annemi kaybetme korkusu

bsryilmaz

Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2019
155
74
31
merhabalar. önceki konumdan bilenler bilir, annem papiller troid kanseri. 19gün sonra ameliyat olacak.
bu sitede bu hastalığı geçirmiş atlatmış olan herkese yazdım nerdeyse.
Allah razı olsun hepiniz de çok ilgilenip anlattınız süreci.
Şimdi benim bir korkum merakım daha var. Annemin bacakları ve özellikle ayakları şişti. Bastırınca o bastırdığımız kısımlar çukur gibi kalıyor.
Ben de bakıyorum araştırıyorum el ve ayaklarda şişkinlik akciğer kanserinin en önemli belirtisi olabiliyormuş.
Annemin mevcut troid kanseri de özellikle akciğere metastaz yapabilen bir tür. O kadar korkuyorum ki annem de ciğerimde bir şey mi var acaba diyo. O daha akciğerine sıçrama ihtimali olduğunu bile bilmiyor.

Çarpıntı sebebiyle acile gittiğinde akciğer grafisi çekildi ve sonra temiz denip yollandı. Bir sorun olsaydı grafide görünür müydü? yoksa mr gibi ileri tetkikler de yapılmalı mı?

Bir de ameliyat öncesi tetkikler arasında doktor akciğer grafisi de istemiş. Bu rutin bi şey mi yani her ameliyata giren kişiden akciğer filmi istenir mi yoksa doktor da bi şeyden şüphelenmiş midir?
O kadar korkuyorum o kadar endişeliyim ki uyuduğum uykunun yediğim yemeğin anlamı tadı yok.
Bilen varsa yardımcı olsun ne olur...

Cooook coook geçmiş olsun .. Kanser hakkında hiç bilgim yok bişey diyemeyecegim .. Her ameliyat öncesi burundan bile ameliyat olunsa genel tetkikler yapilir, gerekli olduğu için olabilir.

Benim akciğerle alakası olmamasına rağmen ameliyattan önce film çekildi. Sonra ameliyatım iptal oldu ameliyat olmadım. o yüzden rutin olduğunu düşünüyorum.

Internetten hastalık araştırma işini ben de çok yapıyorum ama yapmamalıyız. %99.9u çıkmıyor bile boşuna sinir stres yapıyoruz kendimize.

Annenize çok geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda sağlık sihhatle atlatır.

Benim akciğerle alakası olmamasına rağmen ameliyattan önce film çekildi. Sonra ameliyatım iptal oldu ameliyat olmadım. o yüzden rutin olduğunu düşünüyorum.

Internetten hastalık araştırma işini ben de çok yapıyorum ama yapmamalıyız. %99.9u çıkmıyor bile boşuna sinir stres yapıyoruz kendimize.

Annenize çok geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda sağlık sihhatle atlatır.

amin Allah razı olsun.
malesef her şeyi en ince ayrıntısına kadar kelime kelime araştırıyorum.
daha ultrason çekindiğinde sonucunun böyle geleceğini anlamıştım o kadar araştırmaya öğrendim her şeyi. keşke yapmasak..

Illet kanser.grip gibi girdi hayatimiza.malesef bu konuda cok tecrubeliyim biri bitiyor biri basliyor.her kanserin akcigere vurma sansi olabiliyor sicrayabiliyor.hic bir sey olmassa iltihaplanmamasi icin surekli gozetimde tutun.ama troid genelede atlatilabilen bu kadar korkamniza getek kalmayacak bir turden.anneciginize allah uzun uzun omurler versin saglikli.yani genelde bu ameliyatlar basarili geciyor.en azindan bizde bir kisi suan cok saglikli 4 yil oldu ameliyati atlatali.sadece surekli rutin kontrolu elden birakmayin

Doktorunuzun şüphelendiğini zannetmiyorum. Bu bir rutin.
Rabbim annenize şifalar versin. Gelmiş geçmiş olsun.

Allah sağlık versin, acil şifalar göndersin
İnsallah korktuklarınızdan hiçbiri olmaz..
Olumlu düşünmek, Allaha teslimiyet , güzel dualar ve annenizi en rahat, en temiz yaşatabileceğiniz ortamlar insallah annenize iyi gelir..
Tüm hastalar ve içlerinde annenize Rabbim güzel günler göstersin, hastalıklarından bir an evvel arınmalarını nasip etsin insallah
Kendinizi üzmeyin kardeşim , hastaların en önemli şifa kaynağı moral . Siz pozitif olun ki, o da güçlü ve umutlu olsun..

