, detay verebilirmisiniz?

2012 model, trafiğe çıkış 2012 Aralık
Volkswagen Tiguan 1.4 TSI
Benzinli, otomatik vites, siyah
23500 km
Bakımları serviste yapıldı, kazasız, boyasız.
77bin TL düşünüyorum

GelenKutusu niye komisyon veriyorsun ki kendin sat. İlana koy,hafta sonu belli saatlerde gösterebileceğini açıklamaya yaz. Satarkende havale ile sat

GelenKutusu niye komisyon veriyorsun ki kendin sat. İlana koy,hafta sonu belli saatlerde gösterebileceğini açıklamaya yaz. Satarkende havale ile sat

Komisyon dediğim 1000 TL.
Açıkçası ben uğraşmak istemiyorum pek. Doğuş oto kendisi kabul edilebilir bir fiyat verse idi verecektim, 66500 verdi ki çok düşük. Ben internete 79500 verip 77bine inmeyi düşünüyorum.

Almaya gelenler karşılarında kadın görünce sahipsiz sanıp dolandırmaya kalkarlar diye korkuyorum.

Merhaba arabanız ve nerde oldugunuz hakkında bilgi alabilirmiyim. Özelden yazın lütfen.

78 e satacaklarsa olabilir. Neden satiyosun çok iyi araba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…