Annenin kanser olması

bogakizii

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2015
1.288
1.023
Merhaba kızlar,

Annem 2018 Haziran ayında teşhisi konulmuş bir ağız içi kanseriyle savaşıyor. İç yanağında kendini aft gibi gösteren bir oluşum meğersem kansermiş. Allahtan vücudunda başka bir yerde çıkmamıştı. Önce ameliyat oldu, sonra en ağır kemoterapiyi ve radyoterapiyi uyguladılar. Radyoterapiden ağzında hep yaralar oldu, yemek yiyemedi, 12 kilo verdi... Bu tedaviden sonra %90 bitmiş olacak dendi bize. Tedavisi geçen ay bitmiş, dinlenmeye geçmişti ancak çenesinde radyoterapiye bağlı ödem dedikleri şişlik annemi rahatsız edince tekrar tetkik yaptırdık ve şok... Tedavi tümörü durdurmamış, aksine her iki akciğerde de ufak metastazlar yapmış... Tüm doktorlar çok şaşkın. Yine de bu durumu erken fark ettik çok şükür diyoruz, biz tetkik yaptırmasak pet çekimi nisan ayında olacaktı, kim bilir hastalık ne kadar ilerleyecekti...

Onkoloğumuz şuan klasik kemoterapiler yerine immünoterapi, akıllı ilaçlar vb denemek üzere bizi o sevk etti. Bu tedavilerden ümitliyim diyor.

Annem daha 49 yaşında. Daha 19 yaşında bir kardeşim var ve onu kaybetmekten çok korkuyorum :KK43: Bu durumda olup iyileşen tanıdıklarınız oldu mu? Nasıl davranmalıyız? :KK43:

Allahım yardımcınız olsun hem senin hem ailenin hem de en önemlisi anneciğinin.
Burada akıl vermek haddimize değil elbet. Doktora güvenmek ve onu dinlemek en doğrusu.
Allahım senin anneciğine de benim anneciğime de tüm hastalara da şifa versin inşallah.

Allah yardımcınız olsun kuzum.
Umarım annen bir an önce iyileşir,kendinizi bırakmayın. Kanser moral isteyen bir hastalık,hep mutlu olun,anneniz sizden güç alsın.

Allah acil şifalar versin. Yakın zamanda annemde de bir kanser riski vardı. Neler yaşadığımı bir ben bilirim. Annenizin iyi olacağndan eminim. Dua edin. Hep iyiyi güzeli düşünün. Her şey çok güzel olacak inşallah hakkınızda. Allah yardımcınız olsun.

Erken fark etmeniz size cok sey kazandiracak. Asla umitsizlige kapilmayin. Insallah en kisa zamanda atlatir. Esimin yengesi rahim kanserydi. Tedaviyle iyilesti, her sey normal su anda. Bu hastalikta moral ve destek cok onemli. Normal davranin ve gececegine inanin.

Çok zor bilirim, anneme de 9 sene önce pankreas kanseri teşhisi kondu ki en agresif kanser türüdür.
3-5 aylık ömrü var deyip eve yolluyorlardı çünkü çoğu organına sıçramıştı.Fakat ısrarlar sonucunda ameliyata karar verildi.
Çok başarılı bir ameliyat geçti ki dr.lar bile şaşırdı. Sonra radyoterapi,kemoterapi..
Psikolojisi çok önemli annem o dönemi köyde ananemin çiftliğinde atlatmıştı mesela herşey doğaldı felan..
Demem o ki kötü düşünmeyin, iyi şeyler düşünün annenize hep destek olun mutlu bir süreç geçirin..

