Annemi Affedemiyorum

Sizin icin cok üzüldüm, bence affetmek zorunda degilsiniz cunku size cok buyuk yaralar vermis. Kendinizde hicbirzaman hata aramayin anneniz problemliymis. Maalesef hayatta bazilari annelerinden bazilari babalarindan nasipsiz. Umarim aradiginiz huzura kavusursunuz<3

ne kadar çokmuşuz...

Canım sen o soruyu soramadan anneni kaybetmişsin, içinde kalmış ama merak etme verecek mantıklı bir cevapları yok zaten

Ben sordum mesela, anne dedim niye yaptın bunları? cevap alabilmek için epey uğraştıktan sonra verdiği cevap şu oldu babaannene benziyordun sırf sima olarak babaanneme benziyorum diye hayatımın içine etmiş , eğitimimi aksatmış,bedenen hirpalamış, ruhen sakat bırakmış beni kadın ne dersin şimdi bu kadina? keske hiç ögrenmeseydim bu cevabi, kafamda mantığa bürür,ne bileyim rahatsızlık hastalik filan kendim bi şeyler uydurur belki de affetmeyi başarırdım...şu anda seyrek ve çatışmalı görüşüyoruz,ama artık görüsmesek de olur bence

teşekkür ederim. kader nasip diyorum zaten. umarım tüm derdi olanlara derman bulunur.

'Annemi affedemiyorum', o nasıl bir söz. Evet annen cahil olabilir, yaşadığı acıları, ezilmişlikleri, sevgisizlikleri size yansıtmış olabilir. Ailesinden, çevresinden, muhtemelen eşinden yaşadığı tüm travmaların altından kalkamamış, en kolay yerden (maalesef çocukları üzerinden) sinir boşalmaları olmuş. Kim bilir, size açıklayamadığı ne acılar vardır içinde. Ama bir şeyden eminim ki sizi sevmiştir. Çünkü O annedir.
Kardeşlerinizle ve çevrenizle yaşadığınız tüm sorumlulukları O'na yükleyemezsiniz. Sizler artık erişkinsiniz. Kardeşlerinizle iletişiminizde, kendi aile içi sorunlarınızda siz de annenizin yaptığı hataya düşmeyin, sinir boşalması için annenizi ve kardeşlerinizi seçmeyin.
Bu sorunun altından kalkmak istiyorsanız güçlü olmak zorundasınız. Evet, sevgiye ihtiyaç duyuyorsunuz, bu hakkınız. Ama burada aile ilişkilerinizin daha iyi hale gelmesini istiyorsanız maalesef alan değil veren olmak zorundasınız. Emin olun, annenizin sizden daha fazla sevgiye ihtiyacı var. Zayıf ve kırılgan bir kadın. O sizlere belki hiç sarılmadı ama siz O'na sarılmayı deneyin, içinizde sadece sevgi ve merhamet hissederek. Aynı duyguyu kardeşlerinize yansıtın. Onlar da sevgisiz kalmışlar.. Bakın göreceksiniz ilişkiler nasıl daha sıcak olacak, nasıl ilerleme sağlanacak. Nasıl sevgiyi, şefkati verdikçe kısa zaman sonra karşılık bulacaksınız. Ve sevgi katlanarak büyüyecek.
Başka bir yol bulunmamaktadır. Birinizin bunu başlatması gerek. Ve bunun için en iyi aday sensin.

."Annemi affedemiyorum, o nasıl bir söz....yapmış olabilir ama bir şeyden eminim ki sizi sevmiştir, o annedir" demişsiniz ya umarım dün cesedi bulunan 3 yaşındaki Eymen bebek ve onun gibi hayatta kalmış veya kalamamış nice anne kurbanları bu üstten verilmiş önemli tavsiyenizi duyar da, Eymen in annesi dahil bütün kutsal analar rahata erer...zulmedenin yaninda olmak, onu affetmek size kolay geliyor belki ama bunu bir de kurbanlara sormali...

Benim anneme olan nefretimi kelimelere bile dökmekte zorlanirdim çogu zaman. Anneydi ama iyi bir anne degildi hiçbir zaman. Anne deyince aklima hep döven soven biri geliyor. Hicbir zaman onu tam anlamiyla sevemedim olmadi. Hep tersledim.
Taa kii dogumuma kadar. Dogumdan çiktigim andan annemin yanimda 1 hafta geçirmesine kadar.
O bulutlar teker teker dagildi , nefretim gitti yerini acima duygusu ve sevgi aldi.
Hiç gitmiyordum yanina , yanina gitmeye hatta onu da bana cagirmaya basladim. Yani anneniz biraz çaba gosterse aslinda unutulur bazi şeyler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…