Annem sürekli bana vicdan azabı yaşatıyor

neseren

Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2022
100
17
29
Merhaba sevgili kadinlar

Cocuklugum huzurdan eksik surekli kavga dövüş bir ortamda gecti. Büyüdüm evlendim ama annemin surekli sacma baskıları devam etti. Bize niye gelmiyosun beni niye hergün aramiyosun gibi beni sürekli vicdanen rahatsız eden davranislari. Ki ben evlenene kadar onlar rahat etsin mutlu olsun diye kendimden cok fedakarlik yaptim. Evlendikten sonra kendi aileme odaklanmam 3 yilimi aldi. Cunku anne evindeki problemler kavgalar surekli bana aktarildi annem tarafindan huzurum hep bozuldu. Psikolojik destek bile aldim onlar yüzünden. Esim bu sebeple aileme soguk davraniyor haklida bende zamanla arama mesafe koydum. Simdi kendim cocugum var 22 aylik. Gurbetteyim ve oglum turkiyede , onu gormek icin turkiyeye gittim uzaktanda yine calismaya devam ettim. Annemler bir gun bana geldi gormek icin,ben onlara gidemedim hem uzak mesafedeler hemde cocugumla oraya gitmem kolay degildi birakmak istemedim oglumuda. Aradan bir ay gecmis bana annene gelip bir cay icmedin diye soyleniyor. Cok sinirlendim gercekten ben oglumun hasretiyle kafayi yemis durumdayim burada ne haldeyim neler yasiyorum onun icin onemli degil neymis onun evine gitmemisim. E zaten siz gelip beni gordunuz amac ozlem gidermekse zaten tamam. Surekli bu sekilde vicdan azaplari yüklüyor bana ne yapacagimi bilmiyorum. Nolur bir akil verin bana

Sizde çocuğunuzla hasret gidermek istemissiniz. Annenizde çocuğuyla hasret gidermek istemiş. Tabi konuşulan dil durumu yapıcı halden yıkıcı hale sokmuş.
Bilmiyorum onu da anlamaya çalışıyorum fakat benim çocuğum çok küçük evladımın annesiyle vakit geçirmeye ihtiyacı var, ben 30 yaşındayım benim durumumla onun durumu aynı değil . Ki dediğim gibi zaten gelip beni gördüler

Var bir tanede ablam var yeğenime annem bakiyor. Mesela ablama bu şekilde konuşmax aramıyorsun gelmiyorsun falan diye ama benim vicdanen daha hassas olduğumu bildiği için bana yükleniyor bu konuda
Muhtemelen yeğeninize anneniz baktığı için ablanızla sık sık görüşüyor sizden de aynı ilgiyi bekliyor her gün aramaya çalışsanız belki o ilgiyi görür

Yanimdaydi normalde kreşler tatil olduğu için Türkiye’ye yollamak zorunda kaldım kayınvalidem bakıyor yaklaşık 3 ay ayrı kalicaz

O nedir yahuuu öyle saçmalık mı olur :KK51: Diğer küçük çocuğu olan insanlar nasıl yapıyorsa siz de öyle yapıcaksınız ne demek bu kadar küçük bir çocuğu bırakmak????

Muhtemelen yeğeninize anneniz baktığı için ablanızla sık sık görüşüyor sizden de aynı ilgiyi bekliyor her gün aramaya çalışsanız belki o ilgiyi görür
İlk evlendiğimde söylediğinin gibi her gün ariyordum ama evdeki her problemi her şeyi bana aktardığı için kendi evliliğime odaklanamadim. Aramasam vicdan azabı çekiyordum arasam can sıkıntisi . Eşim çok uyardı beni bu konuda mesafe koy böyle olmaz seni sürekli üzüyorlar diye dinlemedim annem sonuçta dedim. Ama en son psikolojik olarak dayanamadım terapiye başladım ve terapistimde aynı şeyi söyledi ve ben evin annesi olmuşum yani sürekli problem çözen her şeyin sorumluluğunu üstlenen kişi ben olmuşum farketmeden bunuda durdur dedi. Yani bir sorun oluyo örneğin babamla kavga ediyorlar yada ablamla bana dert yanıyor bende akıl veriyorum ama yine bildiğini okuyor. Değişen bir şey olmuyor yani sadece kendi derdini bana aktarıp rahatlamış oluyor amacı çözüm bulmak yada çözmek değil. Sadece bana sıkıntısını akatarip rahatlamak. Sonrasında benim ne yaşadığım umurumda olmuyor. Bu sebeple arama mesafe koydum.

