annemden cokmu sey istiyorum..

D

didemce

Ziyaretçi
bugun arkadaşlar aradı ve saat 6,30da sinemaya gidicez dediler 8 gibi evdeolursun dediler.. ama annem izin vermedi ben öle akşam suraya gidim buraya gidim demiyorum ki ayda yılda bir böyle oluyor..ama annem öyle bagırdıki hayır olmaz..iyi bir arkadaş ortamı avukat bankacı..sigortacı vs..kişiler öle kişiligi ne olucak insanlar degil gidicegim insanlar..ama annem bana yok dedi kalbimi çok kırdı gündüz git gez diyor ama akşam cıkması olmaz diyor ben öle 11lere kadar kalıp gezmek istemiyorum ki zeten ben öyle kendime yakıştırmam kişiligim el vermez..çok moralim bozuk şuanda arkadaşlara karşı cok mahcup oldum telefonda gelemiyorum dedimde çok kötü oldum..yalan söyledim misafir gelicek diye..içimden hiç susumadan aglamak geliyor...
hep annem kendine göre beni yöneltiyor yok toplantı var gidicez yok teyzenlere gidicez yok su akrabaya gidicez kızlar çok sinir oluyorum ben 23 yaşında bir kızım tamam gecmişte hatam oldu ama şimdi o hatalarıma bakıyorum nasıl yaptım diyorum ama ben hata yaptım diye bunları hak etmiyorum..haftada bir yada 2 kez zorla carşıya inerim..gerisi evde hep annemin yanında biryerlere giderim küçük çoçuk gibi.çok moralim bozuk..şuan aglıyorum. bir sarkılar bide sizler anlıyorsunuz beni..
a.s.a.s.:1hug::nazar:

yaşınız 23 olmasına ramen şu an siz çocuk gibi davranıyorsunuz gibi geldi bana.
Her evin ve ailenin belli prensipleri vardır.Benim babam da akşam yemeğinde herkesi evde görmek ister.
Ben memleketime ve ailemin yanına tatilden tatile gidiyorum ve memleketimi gezmeye doyamadığım halde babamın ve evimin prensibine saygı duyduğum için kalkar yemek vakti eve gelirim.
Demek ki sizin aiileniz de belli bir saatten sonra dışarı çıkılmamasını prensip edinmiş.
Yaşınız bunu anlayabilecek kadar büyük..

cnm yaşını küçük zannettim yazını okuyunca 23 yaşında olup hala annenin baskısını yaşadığını öğrendiğimde şasırdım.onbire kadarda kalabilirsin arada sırada insan arkadaşlarıyla vakit geçirmek ister.bunda kötü bir taraf göremedim.yalnız güveni zedelenmiş sanırım.hatalarım oldu diye yazmandan anladım.ne tür hatalar açıklamamışsın.ama ne olursa olsun.heralde affedilmez şeyler değildi.tekrardan annenin güvenini kazanman lazım.aşırı korumacı davranıyor.ama seni çok üzmüş bu durum.konuşup birlikte orta bir yol bulun.anneniz sizin kötülüğünüzü istemez.birde çevre faktörü var tabi.acaba etraftanmı çekiniyor.kızını geç saatlere kadar dışarda bırakıyor demesinler diye sana baskı yapıyorda olabilir

Valla ben 30 yaşındayım ama hala her istediğimi yapamıyorum.İstesem yaparım tabii ki ama ailemi üzmek istemem.Önce aile bence,kusura bakmayın da kimse kalkıp da 23 yaşındasın istediğini yaparsın dememeli,bu sorunu yaşayan biz değiliz o,akşam eve dönüp sorun yaşayacak da yine o olacak.

evet akraba görürde söyle der böyle derdiye cekiniyor tamam herkezin bir prensibi vardır.evet aileminde var ama ben kendimi çok ezilmiş görüyorum..benim bir büyük ablamın erkek arkadaşı bize geldi kaldı.okul yıullarında ozamanlar niye bir problem yoktu..bilmiyorum anlamıyorum annemi oturupda konuşarak anlaşacamızda sanmıyorum habire sesler yükseliyor birbirimize bagırıyoruz...offfffffff offffffff

canım annelerin iç güdüsel olarak koruma refleksleri vardır..bunu anne olunca anlarsın şimdi bilmezsin..herkes arkadaşlarıyla bi yerlere gitmek ister gezmek ister bu normal bekar olunca..hatalar yaptım ama pişmanım diyorsun.. ama kesilen ip bağlanır ama hep izi kalır..ağlama,üzülme gidemediysende bi hayır vardır....annene hak ver sana zarar gelmesini asla istemez..bu dünyada arkadaş bulunurda anne bulunmaz..

