Annem sevgilimi aramış :(((

acaba babanız vefat ettiği için anneniz kendisini yalnız hissedeceğini mi düşünüyor?
ya da aranızda bir kültür farklılığı(mezhep,din vs.)gibi bir ayırım mı var?
sormak ayıp olmasın ama yaşınız kaç?
anneniz hazır değilsin"demiş olduğu için sorma gereği duydum da,
bu kadar yıllık ilişki hiçe sayılamaz bence...anneniz biraz bencilce davranıyor gibime geldi,umarım mutlu bir evlilikle birleştirirsiniz hayatınızı...
sevgiler...

Babamla ayrılalı 13 sene oldu babam vefat edeli ise 3 sene oldu yani 13 senedir babamsız yaşıyor. Evde anneannem kardeşim ve ben dördümüz yaşıyoruz. Mezhep farklılığı gibi bir durum yok. Yaşım 26. Annem sebep söylese ona göre hareket edeceğiz ama hiçbir şey söylemiyor ve bu durum beni deli ediyor işte.

Annenın bundan sonrada sebep sunmayacagı kesın gıbı.Yaşında gelmış,daha fazla geçmesin.Bişeylere karar ver ve mutlu bı yaşam sür.Eğer evlenırde mutlu olursan,inş. annen yanıldıgından dolayı utanır.8 yıldır sevgılınızı cok ıyı tanımıssınızdır sonucta,madem cok ıyı zaman kaybetmeyın :nazar::1closedeyes:

26 yaşında çalışan okuyan kısaca kendi ayakları üstünde durabilen bir bireysin....
( yıl boyunca annen istememiş, 6 yıldır ilişkini devam ettiriyorsun...
Annenin sözünden çıkmayan biri olsan zaten 6 senedir bu ilişkiyi yürütmezdin, annenin istememesi senn ilişkini bitirmene sebep olmadıysa evlenmene de engel olmaz....
Açıkça konuş annenle, biz kartrar verdik evleniyoruz, 15 gün sonra istemeye gelecekler de bakalım, nasıl bir tepki verecek...
Kabul etmiyorum gelmesinler derse, " ben de senin kabul etmemeni kabul etmiyorum, bana sevgilimle evlenmemem için mantıklı bir sebep söylemediğin sürece de kabul etmiycem"de...
Mantıklı bir sebep söylerse bunun üzerinde düşünürsün, yok söyleyemezse evliliğinizi kabuletek zorunda kalır...

banada çok ilginç geldi açıkçası annenin sevgilini istememesi.sevgilinle herşey bukadar iyiyse,dört dörtlükse niye mutluluğuna mani olmak istesinki.allah yardımcın olsun.bence herşey sana bağlı artık.anneni ikna ediceksin,ikna olmuyosa ya vazgeçiçeksin yada sevdiğinle gidiceksin.

tüm yorumları okumadım o yüzden daha önce soruldumu bilmiyorum ama sevgiliniz konuşmayı neden telefonuna kaydetmiş
yani konuşmayı kaydetmeyi o anda nasıl akıl edebilmiş,sonuçta anneniz bir anda arayıvermiştir sevgilinizin aklına bir anda b nasıl geldi ve nasıl yaptı bunu?

hiç üşenmedim bütün yorumları tek tek okudum..

bence annen çok bencilce davranıyor. bir anne çocuğunun iyiliğini istiyorsa ona herşeyin nedenini anlatır ve bu şekilde ikna etmeye çalışır. elinden oyuncağı alınmış çocuklar gibi davranmaz. evet anne herkesin başının tacıdır ama neticede bir insandır. o yüzden annelere büyük kutsallıklar yüklenmesine karşıyım ki ben de bir anneyim.
annen eşinden ayrılmış sizleri belki de zorluklarla büyütmüş bir kişidir ve bu onun psikolojisinde derin yaralar açmış olabilir. her zaman mantıklı davranmasını beklemek mümkün olmayabilir.

o yüzden annenle son bir kez daha kesin bir dille konuş ve sevdiğine bu kadar güveniyorsan bildiğini yap.

