Annem beni tekrar ruh sağlığına yatırmak ile tehdit ediyor , ne yapmalıyım?

Öncelikle kendinize zarar verme ve ya çok ağır durumlar olmadıkça kendi isteğiniz dışında sizi yatırmazlar. Anneniz diğer yorumda arkadaş yazmış vasiniz değilse yani siz de kısıtlılık durumu yoksa böyle bir şey yapamaz. Bu kadar korkmayın he deyip geçin hayatta herkesin sıkıntıları olur ve bazen çaresiz kaldığımız da aldığımız sağlıksız kararlar olabilir. İnşallah bir daha tekrarlanmamak üzere geçmişte kalmıştır.

Çalışıyorum zaten ama illa eve gittiğim günler oluyor, bir kere yattım sonuçta o yüzden bir telefonla yatırması kolay olur diye korkuyorum 😪

Çalışıyorum, lojmanda kalıyorum, benim aklıma takılan annem öyle yapabilir mi bir telefonla
Lütfen yapabiliyorsa kendi için yapsın.kendine faydası dokunur.
Sizi korkutmaya çalışıyor kanmayın buna.
Canımı sıkma ses kayıtlarını polise veririm de(kuru sıkı yapana kuru sıkı tehtit)uygulayın.

Bi tavsiye daha;eğer sizi bir daha ruh sağlığına yatırmakla tehdit ederse siz de annenize,altsoya psikolojik şiddet uygulamaktan mahkemeye vereceğinizi söyleyin.Ki gerçekten konunuzdan annenizin sizi psikolojik olarak olumsuz etkilediği aşikar

Sana bir anne olarak bakış açımı anlatıyorum yavrum, bak o seni tehdit etmiyor.
Ola ki sende minicik bir değişim görse, olumsuzluk olsa yine dener diye kadın kendini yiyor.
Evet çok büyük bir hata ama önce kendine yaptığın bir hata bu ve unutulacak bir şey değil. Annenin yüreği o gün yaralandı ve hep yarası taze kalacak.
Evladını kaybetme korkusu ve intihar sebepli, kendini suçluyor farkedemediği yardım edemediği için vs vs.
Kendince iyi bir şey yapıyor sana inan ki.
Normalde ebeveynlere en karşı çıkan üyelerdenimdir, çocukların bağımsızlığına inanırım lakin senin mevzun o değil.
Anneciğini üzme, hele kendini hiç üzme.
Baktın kötüsün destek al annene söyletme zaten bunu, sana göre kozu da elinden gitmiş olur.
Vicdanlı bir anne çocuğunun travmasını çocuğuna koz olarak kullanmaz.

Anneniz vasiniz değilse sizin onayınız olmadan yatıramazlar.Samimiyetle birşey sormak istiyorum.Madde bağımlılığı öykünüz var mı
Öyle durumda eline cidden bir koz geçmiş olur,onun harici hiç dikkate bile almayın

seni sadece ailenin beyanıyla hastaneye mi tıktılar anlayamadım
Hayır beni değil, ben intihar girişimi sebebiyle, yoğun bakım doktorunun söylemi ile yatırıldım ,ama orda yatan bir iki kişiden duydum , ailesi şizofreni diyerek yatırmış, doktorda sırf öyle diye şizofreni tedavisi uygulamış, kadında gayet normal biriydi, galiba miras kavgası yüzünden ailesi.hastaneye yatırıp kurtulmak istemiş.

Twitterda bir şeyi ifşa ederken kendini de ifşa etmiş oluyorsun ve türlü türlü olumsuz,acımasız yorumlara da açık hale geliyorsun.Eğer bir hastaneyi orada yatan birinin söylemesiyle ifşalarsan bunun da ötesinde hakkında iftiradan o hastane seni dava eder büyük ihtimal.Kendine sorun mu arıyorsun

Hayır beni değil, ben intihar girişimi sebebiyle, yoğun bakım doktorunun söylemi ile yatırıldım ,ama orda yatan bir iki kişiden duydum , ailesi şizofreni diyerek yatırmış, doktorda sırf öyle diye şizofreni tedavisi uygulamış, kadında gayet normal biriydi, galiba miras kavgası yüzünden ailesi.hastaneye yatırıp kurtulmak istemiş.
oradaki doktorları bulup konuşsaydın öyle birşey var mı diye o kadının söylediklerinden bu kadar etkilendiysen

Kısaca özetleyim, daha önce birtakım olaylar yaşadığım için bunalıma girip intihara teşebbüs ettim, 5 gün yoğun bakımda kaldım sonra ruh sağlığında yattım ordan taburcu oldum bayağı oldu yani.eski konumda bahsettim
Ama artık farklı bir sebepten bile tartışsak annem beni oraya yatırmak ile Tehdit ediyor, zaten aramız iyi değil, bir telefon ederim gelirler diyor 😞 artık çok yoruldum ya...
Bıktım gerçekten, resmen koz olarak kullanıyor. Bu durumu, ben zaten yeni yeni kendime geliyorum ruhen, birde annem böyle yapınca kötü oldum, böyle birşey yapabilir mi sizce, o kadar basit mi bir insanı ruh sağlığına yatırmak 🙄...
Öyle birşey yaparsa ne yapmalıyım, yardımcı olur musunuz:KK43:((?
Eski konuyu bilmiyorum üşendim bakmaya ama intihar edeni ruh sağlığına yatırmıyorlar ki sizin ciddi başka sıkıntılarınız var ve farkında olmuyor olma ihtimaliniz var mı

Eski konuyu bilmiyorum üşendim bakmaya ama intihar edeni ruh sağlığına yatırmıyorlar ki sizin ciddi başka sıkıntılarınız var ve farkında olmuyor olma ihtimaliniz var mı
Hayır yatırıyorlar, daha doğrusu yoğun bakım doktoru istemiş yatırılmamı, benim başka sorunum yok, visite yapan doktor bir teşhis koymadı bana, depresyon dedi. Sağlıklı olduğumun bilincinde olacak kadar iyiyim şükür.

Hayır yatırıyorlar, daha doğrusu yoğun bakım doktoru istemiş yatırılmamı, benim başka sorunum yok, visite yapan doktor bir teşhis koymadı bana, depresyon dedi. Sağlıklı olduğumun bilincinde olacak kadar iyiyim şükür.
Yooo yatırmıyorlar çoğuna şahit oldum yoğun bakım doktoru neden yatmanızı istedi siz neden intihar ettiniz ne şekilde ettiniz mahsuru yoksa anlatabilir misiniz + sağlıklı olduğunuzun bilincinde olan tek sizsiniz olmadığınızı bir kurum da onaylamış ki yatmışsınız

Arkadasim sen istemedigin mudettce kimse yatiramaz intihar ve birilerine zarar verme yoksa doktor bile yatirmaz

X