Annem sevgilim ile buluşmama izin vermiyor

Benim kızımda tek başına güney afrikaya gitti birkaç ay kaldı, kanadada 1 yıl lise sınıfını yaptı. Ona karşı olmadım ama eğer tek başıma Türkiyeye gideyim deseydi, katiyyen izin vermezdim.
Benim Türkçem iyi olduğu halde, İstanbul'un hava limanından deniz otobüslerine veya otogara gidip anneme ulaşisaya kadar, nelerle karşılaştım nelerle. Annem durmadan arardı beni, aman birşey olmasın diye. Bazı zamanlar taxinin plakasını fotoğrafını çekip dayıma gönderirdim, işimi öyle garantiye alırdım.
Katiyyen izin vermem ben kızıma. Anneni çok iyi anlıyorum.

Anneniz korkuyor endişeleniyor çocuğu sevmiş olsa da.
Belki doğru değil ama ben olsam habersiz giderdim... Ölüm-uçak düşmesi vb durumlar için annemi tanıyan ve onunla haberleşebilecek, daha az kaygılı bir arkadaşıma ya da kardeşime ya da kuzenime haber verirdim “ancak ölürsem söyleyeceksin gerçekleri” şeklinde.
Çocuğun yanında çok uzun kalmazdım, hatta mümkünse otel ayarlardım direkt evine çökmüş gibi olmamak için(belki de müsait değil yani bilemeyiz)
Ona masraf yıkmadan onunla güzel vakit geçirmeye çalışırdım 2-3 gün.

Merhaba arkadaşlar,
Ilk kez bir konu actim burda, umarim yardimci olursunuz. Şöyle basliyayim;
27 yasindayim, 2 sene önce bir çocuk ile konusuyordum, hoslaniyordum kendisinden, onun da bana karsi hisleri vardi. 3 ay boyunca her gün konuştuk ettik, ama o dönemler benim kafam çok karisikti ve çocuğa bir iliskiye hazir olmadigimi söyledim, beni unutmasini istedim. Bu arada ben yurt dışında yaşıyorum o Türkiye’de. Bir tatilde tanistik, annem ile beraber. Annem bana direk: keşke böyle tatli bir damadim olsaydi dedi. Neyse, 2 sene geçti ve biz hiç konusmadik, çok kirmistim onu çünkü ve bunu biliyordum.

2 sene boyunca ben bu çocuğu resmen stalkladim. Bu çocuk bir türlü aklimdan cikmiyordu. 5 ay önce, bana ondan bir mesaj geldi, ve her şey yeniden başladi. Şimdi 5 aydir konuşuyoruz ve artik bir ilişkimiz var. Ben yurt disinda olduğum icin vizesiz yanima gelemiyor.. gel gör ki bu korona döneminde vize işlemleri duruldu. 2 ay önce ben yanina gitmeye karar verdim ama annem izin vermedi, önce koronayi bahane etti sonra da ‘ne kadar taniyoruz’u.

Annem bana: bir şey olmaz, bir iki ay daha beklersin, onunla bununla gidersin dedi, tek yollamiyormus. Ki ben yarim sene tek basima yurt dışında yasamis biriyim. Şimdi yeniden ayni duruma girdim, bilet aldim ve gitmek istiyorum, ama bunu nasil yapicagim, nasil söyleyeceğimi bilmiyorum. Bu arada, annem bir kaç ay önce bana ‘yazin nişan yapariz, yok seneye dugun yapariz, buraya geldiğinde olmadi bir kaç ay benım yanımda oturursunuz’ dedi.

Bu güne kadar annemi nerdeyse hiç kirmadim ve hep destekledim, ama onun bu davranisi çok zoruma gitti. Benim o kadar dürüst olduğum halde, gizlemeden etmeden söylediğim halde, bana çok a-normal bir şey istemem gibi davranmasi.

Ne yapmaliyim kizlar, ne olur bana fikir verin? Annemin bu düşüncesi ile hiç buluşup bir birimizi daha yakindan taniyamicagiz.
Devir kötü, anneler izledikleri haberler müge anlı esra erol vakalarından sonra izin vermemesi çok normal, ben olsam bende izin veremezdim

annenızın endıselerını korkusunu anlıyorum haklı da
ama annenız sıze de guvenmelı artık
aklı basında ınsanım bırıne kapılıp gıdıp hayatımı yanlıs kararla mahvedecek kadar gozum kor degıl cogu seyı senınle paylasıyorum danısıyorum , buyudugumu artık kabul et seklınde bır konusun annenızle

Annen nişan düğün birlikte yaşama şeylerinde biraz abartmış ama kalan her şeyde haklı. İlla gideceksen onun söylediği kişilerle git bence. Ben de seninle ayni yaştayım ve Türkiye icinde tek basıma seyahat etmedim hic. İstanbulda bile taksiye bindiğimde plakasını yazardım, gece karanlığa kalmazdım tek döneceksem eger. Türkiye güvenli bir ülke degil maalesef. Baska medeni bir ülke olsa tamam ama annen haklı

Anneniz haklı. Milyonda bir ihtimal olsa da başınıza kötü birşey gelse geri dönüşü yok. Neden bu riski almak istiyorsunuz? Tamam belki 15 yaşında bir kıza göre daha az riskli bir durum ama bu ülkede kimler kimler neler yaşıyor. Daha yeni 35 yaşındaki kadın kuzeni tarafından öldürüldü. Ne işiniz var sadece internet üzerinden tanıdığınız adamın yanında tek başınıza.

