Annem beni tekrar ruh sağlığına yatırmak ile tehdit ediyor , ne yapmalıyım?

Tm ben yanlış birşey yaptım ama şuan öyle bir düşüncem yokki , intihar edicem yine vs demiyorum ki. Geçmiş konuları açıp kavga çıkartıyor, geçmiş hatalarımı vs. Şuan zaten uzaktayım ve çalışıyorum, ruhende iyiyim, beni tehdit etmek için geçerli bir sebebi yokki elinde .
Sana bir anne olarak bakış açımı anlatıyorum yavrum, bak o seni tehdit etmiyor.
Ola ki sende minicik bir değişim görse, olumsuzluk olsa yine dener diye kadın kendini yiyor.
Evet çok büyük bir hata ama önce kendine yaptığın bir hata bu ve unutulacak bir şey değil. Annenin yüreği o gün yaralandı ve hep yarası taze kalacak.
Evladını kaybetme korkusu ve intihar sebepli, kendini suçluyor farkedemediği yardım edemediği için vs vs.
Kendince iyi bir şey yapıyor sana inan ki.
Normalde ebeveynlere en karşı çıkan üyelerdenimdir, çocukların bağımsızlığına inanırım lakin senin mevzun o değil.
Anneciğini üzme, hele kendini hiç üzme.
Baktın kötüsün destek al annene söyletme zaten bunu, sana göre kozu da elinden gitmiş olur.

yani sizin kısıtlanıp hakkınızdaki hukuki kararları annenizin alması demek. Eğer vasiniz ise buna yetkisi var, yok vasiniz değil ise de kafasına estiği gibi sizi zorla tedavi ettiremez, ettirmek için başvurur bu durumda da vasiliğinizi alması için yönlendirilir
Vasiligimin onda olup olmadığını nasıl anlarım

E-devlette hakkınızda açılmış davalar kısmında görülebilir ya da mahkemeden öğrenebilirsiniz
Annenizin bu söylemini kötü niyetli bulmuyorum bu arada, her anne gibi endişe duyuyor psikolojik sağlığınızdan
Ama ben endişe verecek bir davranışta bulunmuyorum ki yada söylemde, o an aşırı bunalım yaşamıştım, ama şuan önüme bakıyorum. Pozitif olmaya çalışıyorum. Peki öyle bir dava varsa ben bu vasiligi iptal edebilir miyim. Reşit olduğum için

Kısaca özetleyim, daha önce birtakım olaylar yaşadığım için bunalıma girip intihara teşebbüs ettim, 5 gün yoğun bakımda kaldım sonra ruh sağlığında yattım ordan taburcu oldum bayağı oldu yani.eski konumda bahsettim
Ama artık farklı bir sebepten bile tartışsak annem beni oraya yatırmak ile Tehdit ediyor, zaten aramız iyi değil, bir telefon ederim gelirler diyor 😞 artık çok yoruldum ya...
Bıktım gerçekten, resmen koz olarak kullanıyor. Bu durumu, ben zaten yeni yeni kendime geliyorum ruhen, birde annem böyle yapınca kötü oldum, böyle birşey yapabilir mi sizce, o kadar basit mi bir insanı ruh sağlığına yatırmak 🙄...
Öyle birşey yaparsa ne yapmalıyım, yardımcı olur musunuz:KK43:((?
Anneniz velev ki aradı geldiler hadi alıp gittiler, orada uzman bir dünya doktor var sadece intihar ettiniz diye sizi bir yere kapatacaklarını mı zannediyorsunuz. Muayene ederler herhangi bir sıkıntı görmezlerse yatış vermezler. Geleceklerini hiç zannetmiyorum.

Anneniz sinirle, hem canınız acısın hem de korkun diye düşünmeden pat pat söylemeye alışkanlık haline getirmiştir.

Kısaca özetleyim, daha önce birtakım olaylar yaşadığım için bunalıma girip intihara teşebbüs ettim, 5 gün yoğun bakımda kaldım sonra ruh sağlığında yattım ordan taburcu oldum bayağı oldu yani.eski konumda bahsettim
Ama artık farklı bir sebepten bile tartışsak annem beni oraya yatırmak ile Tehdit ediyor, zaten aramız iyi değil, bir telefon ederim gelirler diyor 😞 artık çok yoruldum ya...
Bıktım gerçekten, resmen koz olarak kullanıyor. Bu durumu, ben zaten yeni yeni kendime geliyorum ruhen, birde annem böyle yapınca kötü oldum, böyle birşey yapabilir mi sizce, o kadar basit mi bir insanı ruh sağlığına yatırmak 🙄...
İnan bana eşimin bir akrabası bunadı mı desem bişeyler oldu adama ve kendinde değil. Zaman mekan kavramını kaybediyor ya beni öldürecekler ya da kesecekler diyor yoldan pat diye biri gördüğünde saldırıyor şiddette var artık. Kendini kesti parçaladı 90 yaşında hacı adam. O adamı almadılar bir türlü seni hayatta almazlar. Neden almadıklarını da bilmiyorum çünkü kimse baş edemez oldu çevresine çok zarar veriyor yaşlı başlı adam ama dediğim gibi ne bakım evi ne de ruh sağlığı merkezine bir yatış işlemi yapmadılar.

