Annem beni çok üzüyor:(

zeynep_ neva

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2024
48
19
25
Kızlar merhaba. Bi konuda sizinle dertleşmek istiyorum. 2 aylık evliyim. Annem isteme olduğu günden beri hep bi garip davrandı hassaslaştı, en küçük oturmamda bile neden misafir gibi oturuyorsun gitmeye gün mü sayıyorsun derdi. Yeri geldi eşimi kayınvalidemi bile azarladı ve hatasını asla kabul etmedi. Takı alışverişinde şunu beğendim dedim diye madem benim fikrimi önemsemeyeceksin neden çağırdın diye herkesin ortasında rezil etti. Hep sabrettim evlenince biter dedim. Başka şehre geldim yine aynı. Telefonlarımı açmıyor bazen. 1 gün aramasam işin düşünce arıyorsun diyor. Artık o kadar yoruldum ki ne yapacağımı bilmiyorum. Evime de yansıyor bu. Zaten şehir dışına gelin gittim üstüne çalışıyorum, yapayalnız hissediyorum. Annem böyle yapmaya devam ettikçe daha mutsuz oluyorum ve neden böyle davranıyor hiç bilmiyorum

Anneniz sizden daha fazla gelin olmuş gibi duruyor.
Akışına bırak sitem etsin, alışır yeni düzene mecburen. Baban sağ ise onu ara kardeşini ara, git eşinle gez toz keyfine bak. Boşver annenin draması bitmez. Düzelir mecburen

Karşınıza alıp konuştunuz mu bu durumu açık bir şekilde nedenini sordunuz mu hiç

Eşinize yansıtmayın bu durumu. Evliliğinize odaklanın

Ben seni kimseyle paylaşmak istemiyorum dedi
Kabullenemiyor evliliğinizi siz bu konuda kırmayın annenizi ama fazla tavizde vermeyin. Evlisiniz eşinize de yansıtmayın yeni bir hayatınız var bunu sürekli ona hatırlatın sınırınızı çizin zamanla kabullenir.

En büyük derdi annesi olan ben, size bir iki şey söyliyim.. Şuan sizi manipüle etmeye çalışıyor. Haklıyken bile her zaman annenizin gözünde haksızsınız. Savunma yapamazsınız, hele açıklama hiç.. Annenizin işine geldiğinde iyisiniz, işini gördüğünde iyisiniz.
Yarın bi gün dolduruşlara da başlar. Onu ikinci plana attığınızı söyler, sizde öyle hissetmek zorunda kalırsınız.
Anneniz sizi aramadığında hiçbirşey olmaz, siz annenizi aramadığınızda hayırsız evlat olursunuz.
Bunun gibi binlerce şey sıralayabilirim size.
Yapacağınız tek şey, kendinize değer vermeniz, ne olursa olsun canınız nasıl istiyosa öyle davranmanız gerektiği..
Taviz tavizi getirir.
Şey derler ya, ben ettim sen etme. Heh bu yazdıklarımda ondan işte

Anneniz üzüntünden böyle yapıyor belli ki güzelce konuşun gittiğiniz için tripli

Ben seni kimseyle paylaşmak istemiyorum dedi
Anneniz manipülatif, bağımlı ve çocuk egosuyla hareket ediyor.
Bir nevi terkedilmiş çocuk modunda.
Yetişkin yaşına geçiş yapması için ona ebeveyni gibi davranmayın.
Bu şekilde panik olacağınızı bildiği için bu durumda.
Biyolojik yaşınızda tepkiler verin, ona da biyolojik yaşını hatırlatın.
Böyle hayat geçmez

Anneniz yalnız mı? sizden başka uğraşı yok mu? Eş? Başka çocuk?
Eğer öyleyse bir uzmandan destek alsın.

Ben annenin kötü niyetle böyle yaptığını asla düşünmüyorum. Bence senden ayrıldığı için uzaklaştığı için üzgün ve kızgın hissediyor. Bir alışma süreci var. Bence annenden ilgini azaltmadan ama duygusallığa yer vermeden konuşarak yeri geldiğinde uyararak değişmesini bekle.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…