Annem eşyalarımı saklıyor!

Tekrar gelince soracağım.Bir de kardeşimin oyuncak arabasının pilini şarj etmek için pilin olduğu yerdeki vidayı ve o vidayı açtığım tornavidayı odaya geri döndüğümde bulamadım.(kaybolmasın diye minik bir poşetin içine koymuştum)Ve masanın üstündeydi.Yine ona sormuştum acaba kaybolmasın diye sen almış olabilir misin diye.Bilmediğini söylemişti ama onun aldığını düşünüyorum.Gelince sorulacakların arasına bunu da ekliyorum

Kadın şüpheleniyormuş belli ki ve haklı da çıkmış, gayet net değil mi
İyi de ben de daha önce de böyle şüphelenecek davranışları var mıydı diye soruyorum. Daha önce benzerleri yaşandı mı diye sordum..Yoksa kimse annesi evden gider gitmez bazanın altına bakmaz değil mi?

Kleptomani ya da nörolojik bir şey olabilir.
Hane halkı dışında biri yapsa başka düşünürdüm ama annenizin art niyeti olduğunu düşünmüyorum.destek almasını sağlayın.gecmis olsun.

Arkadaşlar şu an aklıma gelen ve eklemek istediğim başka bir şey var..Evde 3 yaşındaki kardeşime uygun mavi bir güneş gözlüğü vardı minik.Yeni mı aldın diye sorduğumda plajda bulduğunu söylemişti (biz bu yıl tatile gitmiştik Ağustos gibi)
SANIRIM BU BAZI ŞEYLERİ DOĞRULUYOR

Anneniz klitomani olabilir. Çalma hastalığı. Psikolojik tedavi gerekebilir.

Mesela misafirleri
Anneniz klitomani olabilir. Çalma hastalığı. Psikolojik tedavi gerekebilir.
Benim de şu an düşündüğüm şey bu.Ama bunun rahatsızlık olduğunu kabul etmesi imkânsız.Babam bunları anlattığımda bana hak verecek ya da bunun ciddi olduğunu düşünecek biri değil.Belki bunu anlattığımda sen de odasına girip yatağının altını karıştırmışsın diyebilir hatta.Bunu önemsiz bulur.Ama durumun garipliğinin çok farkındayım.Çünkü aradıkça çok alakasız yerlerde küçük kardeşimin oyuncak parçaları dahil garip şeyler buluyorum.

Son düzenleme:
Kliptomani diye bir hastalık var izinsiz alma hastalığı ihtiyacı olduğu için değil sadece tatmin olmak için yapilan tabiri caizse çalma eylemi . Öyle olduğunu düşünüyorum. Başka eşyalar daha varmiydi

O kadar şok olmuş durumdayım ki.Babam sen kullanıp eski yerine bırakmamış olabilir misin banyodaki küçük makası diye defalarca sordu bana.Anneme de sen yerini biliyor musun diye sordu.Bunu da saklamış ve söylememiş olamaz artık.Diş macunu olayı o kadar etkilemedi beni kendi parasıyla aldığını zannediyordum ve o yüzden saklıyor sanıyordum çünkü.

Eklentiler

• 1663444872957298189901003652987.jpg
    72,8 KB · Görüntüleme: 159
Kleptomani olabilir, eşyaları saklama çalma rahatsızlığı… siz konuşarak çözemezsiniz böyle bir şeyi muhtemelen. Ben sanırım o eşyaları bulduğumu çaktırmazdım çünkü başka bir şeyim kaybolduğunda bulacağım yeri biliyor olurum en azından ancak eşyalarımı onun aldığını bilmesini sağlar gerekirse tedaviye yönlendirmeye çalışırdım. Ancak muhtemelen reddedecek, dışarıdan bir şey almadığı için şimdilik çok sıkılmanıza gerek yok bence ama artmaması için de birkaç adım atılması lazım

Sor merak ettim Hayır dediğim gibi kullanmak istese kullanabileceği eşyalar değil satmak istese satılmaz o yüzden bi sıkıntısı falan varsa çekinmesin söylesin bence. Zengin hastalığında vardı bunun bir adı bir erkek bir kadın dizisinde izlemiştim o sahne aklıma geldi eşyaları saklıyordu çantasına zengin hastalığım var demek için bi açıklaması vardır elbet

Anneniz kleptomani hastasi olabilir ki bu durumda sadece sizle de sınırlı kalmıyordur ya da kompulsif biriktirme hastalığı olabilir. Annenize soru yöneltmeden bazayi merakinizdan açın habersizmissiniz gibi aaa kayıp esyalarimi buraya koymuşsun ah anne unutkanlık mi başladı gibisinden sorular yoneltin. Sonra biraz takip edin annenizin davranislarini

Hayır eve hırsız girse ilk şüpheli anneniz olacak

Neden sürekli fotoğraf atıyorsunuz ki?
Bakın doğru şeyleri anlatıyorum demek için mi?
Kleptoman olduğunu sanmıyorum öyle olsa bazanın altında başka şeyler de bulurdunuz. Sadece evdekilerin eşyası olmazdı.
Narsistlerin böyle yaptığını okumuştum ama ilişki içinde yapıyorlar diye biliyorum.

Bilmiyorum aslında teker teker tarif etmek istemiyorum neler aldığını galiba.Bir de şu küçük makas şokunu atlatamadım.Sizin de görmenizi istedim aldıklarının niteliğinin pek bir önemi olmasa da.

Ve benim olan daha önce ajanda gibi kullandığım üstü yazılı defterden 1 sayfa koparıp onu da koymuş kıyafetlerin arasına.Kardeşim onu niye koparıp alsın, alsa niye inkar etsin ?(Ayrıca sonuçta aynı yerde değiller)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…