Annem sevgilimi aramış :(((

26 yaşındayım. 18 yaşından beri birlikteyiz. Hadi o zamanlar çocuktuk karşı çıkıyordu ama biz birlikte büyüdük birbirimizi büyüttük.

yaşınız 26 . hani evliliğe hazır değil deyince insanın aklına daha küçük bir yaş geliyor.o da değil demek ki.. bu durumda ,bu karşı çıkışı da mantıksız.
yok ben anlamadım,bu işi...

napcakmış annen seni turşunumu kuracak böle iyi bir insanla evlenip yuva kurma şansını neden alıyor elinden,eğer durum anlattığın gibiyse bence kendi kararlarını alıp sorumluluğunu taşıyabilecek özgür bir birey olarak nikah dairesinin yolunu tutun,böle şey olmaz

Benim bir takım şeyleri abartmak ya da hayallerimde ki erkek bu deyip kandırmak gibi bir niyetim yok tabiki. Sizi kandırmış değil kendimi kandırmaktan başka bir şey olmaz olamaz. Herşeyin iyilikle olması için mücadele veriyoruz. Annemle sevgilim bir araya geldi mi annemin sevgilime karşı tutumu muhabbeti muhteşem derecede güzel ama gelgelelim kapıdan çıktı mı herşey biranda değişiyor.

26 yaş evlılık ıcın gayet uygun,annene bunu tatlı dille ıknka edıcı bı sekılde konuş,ciddiyetınızı anlasın.Olmadı,madem cocuk cok ıyı,evlen gıtsın canım,ılerde annende sever ve inş. sende mutlu olursun.

Başka söze gerek yok sanırım..:nazar:

Annemi karşıma alıp defalarca konuştum. Erkek kardeşim var o defalarca konuştu anlattı. Tamam iyi benim çocuktan yana bir sorunum yok kim olsa bu değişmez bir kural diyor. ıstemiyorum istemiyorum istemiyorum.

Benim bir takım şeyleri abartmak ya da hayallerimde ki erkek bu deyip kandırmak gibi bir niyetim yok tabiki. Sizi kandırmış değil kendimi kandırmaktan başka bir şey olmaz olamaz. Herşeyin iyilikle olması için mücadele veriyoruz. Annemle sevgilim bir araya geldi mi annemin sevgilime karşı tutumu muhabbeti muhteşem derecede güzel ama gelgelelim kapıdan çıktı mı herşey biranda değişiyor.

Ozaman annen ikili oynuyor.Ve arkadaısn demıyor mu,telefonda benı ıstemedıgınız soyluyorsunuz ama suan cok nıyı davranıyorsunuz,sebebı nedir? dıye..

Var bişeyler ama hadi hayırlısı..

Annen bişeyler saklıyor bence canım... bunu deş bence sengözlerimebaksanab

Benim aklıma takılan bişey var..sevgilinizin annenize neden beni istemiyorsunuz bir kusurum mu var diye sorduğunda,annenizin çok alakasız ve saçma bi şekilde " sen bizim günah keçimizsin,başımıza gelen herşeyi senden biliriz" diye cevap vermesi..bu sorunun cevabı değilki...bu bambaşka bir cümle..ne demekki bu şimdi...günah keçimizsin!!!!! ne alaka yani...annen seni kıskanıyor canım..26 yaşında,8 senelik beraberliği olan genç bir bayanın evliliğe hazır olmama ihtimali çok düşük..hemde bu kadar hint kumaşı eşsiz bir eş adayı varken..

canım acaba annenin ailesiylemi bi sorunu var acaba.her normal diyosun ne olabilir ki bu kadar istememsi için

Annemi karşı alıp defalarca konuştum. Erkek kardeşim var o defalarca konuştu anlattı. Tamam iyi benim çocuktan yana bir sorunum yok kimse olsa bu değişmez bir kural diyor. İstemiyorum istemiyorum istemiyorum.

o zaman canım yapılabilecek tek bir şey kalıyor, sen bu insanla mutlu olabileceğine yürekten inanıyorsun, onunla bi yuva kurmaya kendini hazır hissediyorsun,seviyorsun seviliyorsun..yaşında çok küçük değil tüm şartlar tamam o zaman dediğim gibi özgür ve olgun bir birey olarak kararını vereceksin ve yuvanı da kuracaksın,çünkü bu senin hayatın,sen yaşayacaksın bu hayatı

Annemi karşıma alıp defalarca konuştum. Erkek kardeşim var o defalarca konuştu anlattı. Tamam iyi benim çocuktan yana bir sorunum yok kim olsa bu değişmez bir kural diyor. İstemiyorum istemiyorum istemiyorum.

