Tüp Bebek Merkezleri Antalya Gelecek tüp bebek merkezinde tüp bebek yaptıracaklar

12 yıldır uğraştım sayılmaz antalya tüp bebkte 1 kez aşılama yaptırdım şimdi ilk kez tüp bebek yaptıracam
sebepsiz olunca daha çok bekledim ben boş boş
bide alifuat şengör laporoskopi yapmıştı
dedimya sebepsiz biliyoduk hep:26::26:
merfoloji 2 çıktı ama yerinde sayan çok bizim ileri hareketimiz az yani 30 000000 srerm var ama % 97 si işe yaramıyor dedi mete bey
işte böyle

eşlerin anlayışı çok önemli zaten
ben aileme filan kimseye söylemedim tedavimi eşimle birlikte kendi başımıxa halledecez herşeyi
zaten evim merkeze çok yakın
kimseyi telaşlandırmak ve meraklandırmak istemiyorum sonu pozitif olursa duyarlar negatif olursa(inşallah olamyacak) zaten haberleri olmasın istiyorum

kızlar enim mesaim doldu işten çıkma saati size iyi akşamlarrr
çok memnun oldun hergün uğrayın görüşelim ben günde kaç kere açıp bakıyorum gelen giden varmı diye

lara gönderdiğin kinki tıkladım ekledim listeye .. teşekkürler canım.. birbirimizi bulmak çok güzel.. umarım Allah yüzümüzü en kısa sürede güldürür inşallah.

mrb arkadaşlar.şimdiden tedavileriniz hayırlı uğurlu olur inşallah.allahım yüreğinize göre versin.ben ve kızım iyiyiz çok şükür.şu an 22.haftayı bitirmek üzereyiz.aklınıza takılan bir şey olursa sizlere elimden geldiğince bildiğim kadarıyla yardımcı olmak isterim.sakın olaki kasmayın kendinizi.siz de biliyosunuzdur ki moral çok çok önemli.allah gönlünüze göre versin.görüşmek üzere..

lara gönderdiğin kinki tıkladım ekledim listeye .. teşekkürler canım.. birbirimizi bulmak çok güzel.. umarım Allah yüzümüzü en kısa sürede güldürür inşallah.
inşallahh canım inşallah ben çok inanıyorum bu sefer yüzümün güleceğine allahım yaşatsın inşallahh

canım transfer bittikten sonra işlem odasında zaten yatış pozisyonundasın.o pozisyonu bozmadan başındaki görevli bayan saç bonesi gibi bişey koydu altıma işini hallet ben dışardayım dedi.bitince seslen dedi.kalkmadan yattık yerden hallediyosun işini mecburen.sonra görevliyi çağırıyosun geliyo yanına seni hiç kaldırmadan dikkatli olarak sedyeye koyuyo,sonrada odana götürüp yine hiç kaldırmadan yatağına yatırıyo.yatağın pozisyonunu ayakların biraz yükselecek şekilde ayarlıyor.en az 1 saat hiç pozisyonunu bozmadan sırt üstü yatıyosun.en açık şekilde böyle anlatabilirdim sanırım:)

ayyyy canımsın yaaa en çokta bunu merak ediyodum vallaaaa çok teşekkür ederim içime su serptin valla canım
sağlıkla al bebişini kucağına inşallahhh
bizi yalnız bırakma lütfen sana ihtiyacımız olacak

inşallah hepinizinkide tutunur canlarım bende antalyadayım ama bizde sorun daha farklı erkek infertilesi eşim azosperm sperm bulunması için tese amaliyatı gerekiyor antalyada iki başarısız tüp bebek deneyimim oldu ilki anadolu hastanesinde tüp bebek bölümünde ikincisi antalya ıvf de ilkinde doktorumuz sperm buldu birtane döllendi sadece tutmadı ikincide sperm bulunamadı boşuna yumurta toplandı şuanda ankarada kaan aydosla eşim tedavide ocak ayı içinde mikrotese yapacak bulursalar donduracaklar spermleri sonra tüp bebege geçilecek bunları anlatmam size varmı içinizde gelecek tüp bebekte böyle eşi olup tese olan başarılı sonuç alan benim bir içim bu merkezde istiyor çünkü ankaraya git gel zor oluyor allah herkezin yardımcısı olsun .