Son düzenleme:
bende üşenmeden yorumları okudum yazdıklarınızı da okudum ama eksik anlatmadığınız bişeyler var arkadaşalrıma katılıyorum 4/4 bir insanı anne neden istemesin ki madem hiç bir sorun yokken beni ailem eşime vermek istemed, annem tel konuştu ama eşim hiç kaydetme olayı yapmadı ama benşn annemin haklı sebepleri vardı evet annemde efendi iyi çoçuk derdi eşim için bizim sorunuımuz ev meselesiydi neyse konu ben değilim erkek arkadaşınızın hiç mü köyü tarafları yok hep böyle mükemmel mi anneniz bu kadar olumsuz konuştuğu halde annenizle ilgili hep bir pit yeniği var bu işin içinde kusura bakmayın ama

tüm yorumları okumadım o yüzden daha önce soruldumu bilmiyorum ama sevgiliniz konuşmayı neden telefonuna kaydetmiş
yani konuşmayı kaydetmeyi o anda nasıl akıl edebilmiş,sonuçta anneniz bir anda arayıvermiştir sevgilinizin aklına bir anda b nasıl geldi ve nasıl yaptı bunu?

Arada yazılmıştı ama tekrar yazayım. Sevgilim bilgi işlem üzerine bir iş yapıyor ve yaptığı tüm konuşmalar işi gereği sürekli telefonda kayıt altındadır.

bende üşenmeden yorumları okudum yazdıklarınızı da okudum ama eksik anlatmadığınız bişeyler var arkadaşalrıma katılıyorum 4/4 bir insanı anne neden istemesin ki madem hiç bir sorun yokken beni ailem eşime vermek istemed, annem tel konuştu ama eşim hiç kaydetme olayı yapmadı ama benşn annemin haklı sebepleri vardı evet annemde efendi iyi çoçuk derdi eşim için bizim sorunuımuz ev meselesiydi neyse konu ben değilim erkek arkadaşınızın hiç mü köyü tarafları yok hep böyle mükemmel mi anneniz bu kadar olumsuz konuştuğu halde annenizle ilgili hep bir pit yeniği var bu işin içinde kusura bakmayın ama

Sevgilimin öyle kötü bir yönü yok ne içkisi var ne sigarası ne gece hayatı ne de karı kız diye tabir edilir ya bu taraklarda hiç bezi yoktur. Dışarıya çıkacağı zaman mutlaka arar haber verir nereye gideceğini kiminle görüşeceğini ne işi olduğunu tek tek sırasıyla anlatır ve bugüne kadar söylediğinin dışında ekstra biriyle ne görüştüğünü ne de başka bir yere gittiğini görmedim. Ne söylediyse o olmuştur eve döndüğü zaman mutlaka ya arar ya da mesaj atar hayatım ben eve geldim haberin olsun merak etme diye. Saygı ve sevgi konusunda ne bana ne aile karşı birgünden birgüne kusurda bulunmamıştır. Bir kaç gece midemden dolayı acillik oldum gecenin 3ü 4ü demedi atladı geldi beni acile götürdü acile götürdüğü zamanlar annemde yanımızdaydı. Bana olan sevgisini aşkını her ne durumda olursa olsun dile getirir. Hiç beklemediğim anlarda harika süprizler yapan biridir. Adet günlerimi bile benden daha iyi bilir bu dönemdeki sinirlilik halimi tamamen alttan alır. Aramızda tartışmalar olduğunda asla bağırıp çağırmadan alttan alarak oturur güzel güzel konuşur çözüme ulaşır. Hatta yorumlarda şunu yazmıştım bu ilişkide arıza çıkartan taraf çoğunlukta benimdir. Sinirli agresif bir yapım vardır hiç suçu günahı olmadığı konularda bile ben ona patlarım sessiz kalır yatışmamı bekler sonra söyleyeceğini söyler konuşur. Gerçekten öyle sorunu kötü bir huyu yoktur. Arkadaş çevresi deseniz çok fazla tanıdığı arkadaşı olmasına rağmen gezip tozmaz. Alkolle gezen tozan insanlarla hemen ilişkisini keser. Daha ne sayayım arkadaşlar yok işte kusuru yok asıl kusurlu olan benim ve daha öncede söyledim şimdide söylüyorum bu anlattığım herşeyi annem zaten kabul ediyor. Sevgilimin bir kusuru olmadığını kendi de söylüyor çok iyi bir olduğunu dile getiriyor işte tüm sorun bu neden istemiyor söylemiyor anlatmıyor bir yanlışını görmedim diyor ama ıSTEMıYOR. Ayrıca bu kadar olumluyken arada olumsuz bir tavrı olsa ne olabilir ki onu anlamış değilim ama dediğim gibi hiçbir zaman olmadı ve olmayacağına da eminim bunca yıldır tanıyorum.

