Annemin boşanma sürecimdeki davranışları

Neva k

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2022
807
1.567
Kızlar merhaba,yaklaşık 1 ay önce boşanma başlığıyla konu açmıştım. Hatırlayanlar olabilir,olmayanlar için özet geçeyim. Nişanlılık sürecinde ilgisiz,sevgisiz,umursamaz olan,evimize eşya almak istemeyen,düğün yapmak istemeyen "yanlış biriyle" sonrasında da hiçbir cinsel ve duygusal birlikteliğin yaşanmadığı,tek kelime etmeden günlerin geçtiği bir evliliğim vardı ve ayrılık kararı almıştım.
dügün altınlarının hepsini ona vermiştim dugunden sonra, ayrılırken ondan hicbir sey istemememi söyledi. Bu yüzden çekişmeli açmak için bekliyorum. 2 aya yakındir ayrıyız davayı agustosta açıyorum çünkü şuan tatildeyim memleketimdeyim.
Annemin yanındayım ama her defasında yaşadıklarıma karşı duyarsız davranıyor en başından beri. O kişiyi haklı bulma çabasında,sürekli yuvayı kurtarmam için beni zorluyor(karşı tarafın asla böyle bir isteği olmamasına rağmen). Zaten zorlu bir süreçteyim annemin davranişlarından bunaldım. Bana hakarete kadar vardırıyor işi. Üstüme yürüdü en son adamı sen mi kaçırttın evden diye çocuk gibi dövmeye kalktı. Benim çalıştığım şehirde herşeyini kendim dizdigım evim var ama hak verirsiniz ki bu süreçte tek kalmak acıya tuz basıyor evde yaşadıklarım ruhumu sıkıyor.Annemden bir destek beklerken beni böyle ezmesi canımı yakıyor. Sadece sizinle dertleşmek istedim bu durum üzüyor hem aileden hem de kendi kurmak istedigim aileden yana yara almak çok zor

En yakınınızdan destek görememek, onu yanınızda hissedememek çok zor anlıyorum sizi. Şu açıdan düşünün belki annenizin bildiği çözüm yolu budur. Yani yuvanızı yıkmayın diye böyle davranıyordur. Ama eğer olanlar sizin söylediğiniz gibiyse size arka çıkması lazımdı. Bazı anneler eski toprak oluyorlar kolay kabullenemiyorlar böyle durumları. Ama emin olun sizin iyiliğinizi düşünüyordur. Sadece bunu kendince farklı yollarla yapıyor ve gösteriyor. Hiçbir anne evladının yuvasının yıkılmasını istemez. Sakince karşınıza alıp bir konuşun derim. Onsuz daha iyi bir hayat süreceğinizi onun sizi mutlu etmediğini anlatın.

Kızlar merhaba,yaklaşık 1 ay önce boşanma başlığıyla konu açmıştım. Hatırlayanlar olabilir,olmayanlar için özet geçeyim. Nişanlılık sürecinde ilgisiz,sevgisiz,umursamaz olan,evimize eşya almak istemeyen,düğün yapmak istemeyen "yanlış biriyle" sonrasında da hiçbir cinsel ve duygusal birlikteliğin yaşanmadığı,tek kelime etmeden günlerin geçtiği bir evliliğim vardı ve ayrılık kararı almıştım.
dügün altınlarının hepsini ona vermiştim dugunden sonra, ayrılırken ondan hicbir sey istemememi söyledi. Bu yüzden çekişmeli açmak için bekliyorum. 2 aya yakındir ayrıyız davayı agustosta açıyorum çünkü şuan tatildeyim memleketimdeyim.
Annemin yanındayım ama her defasında yaşadıklarıma karşı duyarsız davranıyor en başından beri. O kişiyi haklı bulma çabasında,sürekli yuvayı kurtarmam için beni zorluyor(karşı tarafın asla böyle bir isteği olmamasına rağmen). Zaten zorlu bir süreçteyim annemin davranişlarından bunaldım. Bana hakarete kadar vardırıyor işi. Üstüme yürüdü en son adamı sen mi kaçırttın evden diye çocuk gibi dövmeye kalktı. Benim çalıştığım şehirde herşeyini kendim dizdigım evim var ama hak verirsiniz ki bu süreçte tek kalmak acıya tuz basıyor evde yaşadıklarım ruhumu sıkıyor.Annemden bir destek beklerken beni böyle ezmesi canımı yakıyor. Sadece sizinle dertleşmek istedim bu durum üzüyor hem aileden hem de kendi kurmak istedigim aileden yana yara almak çok zor
Dayalı döşeli evin , mesleğin varmış, çocuk olmadan genç yaşında bir parazitten de kurtulmuşşun daha ne istiyorsun kurban kestir sadaka ver...annene de he he de geç

En yakınınızdan destek görememek, onu yanınızda hissedememek çok zor anlıyorum sizi. Şu açıdan düşünün belki annenizin bildiği çözüm yolu budur. Yani yuvanızı yıkmayın diye böyle davranıyordur. Ama eğer olanlar sizin söylediğiniz gibiyse size arka çıkması lazımdı. Bazı anneler eski toprak oluyorlar kolay kabullenemiyorlar böyle durumları. Ama emin olun sizin iyiliğinizi düşünüyordur. Sadece bunu kendince farklı yollarla yapıyor ve gösteriyor. Hiçbir anne evladının yuvasının yıkılmasını istemez. Sakince karşınıza alıp bir konuşun derim. Onsuz daha iyi bir hayat süreceğinizi onun sizi mutlu etmediğini anlatın.
Gözleriyle de gördü evli oldugum sıralar o kisinin bana davranışlarını. Ayrı uyudugunu vs şok oldu. Ama dediginiz gibi eski dusunceli ne olursa olsun boşanmamak hep daha iyi geliyor ona

