Araba Meselesi

Öyle mi diyorsunuz? 2012 Corsa bulmuştum ama kronik solma problemi olduğu için istemedim siyahtı bir de. Ya şöyle ben çok az kullandım araba. Hani 2017 Corsa 'ya kıyamam yani. İlla ki çizerim, sürterim, vururum. Aslında ilk arabamı deneme tahtası olarak da görüyordum. Ama problemli bir araba alıp sanayici ile akraba olmak da var. Bilmiyorum ne yapmalıyım

Clio falan bakabilirsiniz.
Ama 1.2 1.3 motor bakmayın.
1.4 1.5 motor iyidir...
Eski konunuzda galeriden alınır mı demişsiniz,kurumsal güvenilir galeri ise tabiki alınır biz 6 ay önce galeriden aldık arabamızı.

Yani eksper ve motor ustası dışında başka seçeneğim yok ki öyle bakınca şıp anlayacak kimseyi de tanımıyorum.
Punto için bu duruma üzüldüm. Araba al sat yapan bir tanıdık vardı o çok övdü puntoyu. Al pişman asla olmazsın, dedi. Tam da bir yeni başlayan arabası. Ama size çok sıkıntı çıkartmış.
Manuel ben kullanırım ama ilim çok sıkıntı. Yani yol problemi, trafik problemi var. Burada manuel kullanmak işkence olur.

Altın hesabı değil de altın fonu iyidir, zarar olmaz . Ytd.

Arabadan hiç anlamadığım için o konuda bir tavsiye veremem.

Ben 2 ay önce Mazda aldım 550 fiyat vermişti işte yoldu lastik di falan 600 e mal oldu 2011 model km 130 bindeydi gayet memnunum sorun çıkartmadı ilerde model yükseltebilirim 1 yıl kullanıp bu tarz bir arabada seçenek
Mazda severim ama o fiyatlara hiç rastlamadım. Otomotik miydi?

Linea mı,tavsiyem Fiat arabalarından uzak durmanız yönünde.
Gerçekten mi? Al-sat yapan bir tanıdık var. Piyasası en hızlı araçlardan biri model yükseltmek istediğinde çok kolay elden çıkartırsın demişti. Çok da tavsiye etmişti. Bilmiyorum kafam çok karıştı.

Ama 17 yaşında otomatik araba almanız da çok akıl karı değil.
O yaştaki otomatik arabanın mutlaka şanzımanında ında sorun çıkar, mutlaka.
Ki çok masraf çıkıyor o zaman.
Yinede siz bilirsiniz.

Çok haklısınız Japon araçlar konusunda. Japon araç deyince aklıma Toyota, Honda, Mazda, Nissan falan geliyor. Onların da ağır hasarlı olanlarını bile bu fiyatlara vermezler.

Fiat grubundan sa Renault grubu da kolay satılır ve ilk arabamız Renault Clio ydu.
Hiç bize masraf çıkarmadı.
Tavsiye ederim ,parçası ucuz servis ağı geniş.

Butceniz nedir? Ben daha yeni 2010 qashqai'mi 600'e verdim tanidik diye, tanidik olmasaydi 650'ye verirdim.

136 bin km idi ve ilk sahibiydim. Bi tik butce arttirip qashqai almanizi oneririm, 2.eli peynir ekmek gibi satiliyor, cok saglam arabadir.
Vallahi qashqai çok beğendiğim bir araba. Ama fiyatları çok yüksek. Bütçem 500 civarına anca zorlayabilirim.

Km bana da normal gelmedi ama çok kolay anlaşılıyor orijinal mi değil mi hani o işlere girerler mi bilemedim. Evet genç araba olsa çok daha iyi olacak ama bütçem yetmiyor o yüzden bilemedim ki.

Biz otomatik araç bakarken ford ve volswagen grubundan baktık. Yine bizim bütçeye en uygun ama sağlam onlardı.
Otomotikleri kaç civarı bulabilirim? Fordun ağır hasar kayıtlısına rastladım altı yüz bine o bile yani bütçe olarak çok gerideyim galiba.

Clio falan bakabilirsiniz.
Ama 1.2 1.3 motor bakmayın.
1.4 1.5 motor iyidir...
Eski konunuzda galeriden alınır mı demişsiniz,kurumsal güvenilir galeri ise tabiki alınır biz 6 ay önce galeriden aldık arabamızı.
Reno'nun araçlarını pek tavsiye etmiyorlar ama sanırım tutulan bir modeldi clio. Kaç yaşa ne kadar fiyata bulabilirim? Birkaç clio rastlamıştım ama kaput falan değişen olduğu için hiç bakmadım.

Ama 17 yaşında otomatik araba almanız da çok akıl karı değil.
O yaştaki otomatik arabanın mutlaka şanzımanında ında sorun çıkar, mutlaka.
Ki çok masraf çıkıyor o zaman.
Yinede siz bilirsiniz.
Öneriniz ne hangi modeller?
Evet yaşı büyük araç konusunda haklısınız. Ama uzun zamandır araba peşindeyim ve artık biraz sıkıldım galiba. Hani bütçem de bu kadar olabiliyor.

Otomotikleri kaç civarı bulabilirim? Fordun ağır hasar kayıtlısına rastladım altı yüz bine o bile yani bütçe olarak çok gerideyim galiba.
Biz bakarken altı ay önce en az 750den başlıyordu sorunsuz üzmeyecek otomatikler.
Mesela hyundai yada Fransız arabalarını önermediler.
Biz 900 bine 90 binde Seat leon aldık otomatik. Hasar kaydı da yoktu. Biz memnunuz şimdilik

Fiat grubundan sa Renault grubu da kolay satılır ve ilk arabamız Renault Clio ydu.
Hiç bize masraf çıkarmadı.
Tavsiye ederim ,parçası ucuz servis ağı geniş.
Clio hangi yıl hangi model tavsiye edersiniz peki?
Fiat 'ın da parçası ucuz, ustası bol diye biliyorum. Ha tabi ki imkan olsa Japon ve Kore markalarını tercih ederim. Mesela eniştemin var Toyota' sı şu eski kasa olanlardan. Arabanın yaşı benimle yarışıyor daha sanayilik olmamış. Sıfır aldılar yeni yine de onu da satmıyorlar çok eski olmasına rağmen. Yani seçeneğim olsa Reno ve Fiat ikisini de tercih etmem.
Clio dışında parçası ucuz, servis ağı geniş otomotiği sorunsuz araba tavsiye edebilir misiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…