Annem eşyalarımı saklıyor!

Bir tane kucukcuk yastigim vardi. Bebeklik yastigim. Ama onsuz asla uyuyamam. Illa sarilmam veya yanima almam lazim. Bir guneve geldim yastigim yok. Sordum anneme dediki 25 yasindasin ne bebeklik yastigi attim ben onu cope kokuyodu. Yikildim.
1 sene tam 1 sene dogru duzgun uyuyamadim. Gecelerce gezindim. Kac kere sordu ne geziniyosun diye yastiksiz uyuyamiyorum dedim. Öff dedi gecti. 1 sene sonra yuklukte baska bisey ararken yastigimi buldum. Guya beni aliskanligimdan vazgecirmek icin saklamis. Bunu bir sene uzatmasa belki mantikli olabilirdi. Ama o halimi gorupte vermemesi annemle aramdaki iliskinin kopusu benim icin. Herseyi bi sekilde affetim bunu affedemiyorum.
Konunuzla cok alakali degil ama aklima gelen bu oldu okuyunca neyse..

Not. Evlendim coluk cocuk sahibi oldum hala yastigimla yatiyorum.😅

Bir tane kucukcuk yastigim vardi. Bebeklik yastigim. Ama onsuz asla uyuyamam. Illa sarilmam veya yanima almam lazim. Bir guneve geldim yastigim yok. Sordum anneme dediki 25 yasindasin ne bebeklik yastigi attim ben onu cope kokuyodu. Yikildim.
1 sene tam 1 sene dogru duzgun uyuyamadim. Gecelerce gezindim. Kac kere sordu ne geziniyosun diye yastiksiz uyuyamiyorum dedim. Öff dedi gecti. 1 sene sonra yuklukte baska bisey ararken yastigimi buldum. Guya beni aliskanligimdan vazgecirmek icin saklamis. Bunu bir sene uzatmasa belki mantikli olabilirdi. Ama o halimi gorupte vermemesi annemle aramdaki iliskinin kopusu benim icin. Herseyi bi sekilde affetim bunu affedemiyorum.
Konunuzla cok alakali degil ama aklima gelen bu oldu okuyunca neyse..

Not. Evlendim coluk cocuk sahibi oldum hala yastigimla yatiyorum.😅
Ben de baktım adamakıllı cevap alamıyorum üstelemedim artık.

Bugün annemin evden çıkmasını fırsat bilerek yatak odasına gidip 2 kişilik bazanın altını açtım.
Cüzdan tarzı bir şeyi vardı, içini açtım ve içi benim kaybettiğimi zannettiğim eşyalarla doluydu.(ve kendi paraları, kardeşime doğumda takılan altınlar vs.)2 yıldır kayıp olduğunu zannettiğim maskara bile vardı aralarında.Bunların nerede olduğunu sorduğumda bana bilmediğini söyledi hep.Ve 1 sefer 2 sefer değil sürekli olarak sordum.Benimle dalga geçercesine bilmediğini söylemişti.Flash belleğimi sen aldın değil mi demiştim.Şaşırdı, en son sendeydi ya dedi.Defalarca kez sormuştum.Resmen aklımla dalga geçti.
Gözlüğümü hiçbir yerde bulamamıştım.6 aydan uzun süredir kayıptı.Bana nerede olduklarını asla bilmediğini söyledi hep.Hatta o gözlüğü ikimiz birlikte almıştık optikten.(Ona da almıştık) Bulduğunda haber ver optikten birlikte değiştirelim dedi bana.(onun çerçevesiyle benimkini değiştirmiştik ve çerçeve değiştikten sonra görüşünün bozulduğunu ve tekrar çerçeveleri değiştireceğimizi söylemişti.)
Odamın anahtarını bile almış.
Sizce bunları benden neden alıp saklıyor olabilir?Ve neden sorduğumda ısrarla nerede olduklarını bilmediğini söyledi?
Belki size basit gelebilir ama odamın anahtarını bile alıp benden saklaması gerçekten çok garip.(bunun da nerde olduğunu en az 3 kez sordum.eski odamın anahtarı da ordaydi,ama onu sakladığı yerden almadım.eski anahtarı da sormuştum zamanında, onu da söylememişti)
Ayrıca belirtmem gereken başka bir şey daha var.Hiçbir yerde bulamadığım aydınlatıcım odamdan çıktığım ve geri döndüğüm bir esnada başka eşyalarımdan birinin üstünde ne hikmetse beliriverdi.Yine sordum sen aldın ve geri buraya koydun di mi diyerek, bazen gözünün önündeki şeyi arar ama bulamazsın fln dedi.Gözleri kocaman açık habersiz gibi suçlanmış yüz ifadesiyle yaptı bunu.Ama ben o eşyamın orada olmadığına %100 eminim.Çünkü haftada 2 kez kullandığım başka bir kremin üstündeydi.Daha önce orada olsa fark ederdim.
Çok uzun oldu ama detayları belirtmek istedim.Bu eşyaları sakladığım yere koymalı mıyım?Ve annem bunu bana niye yapıyor sizce ?Lütfen düşüncelerinizi belirtin.
Annenizin başka tuhaf davranışları var mı?