Merhaba kızlar,

Annem 2018 Haziran ayında teşhisi konulmuş bir ağız içi kanseriyle savaşıyor. İç yanağında kendini aft gibi gösteren bir oluşum meğersem kansermiş. Allahtan vücudunda başka bir yerde çıkmamıştı. Önce ameliyat oldu, sonra en ağır kemoterapiyi ve radyoterapiyi uyguladılar. Radyoterapiden ağzında hep yaralar oldu, yemek yiyemedi, 12 kilo verdi... Bu tedaviden sonra %90 bitmiş olacak dendi bize. Tedavisi geçen ay bitmiş, dinlenmeye geçmişti ancak çenesinde radyoterapiye bağlı ödem dedikleri şişlik annemi rahatsız edince tekrar tetkik yaptırdık ve şok... Tedavi tümörü durdurmamış, aksine her iki akciğerde de ufak metastazlar yapmış... Tüm doktorlar çok şaşkın. Yine de bu durumu erken fark ettik çok şükür diyoruz, biz tetkik yaptırmasak pet çekimi nisan ayında olacaktı, kim bilir hastalık ne kadar ilerleyecekti...

Onkoloğumuz şuan klasik kemoterapiler yerine immünoterapi, akıllı ilaçlar vb denemek üzere bizi o sevk etti. Bu tedavilerden ümitliyim diyor.

Annem daha 49 yaşında. Daha 19 yaşında bir kardeşim var ve onu kaybetmekten çok korkuyorum :KK43: Bu durumda olup iyileşen tanıdıklarınız oldu mu? Nasıl davranmalıyız? :KK43:
Kanserin en genetik oldugu bir ailede en kral acilari yasamis biri olarak soyluyorum. Sizi cok iyi anliyorum yazarken agliyorim suan. Ablam konusunu acmistim okursaniz gorursunuz. Dua etmekten ve ona moral verip ilaclarini randevularini duzenli olarak yerine getirmekten baska care yok. Inanin burdaki arkadaslara gozu yasli hickira hickira dualar istedim. Suan abla 20 kiloya yakin verdi. Olsun kilo alinir yeterki iyi olsun. Kanseri yenenler cok fazla insanlar var sukurler olsun cok ilerledi tip. Cok gecmis olsun Anneciginize allah sifa versin. Guclu olun aglamayin karsisinda

Rabbim şifa versin inşallah. Moralini hep yüksek tutun. Kanser hastalarında moral gerçekten çok önemli. Rabbim yar ve yardımcısı olsun inşallah şifasını annenizden eksik etmesin.

Allah acil şifalar versin anneciğinize ve tüm hastalara
,erken teşhis çok önemli denilir her zaman

Allah şifa versin tüm hastalarımıza ve annenize.
Moral gerçekten çok önemli kayınpederime ben evlenmeden önce akciğer kanseri teşhisi konulmuş

Ankara da çok başarılı bir ameliyat geçirmiş. Şimdi kontrol altında sadece ilaçlarla tedavi oluyor yani erken teşhis çok önemli yaklaşık 6 yıldır bu kanserle uğraşıyor ama sağlığı kötüye gitmiyor en azından annenize çok moral verip destek olun lütfen

Kanser kelimesi ümitsiz bir kelime gibi geliyordu kulağa.

Ama artık öyle değil. Kanser çoğu zaman tedavi edilen bir hastalıktır .

Evet kanser atlatan gördük. Erken teşhis ile zaten şansı çok fazla.

Korku ile yaklaşmayın . Ve bolca dua edin.

Allah şifa versin. Allah çaresizlikle imtihan etmesin.

Mübarek cuma günü hurmetine Rabbim anneciğinizin ve tüm hastaların şifasını tez zamanda versin inşallah. AMİN ..

Merhaba kızlar,

merhaba annene cok gecmıs olsun benımde bır yakınım mıde kanserı. kemoterapinin cok faydasını gormedı. amelıtat dahı edemıyorlar. ama immünoterapi öneren doktor olmadı. biz kendı arastırmalarımızla bulduk. cok guzel sonuclar alanlar var. eminim annenızdede cok ıse yarayacak. ozel olmazsa sız bu tedavıyı hangı hastanede gordunuz ve malıyetı ne kadar?

Allah şifa versin insallah cok.gecmis olsun sen.kotu dusunme ve en.onemlisi anneciginin yaninda ol moral ver destekle baska.doktorlardan fikir almakta fayda var birkac doktora gorunebiliyorsa gorunun Allah Yardimciniz olsun Allah Sifa versin

Cok geçmiş olsun. Allah şifa versin.

Ağız içinde oluşan tümörün adini biliyor musunuz?

X