allah yardımcınız olsun canım benim çok bilgim yok ama antalyadaysan gelip doktorla görüşmende bir sakınca yoktur bence, görüşmeye ücret vermiyosun zaten en azından detaylı bilgi alırsın canım ayrıca mete bey gerçekten çok iyi bir doktor ve eminim ankarada yaptırman gerekecekse tereddütsüz yaptırın der

sagol canım cevabın için eşim bu merkeze birdefa sperm testi için gitmişdi doktorlada konuşmuş gelin başlayalım tedaviye demiş tese yaparız demiş ama mikrotese yokmuş burda mikrotese daha ayrıntılı bir işlem ötekiler tese etmişti o yüzden korkuyoruz gene bulunmazsa diye pişman olurmuyum diye tereddüdlüyüm o yüzden gene soruyorum eşi böyle olup bu merkezde tese olan varmı erkek infertilisinde başarılılarmı sonuç alan varmı .

canım bişey diyemiyorum gerçekten sanırım bu topikte yok azosperm olan ben hiç denk gelmedim ama bu yazını gören biri inşallahh yardımcı olur sana
çok öpüyorum canım seni allah hepimizin yardımcı olsun inşallahhbu yolda uğraş verenlerin sabrını rabbim bebekle mühafatlandırsın inşallahh
görüşürüz kendine çok iyi bak canım

canım bede seni öpüyorum evet allahım hepimizin yardımcısı olsun allah kimseyi eli boş karnı boş boynu bükük koymasın allah hepimize tatdırsın birtanede olsa o duyguyu yaşayalım sende kendine iyi bak a.e.o

gayem 07 ocak-şubatta tüp yaptıranlar topiğine ismini yazdırmamışsın canım

durup seninle sohbet etmek isterdim ama bugün cumartesi birazdan çıkıcam canım pazartesi günü görüşürüz artık çok öptümmmm

canım benim seni çok iyi anlıyorum.benim eşimde aynı.biz alanyadayız.alanyada ilk olarak kadın doğumcu dr vural dağlıya gittik.problemin eşimden olduğu anlaşıldı ve bizi direk dr mete beye yönlendirdi.biz hiç bir şey araştırmadan direk mete beye gittik gerekli tahliller tetkikler yapıldı ve eşimi tese aldılar.şans yüzümüze güldü ve çok sayıda sağlıklı 3 tüp sperm donduruldu.sonrası işte malüm ilaçlar iğneler yumurta büyütme dönemi çatlatma toplama transfer ve allahıma çok şükür bebeğimiz şu anda bizimle.biz ilk bu sene mayıs ayında gittik ve ağustos ayında güzel haberi aldık.topu topu 3 ay ama ömrümden ömür gitti.hele ki eşimin durumu beni çok yıprattı.ama sonucun güzel olması bütün herşeyi unutturdu.tese için önerirmiyim geleceği öneremem çünkü kesinlikle şans işi.önerirsem ve siz sonuç alamazsınız benim başım öne eğilir.benim yaşadığım deneyim bu şekilde oldu canım.umarım yardımcı olmuşumdur.allah gönlüne göre versin.

