anneme tahammül edemiyorum artık

pembesu

sağlıkla gel miniğim
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2013
2.322
3.501
merhaba

annemle çok fazla sıkıntım var.. babamla boşandığından beri iyice artan sıkıntılarım bebekle beraber iyice zıvanadan çıkmış durumda..

kayınvalidemle yaşadığım sıkıntıları bildiği için kendini sürekli onunla kıyaslayıp bana şükret bana kurban ol gibi saçma sapan halleri tavırları beni iyice delirtiyor.
artık dayanamıyorum.

kısaca sorunumu anlatmaya çalışcam ama ne kadar kısa kesebilirim bilmiyorum.
annem başına buyruk hep kendi bildikleri doğru sanan aşırı dik başlı bi kadın.babamla boşanma sebepleri de annemin hatalarıydı.

aynı şehirde yaşamıyoruz,yaşadığı şehirde ne ailesi ne kardeşi ne kardeşim ve ben varız tek başına yaşıyor. bende ısrarla her defasında aklım sende kalıyor buraya taşın bana yakın olursun diyordum. arada bir bebeğe bakarsın falan ben özgürüm rahatım taşınamam gibi gerekçeleri var kendisinin..

dün haberlerde ananneye bakım parası verileceğini duymuş beni aradı çocuğu bana bırak sen işe dön ben büyüyene kadar sizle kalayım ama bazı şartlarım var dedi.
şartlarını duymama gerek yok ben evimde kimseyi yatılı istemiyorum dedim. ne b.k yersen ye sana iyilik yaramıyor o deli kaynanan s.csın ağzına daha beterini hakediyorsun dedi bana.

evime genelde haftasonlarında gelebiliyor ayda 1 kere falan sürekli hizmet bekliyor. hamile değilken bu kadar zoruma gitmiyordu ama şuan yaptıkları aşırı sinirimi bozuyor. en son geldiğinde kayınvalidem acıdı halime sen otur ben yaparım dedi hiç utanmadı bile yapcaksınız tabi diye kaşı gözü ayrı oynadı..

kayınvalidem kendi evine çıktığı zaman sürekli arkasından asla onun gibi olmam gereğinden fazla düşünüyor sizi hizmetçi gibi diye arkasından konuşuyor.
en son kavgalı ayrıldık. 2 hafta önce geldi.
akşama canım tavuk istedi dedi eşim çıktı tavuk vs aldı geldi sen yemeği hazırlarsın ben arkadaşlarımla buluşcam dedi çıktı gitti evden yemeği hazırladım evde 5 kişi onu bekledik gelsin diye aradım kaç kere ha geldim ha gelcem derken akşam oldu nihayet geldi ben yedim bi kahve istiyorum ama dedi ben cinnet geçirdim bir insan bu kadar pişkin olabilir diye.. kardeşim de kaynımda kayınvalidemde eşim de şok oldu kardeşim yemekten sonra yaaprız seni bekledik bırakta yemek yiyelim bari diye tersledi annemi yaktı sigarasını geçti karşımıza gerek yok ben yaparım dedi cezveyi tezgaha vura vura yaptı kahvesini tüm sinir sistemimi harap etti. ertesi günde defolup gitti.

çalışmaya geri döncem bu bi gerçek bebek 8 aylık olur 1 yaşında olur onu doğduktan sonra görcez ne zaman dönceğimi ama çok ara vermek istemiyorum.. bakıcı işine ne eşim ne de ben sıcak bakmıyoruz.
ya kayınvalidem bakacak yada annem gelecek.
eşim her ikiside olur ben annenle de yaşarım bir süre diyor ama kayınvalidem bile benim için daha tahammül edilebilir bir insan öyle diyeyim çünkü annemin mimiklerinden bile tiksindim artık.

ben doğmamış bebeğim için neler düşünüyorum o bize hayatı zindan ediyor.
kardeşime de aynı şeyleri yapıyor.boşandıktan sonra iyice kafayı yedi. hareketleri asla normal değil teyzemle konuştum tedavi olması için ikna edin dedim onları da tersliyormuş özgürüm ben istediğim gibi yaşarım size mi sorcam siz gidin tedavi olun diyormus. kesinlikle normal değil eskiden babanem anlatırdı siz ağlardınız annen kalkıpta bakmazdı bile derdi uyduruyor sanardım hiç inanmadım öyle bişey olduguna babamla konuştum evet doğru söyluyor rahattı uyumak isterdi ama çok küçük evlendik biz o yüzden anneliği kaldıramadı dye yine annemi koruyor.

babamın evlendiği kadın bile bana gelirken yemek yapıyor zahmet olmasın diye nevresim getiriyor sonra yıkamak vs zahmet olmasın diye ben anlamadım bu kadın niye böyle ?

