annemin sağlığı sorumsuz kardeş

Valla kusura bakmayın ama 22 yaşında bi kızın sırtınada hasta ve tüm evin sorumluluğu dahası bir iş yapmayan iki erkeğinde sorumluluğu verilmez.Öyle dışardan konuşmak kolay, para yollayayım gerisi onların sorunu yanliş.Hasta olan ev zordur çeken bilir.Ben uzağım elimden gelen bu diyorsunuz ama o zaman çözümler üreteceksiniz yapılanı beğenmeme lüksünüz yok.Astım zor ama öyle yatalak bir hasta gibi olunmuyor yani ufak ufak ihtiyacını yapabilir anneniz.Beğenmiyorsanız ya yanınıza arada alıp siz bakacaksınız ya baktıracaksınız.Hiçbirini yapamıyorsanız kardeşinizi eleştirmek yerine ona teşekkür edip ne yapabirim destek icin diye halini hatrını soracaksınız gönülleyeceksiniz.Gencecik kız nihayetinde gezip tozmak yaşamak onunda hakkı.

Kusura bakmayın ben anlayamıyorum şu durumu.
Anne konusunda çok hassassanız yakın olmalıydınız.
Kardeşlerin ne yapıp ne yapmadığını takip edemezsiniz, madem evleneceğiniz kişiyi, iş durumunu vs ona göre planlasaydınız.
Her zaman denk gelmiyor evet ama kurallar buna göre oluşturulur en başından.

Asıl sana yazık oturduğun yerden hiçbir şeye karışmadan söylenip duruyorsun. Astım sonradan çıkan bir şey değil, ailen senin için bu kadar değerliyse, genç yaşında ailene hiçbir faydan olmadan koştur koştur evlenip, arka arkaya çocuk yapmasaydın. Otursaydın annenin dizinin dibinde.

Evli değilken ailenin evinde kardeşini ezmek için elinden geleni yapıp durmuşsun. Kız temizlik yapıyormuş, kaynana gibi beğenmedim diye söylenip durmuşsun.

İşine gelmiyor kendi evine anneni davet etmek, birde gelmiş "ama kocam ne der" eee kocan tabi daha önemli annenden ama ezebildiğin kardeşin suçlu.

Kardeşinin evde hizmetçilik yapacağı durum yok. Evde abin var baban var, tüm evin yükünü kardeşine atmışsın.
Sen sanki aileden biriymişssin gibi ne dertlendin böyle

Gercekten de öyle. Her gün yaninda olanlar genelde daha cok Elestiri aliyor uzakta olanlardan.
Benimde yurtdışında bi dayım var anneanneme hiç bakmazdı, hatrını bile sormazdı.anneanneme biz iki kız kardeş ve annem baktık Neyse dayım olacak uzaktan arayıp anneme iyi bakın, şöyle yapın ,böyle yapın diye emirler yagdırırdı ,sizin yorumu görünce aklıma geldi.Vefat ettiğinde de iyi bakılmadı kimbilir neler çekti tarzında dedikodular yaptılar.İnsanlar nankördür ve uzaktan davulun sesi hep hoş gelir velhasıl kelam büyüğüne atasına bakmak isteyen buyursun kendi baksın engel olan yok böylre uzaktan nutuk atmalar çok manasız.Sen bakta seni görelim annen hasta sen kendi eşini düşünüyorsun.Ben 90 yaşındaki nenemi evime getirdim baktım üstelik yenidoğan bebeğimle ilgilenmem gerekirken bahane herkeste var.

Benimde yurtdışında bi dayım var anneanneme hiç bakmazdı, hatrını bile sormazdı.anneanneme biz iki kız kardeş ve annem baktık Neyse dayım olacak uzaktan arayıp anneme iyi bakın, şöyle yapın ,böyle yapın diye emirler yagdırırdı ,sizin yorumu görünce aklıma geldi.Vefat ettiğinde de iyi bakılmadı kimbilir neler çekti tarzında dedikodular yaptılar.İnsanlar nankördür ve uzaktan davulun sesi hep hoş gelir velhasıl kelam büyüğüne atasına bakmak isteyen buyursun kendi baksın engel olan yok böylre uzaktan nutuk atmalar çok manasız.Sen bakta seni görelim annen hasta sen kendi eşini düşünüyorsun.Ben 90 yaşındaki nenemi evime getirdim baktım üstelik yenidoğan bebeğimle ilgilenmem gerekirken bahane herkeste var.

