annemin sağlığı sorumsuz kardeş

rahim2

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2024
24
-83
Gece buraya döktüm içimi ama çok net herşeyi yazmadım bazılarınız yanlış anlamış şimdi arkadaşlar ben bu konuyu çok kendime dert ediniyorum hiç aklımdan çıkmıyor çok ta üzülüyorum ama elimden keşke birşey gelebilse.. arkadaşlar ben evliyim iki küçük bebeğim var biri 16 , diğeri 5 aylık ve de yurtdışındayım vizemin süresi de bittiğinden dolayı gidemiyorum başvurumun tekrardan onaylanmasını beklemem lazım annem için.. anne herkes için çok hassas annem rahatsız hergün fenalaşıyor kız kardeşim 22 yaşında benimle 3 seneye yakındır konuşmuyor sebebi ise normal kardeşler arasında olan şeyler evde temizlik yapmazdı ben kızardım küfürleşirdik böyle ve benimle konuşmuyor. Bir tane de abim var bunlar şuan annemin yanında ben annemle sürekli wp ta görüntülü konuşurum. Mesela annem hep odada yalnız yatalak değil annem bu arada… kız kardeşim hep odasında annemin yanında değil anne evde yemek temizlik vs birşey yapıyor mu diyorum evet diyor yapıyor ama ben görüntülü konuştuğum da anneme soruyorum ne yedin diye hep aynı kahvaltı pratik şeyler söylüyor demek istediğim şöyle annem hasta ona yemek yapması lazım anneme güzel bakması lazım ilgilenmesi lazım ama onun yaptığı benim içime sinmiyor eksik geliyor anneme çayını bile onun vermesi lazım annem Çünkü çok yorgun halsiz olduğu hergün bana söylüyor. Kız kardeşim için üzülüyorum çünkü anneme birşey olursa ne yapacak benim eşim onu buraya getirir mi bilmiyorum.. o da çok uyanık bir kız değil uyanıklığı bana ona mesaj attım bak anneye böyle destek ol diye den niye benimle konuşmuyorsun diye aradım hiç cvp vermedi bile üzülüyorum ya vallahi. Hele abim Allah düşman başına öyle evlat öyle koca vermesin.. annemi yedi yedi kadını perişan etti sürekli borç annem temizlik yapar ona verirdi merdiven siler bize bakardı. İki kardeşim orda annem hastaneye babam ile gidiyor kadının Türkçesi iyi değil koz kardeşimin gitmesi lazım onunla doktor ile onun konuşması lazım ama yok. Yani ben uzak ta sadece maddi olarak destek oluyorum veya annemi arıyorum dinlen otur diyerek üzülüyorum bee bana birşey değin de tek olmadığımı bileyim

Burda tek care annenizi yaniniza getirtip bakacaksiniz, yada bakici tutacaksiniz bir süre veya durumu oldugu gibi kabul edeceksiniz. Sorumsuz kardesleriniz de annenizin eseri bir yerde. Borc yapip duran birine merdive silerek para verip dursan seni böyle halin kalmayacak kadar kullanir. Ayni sorumluluk verlieren kardesiniz gibi. Kardeslerinizi degistiremeyeceksiniz bu saatden sonra.