Son düzenleme:
Hatta ilave olarak yazayım hangi ilaçlara alerjim var, hangi yemeği içeceği içersem mideme dokunur, hangi hallere kızarım hangi durumlarda mutlu olurum hepsini çok ama çok iyi bilir. Birbirimize danışmadan gömlek dahi almayız fikrimizi sorarız. Aylardır iş durumum çok kötü gidiyor maaşımı gününde alamıyorum haliyle sağa sola borçlar birikti ve bu süreç içerisinde evimizin bir kaç defa alışverişini kendi bizzat karşılaşmıştır bir çok şeyimizi ama bu yaptıklarına karşı hiçbir kelime dahi etmemiştir ben bunları yapıyorum ama annen hala istemiyordur diye. Bunlar olmasına rağmen hala annemi arar halini hatrını sorar.

Ben yine bu konuya geldim takıldım..

Hakikaten ne iyi adammış tüü tüü nazar değmesin..a.s

Felek.!! ellere kavun yedirdin bizede keleksırnaşık şeysırnaşık şey

26 yaşında çalışan okuyan kısaca kendi ayakları üstünde durabilen bir bireysin....
( yıl boyunca annen istememiş, 6 yıldır ilişkini devam ettiriyorsun...
Annenin sözünden çıkmayan biri olsan zaten 6 senedir bu ilişkiyi yürütmezdin, annenin istememesi senn ilişkini bitirmene sebep olmadıysa evlenmene de engel olmaz....
Açıkça konuş annenle, biz kartrar verdik evleniyoruz, 15 gün sonra istemeye gelecekler de bakalım, nasıl bir tepki verecek...
Kabul etmiyorum gelmesinler derse, " ben de senin kabul etmemeni kabul etmiyorum, bana sevgilimle evlenmemem için mantıklı bir sebep söylemediğin sürece de kabul etmiycem"de...
Mantıklı bir sebep söylerse bunun üzerinde düşünürsün, yok söyleyemezse evliliğinizi kabuletmek zorunda kalır...

Gülçehrecim benim yorumm hakkında ne düşünüyorsun...
Sevgilinin kötü huyu olabileceğine dair tüm yorumlara anında cevap verip sevgilini savunmaya geçiyorsun ama yapılan diğer yorumlara hiç fikir belirtmiyorsun...

Hatta ilave olarak yazayım hangi ilaçlara alerjim var, hangi yemeği içeceği içersem mideme dokunur, hangi hallere kızarım hangi durumlarda mutlu olurum hepsini çok ama çok iyi bilir. Birbirimize danışmadan gömlek dahi almayız fikrimizi sorarız. Aylardır iş durumum çok kötü gidiyor maaşımı gününde alamıyorum haliyle sağa sola borçlar birikti ve bu süreç içerisinde evimizin bir kaç defa alışverişini kendi bizzat karşılaşmıştır bir çok şeyimizi ama bu yaptıklarına karşı hiçbir kelime dahi etmemiştir ben bunları yapıyorum ama annen hala istemiyordur diye. Bunlar olmasına rağmen hala annemi arar halini hatrını sorar.

annen galiba bir insan bu kadar mükemmel 4x4 lük olamaz,bu kadar şeye rağmen beni bile arıyor yapmacık mı davranıyor ,var bunda birşey diye mi düşünüyor ki acaba
Sevgilin için demiyorum ama etrafta o kadar melek gibi ,bu devirde kaldı mı böyle insan dedirtecek insanlar var ama daha sonra maskeleri düşünce gerçek yüzleri görünüyor.
Cevap olarak sevgilini savunacaksındır ama ben annenin düşüneceği ihtimali söylüyorum...