Aynen öyle. Evde hasta olmasi cok zor. Her hasta da ayni olmuyor. Rahmetli babam cok sabirliydi mesela. Ne bizim kalbimizi kirardi nede of dedi tüm agir hastalik sürecinde. Ama her hasta da öyle olmuyor. Kardesine asosyal deyip duruyor, ama hep elestirdigi birinin onlarla mutlu mutlu sohbet etmesini de bekleyemez. Bir kardesime de öyle yapiyorlardi. Bir cok ise kosturdugu halde istedikleri zaman veya istedikleri tempoda yapmasa bir sürü laf esitirdi. Zaten okulda Mobbing ugradigi icin öz güven sorunu yasiyordu. Bende artik evde Patladim rahat biraksinlar diye. Artik yanimda en azindan yapmaya cesaret edemiyorlar ve genelde de cok azaldi. Konu sahibi de böyle konuşuyorsa ailedeki digerlerin de cok daha iyi davrandigini düşünmüyorum. O durumda da herkes ektigini bicecek

Aynen öyle. Evde hasta olmasi cok zor. Her hasta da ayni olmuyor. Rahmetli babam cok sabirliydi mesela. Ne bizim kalbimizi kirardi nede of dedi tüm agir hastalik sürecinde. Ama her hasta da öyle olmuyor. Kardesine asosyal deyip duruyor, ama hep elestirdigi birinin onlarla mutlu mutlu sohbet etmesini de bekleyemez. Bir kardesime de öyle yapiyorlardi. Bir cok ise kosturdugu halde istedikleri zaman veya istedikleri tempoda yapmasa bir sürü laf esitirdi. Zaten okulda Mobbing ugradigi icin öz güven sorunu yasiyordu. Bende artik evde Patladim rahat biraksinlar diye. Artik yanimda en azindan yapmaya cesaret edemiyorlar ve genelde de cok azaldi. Konu sahibi de böyle konuşuyorsa ailedeki digerlerin de cok daha iyi davrandigini düşünmüyorum. O durumda da herkes ektigini bicecek
Yani siz sadece üzülmemişsiniz yanınıza almışsınız kardeşinizi olması gereken budur tebrik ediyorum.Bu da burada konuşacağına yanına alsın yada ona bakıcı tutsun, evine al dediklerinde kem küm ediyor aşırı sinirlendim.

Yani siz sadece üzülmemişsiniz yanınıza almışsınız kardeşinizi olması gereken budur tebrik ediyorum.Bu da burada konuşacağına yanına alsın yada ona bakıcı tutsun, evine al dediklerinde kem küm ediyor aşırı sinirlendim.

Ya birde söyle birsey var: Kiz daha 22 yasinda. Tabi kafasi havalarda olucak, hayalleri olucak. Annesi abisinin borclarini ödemek icin merdivenleri silip ömrünü tüketirken eminim ona sormamistir ve ona o kadar Tolerans gösterilmemistir. Herkes elini tasin altina koyacak ama gücü sadece "asosyal" dedigi kardesine yetiyor. Yigitsen babana ve abine diklen öyle

Bir şey eklemek istiyorum bir de benim dedeme annem baktı 5 sene; ömrü boyunca da küçük teyzem. Hiç biri de başkası bakmıyor diye bakmamazlık yapmadı / kimseyi taciz etmedi. Ben tek başıma düğün planladım ev kurdum annem babasına bakmaya gitti.

Kuzen olabilir miyiz acaba ya jddjsk aynı teyzeden bende de var. Annemin hastalığında ben Türkiye’ye gittim apar topar kendisi de tatil geldi annem hasta diye kuzenimde kaldı gezebilmek için biz hastaneden geliyoruz akşama herkesi toplamış bize gelmiş sen gelemedin biz geldik ay o hareket hatalı bence bunu yapma şunu yapma 😂 annemi alıp Ankara’ya götürmüştüm kaçırmak için. Annem iyileşince gidip 2 ay kaldı annemde sonra 😂
E normali o zaten. Kim müsaitse kendi bildiği şekilde o bakar,bu konuda en ufak bir katkısı olmayan birileri de konuşmasın zaten. Astım diyor ki zaten bakıma muhtaç değil,benim annemde koah hastası tek yaşıyor,her işini de kendi görüyor,öyle önüne çay çorba taşımıyoruz sürekli. Tabi ki elimiz üzerinde ,gidiyoruz alışverisini yapıyoruz,temizliğe yardımcı alıyor yaptırmıyoruz
En ufak ihtiyacında yetişiyoruz ama bakıma muhtaç diyemem açıkçası.
Bütün teyzeler mi böyle ya. Hiçbirşeye eli değmez, yaralı parmağa işediģi görülmemiştir ama her konunun içinde kadın ve her yere yetisiyor uzaktanda olsa. Çok sinir bozucu. En son beni delirtti ipleri kopardım bende konu sahibinin kardesi gibi. Muhattap olmuyorum kafam rahat.