Gece buraya döktüm içimi ama çok net herşeyi yazmadım bazılarınız yanlış anlamış şimdi arkadaşlar ben bu konuyu çok kendime dert ediniyorum hiç aklımdan çıkmıyor çok ta üzülüyorum ama elimden keşke birşey gelebilse.. arkadaşlar ben evliyim iki küçük bebeğim var biri 16 , diğeri 5 aylık ve de yurtdışındayım vizemin süresi de bittiğinden dolayı gidemiyorum başvurumun tekrardan onaylanmasını beklemem lazım annem için.. anne herkes için çok hassas annem rahatsız hergün fenalaşıyor kız kardeşim 22 yaşında benimle 3 seneye yakındır konuşmuyor sebebi ise normal kardeşler arasında olan şeyler evde temizlik yapmazdı ben kızardım küfürleşirdik böyle ve benimle konuşmuyor. Bir tane de abim var bunlar şuan annemin yanında ben annemle sürekli wp ta görüntülü konuşurum. Mesela annem hep odada yalnız yatalak değil annem bu arada… kız kardeşim hep odasında annemin yanında değil anne evde yemek temizlik vs birşey yapıyor mu diyorum evet diyor yapıyor ama ben görüntülü konuştuğum da anneme soruyorum ne yedin diye hep aynı kahvaltı pratik şeyler söylüyor demek istediğim şöyle annem hasta ona yemek yapması lazım anneme güzel bakması lazım ilgilenmesi lazım ama onun yaptığı benim içime sinmiyor eksik geliyor anneme çayını bile onun vermesi lazım annem Çünkü çok yorgun halsiz olduğu hergün bana söylüyor. Kız kardeşim için üzülüyorum çünkü anneme birşey olursa ne yapacak benim eşim onu buraya getirir mi bilmiyorum.. o da çok uyanık bir kız değil uyanıklığı bana ona mesaj attım bak anneye böyle destek ol diye den niye benimle konuşmuyorsun diye aradım hiç cvp vermedi bile üzülüyorum ya vallahi. Hele abim Allah düşman başına öyle evlat öyle koca vermesin.. annemi yedi yedi kadını perişan etti sürekli borç annem temizlik yapar ona verirdi merdiven siler bize bakardı. İki kardeşim orda annem hastaneye babam ile gidiyor kadının Türkçesi iyi değil koz kardeşimin gitmesi lazım onunla doktor ile onun konuşması lazım ama yok. Yani ben uzak ta sadece maddi olarak destek oluyorum veya annemi arıyorum dinlen otur diyerek üzülüyorum bee bana birşey değin de tek olmadığımı bileyim
Bence okudugum kadarıyla hani derler ya yasamiyan bilemez diye seni iyi anliyorum ama anneni yanina al bianda da elin oğlu bakarmi diye de düşünüyorsundur arada kaliyorsunudur ama sana tafsiyem anneni yanina al sen ilgilen annenle veya sen vize cikinca annenin yanina git insan kaybedince anliyor ama geç oluyo

Elin oğlu bakarmı diye bir şey yok kesinlikle, eşiniz kabul etmese bile annenizin zor durumda olduğunu ve içinizdeki korkuları net bir şekilde paylaşın eşinizle. İki bebeğiniz varmış allah size bağışlasın. Hem bebeklerinize bakmanız konusunda yardımcı olur hem içiniz rahat olur. Abiniz ve kızkardeşiniz ne pk yiyorsa yesin. 22 yaş küçük bir yaş asla değil. Kendi ayaklarının üstünde durmayı öğrensin/ler.

Ne hastalığı var annenizin tam olarak, özel değilse tabii? Kardeşlerinizin bakımından memnun değilseniz, yanınıza alın bence.
Annem astım hastası, ve şuan ileri bir durumda annem çok dinç bir kadındı şuan hergün nefes darlığı yaşıyor nefes alamıyor öksürük krizi doktor Hematoloji bölümüne yönlendirdi. Nasıl alabilirim ki eşim ne der ben de 3 senelik evliyim o kadar zor bir durumdayım ki yAni hiç birşey yapamıyorum

22 yaşında bir kızdan bütün evin sorumluluğunu almasını bekleyip bunu sürekli didikleyemezsiniz aslında, çünkü siz hayatınızı kurmuş başka bir ülkede ailenizle yaşarken o sorunların içinde o var. Astım zor bir hastalık ama yemek yapamayacak ölecek bir durumda değil çoğu hastalar teyzem ağır tedavi görüyor biliyorum az yürüyor hemen dinlenme ihtiyacı çekiyor temizlik ürünlerini kullanmayı bıraktı ilaçlarını kullanıyor düzenli ama kendi evinde kendi hayatını yönetiyor. Siz annenize bunları sordukça kardeşinizde duydukça size iyice öfkelenir büyük ihtimalle. Bu kadar kafanıza takıyorsanız yabancılar şubesinden acilen gitmem gerekiyor deyip 6 aylık evrak alabilirsiniz. Benim oturumum gelmeden vizem bitti annem rahatsızlandı sabah 6 da kalkıp günlerce randevu buldum görüştüm aldım belgeyi ertesi gün binip gittim. Annem iyileşti döndüm geri. Annenize vize alacaksanız veya 3 ay gelecek torunlarıyla sizle zaman geçirecek. Yurtdışında yaşayınca insan hassas oluyor ancak siz bambaşka bir yerde hayat kurmuşken bunun acısını oradakilerden çıkarmayın