durduk yere sinirlerim bozuldu.
şimdiden izin almış 2 hafta doğumda yanımda olacakmış ben hiç bişey bilmiyormusum bilen biri lazımmıs kayınvalidem de burada olacak tabi.. düşündükçe zaman geçmesin istiyorum.
hastahanede ben kalcam diye olay çıkardı en son geldiğinde eşimde 2 gün boyunca herşeyiyle ben ilgilencem siz evde kalacaksınız bu konu burda kapanmıştır üstüne konuşulmayacak ne benim annem ne de siz değil karımla ben kalcam hastahanede dedi.

ertesi gün bana kocan bir daha sana dokunmasın da gör gününü ne biliyorda sana bakacakmış, iyi, kalsında midesi bulansın senden diye başımın etini yedi.
başkası olsa ya adama bak kızımı ne kadar seviyor ki herşeyini kendi yapmak istiyor yanında olmak istiyor diye düşünür ama annem beni herkese karşı dolduruyor.
kayınvalidem değişti ilaçlardan sonra bambaşka biri oldu ona bile durup durup eski şeyleri açıp pembesu yaptıklarını hakediyordu dinsizin hakından imansız gelir aferim sana diye kadını dumura uğratıyor.

ben napcam bu kadınla bana bi akıl verin..

Mümkün olduğunca uzak tutacaksın canım. Annen bile olsa kimsenin bu densizlikleri yapmaya hakkı yok.

Doğuma çağırma acil oldu gece gittik vs de. Geldiği zaman da memnun etmeye çalışmayın. Kalksın kendisi yapsın işini gücünü.

ayy senin de şu analardan çektiğin ne kardeşim ya. Allah yardımcın olsun.
hayırlısıyla inş normal olur doğumun.
ben öğlen 14.30 da doğum yaptım 20 de çıktım. inan hiç kimseye ihtiyaç duymadım. tek olsam bile halledebilirmişim.
o yüzden eşin yetebilir. ama sezaryen de n'olur bilemiyorum. çünkü kuzucuklar sürekli kak yapıyor alt değişmek gerek.
ama annen olmasın. zaten o zaman insana en iyi en güzel şey bile batıyor. durduk yere lohusalık depresyonunu tavan yaptırmasın.
bir de annen gibi bir insana çocuk da emanet edilmez. ben özgürüm ayağına sizi çok yüzüstü bırakır.
kalbini kırma ama kibarca reddet. bir de sigara falan da içiyormuş evde. bebeği bile umursamayabilir.
ona göre önlemini al sen.

öncelikle hoşgeldin bayadır yoktun gözüm aramadı değil. mümkün mertebe anneyle olan ilişkini mesafeli tut. hamilesin bu kadar da sinirlenme. annen sonuçta atsan atamazsın satsan satamazsın mecbur bazı şeyleri ya alttan alıcaksın yada bağları tamamen koparacaksın. insan bu günlerde annesinin desteğini arıyor göremeyince de üzülüyor doğal olarak. alla sabır versin.

sonundaoldu inan kalbinin kırmamak için güzel güzel cevap veriyordum ama sabrım taştı artık dayanamıyorum suratında ki o herşeyi bilirim ben muhteşemim tavrı midemi bulandırıyor.

vallahi inanın kayınvalideme bu kadar yüklendiğim için bile kendime kızdım sen dön kendi annene bak diye kendi kendimi yedim kaç kere..
eşim bunca şeye rağmen anneme tek kötü bişi demiyor eğer sen istiyorsan yine gelsin kalsın başımın üstünde yeri var diyor ama kesinlikle istemiyorum.

İşte böyle şeyler görünce "annelik kutsaldır" vs gibi sözler benim için tamamen manasızlaşıyor.

Anladığım kadarıyla annenize cevap verebilen birisiniz.
Yine de kırmamaya çalışarak kendinizden uzak tutun derim.
Yani mesafeli olun.
Çünkü yaptıkları cidden kaldırılacak şeyler değil.

valla evet annelik kutsal ama doğurup dünyaya getirmek annelik sayılmıyor bence..
doğmamış çocuğum için neler yapıyorum bir bilsen Kitap kokusu birde dönüp anneme bakıyorum kardeşim ve bana öyle bir öfkesi nefreti varki sanki yalandan seviyormus gibi geliyor.

yaptıgı güzel şeyler bile artık yapmacık geliyor bana. birde babama bakıyorum.. arada uçurumlar var.

