Araba sürme korkusu!

Kurumus-Maskara

Leo 🧿 🦁
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2018
5.475
5.349
Merhaba kızlar. Son 10 gündür ciddi anlamda ehliyet almam gerektiğine kafa yoruyorum,çok önceden almalıydım biliyorum ama korkuyorum! Resmen kabus gibi asla almayı düşünmüyordum son zamanlarda ,eşim ameliyat olup evin bütün sorumluluğu bana kalınca çok gerekli olduğuna ikna oldum.

aranizda önceden korkup sonra ulan korktuğum kadar yokmuş diyen oldu mu?

neden korkuyorsun ,

araba sürmeyi bir kadın muhakkak ögrenmesi gerekiyor ,

ilk başlarda herkeste bir korku stres olur ama sonra geçer merak etme ,

korktugunu kimseyle paylaşma
Kaza yaparım korkusu galiba,aslında galiba değil yoksa insan neden korkar ki? Özelikle içinde oğlum olacak arabada ondan da daha da korkuyorum,etrafımdaki herkes bilir korktuğumu herkes destek oluyor yapabilirsin diye.

Kaza yaparım korkusu galiba,aslında galiba değil yoksa insan neden korkar ki? Özelikle içinde oğlum olacak arabada ondan da daha da korkuyorum,etrafımdaki herkes bilir korktuğumu herkes destek oluyor yapabilirsin diye.
emin ol biz erkeklerden daha dikkatli ve düzenli kurallı araba kullanıyoruz ,

atla deve değil yaparsın

En isteklisi bile o direksiyonun başına ilk oturuşta bi heyecan tedirginlik vs biseyleri hissediyo. Ben 2010 da aldım ama direksiyon başına geçişim 2018 . Birine zarar vericem diye çok korktum ama eşimin de desteğiyle başardım. Eşim öğrenmem için çok ısrarcı oldu çünkü kendisi işi gereği yanımızda olamıyo. Siz tam olarak neyden korkuyosunuz?
- basaramamaktan
- yanlış yollara sapmaktan
- sapak kacirmaktan
- kaza yapmaktan
Vs....
Korkular çoğaltılır ama hepsi yersiz. Çünkü bunların hepsini en iyi benim diyen şoförler de yapıyo. Ben her yere navigasyonla gidiyorum harika bi teknoloji buna rağmen zaman zaman yanlış yollara sapiyorum. Geçen aylarda büyük bi kaza geçirdik araba pert biz iyiyiz emniyet kemeri ,bebeğim için oto koltuğu bizi korudu bi cizigimiz dâhi olmadan kurtulduk.
6 aydır arabamızı bekliyoruz . Yılbaşı gibi gelecek ve ben istesem de istamesem de kullanicam. Hastaneydi şuydu buydu derken. İyiki öğrenmişim.
Hamileyken yoğun kanama yaşadım sokaktaydim bi anda filmlerdeki gibi pantolonum kan içinde kaldı sancılar içinde yapayalniz hastaneye gittim, oğlum ateslendi defalarca gece gündüz hastaneye götürdüm, akrabam amelyat oldu mansumana kontrole götürdüm.... İyiki

Tam olarak öyle bir şey. Başta korkuyorsun, sonra, amaan bisiklet bile daha zormuş buna mı korkmuşum diyorsun:))

Hemen alım ehliyetinizi. Üstelik çocukta varmış. Onu düşünün alın derim. Mesela okula gidecek markete gideceksiniz. Çocukla büyük rahatlık. Kötüyü düşünmeyin konforunu düşünün.

Ben kaza geçirmekten korkuyorum,tır,kamyon vs görünce eşim arab kullanirken falan onun yerine ben gerilip heyecanlanıyorum oğlum biraz büyüdüğünde okul öncesi eğitime götürmem gerekecek yürüyerek yada otobüsle götürmek istemiyorum burda kışın çok zor ve sert geçer -30 bile görüyoruz o hava asla oğlumu çıkaramam otobüslere sırf bu yüzden almam lazım. Teşekkür ederim size beni motive ettiniz

Ben de bi kösede bekliyim. Bu yıl bikac kere kullandim hem surucu kurslarinin alanlarinda hem de trafige cikarak. Ama ben de cok tedirginim sanki her kullanisimda öyle olacak gibi. Ama öyle olsa kimse kullanmazdi bence zamanla pratik yaptikca bu korkuyu üzerimizden aticaz.
Kimler kimler sürmüyo onlar kadar yok muyuz yaparsın ve gercekten buyuk buyuk kolaylık ihtiyaç özgürlük. Süremeyince elin kolun bağlı oluyo

Valla bacım ben -30 görürüsem arabamın burnunu çıkarmam sokağa.
İstanbul'dayım.
Gizli buzlanmadan korkarım.
Zaten 2 cm kar yağda İstanbul'da trafik kilit ajhjjhdfhad
Ne olursa olsun kışın yogun kar yağdıgı zaman asla direksiyon başına geçmem mecburi bir sebeb olmadıkça.

Hemen alım ehliyetinizi. Üstelik çocukta varmış. Onu düşünün alın derim. Mesela okula gidecek markete gideceksiniz. Çocukla büyük rahatlık. Kötüyü düşünmeyin konforunu düşünün.
Gerçi istesemde hemen alamam, ön ehliyeti alıp 8 ay sonra ehliyet alıp kullanabilirim araba.şimdi başlasam seneye belki. Gerçekten çok ihtiyaç şimdi anladım

Gerçekten özgürlük,yakınımda ailem var arabaları da var ama gücüme gidiyor şuraya buraya götürün demek

deme ya mecburluk valla
Bir sefer kızımı almaya giderken yogun kar yağışı varken rampada arabalar kaya kaya geliyordu :)
Arabanın birinden mazot mu dökülmüş, yağ mı dökülmüş bilmiyorum.
Yol bildigin kayak sahası gibiydi.
Arabayı toparladım.
Zar zor çıktım rampayı.
Açıkçası benim için yogun kar araba kullanmam için güvenli değil.
İstanbul'da malum her yer rampa.
Eşim bile çok iyi araba kullanmasına rağmen ciddi buzlanma ve yogun kar yagısında arabayı çıkarmaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…