annemin kalbini kırıyorum (istemeden)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Lirosa

🧚‍♀️
Pro Üye
12 Nisan 2016
1.681
6.444
23
Kızlar merhabalar, bir süredir içime dert olan bir konuyu sizinle paylaşmak istiyorum. İyi veyahut kötü yorum yaparsanız sevinirim lakin ben kendim ile bu konuda başa çıkamıyorum ne yazık ki.

Ben valide hanım ile aynı evde yaşıyorum bunun yanı sıra kardeşim ve dayımda var toplam 4 kişiyiz evde. Evimiz dubleks ama minnak bir yer yani ben annemle aynı odada kalıyorum (yataklarımız ayrı) onun harici dolaplarımız, eşyalarımız vb. bir.
Şimdi gelelim annemle tartışmalarımıza;

1) Bu sıralar uyku düzenim çok kötü sabah yatıp gece kalkıyorum. Anneme de özellikle ''bir yere gidersen anahtarı al'' diyorum almıyor geçenlerde sırf bu yüzden 3-4 gün boyunca uykum yarıda kesildi ve toparlayamadım tam uykuya dalacakken kapı çalıyor aynı gün içerisinde 2-3 kez olduğunu düşünün...

2) Valide hanım öksürük krizine giriyor bunun için doktora gitti lakin sonuç aynı o yüzden tekrar gitme teklifinde bulundum. Beni uykumdan uyandıracak kadar güçlü bir öksürük krizi var. (bunu yazarken hala öksürüyor...) - (sağlık sorunu yok şükür, öksürüğü tamamen psikolojik)

3) Geçtiğimiz günlerde yine yatağa yatmışım uyuyorum hop bir sese kalktım annem ayna karşısına geçmiş sesli bir şekilde ayna karşısında olumlama yapıyor ve bu sese uyandım.

4) Makyaj yapıyor arkasında bıraktıklarını topluyorum(kirli mendilleri.)

5) Suyu, meyva suyunu, kahveyi ayrı bardaklarda içiyor yanına çikolata vs alıyor bardakları ve çöpu almasam günlerce orada kalacak.

Daha sıralamayacağım çok şey var bunu valide hanım ile konuştuğumda çocuk gibi trip atıyor ''iyi ben teyzende kalmana gideyim sen rahat rahat yat'' diyor vicdan yapıyorum, kötü hissediyorum ve sarılıp içime atıyorum bazı şeyleri. Sinir olduğum bir durum var mı? Evet var. Annemin hala küçük çocuğu gibiyim. Onunla sadece ben tartışıyorum. Tek taraflı. O asla tek bir şey söylemiyor hep ben konuşuyorum kızıyorum ve sonradan pişman oluyorum ama benim de içime attıklarım var ve patlıyorum bir noktada.

''AYRI EVE ÇIK O ZAMAN'' diyecekler olursa bu arada eskiden böyle bir imkanım vardı ama şu anda yok o yüzden bekliyorum evde 5 kişiysek abur cubur aldığımda 10 adet alıyorum ama bir tanesi bana kalmadan bitip gidiyor. 40 yaşında adam markete gidip kendisine bir şeyler alamıyor. (daym) (annem psikologa gidiyor yeni başladı)

Ben mi abartıyorum? diye düşünüyorum bazen ama umarım abartmıyor ve bazı konularda haklıyımdır. Bu mesajda fikir almaktan ziyade bir dert paylaşma postudur

Haklı oldugunuz konular var tabi ki, misal eve o kadar çikolata almayın, kendinize alın dayi ne alaka ya ? Anneniz dikkat etse güzel olur ama sizin de uyku düzenini değiştirmeniz gerekir çünkü gündüz ister istemez ses olur, öksürük de psikolojik değildir ya alerjik falandır, sebebi bulunmayan çok öksürük var misal benim eşimde de oldu 2 sene sürdü kaç kez Dra gitti, insan gıcık oluyor gece öksurunce, çöpler için de daha sakin güzel konussanz gerçi şimdi psikologa da gidiyormuş inşallah fayda gorur

Böyle bir evdeyseniz evin genel hareket saatine uymanız gerekir. Bütün gün uyuyan insan elbette ses duyar. Ne yapsın o kadın da o ortamda yaşıyor parmak ucunda geçiremez günü. Anneniz sizi kıracak bir şey yapmamış size de kırılmıyor bence. Siz onunla aynı düzende yaşasanız bence sorun olmayacak. Bazı insan dağınıktır bazı insan düzenli. Benim annem ikizler burcu dakikası dakikasını tutmazdı dağınıktı ama bunu dert etmiyorum çünkü o bir birey bu da onun özelliği. Konuşun çözülmüyorsa psikolojik destek zamanla onu toparlar bence

Herkese niye abur cubur alıyorsunuz? Kendinize alın sadece. Uykunuzu düzene sokun. Anahtar konusunda haklısınız. Bir kere kapıyı açma annene, uyuyakalmışım de, sonra almaya başlar yanına

Öksürük bir sağlık sorunu tıpkı sizin uyku probleminiz gibi ikisininde çözülmesi lazım hele ki uykusuzluk başka hastalıkları tetikleyebilir.
Öyle herkese atıştırmalık vs almayın canı çeken gitsin alsın mecbur değilsiniz.
Valide anahtar taşıma alışkanlığını kapıda kalınca edinecektir diye düşünüyorum.