Gülçehrecim benim yorumm hakkında ne düşünüyorsun...
Sevgilinin kötü huyu olabileceğine dair tüm yorumlara anında cevap verip sevgilini savunmaya geçiyorsun ama yapılan diğer yorumlara hiç fikir belirtmiyorsun...

Diğer yorumlara fikir belirtmiyorum diye bir şey yok söylediğinde sonuna kadar haklısın sonuna katılıyorum daha önceki yorumlarımda da söyledim en son olacak bu senin söylediğin ama insan istiyor ki iyilikle güzellik olsun. Ayrıca sevgilimi savunmaya geçmiyorum sadece yanlış anlaşılmaya sebep vermemek için sorulan soruya cevap veriyorum. Kötü bir huyu olmadığı yönünde neler yaptığını neler ettiğini söylüyorum. Bunda ne sakınca var ki?

annen galiba bir insan bu kadar mükemmel 4x4 lük olamaz,bu kadar şeye rağmen beni bile arıyor yapmacık mı davranıyor ,var bunda birşey diye mi düşünüyor ki acaba
Sevgilin için demiyorum ama etrafta o kadar melek gibi ,bu devirde kaldı mı böyle insan dedirtecek insanlar var ama daha sonra maskeleri düşünce gerçek yüzleri görünüyor.
Cevap olarak sevgilini savunacaksındır ama ben annenin düşüneceği ihtimali söylüyorum...

Hak veriyorum maskesi düşen yüzlerce insan var ama bunca yıl boyunca yapacak biri olsa mutlaka bir yerde fire verirdi. Sevgilimi savunmak adına tek kelime etmedim şu ana kadar yazdıklarımda öyle görünmüş gibi olabilir ama aslı yok tek bir kelime daha kendi yorumumu katarak yazmadım nasıl biri olduğu hakkında yazdıklarımda neyse aynen harfi harfine onu yazdım. Kavgalar tartışmalarımız oldu ama daha öncede söyledim alttan alan -ben haksız olsamda- hep o oldu. Evlilik yolunda sorun yaratan annem olmasına rağmen hiçbir zaman direncini yitirmedi sabırla bekledi. Neden hala iyi olan birşeyin altında bir olumsuzluk aranıyor anlamış değilim. Etrafımızda bir sürü olumsuz insanlar var kabul ediyorum ama herkeste olumsuz olacak diye birşey yok. Bu söylediklerimde sevgilimi savunmak gibi anlaşılacak ama ısrarla savunmadığımı neyse o olduğunu söylüyorum.

Hak veriyorum maskesi düşen yüzlerce insan var ama bunca yıl boyunca yapacak biri olsa mutlaka bir yerde fire verirdi. Sevgilimi savunmak adına tek kelime etmedim şu ana kadar yazdıklarımda öyle görünmüş gibi olabilir ama aslı yok tek bir kelime daha kendi yorumumu katarak yazmadım nasıl biri olduğu hakkında yazdıklarımda neyse aynen harfi harfine onu yazdım. Kavgalar tartışmalarımız oldu ama daha öncede söyledim alttan alan -ben haksız olsamda- hep o oldu. Evlilik yolunda sorun yaratan annem olmasına rağmen hiçbir zaman direncini yitirmedi sabırla bekledi. Neden hala iyi olan birşeyin altında bir olumsuzluk aranıyor anlamış değilim. Etrafımızda bir sürü olumsuz insanlar var kabul ediyorum ama herkeste olumsuz olacak diye birşey yok. Bu söylediklerimde sevgilimi savunmak gibi anlaşılacak ama ısrarla savunmadığımı neyse o olduğunu söylüyorum.[/QUOTE]

işte bu cevaba gerek yoktu,o yüzden dedim sevgilini savunacaksındır diye..O satırları yazacağını zaten tahmin ediyoruz.Sen zaten sevgilini her yönüyle anlattın bize.Ben sana böyle bir ihtimal olabilir mi diyorum sen yine sevgilini överek cevap veriyorsun.Ben senden evet olabilir sevgilim böyle biri değil ama annem belkide inanamıyordur kusursuz olmasına gibi bir cevap beklerdim.Onu bu kadar savunduğun için annen belkide istemiyor,annenede o böyle böyle mükemmel biri dersen kadın senin bazı şeyleri göremeyeceğini düşünebilir.Oysaki senin annene onu bize anlattığın gibi hiçbir eksisi olmayan bir insan gibi anlatmaktan çok ,anne işte x le mutluyum,tanıdığım kadarıyla o benim için doğru insan ,sende onda gördüğün eksiler varsa bana söyle,inşallah yanılmam falan desen annen bu kadar katı durmaz.Ben böyle düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

peki annenezsin bu cocuğu istemiyor yanlış anlamayın ama aldıklarını eve nasıl sokuyor benim annem olsa istemediği birisinde bir iğne almaz anlayamıyorum annenizi malesaf:1ninca:

Sevgilimi savunmadığımı hala söylüyorum ayrıca bunu defalarca yazdım bu sitede sevgilimin bu yönünü ben anneme oturup anlatmıyorum annem bizzat kendi görüyor yaşıyor diyorum daha ne diyeyim yahu anlatamıyor muyum benim anneme zorla birşey anlattığım YOK kendi gördüğü kendi bildiğini söylüyorum annemin bildiği şeyleri yazıyorum sevgilimi övmek için yazmıyorum diyorum ısrarla öyle olduğunu söylüyorsunuz lütfen daha önceki yorumları okuyun ya lütfen ama artık dönüp dönüp temcit pilavı gibi aynı şeyleri söylüyorsunuz ilk önce tüm yazılanları OKUYUN OKUYUN OKUYUN... Annemin kabul ettiği şeyleri yazıyorum lütfen ya lütfen artık konuyu paylaştığıma paylaşacağıma pişman ettiniz yemin ediyorum lütfen daha düzgün okuyun öyle yorum yapın rica ediyorum.

Son düzenleme:
Sevgilimi savunmadığımı hala söylüyorum ayrıca bunu defalarca yazdım bu sitede sevgilimin bu yönünü ben anneme oturup anlatmıyorum annem bizzat kendi görüyor yaşıyor diyorum daha ne diyeyim yahu anlatamıyor muyum benim anneme zorla birşey anlattığım YOK kendi gördüğü kendi bildiğini söylüyorum annemin bildiği şeyleri yazıyorum sevgilimi övmek için yazmıyorum diyorum ısrarla öyle olduğunu söylüyorsunuz lütfen daha önceki yorumları okuyun ya lütfen ama artık dönüp dönüp temcit pilavı gibi aynı şeyleri söylüyorsunuz ilk önce tüm yazılanları OKUYUN OKUYUN OKUYUN... Annemin kabul ettiği şeyleri yazıyorum lütfen ya lütfen artık konuyu paylaştığıma paylaşacağıma pişman ettiniz yemin ediyorum lütfen daha düzgün okuyun öyle yorum yapın rica ediyorum.

hepsini okudum zaten,yardımcı olmaya çalışanda hata.Sen yazdıklarını bir oku istersen,savunmuyorum diyip anlattıkça anlatıyorsun.Bende sana yardımcı olmama,vakit ayırdığıma pişman oldum.Mutluluklar

AAAA kızlar amma karısmıs ortalık.yapmayın ALLAH askına kız derdını anlatmaya calısmıs bızle paylaamıs bızde annesınden beter olmusuz.oncelıkle soyleyım boyle erkekler var arkadas dogru soyluyo
ben hepsını okudum ve sunları dusundum ya annende evlılık korkusu var kendı evlılıgı guzel gıtmedıgı ıcın yada senı boylece dahada kıymetlendırıyo bır arkadasın dedıgı gıbı
bırazcık sakın ol olurmu arkadasım sakın sakın konusup cozebılırız buolayı:)

son bısı daha annelerı degıstırelım ıstersen benımkıde benım evlenmemı cok ıstıyo ben annen gıbı bu konuya hıc sıcak bakmıyorum:):):):)

annenin sevgilin size gelince yaptıkları sohbet muhabbet muhteşem demişsin,evinize alışveriş yaparkende iyi hoş ve bu birkaç defa olmuş,iş evliliğe gelince olmaz diyor!! sana söyleyemediği birşey var o zaman ,niye kusursuz sevgilini istemesin ki,bişey olmuş ki fikri değişmiş,zaten kendide demiş o zaman öyleydi diye.

X