Merhaba sevgili kadinlar

Cocuklugum huzurdan eksik surekli kavga dövüş bir ortamda gecti. Büyüdüm evlendim ama annemin surekli sacma baskıları devam etti. Bize niye gelmiyosun beni niye hergün aramiyosun gibi beni sürekli vicdanen rahatsız eden davranislari. Ki ben evlenene kadar onlar rahat etsin mutlu olsun diye kendimden cok fedakarlik yaptim. Evlendikten sonra kendi aileme odaklanmam 3 yilimi aldi. Cunku anne evindeki problemler kavgalar surekli bana aktarildi annem tarafindan huzurum hep bozuldu. Psikolojik destek bile aldim onlar yüzünden. Esim bu sebeple aileme soguk davraniyor haklida bende zamanla arama mesafe koydum. Simdi kendim cocugum var 22 aylik. Gurbetteyim ve oglum turkiyede , onu gormek icin turkiyeye gittim uzaktanda yine calismaya devam ettim. Annemler bir gun bana geldi gormek icin,ben onlara gidemedim hem uzak mesafedeler hemde cocugumla oraya gitmem kolay degildi birakmak istemedim oglumuda. Aradan bir ay gecmis bana annene gelip bir cay icmedin diye soyleniyor. Cok sinirlendim gercekten ben oglumun hasretiyle kafayi yemis durumdayim burada ne haldeyim neler yasiyorum onun icin onemli degil neymis onun evine gitmemisim. E zaten siz gelip beni gordunuz amac ozlem gidermekse zaten tamam. Surekli bu sekilde vicdan azaplari yüklüyor bana ne yapacagimi bilmiyorum. Nolur bir akil verin bana
Başta yazdığınız şeyleri anlıyorum aynısını annem bana da yapardı hala da yapıyor aramızda bir sokak var 2 gün gitmesem aramasam altında bir şey arıyor bende çok kavgalı tartışmalı bir ailede tek büyüdüm. Ama Türkiye’ye kadar gidip annenize uğramamak biraz abartı olmuş bence herzaman gidip gelebileceğimiz yollar değil. Bende yurtdışında yaşıyorum anneniz abartıyor fazla yükleniyor evet ama sizde gerekli yerlerde gerekeni yapmıyorsunuz kendinize laf getiriyorsunuz bu benim fikrim.

Örneğin aileniz yurtdışına gelsin uğramasın sizde dersiniz annem buralara kadar gelmiş bi acı kahvemi içmedi. Anneniz sizi özlemiş olabilir..

Her anne baba çocuğuna düzgün şekilde sevgisini ifade edemiyor gördükleri gibi aksettiriyorlar böyle sitem ederek Trip atarak vicdan yaptırarak gösterebiliyorlar bazen. Bu konu da ben annenizi haklı gördüm kusura bakmayın o sizin anneniz ve birgün annenizi kaybettiğinizde kendi vicdanınızla baş başa kalacaksınız. Siz siz olun annenizin yaptığını yapmayın onlar öyle görmüş öyle gidecek bugün varlar yarın yoklar .. ben bişey olunca he tamam anne haklısın deyip geçiyorum bişey olunca kısa uğrayıp yada arıyorum olup bitiyor olay. Çok fazla beklentileri de yok aslında şükür bazı aileler var ki paradan başka bir şey istemezler bizimkiler sadece ilgi istiyorlar bence biraz oturup sakince düşünmek lazım :) 🙏🏼❤️ dediklerimi emin ol senin aynı yaşadığın şeyleri yaşadığım için yazdım

O nedir yahuuu öyle saçmalık mı olur :KK51: Diğer küçük çocuğu olan insanlar nasıl yapıyorsa siz de öyle yapıcaksınız ne demek bu kadar küçük bir çocuğu bırakmak????
Hiçbir anne çocuğunu birakmak istemez mecburen bıraktım çünkü eşimde bende burada çalışıyoruz ve yeni geldiğimiz için daha doğru dürüst para kazanamıyoruz. Ev kirası yaşam giderleri derken gecinmek baya zor oluyor

Merhaba sevgili kadinlar

Görmeyin, duymayın, çoğu zaman safa yatın, bazen telefonları açmayın, bu şekilde size yüklenmesine izin vermeyin , bazen en yakınımız bile olsa mutlak huzur için kapımızı kapatmayı öğrenmeliyiz...

X