Annemden bozulmam ve aramamam normal mi?

Sevimsizpamukseker

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2022
553
-1
23
Ben hamile kaldım mutluluktan herkese ima ederek söyledim sonra bir hafta sonra filan düşük yaptım ben de anneme kimseye söyleme dedim sorarlarsa şaka yaptı de dedim bir şey söyle yani dedim düşük yaptığımı söyleme dedim sonra annem gitmiş abime söylemiş eşi de laf taşır ha direk annesine yetişir olup biten herşeyi annesi de maşallah bütün dünyaya söyler
Sonra abim arıyor hal hatır soruyor sa*ak gibi
Annemi aradım ertesi gün söyledim sen yalan söylemeye sevmesin diye söyledim dedi arkadaşım ben sana deme dedim şimdi gitmiş söylemiş aynı abim eşi hamile kaldı 2 3 ay olduktan sonra bana söylüyor hamile diye abim de çünkü ona kimseye söyleme demiş şimdi ben sana dedim de yapmıyorsun o söylediğin de mi yapıyorsun bana bunu ilk defa yapmadı ama yine de annem diye söylüyorum bir daha söylemeyeceğim hiç bir şeyi yüzüne söyledim ona sonra dedim ki bana hiç bir şey söylemiyorsun diyorsun ya dedim tabki söylemem söylemeyeceğim
Sonra kendi kendime dedim ki hamile kalsam 5 6 ay sonra söyleyecğime yemin ettim
Ama anneme şimdi herkes sorarsa hamilik filan yok mu diye sorarlar yine söyler
Benim bozulup bozulmayacağımı kırılır mıyım düşünmüyor bu kadın
her şey Allah'ın elinde biliyorum düşük yaşamam takdir ama her şey direk açıklamanın bir manası yok yemin ederim
Yazımdan dolayı özür dilerim ama can sıkıntısından nasıl yazdığımı anlamıyorum bazen

Acınızı annenizden çıkartmayın kalp kırmaya gerek yok ama evet benim annemde laf tutamaz ben çözümü ona kimsenin duymasını istemediğim şeyleri söylememekle buldum

Üzülmeyin Kismet değilmiş kendinizi toparlayıp tekrar denersiniz

Hiçbir şey anlamadım ama geçmiş olsun. İnşallah sizin için en doğru zamanda kavuşursunuz bebeğinize.
Düşük yaptım anneme şimdi kimseye söyleme dedim gitmiş abimlere herkese söylemiş abim de bende büyük olan eşi hamile kaldığını da anneme demiş ki kimseye söyleme şimdi annem de bana bile dahi söylemdi 2 3 aylık olana kadar ben söyleme dedim zaman herkese söylüyor abimler söyleme dedi zaman saklıyor bizzat bu abim çok sevdiği bir oğlu çünkü bu abim de aradı düşükten sonra hal hatır soruyor ne oldu iyimiyim diye eşi çok laf taşır annesine yetiştiri annesi de bütün dünyaya söyler farklı şekilde yayar fitneyi beyinlere sokar yani
Annem Benim bozulup bozulmayacağımı düşünmüyor kırılıp kırılmyacağım da o yüzünde şimdi ne arıyorum ne bir şey
Annem de bana diyor ki bana bir şey anlatmıyorsun söylemiyorsun dışardan duyuyorum bazen diyorsun ya dedim bende tabi ki söylemem dedim

Hamile diyip sonra şaka yapti demesi daha sacma olurdu
Düşük yapti demenin nesi kotu?
Bence siz ders alin ve bir daha ogrenir ogrenmez herkese soylemeyin
İlla öyle demsine gerek yok ben onu öylesine söyledim bir şey söyle ama şimdi direk düşük yaptığımı söyleme dedim ama şimdi direk söylemenin bir manası da yok ben istemiyorum çünkü anlamsı gerekiyordu

Birincisi düşük yapmak utanılacak birşey değil hamile nasıl kalabiliyorsak bu tarz kötü seylerin gelmeside gayet normal abinizde yabancı değil kötü niyetli yapmamıştır hassas dönemlerde siniz diye duygularınızı yüksek yaşıyor gibisiniz bence gayet sakin olun herşey insan için doğumda ölümde hayırlısını dilemek en güzeli bence annelerle kus kalmayın boş verin

Öncelikle geçmiş olsun, o kadar karışık yazmışsın ki anlaşılmıyor. Bir başka konunun adı “eşimden bozulmam normal mi?” Bak güzel kardeşim böyle bir cümle mantıklı mı ya öncelikle Türkçe yazma üzerine yoğunlaşmanı da öneriyorum. İkincisi geçmiş olsun , annene mesafe koyma sonra çok üzülürsün konuşarak halletmeye çalış.

Iyi de hamile oldugunuzu bilen herkes nasil gidiyor diyecek
Nasil bir bahane bulacakti buna? Cinsiyet degismemis ki gebelik son bulmus ne dese yalan olacak
Bazi seyleri erken soylememekte hayir var
Hamileligi anneniz yaysaydi o zaman size hak verirdim
Ama kendiniz yaymissiniz annenizden de sonucu hakkinda yalan soylemesini istiyorsunuz

Aileyi iyice tanmıyınca öyle yazmanız gayet doğal bu zaman diliminde neler duyacağımı hadi hesap olmaycak ben bana verilen kaderden utanmam ben Allah'ın bana verdiği herşeyden razıyım

Bence annenin yaptığı şey normal.

Şaka yaptı demek çok saçma, hem normal hayat akışında gerçekleşebilecek bir şey yaşayıp neden bu kadar milletin ne düşündüğünü ne dediğini dert edip annene patlıyorsun?

Madem annen öyle biri sana göre sende anlatma hiçbir şeyini bu kadar basit.

Geçmiş olsun

Tamam

Söyledim, sonra söyleme dedim. Söylemiş. Söylememeliydi. Bana söylemediler. Yine söyler. Yeminlen ben söylemem. nasıl doğru anlamış mıyım. ?

düsük yapmak ayıp bir sey mi? hemen hemen her kadın yasıyor bunu. annenizin kötü niyeti olduğunu sanmıyorum sonucta yapancıya değil abinize söylemis. bence su an üzüntünüzden dolayı böyle hissediyorsunuz.

çok gecmis olsun. umarım bir daha yasamazsınız böyle bir seyi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…