annemı anlamakta zorlanıyorum

S

secilmemis

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi secilmemis
merhaba kızlar sızın bı konuda yardımınıza ıhtıyacım war 1 sene oldu evlenelı ve evlendıgımde 48 kılo ıdım suan 60 kıloyum ve annem hersyıme karısıyo kocam benden cok memnun belkı ılerıde sorun eder ama benım uzerımde annemden gelen bı baskı war ne bu halın yanıma yakıstırmıyorum senı cok kılolusun falan her gıttıgımde yanına ne gıydın eve ne aldınız sacımı nasıl yaptırdım ben hayatım boyunce ona ezık yasadım kendı bı zevkım olmadı annem gıdıp aldı kıyafet annem karar werdı benım adıma ama artık sıkıldım ona guzel gıyınıp sısman olma senden ıyısı yok hıc sormamıstır bana evlılıgın nasıl gıdıyo sadecek kocamı kucuksemek ıcın bıseyler der bugun de yanına gıttım kac zamandr bıset demıyodu dıyokı senın yerınde olsam bu halde gezmem sokaga bıle cıkmam okadar yıprattı hep baskalarınla kıyasladı benı evıme gelmez ben gıderım sozde cok dusunur benı sırf bunları benım ııcn ıstıyomus ne yapmam lazım kızlar akıl verın mutsuzum ve bu da kocama yansıyo:1no2:

• Konu Sahibi secilmemis
cnm eşin memnunsa annene ne yani

• Konu Sahibi secilmemis
bir annenin bu tutumu ve bu denli şekilciliği çok yanlış..
onu kabul et ama, etkilenip,uyma..
annemin hastalığı bu ,deyip umursama.takılma..

• Konu Sahibi secilmemis
A çok uzuldum anne-kiz dialogunuza...
Peki hiç bunlari anne soyledin mi ? içindekileri bizlere anlattigin gibi anlattin mi ?
soyledigi sozler, seni ne kadar yaraladigini biliyor mu ?
bence annene aynen bu sekilde konus...içini dok...
60 kilo sismanlik mi ? :Shok:
onunla konusmaktan baska bir çare goremedim suan maalesef
:teselli:

• Konu Sahibi secilmemis
canım annemle konusmak mumkun degıl benı yanında ıstemııyo zorla kendımı kabullendıremem ya baskarı dıyomus onun da zoruna gıdıyomus benı aglatıyo ve her seferınde ne halın warsa gor dıyo ıster gel ıster gelme dıyo bende dıyorum kı benı baskalarınla kıyaslama sacımı duzlestırmem bıle ona batıyo hıc yakısmıyo mahvettın sacını sert tepkı gormedı buzamana kadar bı keresınde dugun war evden 5 adet kıyafet goturdum ve anneme tek tek gıydım ve ona gore gıttım dugune yanında gezdırcekmıs benı rezıl olmasın mıs bıseyı yakıstırmıyomus bana falan daha ne anlatıyım sıze cok kırıldı

• Konu Sahibi secilmemis
anneni karşına alıp konuşamıyorsan rahatsız olduğunu anlatamıyorsan malesef onu böyle kabullenmekten başka çaren yok he de geç kafana takma söylediklerini o evde bırakıp çık eşinede yansıtmamaya çalış bence sen mutluysan sorun yok demektir bu durumda kendi evinde olan huzurun her şeyden önemli çünkü

• Konu Sahibi secilmemis
Cok saol canım gercekten cok canım sıkkın

• Konu Sahibi secilmemis
geçmişi bilmiyorum canım ama bu denli takıntıları olduğuna göre altında ya gerçekten bir sebep ya da bir rahatsızlık var...

yoksa hiçbir anne hadi dış görünüşüne karışmasını bir tarafa bırakalım ama o ister gel ister gelme sözünü kullanmaz...

• Konu Sahibi secilmemis
sizin icin cok zor bir durum olsa gerek,

• Konu Sahibi secilmemis

kesinlikle katılıyorum....
rahatsızlık olmalı altında...
benim anneciğimde söyler arada ama zayıfladım diye evlendikten sonra,
oda kıyamadığı için senağlama

• Konu Sahibi secilmemis
Benim annem de arada "Kilo aldın böyle giderse ileride şişko bir kadın olacaksın" filan der ama bunu iyilikle söyler. Ben de rahatsız olmam. Siz rahatsız olduğunuza göre tarzında bir sorun var ya da pekçok şeyin üzerine tuz biber oluyor bu laf. Yani durumda bir tuhaflık olmasa siz bu kadar rahatsız olmazdınız. Garip geldi bana da. Bir açıklama bulamadım bu tavra doğrusu.