evet akraba görürde söyle der böyle derdiye cekiniyor tamam herkezin bir prensibi vardır.evet aileminde var ama ben kendimi çok ezilmiş görüyorum..benim bir büyük ablamın erkek arkadaşı bize geldi kaldı.okul yıullarında ozamanlar niye bir problem yoktu..bilmiyorum anlamıyorum annemi oturupda konuşarak anlaşacamızda sanmıyorum habire sesler yükseliyor birbirimize bagırıyoruz...offfffffff offffffff

canım sanırım SEN geçmişte annenin güvenini sarsacak birşey yapmışssınki sana sıkı yönetim uyguluyorlar..zaten kendinde bir önceki mesajında belirttmişsin geçmişte hatalarım oldu diye
:uhm:

canım aynı problem bendede var seni okadar iyi anlıyorumki benimde geçmişte yaptığım hatalar yüzünden aynı tepkilerle karşılaşıyorum bazen senin gibi oturup ağlıyorum bazende isyan ediyorum ama
şuan kendimi haklı görsemde pişman olsamda güven yıkıldı birkere haklı olan onlardı
ama arkadaşlara ezilmek sebep yokken yalanlar söylemek çok zor çok utanç verici bilirim
ben 26yaşındayım belirli insanlar belirli yerler hariç hep evdeyim
bu 3senedirde böyle kendim ettim kendim buldum diyorum zamanla düzelirsin umarım ve ailene karşı elinden geldiğince güven aşılamaya bak tek çözüm bu

Gecmiste ne gibi bir hata yaptin bilmiyorum fakat ben insanlarin hatalarini ömür boyu cekmelerini veya sürekli bu hatalari onlarin yüzlerine vurulmasini yanlis buluyorum...:nazar:.

Beni bilenler bilir Anne Babalari hep hakli bulurum!! Lakin senin konunda Annecigin malesef cok yanlis davraniyor...benneyaptımki

23 yasinda bir genc Bayana böyle cocuk gibi tut elimden Fatma teyzenlere gidicez, suraya gitme buraya gitme diye yasaklar koymak bilmem ne kadar mantikli...
Mutlaka konusmusundur Annenle ama belkide konusmaktan ziyade onun tekrar güvenini kazanmak icin birseyler yapman lazim...a.s

Bu Yillar bir genc kizin en güzel yillari, umarim annenle anlasir ve ortak bir paydada bulursursunuz...:teselli:

arkadaşlar ailesinin güvenini zedelemişki böyle konuşmuş annesi birde yaşadığı cevre var kızını gec saatlere kadar dışarı cıkmasına izin veriyor diye ters sözlerde işitebilir ailenın içinde olmadığımızdan bişe diyemeyiz vede aile işlerine karışmayada hakkımız yok bence

Yorum yapabilmek için annenin durumunu da bilmek gerekir.Sonuçta hiç bir anne çocuğunun kötülüğünü istemez.

arkadaşlar ailesinin güvenini zedelemişki böyle konuşmuş annesi birde yaşadığı cevre var kızını gec saatlere kadar dışarı cıkmasına izin veriyor diye ters sözlerde işitebilir ailenın içinde olmadığımızdan bişe diyemeyiz vede aile işlerine karışmayada hakkımız yok bence

Hayatim zaten kimse karismiyor buna hakkimiz yok dedigin gibi!!:nazar:

Lakin konu sahibi yorum istemis fikir istemiski buraya acmis ve bizle paylasmis...istemeseydi acmazdi muhtemelen....bizde görüslermizi fikirlermizi
söylüyoruz sadece bu kadara.s

bence öncelerden yaptıyın hataları tekrarlamamam için annen kendince seni korumaya çalısıyor haklısın pişman olmuşsun ama annene de biraz süre tanı ki senin değiştiğini anlasın üzülme canım ğeçer sadece sana zarar gelmemesi için uğrasıyor sende ğündüz gidiver sinemeye ablacım

ne yalan soyliyim bende ncocugumun bi saatten sonra disari cikmasina izin vermem....kizim da olsa,oglum da olsa bu boyle....

dunyanin hali bu ,artik bi gozunden ,obur gozune guvenemiyecegin ortamda yasiyoruz......

annem cok hakli,sende anne olursan anlarsin ancak....