Illet kanser.grip gibi girdi hayatimiza.malesef bu konuda cok tecrubeliyim biri bitiyor biri basliyor.her kanserin akcigere vurma sansi olabiliyor sicrayabiliyor.hic bir sey olmassa iltihaplanmamasi icin surekli gozetimde tutun.ama troid genelede atlatilabilen bu kadar korkamniza getek kalmayacak bir turden.anneciginize allah uzun uzun omurler versin saglikli.yani genelde bu ameliyatlar basarili geciyor.en azindan bizde bir kisi suan cok saglikli 4 yil oldu ameliyati atlatali.sadece surekli rutin kontrolu elden birakmayin

Allah razı olsun.
inşallah annem de çok kolay atlatır zorlanmadan Rabbim korktuğumuza uğratmasın bizleri

Allah sağlık versin, acil şifalar göndersin
İnsallah korktuklarınızdan hiçbiri olmaz..
Olumlu düşünmek, Allaha teslimiyet , güzel dualar ve annenizi en rahat, en temiz yaşatabileceğiniz ortamlar insallah annenize iyi gelir..
Tüm hastalar ve içlerinde annenize Rabbim güzel günler göstersin, hastalıklarından bir an evvel arınmalarını nasip etsin insallah
Kendinizi üzmeyin kardeşim , hastaların en önemli şifa kaynağı moral . Siz pozitif olun ki, o da güçlü ve umutlu olsun..
çok doğru söylüyorsunuz.
ben de annem de yapı olarak çok pimpirikliyiz.
her şeyin kötüsünü düşürürüz korktuğumuz için.
böyle olunca her şey daha da zorlaşıyor.
dualarınızda annemi unutmayın

çok doğru söylüyorsunuz.
ben de annem de yapı olarak çok pimpirikliyiz.
her şeyin kötüsünü düşürürüz korktuğumuz için.
böyle olunca her şey daha da zorlaşıyor.
dualarınızda annemi unutmayın
Elinizde değil benim çevremde de var böyle yakınlarım .
Ben çok erken yaşta babamı kaybettim , bir çok işimde yapayalnız kaldım. Hep Allah’a sırtımı yaslamanın gönül rahatlığını yaşadım. Ondandır herhalde hemen kötüye yormam, sakin kalır beklerim
Neticede bizim inancımız gereği Bir kaderimiz var , ölüm saatimiz nedenimiz belli, biz çabalarız sağlığımız için herşeyi yaparız ama takdir Allahındır

Rabbim içinize ferahlık , dinginlik versin , korkutuklarınızdan emin eylesin
Annenizin ellerinden öpün bizim için

Elinizde değil benim çevremde de var böyle yakınlarım .
Ben çok erken yaşta babamı kaybettim , bir çok işimde yapayalnız kaldım. Hep Allah’a sırtımı yaslamanın gönül rahatlığını yaşadım. Ondandır herhalde hemen kötüye yormam, sakin kalır beklerim
Neticede bizim inancımız gereği Bir kaderimiz var , ölüm saatimiz nedenimiz belli, biz çabalarız sağlığımız için herşeyi yaparız ama takdir Allahındır

Rabbim içinize ferahlık , dinginlik versin , korkutuklarınızdan emin eylesin
Annenizin ellerinden öpün bizim için
ne kadar iyisiniz
Allah razı olsun sizden. Rabbim babanızın mekanını cennet eylesin
hamd olsun inancımız var yoksa durulur mu bu korkularla. Allah çekemeyeceğimizi vermez biliyoruz.
ama işte insanız aciziz...

Akciğere bakılması benim bildiğim kadarı ile rutin bir işlem.

Ben diş teli taktıracağim zaman bile istenmişti benden. Sadece tedbir amaçlı. Her şeyime bakildı. Incelendi.

Troid kanseri diğer türlere göre daha sakin bildiğim kadarıyla. Çoğu vaka tedavi ile kurtuluyor hastalıktan.

Allahtan anneciğiniz icin cok acil şifalar dilerim.

Allah sağlık kıymetini hastalıkla bildirmesin.

merhabalar. önceki konumdan bilenler bilir, annem papiller troid kanseri. 19gün sonra ameliyat olacak.
bu sitede bu hastalığı geçirmiş atlatmış olan herkese yazdım nerdeyse.
Allah razı olsun hepiniz de çok ilgilenip anlattınız süreci.
Şimdi benim bir korkum merakım daha var. Annemin bacakları ve özellikle ayakları şişti. Bastırınca o bastırdığımız kısımlar çukur gibi kalıyor.
Ben de bakıyorum araştırıyorum el ve ayaklarda şişkinlik akciğer kanserinin en önemli belirtisi olabiliyormuş.
Annemin mevcut troid kanseri de özellikle akciğere metastaz yapabilen bir tür. O kadar korkuyorum ki annem de ciğerimde bir şey mi var acaba diyo. O daha akciğerine sıçrama ihtimali olduğunu bile bilmiyor.

