Annem

Peripadisahininkizi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2022
826
752
Bugün annem bana geleceğini söyledi geldi ortalık da dağınık bulaşık, oyuncaklar, kıyafetler vs.
kendisi bırak yapma dememe rağmen topluyor. Ben de bir iki bir şey topladım. Sonra 1 yaşında bebeğim annem onunla oynuyordu.
Ben de dedim ki bi kahve içeyim arka oda da uzanıyım tamam dedi. Bir yandan da dizi açtım ki normalde hiç izleyemiyorum bile.
Sonra bana ne kadar gamsızsın keşke ben de senin gibi olsam dedi. Alt tarafı biraz dinlenmek kafamı toparlamak istedim diye.
Kimsem yok resmen ya bir annem arada geliyor diyorum hep böyle negatif enerji yükleyip gidiyor.
Her geldiğinde kalk da işini yap diyor. Ben yapmak istemediğimi söylüyorum. Bunu söylediğim de sanki benim işimi mi yapıyosun kendi işini yapacaksın dedi.
tek ihtiyacım biraz yarım saat bir saat dinlenmek ya bunu anlamak bu kadar mı zor
Her geldiğinde eleştiri yiyorum evin dağınık toplamıyorsun diye. Ben bebekten sonra psikolojik olarak zaten çöküntüdeyim.

Daha geçen instada bi video gördüm bebekten sonra odamın hali diye. Her yer her yerdeydi. 1 yaş oldukça ufak. Dağınıklık ya da biraz kendinize zaman ayırmak istemeniz çok normal. Anneniz fazla düzenli tertipli sanırım. Ağır tepki göstermeden anne yoruluyorum, ben senin gibi değilim, dinlenmek istiyorum bu süreçte lütfen beni üzme diyin bence

Keşke anlasa bi de alınıyor bir şey diyince.
Zaten yetersizlik hissi yaşıyorum yetersizliğin dibini gördük biraz dinlenmeyi bile çok görüyor.
o varken yapamadığım işleri yapacakmışım bebeğe bakmaya gelmiş

Alınsın siz de alınıyorsunuz sonuçta. Tatlı dille söylemeye çalışın.

Tamam anne sen sadece bebeğe bak eve hiç dokunma diyin madem bebek için gelmiş

Eski kadınlar işte çocuk bakılacak, yemek yapılacak, ev mis olacak öyle alışmışlar gönül koymayın. Kendince size destek olmaya çalışıyor çocuğu bakayım o da rahat rahat iş yapsın diye düşünüyordur. Eski jenerasyonun ruhsal sorunlarla ilgili farkındalığı çok az dert etmeyin o yüzden kötü niyetli değildir

Yani negatif enerjinizi anlıyorum ama iyi ya gelip çocuğa bakayım diyomuş benimki bakmadan topla diyo bi de benim annem beni bilir yani, kendisine karşı bile evimi dağınık gördüğü nadirdir ama kendi halindeyken dağınık bırakabildiğimi bildiğinden daha görmeden topla diyo

Anneler genelde böyle . Benimki de kızımı oyalarken hep sen de işini yap derdi hiç geç uzan demezdi . Gerçi ben de kendisi gibiyim az boş vaktim olsa iş yaparım o ayrı :)

ATTRAENTE'ye katılıyorum, eski jenerasyonun ruh sağlığı ve kişisel zamandan anladığı yok maalesef. Annemde birebir aynısı. Orta yolu bulmak için o bebeğe baktığında bir 10 - 15 dk hızlıca ortalığı toparlayıp daha sonra kahve içmek için müsaade isteyin annenizden. O şekilde anlayış gösterecektir/anlayacaktır. Başka türlü anlayacağını düşünmüyorum maalesef.

Ya bunların bebeği kucaklayıp poposunu devirip yardım ettiklerini sanmaları yok mu, kaynanalar görümceler bitti anneler eksik kaldı. Bebekli kadına yardım etmek isteyen kalkar ne iş varsa görür. Ya da hiç yapmama gibi bir seçenekleri de var, kimse silah dayamıyo yalvarıp yakarmıyo gel yap diye. Ama yok abi illa o burun sokulacak.

Ben de ikinize de katiliyorum, eski kadinlar icin mutluluk veya ruh sagligi yok varsa yoksa evi toplamak, temizlemek, kolelik duzenine gonullu olmak var ... beyinleri kolelige sartlanmis, o yuzden soylediklerini ben olsam ben de ciddye almazdim.

benim annem de sizinki gibi, ama ben tatlı bir dille anne evimin hali beni de eşimi de rahatsız etmiyor, zaten çok yoruluyoruz evde olduğumuz sürede de dinlenmek önceliğimiz diyorum, yine kendini tutamayıp söylüyor bazen ama eskisi kadar ısrarcı olmuyor
sizde güzelce kendinizi ifade edin bence
o da esasında sizi düşünüyor kendisi çok tertipli olduğu için sizin de buna ihtiyacınız olduğunu düşünerek kendince yardımcı olmaya çalışıyor, ama ifade ediş tarzı biraz sert gibi sadece

kalkıp evini derleyip toplamak insanın beynine de detoks gibi geliyor. bu geri kafalılıksa ben de öyleyim. anneniz kötü bir şey söylemiyor. sakın bir şey deyip kalbini kırmayın. içinizde de biriktirmeyin ama güzel güzel söyleyin işte halim, mecalim yok diye

Annene yapmak istemiyorum yerine, kendimi iyi hissetmiyorum deseniz ? Haliniz var da yapmiyormussunuz gibi algılamış sanki. Bir de evinizi olabildiğince az eşya bulundurun. Ivır zıvır gereksiz ne varsa kolileyip kaldırın. Az eşyalı evi toparlamak çok çok az zaman alıyor. 1 yaşında bebeğiniz varmış. Tozlu, dağınık bir ev onun sağlığı için de sıkıntılı ayrıca sizin de ruh halinizi etkiler. Robot süpürge almaya bütçeniz varsa alın. Çamaşırları da siz asın eşiniz toplasın vs vs iş bölümü yapın. Maddi imkan varsa 15-20 günde bir abla çağırabilirsin. Anneni memnun etmen için söylemiyorum bunları, senin de ruh haline iyi geleceği için söylüyorum.

Ben de ikinize de katiliyorum, eski kadinlar icin mutluluk veya ruh sagligi yok varsa yoksa evi toplamak, temizlemek, kolelik duzenine gonullu olmak var ... beyinleri kolelige sartlanmis, o yuzden soylediklerini ben olsam ben de ciddye almazdim.
Kendilerini ikinci sınıf vatandaş olarak görüyorlar, net. bu yüzden kız çocuklarını da o şekilde nitelendiriyorlar. varsa yoksa kocası kaynanası komşusu ne der ne düşünür vs. vs. tek dertleri temizlik düzen değil yani. annemin bu huyundan dolayı il değişikliği yaptım ben. hiç tanımadığım bir ile iş bulma bahanesi ile yerleşip düzen kurdum. o sebeple fazlası ile muzdarip olduğum bir durumdur.

Ben uygun zamanda halledeceğim anne, sen torununu sevmene bak, deseniz olmuyor mu? Sizi huzursuz ediyorsa çağırmayın, nasıl olsa size dinlenme fırsatı yaratmıyor gelmesi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…