• Konu Sahibi secilmemis
ah canım ya,kıyamam sana....
annenizin durumu normal değil,bu kesin...
yani hiçbir anne evladını bu şekilde rencide etmez...
yıkıcı olmaz,aksine yapıcı olmak zorundadır...
bence kafanıza takmayın fazla,anneniz böyle şeyler dedikçe,
biz böyle çok mutluyuz deyin...
ya da ciddi ciddi anne kız gibi konuşun...
neden böyle davrandığını sorun...mutlaka
bir sebebi vardır...
sevgiler....

• Konu Sahibi secilmemis
seni okadar iyi anlıyorum ki çünkü benim annem de öyle bende bir ara cok kilo almıştım banada neler dedi hatta inek gibi oldun dedi kıyafet konusun gelince o aldığı zaman cokta kötü olsa cok güzeldir benim aldığım hiç birşeyi beyenmez daha neler neler ne kadar gözyaşı döktüm kendime güvenim kalmamıştı ama yeni evlisin eşin sorun yapar diye düşünüyordun güzel olmanı istiyordur benimki biraz daha iyi şuanda cokk iyi anlıyorumm seni çokkkkkkkkkkkkkkk

• Konu Sahibi secilmemis
her anne çocuğunun iyiliğini ister elbette ama uslüp bu olmamalı, annenizin bu tavrı çok ilginç gerçekten, ayrıca siz annenizin zevkine göre görünmek ve giyinmek mecburiyetinde değilsiniz, tabi onu kırmak istememeniz normal ama bu sizde baskı yaratıp hayatınızı olumsuz yönde etkiliyorsa buna müsaade etmemelisiniz, önemli olan sizin beğeniniz siz böyle mutluysanız annenizin sizin bu mutluluğunuzu sadece paylaşması gerekir, herhangi bir sağlık probleminiz yoksa gerisini boşverin derim a.s.

• Konu Sahibi secilmemis
konunuz olması gereken bölüme taşınmıştır
bilginize

• Konu Sahibi secilmemis
Böyle çok mutlu olduğunu söyle annene,bu tavırlarının seni üzdüğünü de anlat.Hem 60 kilo çok değil ki.

• Konu Sahibi secilmemis
canım boyun kac ki 60 kılo cok dıyor. Belki de esinin seni begenmeyecegını dusunuyordur?
senı arkadaslarının kızlarıyla kıyaslıyordur? belki de "anne eşim beni böyle begenıyor kılolarımın yakıstıgını dusunuyor,bu kıyafetı esım aldı "dıyebilirsin

• Konu Sahibi secilmemis
Gercekten annenin sana bukadar cok karismasi ilginc
hele senin bide üstüne üstelik, sana bukadar karismasina izin vermen dahada bi ilginc
evet benim annemdir basimin tacidir, of denilmemesi gerekir ama
banada bazi seylerde karisamaz,
punk gibi giyinmiyosun,sokak cocugu gibi veya daha baska seyler gibi giyinmiyosan,
o senin tarzin
istedigimi giyerim.
ayrica 60 kilo ne ki
Ay keske 60 kilo olsam kiz :)

• Konu Sahibi secilmemis
Sanırım annenizin tek problemi üslübunu ayarlamamsı. yani sizi mükemmel olmanızı istiyor ,insanlar tarfından beğenilmenizi, eşinize güzel gözükmenizi vs. Ancak bunları söylerken sizi kırıyor. Siz bu konularda fazla alıngan olmayacaksınız tek çözüm bu, anneniz bunu yapmaya devam edecektir..
Bu durum şuna benziyor güzelce insanlara kilo ver dediğimizde aldırmazlar ne zamanki morallerini bozarsınız, hafif ağrına gitmesini sağlarsını ozaman azimlenir insanlar. Belkide anneniz bunu yapmaya çalışıyorki hırslanıp gaza gelesiniz. yanlış ama o böyle...
Annenize alınmamaya çalışın.
Anne denilince bende akan sular duruyor.

• Konu Sahibi secilmemis
çok enteresan bi anne evlı bir bayan üzerinde neden bu kadar baskı kursun kı anlam veremedim dogrusu arkadaşım ....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…