Yapabileceğiniz hiçbir şey yok maalesef. Kardeşleriniz kendi istekleriyle yapmadıkları sürece elinizden bir şey gelmez. Ben de yurtdisinda yaşıyorum, annem de sizinki gibi hasta. Biraz ayağa kalkıp Yürüyebiliyor, kendi işlerini eh iste bir yere kadar görebiliyor. O da basit şekilde kahvaltilik, baklagil falan pişiriyor. Temizliği babam yapıyor. Hastane işlerini babamla hallediyor. Ben gittikçe mutlaka hastane işlerini toplu olarak yapıp yine toplu bir alışveriş yapıp buzluğa atıyorum. Fizik tedavi ve temizliğe yardımcı lazım olunca onlari internetten bulup eve yolluyorum. Kardeşimle yıllardır konuşmuyorum, kimseye de bir faydası yok zaten. Zorla ne yaptirabilirim ki? Artık babanız yapacak yemek vs işlerini, derin temizlik için de ayda 1 siz birini ayarlayın. Arada internetten market alışverişi yollayın.

Annem astım hastası, ve şuan ileri bir durumda annem çok dinç bir kadındı şuan hergün nefes darlığı yaşıyor nefes alamıyor öksürük krizi doktor Hematoloji bölümüne yönlendirdi. Nasıl alabilirim ki eşim ne der ben de 3 senelik evliyim o kadar zor bir durumdayım ki yAni hiç birşey yapamıyorum

Madem annenin böyle bir durumu var, kız kardeşini evde annenin hizmetçisi olarak görüyorsun sen evlenmeyip annene baksaydın.

Evde baban var, abin var büyük ihtimal gücün kız kardeşine yetiyor diye onu ezmeye çalışıyorsun. Evde baban ne işe yarıyor? Sabah kalkınca karısına evine bakabilir. Kalksın bir su böreği hazırlasın diye beklemiyoruz herhalde. Sabah kalkacak kahvaltı hazırlayacak,

Mutlaka annenin evine yakın yerde böyle ev yapan kadınlar vardır birini ayarlayın parasını verin kadın yemekleri yapıp götürsün. Haftada 2 tencere götürse yeter.

22 yaşında bir kızdan bütün evin sorumluluğunu almasını bekleyip bunu sürekli didikleyemezsiniz aslında, çünkü siz hayatınızı kurmuş başka bir ülkede ailenizle yaşarken o sorunların içinde o var. Astım zor bir hastalık ama yemek yapamayacak ölecek bir durumda değil çoğu hastalar teyzem ağır tedavi görüyor biliyorum az yürüyor hemen dinlenme ihtiyacı çekiyor temizlik ürünlerini kullanmayı bıraktı ilaçlarını kullanıyor düzenli ama kendi evinde kendi hayatını yönetiyor. Siz annenize bunları sordukça kardeşinizde duydukça size iyice öfkelenir büyük ihtimalle. Bu kadar kafanıza takıyorsanız yabancılar şubesinden acilen gitmem gerekiyor deyip 6 aylık evrak alabilirsiniz. Benim oturumum gelmeden vizem bitti annem rahatsızlandı sabah 6 da kalkıp günlerce randevu buldum görüştüm aldım belgeyi ertesi gün binip gittim. Annem iyileşti döndüm geri. Annenize vize alacaksanız veya 3 ay gelecek torunlarıyla sizle zaman geçirecek. Yurtdışında yaşayınca insan hassas oluyor ancak siz bambaşka bir yerde hayat kurmuşken bunun acısını oradakilerden çıkarmayın

Gercekten de öyle. Her gün yaninda olanlar genelde daha cok Elestiri aliyor uzakta olanlardan.

Bende astım hastasıyım. Çok sorunlu dönemlerim oluyor. Anneniz için triflo öneririm. Rüya acar hocayı dinleyin...

Baban ne yapıyor? Ne durumda.... Ona bakması gereken baban. Kardeşin değil.

anneniz çalışıp çalışıp kazancını abinize veriyomuş işte şimdi de o bakacak
Kardeşleriniz Bakmazsa ne yapacaksınız
Kimseye zorla bir şey yaptıramazsınız.