hepinizde haklısınız arkadaşlar ve yorumlarınız için gercekden cok tşk ederim..benim hatam su ben işden cıkar carşıya gider arkadaşlarla gezerdim sonra eve gec kalırdım 2 saat filan annem hep kızdı agla yapma diye ama ben cahillikya dinlemedim yine birgün işyerinden cıktık biz arkadaşlar buluştuk ve alkol aldık ben kötü bir şekilde sarhoş olmuştum ve annemler beni gelip almışlardı sabah kalktımda yatagımda yatıyordun olan bitenden habersizdim evet o arkadaş ortamımı bıraktım cünkü beni kötü şeylere ittiler ve hiçbiri sabah kalktıgımda yanımda yoklardı tektim aradım aman salla anneni dediler ve cok üzüldüm ama şimdiki arkadaş ortamım cok farklı alkol filan lafı asla olmuyor tek kötü alışkanlık sigara onu ailemde biliyor sigaramı ve ben alkoli ogünden sonra hiç almadım bana zarar verdigi için ...işte benim hatam ve cahilligim çok utanmıştım kendimden ama iş işten gecmişti ama ders oldu..ve eminimki hala annem yine alkol alırım ve aynı durum başımıza gelir diye korkuyor..offffff çok karmaşık bir olay ben cıkamıyorum içinden ama gecmişteki hatama aglamkdan başkada bişey gelmiyor..ben o güvenceci asla alamıcam 2 yıldır alamadıysam:çok üzgünüm::a015:

Annen izin vermediyse vardir bir bildigi canim.
22 yasindayim bende ve genelde hep evdeyim. Ara sira kiz arkadaslarimla evde toplaniriz, ya onlarda ya bize. Aksam saatlerinde evin icinde olmayi tercih ederim, ki yasadigim ülke, dünyanin en tekin ülkesi olarak secildi, senede belkide 3 kez kötü bir olay olur. Buna ragmen aksam saatlerinde, gerekmedikce, disari cikmiyorum

Arkadaslarina niye yalan söyledin ki?
Annenin izin vermemesi cok mu utanc verici birsey?
Bazen annemde bir yere gitmeme izin vermez, ve ben telefonda arkadaslara söylerim bizimkiler izin vermiyor diye.
Senide anliyorum cikip gezmek seninde hakkin, genciz sonucta hepimizin ihtiyaci arkadaslarimizla bir araya gelip oturup 3-5 sohbet etmek.
Bunu ailenin uygun gördügü zaman saatleri arasinda yapmayi dene olur mu?
sIkma canini, anneler bizim iyiligimiz icin yapiyor herseyi.

hepinizde haklısınız arkadaşlar ve yorumlarınız için gercekden cok tşk ederim..benim hatam su ben işden cıkar carşıya gider arkadaşlarla gezerdim sonra eve gec kalırdım 2 saat filan annem hep kızdı agla yapma diye ama ben cahillikya dinlemedim yine birgün işyerinden cıktık biz arkadaşlar buluştuk ve alkol aldık ben kötü bir şekilde sarhoş olmuştum ve annemler beni gelip almışlardı sabah kalktımda yatagımda yatıyordun olan bitenden habersizdim evet o arkadaş ortamımı bıraktım cünkü beni kötü şeylere ittiler ve hiçbiri sabah kalktıgımda yanımda yoklardı tektim aradım aman salla anneni dediler ve cok üzüldüm ama şimdiki arkadaş ortamım cok farklı alkol filan lafı asla olmuyor tek kötü alışkanlık sigara onu ailemde biliyor sigaramı ve ben alkoli ogünden sonra hiç almadım bana zarar verdigi için ...işte benim hatam ve cahilligim çok utanmıştım kendimden ama iş işten gecmişti ama ders oldu..ve eminimki hala annem yine alkol alırım ve aynı durum başımıza gelir diye korkuyor..offffff çok karmaşık bir olay ben cıkamıyorum içinden ama gecmişteki hatama aglamkdan başkada bişey gelmiyor..ben o güvenceci asla alamıcam 2 yıldır alamadıysam:çok üzgünüm::a015:

:mymeka::mymeka::mymeka::mymeka:

canım diyorsun ya bir hatam oldu silemezsin be güzelim onu annenin aklından.kadıncağız senin bir defa daha intileceğinden tedirgin olabilir.yoksa hiçbir anne kızının
kötülüğünü istemez. bir bildiği var dinle anneni sinirlenme sende anne olursan cidden anlarsın sonunda annene o zaman hak verirsin iş işten geçer o zamanda

kızmakta haklısınız ben zaten hep bir hiçtim halada öyleyim suan öyle aglıyorumki eskileri hatırladım ama cok pişmanım inanın ki...

canim böyle birsey olmus yani aileni üzecek birsey yapmissin sanirim simdide o yüzden izin vermiyorlar..sen arkadas grubum avukat,sigortaci vs demissin ama bu kisiler olmasi birseyi degistirmez ki,okumus iyi bir kariyer sahibi olmus o kadar insa da hata yapabilir ve ailen bundan emin olamaz o yüzden annenizin dedigi gibi bu tür aktivitelerinizi aksam yerine gündüz yapin kimse üzülmesin..

X