Bugün annemin evden çıkmasını fırsat bilerek yatak odasına gidip 2 kişilik bazanın altını açtım.
Cüzdan tarzı bir şeyi vardı, içini açtım ve içi benim kaybettiğimi zannettiğim eşyalarla doluydu.(ve kendi paraları, kardeşime doğumda takılan altınlar vs.)2 yıldır kayıp olduğunu zannettiğim maskara bile vardı aralarında.Bunların nerede olduğunu sorduğumda bana bilmediğini söyledi hep.Ve 1 sefer 2 sefer değil sürekli olarak sordum.Benimle dalga geçercesine bilmediğini söylemişti.Flash belleğimi sen aldın değil mi demiştim.Şaşırdı, en son sendeydi ya dedi.Defalarca kez sormuştum.Resmen aklımla dalga geçti.
Gözlüğümü hiçbir yerde bulamamıştım.6 aydan uzun süredir kayıptı.Bana nerede olduklarını asla bilmediğini söyledi hep.Hatta o gözlüğü ikimiz birlikte almıştık optikten.(Ona da almıştık) Bulduğunda haber ver optikten birlikte değiştirelim dedi bana.(onun çerçevesiyle benimkini değiştirmiştik ve çerçeve değiştikten sonra görüşünün bozulduğunu ve tekrar çerçeveleri değiştireceğimizi söylemişti.)
Odamın anahtarını bile almış.
Sizce bunları benden neden alıp saklıyor olabilir?Ve neden sorduğumda ısrarla nerede olduklarını bilmediğini söyledi?
Belki size basit gelebilir ama odamın anahtarını bile alıp benden saklaması gerçekten çok garip.(bunun da nerde olduğunu en az 3 kez sordum.eski odamın anahtarı da ordaydi,ama onu sakladığı yerden almadım.eski anahtarı da sormuştum zamanında, onu da söylememişti)
Ayrıca belirtmem gereken başka bir şey daha var.Hiçbir yerde bulamadığım aydınlatıcım odamdan çıktığım ve geri döndüğüm bir esnada başka eşyalarımdan birinin üstünde ne hikmetse beliriverdi.Yine sordum sen aldın ve geri buraya koydun di mi diyerek, bazen gözünün önündeki şeyi arar ama bulamazsın fln dedi.Gözleri kocaman açık habersiz gibi suçlanmış yüz ifadesiyle yaptı bunu.Ama ben o eşyamın orada olmadığına %100 eminim.Çünkü haftada 2 kez kullandığım başka bir kremin üstündeydi.Daha önce orada olsa fark ederdim.
Çok uzun oldu ama detayları belirtmek istedim.Bu eşyaları sakladığım yere koymalı mıyım?Ve annem bunu bana niye yapıyor sizce ?Lütfen düşüncelerinizi belirtin.
Psıkolajık sorun var gibi

Kız kardeşiniz ne dedi peki bu duruma odaya geçip bu konuyu konuştunuz mu
Sordum almadığını söylüyor ve doğruyu söylediğini düşünüyorum kesinlikle.Annem beni sildiğini söyledi ben odamdayken , yanına gidip tekrar sordum bu sefer de hepsi senin kaybettiğin şeylerdi ben de bulup sana verecektim diyor, kardeşimi hiç hesaba katmadı bu sefer de.(yalan söylediği buradan belli)Odasını ondan izinsiz karıştırdığım için bana kızgın.Bana olan güveni sarsılmış söylediğine göre.Makası fln sormadım taa oralara da mı baktın demesin bari.

