Annem eşyalarımı saklıyor!

Belkide siz uyduruyorsunuz bipolar mi neydi bitane bı hastalık vardı çift kisilikliydi diğer kişiliğinizin yaptığı şeyi öteki kisiliginiz bilmiyor mesela

Çok önemli nesneler değil bunlar biri alınca dert edinecek nesneler hiç değil yani psikolojik bir durum olsa bile çok çok önemli yerine konulmayacak şeyler değil
Sorun nesnenin onemli veya maddi olarak alinip alinamamasi degil ki; siz size ait, kullandiginiz eșyayi ararken, digerinin onu saklamasi.
Gozluk kayıp diyor kiz "gözlüğünü bulunca soylede gidip degiselim" demiş kadin.
Eğer bilincli yapiyorsa resmen karsisindakinin akliyla oynuyor demektir.

annenizde narsisistlik belirtisi/tanisi var mi? onlarin yaptigi davranislardandir bu.

kleptomani de mumkun tabii. psikolojik destek gerekli buyuk ihtimalle.
Nasıl yaparlar narsistler merak ettim

atılan fotoğraftaki masa kyk yurt masası. konu fake. bir insan neden böyle saçma bir konu uydurur komik.
bizzat bir mobilya satis yerinden aldim cocuklarima cocuk odasi takimini ayni tonlarda birebir ayni goruntu bursa uretimi demislerdi dolaplar icin ..ayni firma olabilir kyk da ordan almistir olamaz mi

Yaşınız kaç mesela lise zamanı ise flash bellek kontrol, makyaj malzemeleri kullanmama, odanın anahtarı kilitlememen için vs olabilir. Gözlüğe anlam veremedim.
Sizin de bunu bazanın altında araştırmanın bir sebebi vardır bir şeyler tahmin ediyorsunuzdur.
Hiç bir sebebi yok diyorsanız da psikolojik olarak bir sıkıntısı olabilir biriktirme huyu vs...

Buram buram fake kokuyor tüm cümleleriniz.
Anlattığınız olaylar hayatın doğal akışına ters.
Bir yerlerden gaslighting ve manipülasyon ile ilgili bir şeyler okumuşsunuz da ona uygun bir hikaye yaratmışsınız gibi.
Neden böyle bir şeye ihtiyaç duydunuz?
Çok mu yalnızsınız?
Bir de her mesajınızda gerilimi artırma çabanız takdire şayan doğrusu.

Bence ihtiyacınız ve sevdiğiniz şeyleri saklayınca ve siz bu eşyaları sordukça zevk alıyor, o an sergilediği oyunculuktan haz alıyor. Hoşuna gidiyor, bana narsist gibi geldi. Odanın kilidini değiştir, kayıp olan her şeyin çetelesini tut evde ara, irili ufaklı kasa al, dolabın için de kilit al kapılara takarsın. Kardeşin de yapsın bunları

Bence anneniz sizin üzerinizde psikolojik baskı kurmak için bunları bilerek yapıyor ,kendinize guvenmemenizi,hep ona muhtaçmiş gibi hissetmenizi istiyor.Çok tehlikeli geldi bana sizin açınızdan resmen aklinizla dalga geçiyor.

Acil randevu alın ciddi bir rahatsızlık çıkabilir ardında.

Makyaj malzemelerini makyaj yapma diye anahtarı da kapının kirlenmesinden rahatsız olduğu için yapmış olabilir , birde ben anlamsız eşyaları alıp bi çekmeceye koyuyorum mesela sürekli ortalıkta dağınık kalmıştır belki oda koymuştur biryere . Anormal bişey gibi Ama değil de gibi

Fazla senaryo yazmaya gerek yok diye düşünüyorum. Zaten kadının psikolojik bir rahatsızlığı olsa başka belirtiler de verir, diğer aile üyelerine de aynısını yapardı. Eğer yaşınız yazdığı gibi 18 ise anneniz sizi gözünde daha küçük görüyor ve şu camdaki kızdaki kızın anası gibi fazla evhamlı olabilir. Siz belki bunu anlamazsınız, -annem tutucu demişsiniz bir yorumunuzda gerçi, bu da dediğimi destekler- ama o kendi iç dünyasında bir sürü şey kurmuş olabilir. Çok tutucu anneleri olan kişilerden duyuyordum kapının kilitlenmesini istemediklerini, çünkü içerde kiminle ne görüşmesi yapıyorsun ne kullanıyorsun bilmek istiyor kontrolü ele almak istiyor. Makyaj yapmanı istemediği için onları da almış. Flaşı da kontrol etmek amaçlı almış olabilir, içinde ne var, kimlerle fotoğrafların var bakmak istemiştir. Bunları yaparken aranızda tartışma çıkmasını da istemediğinden sakladığını söylemiyor olabilir. Eşyaları aldığınız yere koyun ve ani bir anda nerede olduklarını sorun tekrar. Yine doğruyu söylemezse gösterin ve neden yaptığını sorun. Açıkça konuşmak en iyi çözümdür, burada bir arkadaşınızdan bahsediyor gibi uzak bir tavır sezdim sizde. Benim bildiğim anne kız arasında böyle bir şey olursa kavga kıyamet çıksa bile bu konu konuşulur. Sizdeki dedektif edasının nedenleri var, ya bağlarınız çok zayıf ya da bunun psikolojik olduğunu düşündürecek başka şeylerini de gördünüz. Eğer ki böyle bir durum yoksa dediğim gibi açıkça konuşun.

Yani ortada eşya bırakma. Böyle bir şeyi dile getirirsen seni suçlayabilirler canın daha çok sıkılır. Bu duruma ortam hazırlama bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…