Apartmanda kargom kayboldu ne yapabilirim

sharkliertyu

Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2024
281
58
26
Kargocu ayakkabılığın üstüne koydu geldim kargo yok yöneticiye sorduk çöpçü çöp diye almıştır diyor kocaman paket üstelik ayakkabılığın üstünde nasıl alır ? Ayrıca içinde 3 bin tllik ürün vardı ne yapabilirim

Kimse içi dolu kutuyu, çöp saati değilse çöpe atmaz. Ayakkabılık dediğin apartman içersinde mi? Yoksa apartman dışında, otopark-bahçe yerinde mi?

e kapi önünden ayakkabı falan da calinir. keske evde yoksunuz diye geri donseydi şubeden alsaydınız:KK43:
kim aldiysa gule güle kullaniyordur. ama siz yine de sorun hem kapiciya hem konuya komsuya

İyi niyetli düşünmeye çalışıyorum belki komşu çalınmasın diye emanet almıştır kapıyı çalıp getirir

Yapabilecek hiçbir şey yok bence. Apartman içi kamera vs yoksa yönetici ne yapabilir ki? Girip daireleri tek tek arayacak hali de yok. Maalesef birisi götürmüş gibi duruyor.

Bununla yöneticinin ilgilenmesi gerekmez mi
e yönetici ne yapsin ki? ona ne sonucta kapi onunde gerçeklesen bir sey. kapiya koydugunuz her sey kaybolabilir, ayakkabiniz calinabilir. hatta evinize bile hirsiz girebilir. bunda yöneticiyi baglayan bir sey yok ki
kamera var mi apartman girisinde? varsa eger kargocunun mesajindan sizin eve girdiginiz saat aralığına bakin bakaljm yabanci biri girmis mi? elinde kutuyla - buyuk cantayla cikmis mi?
varsa odur yoksa apartmandan biri calmistir.
turkiyede yasiyoruz. benim iki kere bisikletim calindi mesela tam kameranin önünden. birjni restorant otoparkına kamera onune kitlemistim. hemen duragin arkasijda kaliyordu kamera kayitlarini aldim adam 15 dakika zinciri kirmak icin ugrasmis bir allahin kulu "ne yapiyorsun" dememis. ikincisi avm otoparkinda kameranjn görüş alanindaydi. calan insan avm calisani diye tanidilar oyle buldum mahkeme vs oldu. bir baska arkadasim kafede otururken telefonu olmadigini farketti - o da polis kamera falan ugrasti biri gecerken alivermis.
yani malesef ulkemiz hirsiz arsiz memleketi. calindiysa da şaşırmam.
apartmana birakmakla cok buyuk risk almissiniz.

Evet şimdi çöpçü ben aldım attım demiş yöneticiye resmen hırsızlık ne yapabilirim bu durumda bu yöneticinin sorumluluğunda değil mi
copcunun saatleri ne normalde? kargocunun ayakkabıligin ustune koyduguna emin misiniz? belki de yere koymustur.
eger adamin cop toplama saatiyse ve yerde kutuyu gorduyse cop diye almis olmasi mantikli olabilir. ama diger turluyse adam ic etmistir

X