Anneniz normal değil bence de. Kadın mutsuz belli. Ne evliliğinde istediğini bulabilmiş ne de boşandığında.
Şimdi ilgi çekmek istiyor ve onun için tıpkı bir ergen gibi olay çıkarıyor.
Ayrıca ne demek doğumda eşin yanında olursa tiksinir, bir daha sana dokunmaz. Yok öyle bir dünya, bebeğin babası olarak herkesten çok yanınızda olacak zaten, artık geneli doğuma bile giriyor zaten.
Benim tavsiyem az görüşün. Görüştüğünüzde de tartışmayın, he deyip geçin bence.

sakın bebeğine baktırma

annene güvenilmez.

dahası bebeğin psikolojisini bozar. sürekli kavga gürültü

ya bakıcı tutun ya kv baksın evler yakınsa onların evine bırakırsınız.

valla anne diye sizi mutsuz etmeye hakkı yok.

üzüldüm pembesu.
kayınvalidene gösterdiğin direncin daha fazlasını göstericeksin, mecbur.
zamanla umarım tedavi olmaya yanaşır.
artık sen de annesin, doğumdan sonra duyguların daha da karmaşık olacak onu söyliyim.

Bu nasıl bi anne-kız ilişkisi böyle.. anneyi haklı bulamıyorum o ayrı ama sizinde bu uslubunuzun elle tutulucak bi yanı yok.. üstteki üyenin yorumunada midemi bulandırıyor falan demişsiniz.. anneniz neysede siz gerçekten hiç iyi değilsiniz.

yüzündeki ifadeleri görseniz hak verirsiniz.. asla durduk yere bu duruma gelmedim bende anne olcam ve aşırı derecede üzülüyorum..
hele hareketlerini hissetmeye başladıktan sonra iyice sinirlerim bozulmaya başladı insan evladına görmeden bu kadar bağlıyken heyecanlıyken hayatta olan kanlı canlı olana neden böyle davranır hiç anlam veremiyorum..

Bu senin gerçekten annen mi? Bir anne evladına nasıl böyle davranabilir? Loğusalığımda kv dem bana çok kötü davrandı.Ayrı şehirlerde oturuyoruz doğuma gelmişti.Loğusalığımın 8.gününde beni kendi evimden kovdu.13.gun üzüntüden sütüm kesildi Bu olaylardan sonra eşimde bende konuşmuyoruz.Bunlar çok moral bozucu şeyler canım benim.Nerde doğum yapacaksın bilmiyorum ama özel hastanede doğum yaptım.3 gün hastanede kaldım.Yanımda eşim,annem ve kv vardı.İnan hiçbirine gerek yok hemşireler her konuda yardımcı oluyorlar.wc ihtiyacında vs her konuda.banyo bile yaptırıyorlar.Eşininde senden midesi bulanmaz merak etme.Bu arada bende sezeryan doğum yaptım ve hiç korktuğum gibi zor değildi.Allah sağlıkla yavruna kavuşmayı kısmet etsin.

Bi kez daha okudum konuyu tamam hakkaten çekilicek gibi değil ama neden bu kadar yüz göz oldunuz ki uzak durun çocuğunuza onun bakması seçeneğini atın bi kenara resmen imtihanınız olmuş sanki..

desirrem kayınvalidem eskisi gibi değil en azından laftan alıyor artık. korkuyor tekrar taşınırız diye ne eşimi ne beni sıkmıyor.
özelde yapcam doktor 2 gün yatacaksın normalde olsa sezeryanda olsa 2 gün kaldırıyoruz dedi o yüzden eşim 2 gün boyunca ben kalcam dedi..
doktorlarda söyledi hemşireler herşeyi yapıyormuş zaten. eşim sırf ilk bi kaç saat rahatlayayım diye kendi yanımda olmak istiyor ne kendi annesi ne de benim anneme tahammül edemeyeceğimi biliyor en baştan o yüzden kestirip attı.

Bi kez daha okudum konuyu tamam hakkaten çekilicek gibi değil ama neden bu kadar yüz göz oldunuz ki uzak durun çocuğunuza onun bakması seçeneğini atın bi kenara resmen imtihanınız olmuş sanki..

canım uzakta yaşıyoruz zaten ama annem sonuçta doğdugumdan beri yanımda illa bir yüzgözlük durum var hele boşandıktan sonra iyice garipleşti.. eskiden bu kadar değildi.. şimdi tanıyamıyorum artık onu.

2 gün ne annene ne kayınvalidene tahammül edemiyeceksen bebeğini nasıl baktarıcaksın.Daha çok aklın kalmaz mı?

bak cnm sen malesef anneni değiştiremezsin. ve ne yazık ki kimse ailesini seçerek doğmuyor. bu kadar ılımlı olmuşken sen bir anda patlamaların ileride onu kaybettiğinde huzursuzluk olarak, vicdan azabı olarak dönecek. o yüzden diyorum boşver kırma kalbini. ama bildiğini yap. sensin de tabiri caizse. yani ben babam için yaptım bu hatayı şimdi çok üzülüyorum çok

Psikolojisi bozulmuş çok belli zaten ne denir bilemedim
Sende iyice yıpranmışsın ama Allah sabır versin gerçekten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…