Çarpıntı sebebiyle acile gittiğinde akciğer grafisi çekildi ve sonra temiz denip yollandı. Bir sorun olsaydı grafide görünür müydü? yoksa mr gibi ileri tetkikler de yapılmalı mı?

Bir de ameliyat öncesi tetkikler arasında doktor akciğer grafisi de istemiş. Bu rutin bi şey mi yani her ameliyata giren kişiden akciğer filmi istenir mi yoksa doktor da bi şeyden şüphelenmiş midir?
O kadar korkuyorum o kadar endişeliyim ki uyuduğum uykunun yediğim yemeğin anlamı tadı yok.
Bilen varsa yardımcı olsun ne olur...

özellikle tiroit ameliyatı olmadan önce akciğer filmi istiyorlar evet..
benim dayima hic annenize yapilan testler yapılmamıştı, tiroidlerde sorun var hizli çalışıyor alacağız demişlerdi. ameliyat öncesi son kez akciğer filmi istediği zaman doktor, baktılar ki 4.evre beyin metastazli akciğer kanseriymiş.

yani sizin zaten annenizin hastaligi belli, sadece tedbiren isteniyor. allah şifa versin insallah, kolayca atlatsın bu illeti. tiroit kanseri benim de bildiğim kadarıyla en tedavi edilebilir türlerden. allah beterinden korusun..

Akciğere bakılması benim bildiğim kadarı ile rutin bir işlem.

Ben diş teli taktıracağim zaman bile istenmişti benden. Sadece tedbir amaçlı. Her şeyime bakildı. Incelendi.

Troid kanseri diğer türlere göre daha sakin bildiğim kadarıyla. Çoğu vaka tedavi ile kurtuluyor hastalıktan.

Allahtan anneciğiniz icin cok acil şifalar dilerim.

Allah sağlık kıymetini hastalıkla bildirmesin.
amiiiinnnn amin..
ne adaklar adadık nelere söz verdik içimizden.
bi bitsin, annem sağlığına bir kavuşsun yeter ki.
dediğiniz gibi troid kanseri özellikle papiller korkulacak bir şey değil diğer kanserler gibi değilmiş.
ama anneminkinin versiyonu biraz agresif seyirliymiş. o yüzden korkuyorum zaten

özellikle tiroit ameliyatı olmadan önce akciğer filmi istiyorlar evet..
benim dayima hic annenize yapilan testler yapılmamıştı, tiroidlerde sorun var hizli çalışıyor alacağız demişlerdi. ameliyat öncesi son kez akciğer filmi istediği zaman doktor, baktılar ki 4.evre beyin metastazli akciğer kanseriymiş.

yani sizin zaten annenizin hastaligi belli, sadece tedbiren isteniyor. allah şifa versin insallah, kolayca atlatsın bu illeti. tiroit kanseri benim de bildiğim kadarıyla en tedavi edilebilir türlerden. allah beterinden korusun..
amin Allah razı olsun...
dayınızın durumu ne oldu? eğer kaybettiyseniz Rabbim sabır versin

amin Allah razı olsun...
dayınızın durumu ne oldu? eğer kaybettiyseniz Rabbim sabır versin

biz kaybedeli 1 buçuk sene oldu.. çünkü dayımın hastalığı zaten çok ilerlemisti.
annem çırpınmıştı birşeyler yapabilmek için ama elinden gelmedi.

ondan 10 ay sonra da annemi kaybettik ayni hastalıktan.

yani 10 ay icinde hem annemi hem baba gibi gördüğüm dayımı kaybettim. o yüzden kanser denilince bile elim ayağım titremeye başlıyor.

ama annenizin hastaligindan olup da tedaviyle atlatan çok insanla karşılaştık hastanelerde gidip gelirken.. inşallah anneniz de atlatacak. allah yardımcınız olsun

biz kaybedeli 1 buçuk sene oldu.. çünkü dayımın hastalığı zaten çok ilerlemisti.
annem çırpınmıştı birşeyler yapabilmek için ama elinden gelmedi.

ondan 10 ay sonra da annemi kaybettik ayni hastalıktan.

yani 10 ay icinde hem annemi hem baba gibi gördüğüm dayımı kaybettim. o yüzden kanser denilince bile elim ayağım titremeye başlıyor.

ama annenizin hastaligindan olup da tedaviyle atlatan çok insanla karşılaştık hastanelerde gidip gelirken.. inşallah anneniz de atlatacak. allah yardımcınız olsun
çok acı yaşadıklarınız
rabbim size dayanma gücü versin dayınıza ve annenize rabbim cennetin en güzel yerlerinden yer versin..

X