Sende istiyorum istiyorum istiyorum de..

Ya gercekten annenın rızasıda şart tabı ama sebep sunmadan senın mutluluğuna engel olmasıda cok garıp yanı.Bu yaşa gelmişsin,annenın senın mürüvetını görmek ıstemsı gelınlık gıymenı ıstemesı lazım.

Buarada,annenın tutumu her erkeğe mı boyle yoksa sadece arkadasına mı? yanı başka bırıyle evlebncem desem tamam der mı?

Annemi karşıma alıp defalarca konuştum. Erkek kardeşim var o defalarca konuştu anlattı. Tamam iyi benim çocuktan yana bir sorunum yok kim olsa bu değişmez bir kural diyor. İstemiyorum istemiyorum istemiyorum.

anneniz sizin evlenmenizi istemiyor. resmen, nedensiz , sizin duygularınızı hiçe sayarak saçma sapan bir şekilde istemiyorum diyerek bir şeylerin tatminini yaşıyor. ama neyin.:uhm:

Ozaman annen ikili oynuyor.Ve arkadaısn demıyor mu,telefonda benı ıstemedıgınız soyluyorsunuz ama suan cok nıyı davranıyorsunuz,sebebı nedir? dıye..

Var bişeyler ama hadi hayırlısı..

Annen bişeyler saklıyor bence canım... bunu deş bence sengözlerimebaksanab

Geçen sene ağustosta kardeşimin bilgisayarını yenileyecektim o da abla şimdilik dursun ilerde alırız idare ediyorum bununla dedi. Oysa ben siparişini vermiştim süpriz yapacaktım öyle olunca vazgeçtik annemde çeyiz al kendine o parayla dedi gittik çeyiz bakmaya. Bir yandan sevgilimle telde konuşuyoruz annem sevgilime uzaktan şunu söyledi bak biz çeyizleri alıyoruz hazırlıklarını hızlandır dedi. Sevgilim annemle konuşurken madem böyle katı bir şekilde istemiyorsunuz neden siz kızınızı istemeye gelebilirsiniz tarzında bir cümle kurdunuz neden ümit verdiniz demiş. O zaman öyleydi demiş.

Geçen sene ağustosta kardeşimin bilgisayarını yenileyecektim o da abla şimdilik dursun ilerde alırız idare ediyorum bununla dedi. Oysa ben siparişini vermiştim süpriz yapacaktım öyle olunca vazgeçtik annemde çeyiz al kendine o parayla dedi gittik çeyiz bakmaya. Bir yandan sevgilimle telde konuşuyoruz annem sevgilime uzaktan şunu söyledi bak biz çeyizleri alıyoruz hazırlıklarını hızlandır dedi. Sevgilim annemle konuşurken madem böyle katı bir şekilde istemiyorsunuz neden siz kızınızı istemeye gelebilirsiniz tarzında bir cümle kurdunuz neden ümit verdiniz demiş. O zaman öyleydi demiş.
peki değişen ne olmuş. sevgiliniz yada siz bu değişimin nedenini sorsaydınız ya...

Sende istiyorum istiyorum istiyorum de..

Ya gercekten annenın rızasıda şart tabı ama sebep sunmadan senın mutluluğuna engel olmasıda cok garıp yanı.Bu yaşa gelmişsin,annenın senın mürüvetını görmek ıstemsı gelınlık gıymenı ıstemesı lazım.

Buarada,annenın tutumu her erkeğe mı boyle yoksa sadece arkadasına mı? yanı başka bırıyle evlebncem desem tamam der mı?

Annem erkekleri kızlardan her zaman çok sevmiştir. Özellikle kardeşimden biliyorum ve kardeşimde her seferinde bunu dile getirip anneme kızıyor ablamla aramızda ayrımcılık yapma diye. Ki kardeşim sevgilimi o kadar çok seviyor ve sayıyor ki. Normalde yanımda herhangi bir sıfatla erkek dursun acayip derecede kıskanan biridir ama sevgilimde bu söz konusu hiç olmadı ama bir tek sebepsiz nedensiz engel annem annem annem. Ben vazgeçmeyeceğim diyorum sevgilim telefonda onlarca kez söylemiş siz ne kadar kararlıysanız ben bin kat daha fazla kararlıyım diyor ama olmuyor işte. :nazar:

peki değişen ne olmuş. sevgiliniz yada siz bu değişimin nedenini sorsaydınız ya...