Gece ne yapıyorsunuz? Nöbete,mesaiye falan mı kalıyorsunuz, yoksa tercihiniz bu yönde mi? 2. Şık ise, ben de anneyim ve gündüz işim olur, daha aktif olurum, herkes ayakta olur ve dikkat edemem. Ama çalışıyorsanız o ayrı tabii ki.

Temizlik hususunda anneniz çocuk değil, düşkün değilse toplamanın arkasını. Hani yemektir, bulaşıktır elbet annemize yardım ederiz ama, sağı solu gereksiz dağıtıyor ve toplayacak güçteyse kendisi yapmalı. Siz topladıkça buna alışacak.

Aldıklarınızı kendinize göre alın veya extra annenize olabilir ama dayı ne alaka?

Öksürük ise bir arkadaşın dediği gibi alerjik olabilir veya yine kuru öksürüktür. Bir kere hasta olmadığım halde benimde oldu. Tarçınlı elma kabuğu muydu? Elma mıydı? Neydi ondan içtim. Zencefilli bal tükettim ve geçmişti. Ama tabii önce doktora gitmeli.

Bir de anahtar tek ise sizi kilitleyip gitmesi çok tehlikeli. Allah korusun yangını var, depremi var nerden çıkacaksınız?

Kızlar merhabalar, bir süredir içime dert olan bir konuyu sizinle paylaşmak istiyorum. İyi veyahut kötü yorum yaparsanız sevinirim lakin ben kendim ile bu konuda başa çıkamıyorum ne yazık ki.

Ben valide hanım ile aynı evde yaşıyorum bunun yanı sıra kardeşim ve dayımda var toplam 4 kişiyiz evde. Evimiz dubleks ama minnak bir yer yani ben annemle aynı odada kalıyorum (yataklarımız ayrı) onun harici dolaplarımız, eşyalarımız vb. bir.

1) Bu sıralar uyku düzenim çok kötü sabah yatıp gece kalkıyorum. Anneme de özellikle ''bir yere gidersen anahtarı al'' diyorum almıyor geçenlerde sırf bu yüzden 3-4 gün boyunca uykum yarıda kesildi ve toparlayamadım tam uykuya dalacakken kapı çalıyor aynı gün içerisinde 2-3 kez olduğunu düşünün...

2) Valide hanım öksürük krizine giriyor bunun için doktora gitti lakin sonuç aynı o yüzden tekrar gitme teklifinde bulundum. Beni uykumdan uyandıracak kadar güçlü bir öksürük krizi var. (bunu yazarken hala öksürüyor...) - (sağlık sorunu yok şükür, öksürüğü tamamen psikolojik)

3) Geçtiğimiz günlerde yine yatağa yatmışım uyuyorum hop bir sese kalktım annem ayna karşısına geçmiş sesli bir şekilde ayna karşısında olumlama yapıyor ve bu sese uyandım.

5) Suyu, meyva suyunu, kahveyi ayrı bardaklarda içiyor yanına çikolata vs alıyor bardakları ve çöpu almasam günlerce orada kalacak.

Daha sıralamayacağım çok şey var bunu valide hanım ile konuştuğumda çocuk gibi trip atıyor ''iyi ben teyzende kalmana gideyim sen rahat rahat yat'' diyor vicdan yapıyorum, kötü hissediyorum ve sarılıp içime atıyorum bazı şeyleri. Sinir olduğum bir durum var mı? Evet var. Annemin hala küçük çocuğu gibiyim. Onunla sadece ben tartışıyorum. Tek taraflı. O asla tek bir şey söylemiyor hep ben konuşuyorum kızıyorum ve sonradan pişman oluyorum ama benim de içime attıklarım var ve patlıyorum bir noktada.

''AYRI EVE ÇIK O ZAMAN'' diyecekler olursa bu arada eskiden böyle bir imkanım vardı ama şu anda yok o yüzden bekliyorum evde 5 kişiysek abur cubur aldığımda 10 adet alıyorum ama bir tanesi bana kalmadan bitip gidiyor. 40 yaşında adam markete gidip kendisine bir şeyler alamıyor. (daym) (annem psikologa gidiyor yeni başladı)

Ben mi abartıyorum? diye düşünüyorum bazen ama umarım abartmıyor ve bazı konularda haklıyımdır. Bu mesajda fikir almaktan ziyade bir dert paylaşma postudur
Hayatın olagin akışına ters yaşıyorsunuz sonra da insanlara tavır aliyorsunuz. Normal insanlar gibi gece yat sabah kalk
Bir gün boyunca uyuma düzene girer. Dayın neden sizde kalıyor ?