çok sagol canım yorum yazdıgın için allah kucagına almayı nasip etsin darısı bizim gibi olmayanlara evet zaten antalyada hangi merkeze gitsek tesede bulunması şans işi çünkü üroji doktorları bile yok hiç birisinin ayda alemde bizim gibisi denk gelirse buluyorlar ehreti bir uroloji bulamazlarsa kendileri yapıyorlar bunu daha önceki deneyimlerimden çok iyi biliyorum ilkinde bizdede şans güldü buldular 12 sperm sadece birisi döllendi tutmadı tutmamasının sebebini doktor spermlere bagladı kalitesizdi dedi zaten kalitesizliğinden döllenmemiş söylediğine göre ikincide hiç bulunmadı başka merkezde tabi yıkıldıgımız an o an oldu amann şans kısmet işi nereyede gitsek kısmette yoksa zorla degil o yıpranmayı bana sorma 19 yılı bitirdik azospermle ugraşıyoruz allah bizede bir gün nasip edermi kimbilir allahım olmayanların hepsine versin tez günde .

cancazlarım yeni katılan ve eski arkadaşlara slmlar.cancazlarım ben bu ınfertilite olayını çok araştırdım çok dktr sordum ki ben gaziantep devlet hastanesinde kadın doğum servis şefiydim(bilgi işlem).bu sorunu yaşayan çiftlerin %80 ni erkekden kaynaklanan yani spermde morfoloji bozukluğu yada hiç azosperm olmasıdır.bizde bu dertden müzdarip bir çift olarak şunu söyleyebilirim.bizde morfoloji problemi var.fakat yumurta dölleyebilecek yeterli seviye mevcuttu.ama dktrlar nakilden sonra biyokimyasal gebelik oluşunca(her ikisindede)genetik tarama ve lenfosit aşısı yapmamız gerektiğini düşündüler.bu işlemler ise baya maliyetli.bu yüzden biz para biriktirmeyi ve istanbulda bir hastanede yaptırmayı düşünüyoruz.çünkü yumurta dondurma ,emriyoyu rahime yapıştırma ,yumurtanın zarını inceltip delme bu ekstra işlemleride yaptırmak istiyoruz.buda yine bir artı maliyet demek.biz en az 25 bini gözden çıkardık.cancazlarım azosperm di yok morfolojiydi kafanıza takmayın önemli olan bu tese ve mikro tese ki (ben sizlere mikroyu tavsiye ederim)bu işlemleri yapabilecek ehil kişilerin bulunduğu bir hastane bulmanızı tavsiye ederim.benm abimin 12 yıl çocukları olmadı bir çok kez tese yaptırdı ve çok yıprandı.en son mikro yaptırdı ve ikiz çocukları oldu Allahın izniyle.mikro erkekleri fazla yıpratmıyor artı sperm oluşmasını sağlayan damarlara hiç zarar verilmiyor.çünkü tesede spermin oluşmasını sağlayan damar kesilip alınıyor ve sperm üretiliyor.ne kadar küçük olursa olsun sonuçta bir doku kaybı oluşuyor.ama mikrotesede sadece damara girlip sperm hücresinden şırıngayla sıvı alınıp onla sperm üretiliyor.yani herhangi bir kesi yapılmıyor.buda benm 2 yıldan fazladır araştırmalarımın ve abimin deneyimlerinden edindiğim bilgilerdir.bunları yazmamın tek sebebi sizin çaresizliğinizi anlamam ve endişelerinizi kafanızdaki soruları azda olsa gidermek istememdir.umarım Rabbimin izniyle size azda olsa yardımcı olabilmişimdir.Allah büyüktür dua canazlarım dua.ha bide lütfen canlarım utanmayın dktrlarınıza kafanızdaki soruları sorun.ben dktr gitmeden önce bir not defteri tutardım kafamdaki soruları yazardım.dktr gittiğimde unutmayayım diye.sizde öyle yapın.Allaha emanet olunuz Rabbim sabır versin.

Son düzenleme:

allah sabır versin canım.sakın ama sakın umudunu yitirme.gün gelir herşey dilediğin gibi olur inşallah

allah sabır versin canım.sakın ama sakın umudunu yitirme.gün gelir herşey dilediğin gibi olur inşallah

güzel dilekleriniz icin cok tesekkürler ben de üstüme alindim cünkü ayni yollun yolcusuyuz eminimkine yüce tanrim bize istedigimizi verecek hepimizin yardimcisi olsunn hamur cok sevindim senin adina hamilelerin dualari kabul olurmus lütfen bizlere dua ettt

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…