Annenizin başka tuhaf davranışları var mı?
Olmadığını düşünüyorum.Ama bazen söylediği şeyleri aslında söylemediğini ve benim uydurduğumu söylüyor.En son dün parayla ilgili bir mevzuda oldu ve bugün uydurduğumu söyledi, ben de herhâlde ben yanlış anladım diye düşündüm mesela.

Kız nasıl duruyorsun sormadan ben hayatta susamam bulduğum gibi damlarım annemin yanına '' bunların sende ne işi var lo '' derim :KK70: İstediği kadar şaşkın bilmiyorum ifadesi takınsın sıkıştırırım ben onu doğruyu söyleyene kadar. En önemlisi zaten bunu niye yaptığı psikolojik rahatsızlığı mı var başka sorunları var anlatamadığı bunu bilmek isterim. Ben annemle her konuda çok açık ve net konuşurum.

İkinci elcide mi satmayı planlıyor acaba asdfgh

Sor merak ettim :KK70: Hayır dediğim gibi kullanmak istese kullanabileceği eşyalar değil satmak istese satılmaz o yüzden bi sıkıntısı falan varsa çekinmesin söylesin bence. Zengin hastalığında vardı bunun bir adı bir erkek bir kadın dizisinde izlemiştim o sahne aklıma geldi eşyaları saklıyordu çantasına zengin hastalığım var demek için :KK70: bi açıklaması vardır elbet

Bu durumu niye bu kadar komik buldunuz ki? Bence tam tersi ürkütücü. İnsan kendini evinde güvende hissedebilmeli, hele ki söz konusu anne burada. Psikolojik bir sıkıntısı var muhtemelen.

Sanki,kendinizi yetersiz,herseyini kaybeden, birsey beceremeyen,annesinin peşinde dolaşan, 25 yaşına gelmiş ama hala doğru düzgün annesiz birsey yapamayan biri gibi hissetmenizi istiyor gibi.para ve cantanizdakilerin yok olması da kendinizden suphelenmenizi sağlamış mesela.odedim ama almadım heralde diye dusunmussunuz ya.bu da gösteriyor ki Ya anneniz bundan tatmin olan biri ya da size çok düşkün. Yarın bir gün evlenmek isterseniz size izin vermemek için bak sen daha bunları beceremiyorsun diye öne sürecek.ya da psikolojik sorunları var.ama kesinlikle kendinizde sorun olduğunu hatta diğer aile bireylerinin bile onsuz herseylerini kaybedip birsey yapamadıklarını hissetmelerini istiyor olabilir.babaniz is yoğunluğundan annenize vakit ayıramıyorsa, değersiz hissetmiş olabilir kendisini.ve bu şekilde sizleri kendine bagladigini düşünüp iyi hissediyor olabilir.baska açıdan bakmak istedim.bence bunu bir psikoloğa danismalisiniz derim.altindan önemli birsey çıkacak gibi geldi

Yaptım ve bulduğum sonuç kleptomani.Ama ben gashlightingden şüpheleniyorum.
Evett direkt aklıma o geldi. Kleptomani olsaydı fark ederdiniz gibime geliyor. Onlar dışarıda da hırsızlık yaparlar sıkça. Ama siz yalnızca evdeki bireylerin eşyalarını bulmuşsunuz. Çok korkunç. Başka hareketleri var mı size garip gelen?

Yıllar önce bşr akrabamızı darülacize ye ziyarete gittim, yan oda da gencecik bir delikanlı vardı, dedim bu gencecik kişi niye burada? Çalma ve eşya saklama rahatsızlığı olduğu için ailesi bırakmış. Bence bir uzmana görüşün.

Evett direkt aklıma o geldi. Kleptomani olsaydı fark ederdiniz gibime geliyor. Onlar dışarıda da hırsızlık yaparlar sıkça. Ama siz yalnızca evdeki bireylerin eşyalarını bulmuşsunuz. Çok korkunç. Başka hareketleri var mı size garip gelen?
Annem fazla tutucu ve kıyafetlerimle ilgili konularda fazla karıştığı, beni babama söylemekle tehdit ettiği oldu.Küçük şeylere fazla sinirlendiğini düşünüyorum ama bunu genelleyemem sanırım herkeste olan şeyler gibi geliyor.Bazı konularda aramızda bir sıkıntı yaşandığında basit şeyler için ağlardı(uzun süredir böyle bir şey olmadı).Duygusal karaktere sahip olduğunu düşünüyorum ek olarak

X