Gece ne yapıyorsunuz? Nöbete,mesaiye falan mı kalıyorsunuz, yoksa tercihiniz bu yönde mi? 2. Şık ise, ben de anneyim ve gündüz işim olur, daha aktif olurum, herkes ayakta olur ve dikkat edemem. Ama çalışıyorsanız o ayrı tabii ki.

Temizlik hususunda anneniz çocuk değil, düşkün değilse toplamanın arkasını. Hani yemektir, bulaşıktır elbet annemize yardım ederiz ama, sağı solu gereksiz dağıtıyor ve toplayacak güçteyse kendisi yapmalı. Siz topladıkça buna alışacak.

Aldıklarınızı kendinize göre alın veya extra annenize olabilir ama dayı ne alaka?

Öksürük ise bir arkadaşın dediği gibi alerjik olabilir veya yine kuru öksürüktür. Bir kere hasta olmadığım halde benimde oldu. Tarçınlı elma kabuğu muydu? Elma mıydı? Neydi ondan içtim. Zencefilli bal tükettim ve geçmişti. Ama tabii önce doktora gitmeli.
İş hayatım şu anda yok, tercihim bu yönde diyelim. Aslında uyku problemi yaşıyorum birkaç gündür ne kadar düzene sokmak istesem de başarılı olduğum söylenemez... Aldıklarımı fazladan alıyorum ki evdekilerin canı çekerse yesinler diye ama kendi odama mini bar almaya karar verdim öyle daha iyi olur gibi :KK70:

Hayatın olagin akışına ters yaşıyorsunuz sonra da insanlara tavır aliyorsunuz. Normal insanlar gibi gece yat sabah kalk
Bir gün boyunca uyuma düzene girer. Dayın neden sizde kalıyor ?
Evet aykırı olduğunun farkındayım düzene koymak istesem de yapamıyorum ama bugün yapacağım inşallah. Konuyu açtıktan hemen sonra uyumuşum sabah 7'de kalktım bakalım, akşama kadar dayanıp erken yatacağım artık...

Annene karşı bencilsin.

Kadının psikolojik sorunu var belli. Uykudan uyanman bu kadar abartılacak bir şey değil.

Oksuruk tansiyon ilacinin yan etkisi olabilir onu sorun mutlaka - eger ilac kullaniyorsa
Digerlerini de farkindasiniz ztn, ufak adimlar ile cozun kimse uzulmesin ❤️

İş hayatım şu anda yok, tercihim bu yönde diyelim. Aslında uyku problemi yaşıyorum birkaç gündür ne kadar düzene sokmak istesem de başarılı olduğum söylenemez... Aldıklarımı fazladan alıyorum ki evdekilerin canı çekerse yesinler diye ama kendi odama mini bar almaya karar verdim öyle daha iyi olur gibi :KK70:
Tamamen annelik duygu ve durumu ile cevap vereyim ben size yine şimdiki çağda, şimdiki gençler gündüz yatıp, gece telefon veya laptop başındalar. Hani belki yaşınız 15-20 değildir bunu bilmiyorum, bekarlığın rahatlığı diyelim bu sebepten gördüğüm uyku düzenleri çok bozuk, fazlaca dijital takılıyorlar.

Çocuğum o yaşlarda olsa, Annelik yönümün munzur tarafı girer devreye 😅 ses yapmasamda, yapacağım tutar. Bir nevi tepki gibi yani.

Konuşurum vs. Dinlemiyorsa valla hiç dikkat etmem. Hıı ders çalışıyordur, bir işte çalışıyordur o çok ayrı.

Hayatın olağan akışında bir zaruret yoksa insanlar akşam uyur, gündüz uyanıktır. Annenize sorsak eminim. o da sizin uyku düzeninizden şikayetçidir. 😅

Benim mesela gece uykum çok kıymetlidir. Uykum gelmemişse doktorun önerdiği ölçüde bitki çayımı içerim (çok alerjik ve hassas bünyem her şeyi Dr. Planlıyor) Sonra kitap okurum ve uykum gelir. Bir kaç kez videolara falan bakayım derken saat 2-3 olmuş, düzenim bozulacak hemen eski rutine döndüm.

Gece uykumu almamışsam, geç yatmışsam çok yorgun hissediyorum ve ruhsal olarak bile agresif oluyorum.

Alışveriş olarak atıyorum 10 km ötedeki bir pastahaneden bir şeyler alacaksınızdır ve dersiniz ki evdekilerde yesin bunu anlarım ama abur cubur olarak herkes kendisi alabilir. Küçük kardeş, kendi çocuğunuz olduğunda, yeğen vs. Bunlara alınır sadece.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X