Bu durumda dayak yemektense evimde tek kalirim daha iyi. Siz bunlari hak etmiyorsunuz. Kendinizi ezdirmeyin
Oha annesi dövüyor muymus ben orayı kaçırmışım...konu sahibi o kadın anne değil, seni doğurmuş olabilir ama analık sıfatı olmayan cahil ve bencil bir kadın sadece... hiçbir şekilde ona sığınma, bu gururu , payeyi ona yaşatma lütfen çık o evden

Evlenmeden önce sizi vazgeçirmeye çalıştıysa onu dinlemediğiniz için kızgın olabilir. Her halükarda destek olması gerekir. Ayrıca moralinizi bozuyorsa evinize gidin daha iyi.

Yalnız kalmak annenizin saçmalıklarından daha çok tuz basmaz bence. Gidin evinize kafa dinleyin, kapıyı da bir süre açmayın. Kitabınızı okursunuz filminizi izlersiniz boş boş yatar tavanları seyredersiniz canınız hiçbir şey istemezse ama kimseyle de uğraşmazsınız. Ay anlatırken canım çekti

Evlenmeden önce sizi vazgeçirmeye çalıştıysa onu dinlemediğiniz için kızgın olabilir. Her halükarda destek olması gerekir. Ayrıca moralinizi bozuyorsa evinize gidin daha iyi.
Tam tersine nişanlıyken ayrılmak istedigimde seni evime sokmam elaleme beni rezil edersin diyerek yine savunmustu

Tam tersine nişanlıyken ayrılmak istedigimde seni evime sokmam elaleme beni rezil edersin diyerek yine savunmustu
Tek derdi elaleme rezil olmak...inan bana böyleleri evladı gözlerinin önünde acılar içinde ölse bile elalemin lafı kadar üzülmez, kafaya takmaz, adım kadar eminim.... Nisanliyken annenizin tuzağına düşüp batağa yuvarlanmissiniz ama çok şükür onun lafıyla bataklıkta senelerinizi çurutmeden kurtulmuşşunuz. Eski eşle birlikte annenize ilişkinizi de kesseniz daha mutlu olacaksınız inanın...

Tek derdi elaleme rezil olmak...inan bana böyleleri evladı acılar içinde ölse bile elalemin lafı kadar üzülmez, kafaya takmaz, adım kadar eminim.... Nisanliyken annenizin tuzağına düşüp batağa yuvarlanmissiniz ama çok şükür onun lafıyla bataklıkta senelerinizi çurutmeden kurtulmuşşunuz. Eski eşle birlikte annenize ilişkinizi de kesseniz daha olacaksınız inanın...
Aynı şeyi düşünüyorum inanın. İyi olsun benden uzak olsun çok yordu beni

Annelerin erkek cocugu aski kiz cocuklarina bu sekilde de yansiyabiliyor. Erkegi sen mi kacirdin, sensindir huzursuz diye yine bir kadinin kadina erkek baskin dunya modelini dayatma cabasi.
Net bir sekilde sen benim annemsin bana kotu davrandi nasil beni haksiz gorebilirsin deyin.
Usandik su erkek delisi anne modellerinden. Kadin sussun dayansin ezilsin bosanmasin ayrilmasin bla bla.. hic aldirmayin orda kalip bunalmayin da. Ozgursunuz sevmedim istemiyorum diyerek bile ayrilabilirsiniz.

Yalnız kalmak annenizin saçmalıklarından daha çok tuz basmaz bence. Gidin evinize kafa dinleyin, kapıyı da bir süre açmayın. Kitabınızı okursunuz filminizi izlersiniz boş boş yatar tavanları seyredersiniz canınız hiçbir şey istemezse ama kimseyle de uğraşmazsınız. Ay anlatırken canım çekti
Aynen yaaa...mis gibi yeni eşyalı ev, tek başına yaşamak gibisi var mı...aç filmini şarabını, aç müziğini,oku kitabını....sıkılırsan cagir arkadaşlarını....bekar evim gözümde tüttü yeminle....

Bana hakarete kadar vardırıyor işi. Üstüme yürüdü en son adamı sen mi kaçırttın evden diye çocuk gibi dövmeye kalktı.
İnanamıyorum ya.

Kendisine ne olsun istiyorsun sen bir annesin demek geliyor içimden!!

gidip mutlu olmadığınız bir adamla yuva bozulmasın diye kalıp hergün kavga dövüş sonra bir bakmışsınız fiziksel şiddet öldürmeye teşebbüs belkide ölüm.. ölen kadınlar sitesine adınız eklensin.. bunu mu istiyor anneniz..

Madem bir eviniz düzeniniz var gidin tek yaşayın daha iyi uzaktan versin kendince tesellisini..

Kendinizi ezdirmeyin anne de anneliğini bilsin. Evet ben kaçırdım ne olacak diyin, gerçekten ne olacak yani hiçbir şey bitmiş gitmiş adam çabalamıyor bile annenize ne umursamaz adamın peşine düşmüş. Gidin evinizde tek kalın daha da siniriniz bozulacak.

O zaman anne evine dönmek evlenmekten daha kötü karar olur. Kendi ayaklarınız üzerinde durun, köstek olacaklarsa hiç yanınızda olmasınlar daha iyi. Babanız, kardeşleriniz yada başka yakınlarınız yok mu destek olan?

X