Değişimin sebebini söylemiş işte o zaman öyleydi işte cevaplar hep böyle bizi çıldırtan kahreden bu.

annenizin yaşı kaç? yaşam tarzı,dış görünümü nasıl?

Annemin yaşı 45, yaşam tarzı yıllardır yok (asosyal) evden çıkmaz pek kimseyle görüşmez. Dış görüşünü kendine pek bakmaz.

annenniz acaba siz evlenince yalnız kalmaktan mı korkuyor babanızdan da ayrıldığı için? yoksa anlattığınız kadar mükemmel bir insanın kızını mutlu edeceğinden şüphesi olamaz kaydirigubbakcemile

Değişimin sebebini söylemiş işte o zaman öyleydi işte cevaplar hep böyle bizi çıldırtan kahreden bu.

iyi tamamda,o zaman öyleydi şimdi böyle diyorsa bir nedeni vardır. nedensiz o zaman öyleydi canım istedi şimdi de,böyle diyemez ki bir insan. vazgeçişinin bir nedeni olmalı.

annenniz acaba siz evlenince yalnız kalmaktan mı korkuyor babanızdan da ayrıldığı için? yoksa anlattığınız kadar mükemmel bir insanın kızını mutlu edeceğinden şüphesi olamaz kaydirigubbakcemile

iyi tamamda,o zaman öyleydi şimdi böyle diyorsa bir nedeni vardır. nedensiz o zaman öyleydi canım istedi şimdi de,böyle diyemez ki bir insan. vazgeçişinin bir nedeni olmalı.

Annemin yalnız kalması gibi bir durum söz konusu olmaz olamaz, sevgilim böyle bir durum oluşacaksa annen bizimle yaşar bu benim için bir sorun teşkil etmez diyor ama şöyle düşünmek gerek annem yalnız kalmasın diye de ben herşeyden hayattan vazgeçmek durumunda mı kalayım?

Sevgilimin beni mutlu edeceğinden yana bir şüphesi yok işte başından beri anlatmak istediğim bu herşey olumlu diyor olumsuz birşey söylemiyor ama nedende söylemiyor. Annem karşı çıktıkça akrabalarda işin içine girmeye başladı iyice daraltıyorlar.

canım bu böyle olmayacak bence :1no2:
sen 26 yaşındasın 8 yıldır bu adamla biriktesin
zaten kötü olsa bi yerden belli ederdi artık
sen onu tanıyorsun o seni tanıyor
bu durumda kimseyi dinleme git evlen :dilcikar:
sen bu gidişle anneni razı etmeyi beklersen bi 8 yıl daha beklersin -tatlicadiarzu-
gün be gün ömürden gidiyo
giden gençliğini kimse sana geri getirmez
git mutlu olmaya bak bence artık :teselli:

Annemin yalnız kalması gibi bir durum söz konusu olmaz olamaz, sevgilim böyle bir durum oluşacaksa annen bizimle yaşar bu benim için bir sorun teşkil etmez diyor ama şöyle düşünmek gerek annem yalnız kalmasın diye de ben herşeyden hayattan vazgeçmek durumunda mı kalayım?

Sevgilimin beni mutlu edeceğinden yana bir şüphesi yok işte başından beri anlatmak istediğim bu herşey olumlu diyor olumsuz birşey söylemiyor ama nedende söylemiyor. Annem karşı çıktıkça akrabalarda işin içine girmeye başladı iyice daraltıyorlar.

peki şimdi empati yapıyorum.düşünüyorumCADIARZU.
ben sizin o akrabalarınızdan biriyim. sizin 4 4 lük bir ilişkiniz var. anneniz bana geliyor ve soruyorum neden istemiyorsun. bana ,söylediği ve karşı çıktığı hiçbir şey yok. neden veremiyor.
ben o akraba olarak işin içine asla girmem ki.
anlamıyorum hakikaten.
akrabalarında mı mantıksız. annenizin, bu konuda yaptığı yanlışı görmüyorlar mı?

X