Gece buraya döktüm içimi ama çok net herşeyi yazmadım bazılarınız yanlış anlamış şimdi arkadaşlar ben bu konuyu çok kendime dert ediniyorum hiç aklımdan çıkmıyor çok ta üzülüyorum ama elimden keşke birşey gelebilse.. arkadaşlar ben evliyim iki küçük bebeğim var biri 16 , diğeri 5 aylık ve de yurtdışındayım vizemin süresi de bittiğinden dolayı gidemiyorum başvurumun tekrardan onaylanmasını beklemem lazım annem için.. anne herkes için çok hassas annem rahatsız hergün fenalaşıyor kız kardeşim 22 yaşında benimle 3 seneye yakındır konuşmuyor sebebi ise normal kardeşler arasında olan şeyler evde temizlik yapmazdı ben kızardım küfürleşirdik böyle ve benimle konuşmuyor. Bir tane de abim var bunlar şuan annemin yanında ben annemle sürekli wp ta görüntülü konuşurum. Mesela annem hep odada yalnız yatalak değil annem bu arada… kız kardeşim hep odasında annemin yanında değil anne evde yemek temizlik vs birşey yapıyor mu diyorum evet diyor yapıyor ama ben görüntülü konuştuğum da anneme soruyorum ne yedin diye hep aynı kahvaltı pratik şeyler söylüyor demek istediğim şöyle annem hasta ona yemek yapması lazım anneme güzel bakması lazım ilgilenmesi lazım ama onun yaptığı benim içime sinmiyor eksik geliyor anneme çayını bile onun vermesi lazım annem Çünkü çok yorgun halsiz olduğu hergün bana söylüyor. Kız kardeşim için üzülüyorum çünkü anneme birşey olursa ne yapacak benim eşim onu buraya getirir mi bilmiyorum.. o da çok uyanık bir kız değil uyanıklığı bana ona mesaj attım bak anneye böyle destek ol diye den niye benimle konuşmuyorsun diye aradım hiç cvp vermedi bile üzülüyorum ya vallahi. Hele abim Allah düşman başına öyle evlat öyle koca vermesin.. annemi yedi yedi kadını perişan etti sürekli borç annem temizlik yapar ona verirdi merdiven siler bize bakardı. İki kardeşim orda annem hastaneye babam ile gidiyor kadının Türkçesi iyi değil koz kardeşimin gitmesi lazım onunla doktor ile onun konuşması lazım ama yok. Yani ben uzak ta sadece maddi olarak destek oluyorum veya annemi arıyorum dinlen otur diyerek üzülüyorum bee bana birşey değin de tek olmadığımı bileyim
Kendiniz Ziyaret bile edemiyorsunuz ama kardesinizden hayatini feda etmesini istiyorsunuz. Bu bencillik oluyor iste.

Az öncede konu açtı yine aynısını söylüyorum 26 yaşında annesini düşünmeden evlenmis tahminim 22-23 yadinda yurt dışına yerleşmiş 2 de çocuk yapmis annesini bırakıp gitmiş şimdi kardeşim bakmıyor diye konu açıyor .burada hayırsız evlat sizsiniz kardeşinuz en azından kahvaltı hazırlıyor sorumsuz abisiyle yasiyor siz ne yapıyorsunuz elestirmekten baska.sizde iş yok laf cok

Az öncede konu açtı yine aynısını söylüyorum 26 yaşında annesini düşünmeden evlenmis tahminim 22-23 yadinda yurt dışına yerleşmiş 2 de çocuk yapmis annesini bırakıp gitmiş şimdi kardeşim bakmıyor diye konu açıyor .burada hayırsız evlat sizsiniz kardeşinuz en azından kahvaltı hazırlıyor sorumsuz abisiyle yasiyor siz ne yapıyorsunuz elestirmekten baska.sizde iş yok laf cok

Ya birde söyle birsey var: Kiz daha 22 yasinda. Tabi kafasi havalarda olucak, hayalleri olucak. Annesi abisinin borclarini ödemek icin merdivenleri silip ömrünü tüketirken eminim ona sormamistir ve ona o kadar Tolerans gösterilmemistir. Herkes elini tasin altina koyacak ama gücü sadece "asosyal" dedigi kardesine yetiyor. Yigitsen babana ve abine diklen öyle
Evet şimdi bakımsa bakımın alasını bu kadın ve abisi yapmalı o anneye bir sağlık,bir hayat borçlular.Şimdi yorumları okuyup kızacaktır ama insan bazen kendini göremeyecek kadar kör olabiliyor dışarıdan eleştiriler daima insan üzerinde farklı bakış açısı yaratır.Yerinde olsam ona höt buna höt diyeceğime bu yazılanları ders niteliğinde okur yorumlardım.