Hayır değilim tabiki de , tartışınca öyle diyor, ağız kavgasından öte gitmeyiz biz, beni o şekil bastırmak istiyor. Ben Kendi ile aynı evde muhatap bile olmuyorum
Anladım. Muhatap olmuyorsun senden korkmuyor da. Bazıları böyledir. Beyinlerinde merhamet bağlanma vb. Duygular yok. Evladı da olsa sevmiyor. Hatta öz cocugunu malı eşyası veya sahip olduğu bir şeymiş ve ona istediğini yapabilirmis gibi bir algıda oluyor.
Bence sen de onu şikayet et bir gün. Çağır polisi güzel güzel şikayetçi ol.

Anladım. Muhatap olmuyorsun senden korkmuyor da. Bazıları böyledir. Beyinlerinde merhamet bağlanma vb. Duygular yok. Evladı da olsa sevmiyor. Hatta öz cocugunu malı eşyası veya sahip olduğu bir şeymiş ve ona istediğini yapabilirmis gibi bir algıda oluyor.
Bence sen de onu şikayet et bir gün. Çağır polisi güzel güzel şikayetçi ol.
Beni yatıramaz dimi, gelirler seni dinlemeden alıp giderler diyor

Aa buyuksunuz bekledigimden. O zaman hayatiniza karisma hakki yok. Ise girin, annenize de bagli kalmayin. Elestirince "gayet iyiyim, kac yasinda kadinim kim senin sozune inanir" diyin. Eger daha once soylemediyseniz "Ben artik intihar etmeyi dusunmuyorum, bu konuda rahat ol, bu konuyu acip durma sadece rahatsizlik veriyorsun, bir daha acarsan artik konusmayacagim seninle" gibi konusun. Bir de yetiskin biri annesinin sikayetiyle girebiliyor mu diye arastirin google onunuzde yani.

Tm ben yanlış birşey yaptım ama şuan öyle bir düşüncem yokki , intihar edicem yine vs demiyorum ki. Geçmiş konuları açıp kavga çıkartıyor, geçmiş hatalarımı vs. Şuan zaten uzaktayım ve çalışıyorum, ruhende iyiyim, beni tehdit etmek için geçerli bir sebebi yokki elinde .
Geçmiş olsun öncelikle..
3 tane kız evladım var anneyim bunları evlatlarıma yapmak için akıl sağlığımdan, ahlakımdan şüphe duyardım.
5 gün yoğun bakımda evladını bekleyen bir anneye benzemiyor.

Güvenli yaşayacağınız yer var mı?

Aa buyuksunuz bekledigimden. O zaman hayatiniza karisma hakki yok. Ise girin, annenize de bagli kalmayin. Elestirince "gayet iyiyim, kac yasinda kadinim kim senin sozune inanir" diyin. Eger daha once soylemediyseniz "Ben artik intihar etmeyi dusunmuyorum, bu konuda rahat ol, bu konuyu acip durma sadece rahatsizlik veriyorsun, bir daha acarsan artik konusmayacagim seninle" gibi konusun. Bir de yetiskin biri annesinin sikayetiyle girebiliyor mu diye arastirin google onunuzde yani.
Çalışıyorum zaten ama illa eve gittiğim günler oluyor, bir kere yattım sonuçta o yüzden bir telefonla yatırması kolay olur diye korkuyorum 😪
Geçmiş olsun öncelikle..
3 tane kız evladım var anneyim bunları evlatlarıma yapmak için akıl sağlığımdan, ahlakımdan şüphe duyardım.
5 gün yoğun bakımda evladını bekleyen bir anneye benzemiyor.

Güvenli yaşayacağınız yer var mı?
Çalışıyorum, lojmanda kalıyorum, benim aklıma takılan annem öyle yapabilir mi bir telefonla

Kimse kimseyi bir şey yokken yatıramaz doktorlar izin vermez ruh sağlığı yerinde birini yatırmaya.

Geçen sefer doktorlar da uygun görmüş yatırmışlar. İnt*har büyük bir sorun. Eğer kötü iseniz tedaviye devam edin.
Maalesef o iş öyle değil. Yakınımın başına gelmese diycem haklısınız. Ama ailenin beyanıyla şak diye yatırıyorlar valla

X