Iste o orta yolu nasil bulucagiz. Çocuğun oturduğu yer belli, işi belli, ailesi ile konuşuyorum ediyorum. Kendi hallerinde düzgün insanlar..
Yahu insanlar 2-3 beraber oldukları kişilerden bu kadar emin olamıyor, siz nereden hemen vardını bu sonuçlara?
mesela adam cimri mi, ailesine aşırı mı düşkün, asosyal mi, arkadaşları ile nasıl, nasıl yemek yer, nasıl oturur kalkar, akar mı kokar mı, temiz mi, aşırı mı takıntılı, sizi yurtdışı vizesi olarak mı görüyor vs...
Yuzyuze gelmeden anlayamazsınız bunları. Annenize güzelce açıklayın. Türkiye de geliş planınızı sadece bu adam üzerine kurmayın. Kalacağınız yer ayrı olsun, o sizin yanınıza gelsin, ailesi ile sizin aileniz olmadan bir araya gelmeyin vs...
Doğru şartları oluşturursanız annenizin de içine siner bence 🤷🏻‍♀️

Kesinlikle anneniz haklı, erkek arkadaşınızın sizin ülkenize gelmesini bekleyin
Daha geçen hafta beşiktaş' ta 3 turistt bir manyak tarafindan durup dururken bıçaklandı. Görüntüleri izleyin isterseniz.
Burada insanlar çıldırmış gibi, herkesin belinde silah, cebinde çakı var.
Erkek arkadaşınızın güvenilir olduğunu varsayarak öteki riskleri sıralıyorum.
Anneler her zaman haklıdır 😊

Merhaba arkadaşlar,
Ilk kez bir konu actim burda, umarim yardimci olursunuz. Şöyle basliyayim;
27 yasindayim, 2 sene önce bir çocuk ile konusuyordum, hoslaniyordum kendisinden, onun da bana karsi hisleri vardi. 3 ay boyunca her gün konuştuk ettik, ama o dönemler benim kafam çok karisikti ve çocuğa bir iliskiye hazir olmadigimi söyledim, beni unutmasini istedim. Bu arada ben yurt dışında yaşıyorum o Türkiye’de. Bir tatilde tanistik, annem ile beraber. Annem bana direk: keşke böyle tatli bir damadim olsaydi dedi. Neyse, 2 sene geçti ve biz hiç konusmadik, çok kirmistim onu çünkü ve bunu biliyordum.

2 sene boyunca ben bu çocuğu resmen stalkladim. Bu çocuk bir türlü aklimdan cikmiyordu. 5 ay önce, bana ondan bir mesaj geldi, ve her şey yeniden başladi. Şimdi 5 aydir konuşuyoruz ve artik bir ilişkimiz var. Ben yurt disinda olduğum icin vizesiz yanima gelemiyor.. gel gör ki bu korona döneminde vize işlemleri duruldu. 2 ay önce ben yanina gitmeye karar verdim ama annem izin vermedi, önce koronayi bahane etti sonra da ‘ne kadar taniyoruz’u.

Annem bana: bir şey olmaz, bir iki ay daha beklersin, onunla bununla gidersin dedi, tek yollamiyormus. Ki ben yarim sene tek basima yurt dışında yasamis biriyim. Şimdi yeniden ayni duruma girdim, bilet aldim ve gitmek istiyorum, ama bunu nasil yapicagim, nasil söyleyeceğimi bilmiyorum. Bu arada, annem bir kaç ay önce bana ‘yazin nişan yapariz, yok seneye dugun yapariz, buraya geldiğinde olmadi bir kaç ay benım yanımda oturursunuz’ dedi.

Bu güne kadar annemi nerdeyse hiç kirmadim ve hep destekledim, ama onun bu davranisi çok zoruma gitti. Benim o kadar dürüst olduğum halde, gizlemeden etmeden söylediğim halde, bana çok a-normal bir şey istemem gibi davranmasi.

Ne yapmaliyim kizlar, ne olur bana fikir verin? Annemin bu düşüncesi ile hiç buluşup bir birimizi daha yakindan taniyamicagiz.

anneniz asla gidemezsin dememiş ki yanında birileri olsun demiş. 1-2 ay daha bekle demiş. Şu an türkiyede her yer kapalı. Gelsen bir mekanda oturamazsın bile tadı tuzu yok. Ayrıca sırf sevgiliyle buluşmak için uçağa binme riski almak da saçma. Burada virüs kapsan kim bakacak sana kaldın yani. Bence yazı bekle yanında bir arkadaşınla falan geldiğinde görüş. Şu an çok mantıklı değil. Ben annene hak verdim.

ayrıca adamın ne olduğunu bilmiyorsun başka ğlkeden gelicen türkiye avrupaya benzemez her gün neler oluyor. Mutlaka yanında arkadaşın olsun. Arkadaşınla bir otelde kal.

Iste o orta yolu nasil bulucagiz. Çocuğun oturduğu yer belli, işi belli, ailesi ile konuşuyorum ediyorum. Kendi hallerinde düzgün insanlar..

Daha bir iki defa canli gördügü kişi ile, şimdi sanal ilişki yürütüyor ve hemen ailesine anlatiyor. Yetmiyor, taniştiriyor.

Adam ya pasport peşinde ya bir falsosu var. Ve dogru düzgün tanimadiğin adam ile ne nişani, dügünü? Ne hemen gelin güvey olup aile ile konuşmalar?

X