Hanımefendi yaşları sorup cevap verenlerede kart muşamba diye cevap vermiş.Hem yorumları ergen tayfanın cevapladığı öngörüsünde bulunuyor , hem de öyle olmadığını anlayınca kart diye yaftalıyor size ne lazım hanım kadın ? Ergen yaşta evlenmenin travmasını bize neden yaşatmaya çalışıyorsun ?

Çok isterdim vizemin gelmesini bekliyorum gideceğim annemin yanına ya bakıyorum da gerçekten siz olsanız yine böyle geçin bakın der miydiniz? Gidemiyorum işte yanında çocukları var tek çocuğu ben değilim benim düşündüğüm gibi onlarda hassas olmalı anne bu dünyada tek bir defa var son geri gelmeyecek
O kadar hassas olsanız evlenmezdiniz hem de yurt dışına gitmek aklınızın ucundan geçmezdi

Öyle uzaktan uzağa ben yanıma alamıyorm eşim ne der yeni evliyim virt zirt deyip daimi bakımını yapan insanı suçlamak kolay. Ya gidip destek olacaksiniz ya yaniniza alacaksnz yada bakıcı tutacaksiniz yapmiyorsanizda elestirmeyeceksiniz uzaktan uzaga en sevmedigim sey ..

22 yasindaki bir genc kiza bukadar sorumluluk yuklemek niye ? Babaniz napiyor armut mu topluyor o niye bakmiyor

Gece buraya döktüm içimi ama çok net herşeyi yazmadım bazılarınız yanlış anlamış şimdi arkadaşlar ben bu konuyu çok kendime dert ediniyorum hiç aklımdan çıkmıyor çok ta üzülüyorum ama elimden keşke birşey gelebilse.. arkadaşlar ben evliyim iki küçük bebeğim var biri 16 , diğeri 5 aylık ve de yurtdışındayım vizemin süresi de bittiğinden dolayı gidemiyorum başvurumun tekrardan onaylanmasını beklemem lazım annem için.. anne herkes için çok hassas annem rahatsız hergün fenalaşıyor kız kardeşim 22 yaşında benimle 3 seneye yakındır konuşmuyor sebebi ise normal kardeşler arasında olan şeyler evde temizlik yapmazdı ben kızardım küfürleşirdik böyle ve benimle konuşmuyor. Bir tane de abim var bunlar şuan annemin yanında ben annemle sürekli wp ta görüntülü konuşurum. Mesela annem hep odada yalnız yatalak değil annem bu arada… kız kardeşim hep odasında annemin yanında değil anne evde yemek temizlik vs birşey yapıyor mu diyorum evet diyor yapıyor ama ben görüntülü konuştuğum da anneme soruyorum ne yedin diye hep aynı kahvaltı pratik şeyler söylüyor demek istediğim şöyle annem hasta ona yemek yapması lazım anneme güzel bakması lazım ilgilenmesi lazım ama onun yaptığı benim içime sinmiyor eksik geliyor anneme çayını bile onun vermesi lazım annem Çünkü çok yorgun halsiz olduğu hergün bana söylüyor. Kız kardeşim için üzülüyorum çünkü anneme birşey olursa ne yapacak benim eşim onu buraya getirir mi bilmiyorum.. o da çok uyanık bir kız değil uyanıklığı bana ona mesaj attım bak anneye böyle destek ol diye den niye benimle konuşmuyorsun diye aradım hiç cvp vermedi bile üzülüyorum ya vallahi. Hele abim Allah düşman başına öyle evlat öyle koca vermesin.. annemi yedi yedi kadını perişan etti sürekli borç annem temizlik yapar ona verirdi merdiven siler bize bakardı. İki kardeşim orda annem hastaneye babam ile gidiyor kadının Türkçesi iyi değil koz kardeşimin gitmesi lazım onunla doktor ile onun konuşması lazım ama yok. Yani ben uzak ta sadece maddi olarak destek oluyorum veya annemi arıyorum dinlen otur diyerek üzülüyorum bee bana birşey değin de tek olmadığımı bileyim
Hepsi çok saçma. Anneniz abinize yedirirken iyiydi. Evdeki kardeşiniz belki evlat ayrımcılığına da öfkelidir.
Siz kırkınız çıkınca tekrar hamile mi kaldınız ona şaşırdım.
Oradan konuşmak kolay yap et diye o zaman siz alın yanınıza da bakın birkaç ay. Eşiniz ne demek izin vermiyor onun annesi hasta olsa bakmayacak mı size sormaz bile

Ben daha uc senelik evliyim kocam annemi istemez gelmesin o yüzden evde huzurum bozulur canım kocam rahat edemez ama 22 yaşında kizkardesim anneme bakmak ve evini temizlemek çayını bile getirmek zorunda yoksa ona da kızarım çok magdurum konusu. Burada mağdur olan anne ve kizkardesiniz. Sizlik bisi yok. Konuyu kardeş açsın onu dinleyelim biz

X