O zaman kocanızı ikna edin ya annenizi yanınıza alıp bakın (ben eşiniz olsam annenin kocası hayatta, iki tane de çocuğu yanında ne diye biz alacağız derim, ya da taşının türkiyeye annenizle siz ilgilenin) uzaktan uzağa kimseyi yönetemezsiniz. Diğer konunuza da yazıldı maddi destek verin, buradan ne cevap gelirse içiniz rahat edecek ki?

Benim rahmetli annem rahatsizken ben 15 günlük lohusaydim. Allah razı olsun eşim anneme bebekler gibi baktı ben de sürekli gittim yanına. Ama nankör kardeşime sorsan evindeki kediler yüzünden annemi yanına almadı. Annem kedilerden dolayı giremiyordu evine asla odaya bile kapatmadı onları. Hakkımı helal etmiyorum ona. Bize yaptığı psikolojik baskıyı hakaret bedduaları unutmuyorum. Siz de onun gibisiniz hayatınızı kurmuş ve anneyle olanlara kusur buluyorsunuz. O zaman siz de annenizi alın yanınıza benim gibi. Kimseyi eleştirmeyin siz sahip çıkın.

Elinden pratik şeyler geliyorsa onu yapıyordur. Herkes ev işinde, yemekte becerikli olmuyor. Siz uzaktan laf ediyorsunuz ancak. Her gün yanında olan o. Bence biraz olana şükretmelisiniz. 22 yaşındaymış zaten, mükemmel bir olgunluk beklenemez. Annenizin kahvaltısını, akşam yemeğini verse kar. Daha ne yani?
Tek evlat o değil, abiniz ve siz de sorumlusunuz ebeveyn bakımından. Beğenmiyorsanız el atacaksınız.
Para yollayıp temizlikçi vs. tutmak geldi mi aklınıza? Bu da bir seçenek mesela.

Aslında doğruyu söylüyorsun ben bunları söyledikçe o bana daha çok öfkeleniyor. Ama biz ondan bütün evin sorumluluğunu istemiyoruz ki zaten o sorumluluğu alacak bir kız değil kız kardeşim. Biz ondan yaptığı işi temiz yapmasını istiyoruz bir yemek ve ya etrafı toparlamak zor olmamalı ben 26 yaşındayım benim de yaşım çok büyük değil her insan farklı ben erken yaşta sorumluluk aldım ama o hep odasında çok asosyal bir insan hep oda da telefon ile ne yapar bilmiyorum ev de bir zararı yok ama yararı da yok bir insan böyle olmamalı bir hedefi olmalı okul okumadıysan ya çalışacaksın arkan sağlam değilse ya da evleneceksin böyledir. Kız kardeşim keşke annesini benim kadar düşünse

Elinden pratik şeyler geliyorsa onu yapıyordur. Herkes ev işinde, yemekte becerikli olmuyor. Siz uzaktan laf ediyorsunuz ancak. Her gün yanında olan o. Bence biraz olana şükretmelisiniz. 22 yaşındaymış zaten, mükemmel bir olgunluk beklenemez. Annenizin kahvaltısını, akşam yemeğini verse kar. Daha ne yani?
Tek evlat o değil, abiniz ve siz de sorumlusunuz ebeveyn bakımından. Beğenmiyorsanız el atacaksınız.
Para yollayıp temizlikçi vs. tutmak geldi mi aklınıza? Bu da bir seçenek mesela.
Ya evet haklısınız mesela şuan düşünüyorum da hep öyleydi yaptığı işi hiç temiz yapmazdı ben de beğenmezdim ona söylerdim hiç temiz yapmadın böyle mi olur diye o da yapmazdı ama sonradan yine uğraşmazdı daha güzel yapayım diye hep yalap şalap benim kız kardeşim biraz geriden geliyor o olgunluk yok. Ama sadece bir insan annesi rahatsızken annesinin yanında otursun onunla sohpet etsin odasına çekliyor annem hep yalnız. Ama doğruyu söylüyorsunuz şükür etmek lazım yine birşeyler yapıyor ben en iyisini beklesem de o da olmayabilirdi.

X