Annelerin Güncesi

canım gece uyanıp emiyo çok sık hem de ... eylüle kalma sebebi çok sıcaklarda sütten kesmek zor olurmuş çocuk hasta olurmuş deniyor .?..
beze gelince de ben bez değiştirmekten bıkmadım kendisi değiştirtmek istemiyo kaçıyo ağlıyo vs bir de bezi takılıyken çişini yaparken çiş diyiyo ben de acaba vakti geldimi diye düşünüyorum ama alıştırayım derken daha kötü yapmak istemiyorum.
Ben yazın kestim emzirmeyi. Hasta olmadı ama bilmiyorum ilk defa duydum açıkcası böyle bişeyi.
Bezinde sanki sinyalini veriyo gibi tuvalete götürmeyi deneyin bi derim.

canım gece uyanıp emiyo çok sık hem de ... eylüle kalma sebebi çok sıcaklarda sütten kesmek zor olurmuş çocuk hasta olurmuş deniyor .?..
beze gelince de ben bez değiştirmekten bıkmadım kendisi değiştirtmek istemiyo kaçıyo ağlıyo vs bir de bezi takılıyken çişini yaparken çiş diyiyo ben de acaba vakti geldimi diye düşünüyorum ama alıştırayım derken daha kötü yapmak istemiyorum.
Ooo süper çiş için hazır o zaman
Ama önce memeyi bıraktırsan iyi olur canım beslenme düzeni oturur o zaman ve kaka çiş yaptığı saatler daha belirgin olur yatak ayırma en son bence
Memeyi bırakınca gece de uyanmadan uyumaya ve dolayısıyla çişini tutmaya alışır gece çiş yaptırma derdin olmaz böylece olsa bile bir kere olur
Kısacası tavsiyem
Meme
Tuvalet
Yatak ayırma sırasıyla gitmen
Bezi de bi çıkar bi daha asla bağlama ne gece ne gündüz ne dışarı çıkarken
Eğer bezi varken bile çiş diyorsa kolay öğrenir inşallah
ALLAH KOLAYLIK VERSİN CANIM

Ooo süper çiş için hazır o zaman
Ama önce memeyi bıraktırsan iyi olur canım beslenme düzeni oturur o zaman ve kaka çiş yaptığı saatler daha belirgin olur yatak ayırma en son bence
Memeyi bırakınca gece de uyanmadan uyumaya ve dolayısıyla çişini tutmaya alışır gece çiş yaptırma derdin olmaz böylece olsa bile bir kere olur
Kısacası tavsiyem
Meme
Tuvalet
Yatak ayırma sırasıyla gitmen
Bezi de bi çıkar bi daha asla bağlama ne gece ne gündüz ne dışarı çıkarken
Eğer bezi varken bile çiş diyorsa kolay öğrenir inşallah
ALLAH KOLAYLIK VERSİN CANIM
allah razı olsun canım çok stres yapıyorum inşallah sorunsuz atlatırız

Evet stressiz olduğunu söyleyemiycem wc eğitim stresini halihazırda yaşıyorum yatağı da ayırmadım henüz stresli işler herbiri
ama ne yapalım annelik böyle birşey altın kural mümkün olduğunca stresi çocuğa yansıtmamak:KK67:
:KK70:
Memeden ayırmada zorlanırsan tuvaleti öne de alabilirsin belki dikkati tuvalete verip bağımsızlaşınca memeden ayrılmak da kolaylaşabilir:KK58:Tuvalete hazır gibi çünkü
Son olarak hiçbir tavsiye senin çocuğunla olan iletişiminin önüne geçemiyor iyi gözlemleyip onun istekleri doğrultusunda hareket etmeni öneririm

İki çocuğum var. İkisinde de önce sütten kestim sonra tuvalet eğitimi verdim en son yataklarını ayırdım.

Her çocuk farklıdır tabi ama bana bu sıra daha mantıklı geliyor.

Yazın sütten kesersen hasta olur kısmına gelirsek; ben de yazın sütten kesmenin daha doğru olduğunu duydum hep büyüklerimden. Kışın soğuk olduğu için daha sık hastalanıyorlar boğaz enf geçiriyorlar anne sütü ılık, çocukların boğazını yumuşatır yazın buna çok ihtiyaç duymaz ve yazın meyve boldur oyalanır sütün yokluğunu çok çekmez. Ama her şeyden önemlisi çocuğun ihtiyacı doğrultusunda hareket etmek tabi.

Tuvalet eğitiminde de bir kerede geceyi gündüzü komple halletmek en iyisi. Ama doğru zaman çok önemli. Çocuk kadar sende hazır olmalısın zira çok sabır isteyen bir iş.

Evet stressiz olduğunu söyleyemiycem wc eğitim stresini halihazırda yaşıyorum yatağı da ayırmadım henüz stresli işler herbiri
ama ne yapalım annelik böyle birşey altın kural mümkün olduğunca stresi çocuğa yansıtmamak:KK67:
Memeden ayırmada zorlanırsan tuvaleti öne de alabilirsin belki dikkati tuvalete verip bağımsızlaşınca memeden ayrılmak da kolaylaşabilir:KK58:Tuvalete hazır gibi çünkü
Son olarak hiçbir tavsiye senin çocuğunla olan iletişiminin önüne geçemiyor iyi gözlemleyip onun istekleri doğrultusunda hareket etmeni öneririm
Sen nasılsın. Berrin büyüdü mü biraz.

İki çocuğum var. İkisinde de önce sütten kestim sonra tuvalet eğitimi verdim en son yataklarını ayırdım.

Her çocuk farklıdır tabi ama bana bu sıra daha mantıklı geliyor.

Yazın sütten kesersen hasta olur kısmına gelirsek; ben de yazın sütten kesmenin daha doğru olduğunu duydum hep büyüklerimden. Kışın soğuk olduğu için daha sık hastalanıyorlar boğaz enf geçiriyorlar anne sütü ılık, çocukların boğazını yumuşatır yazın buna çok ihtiyaç duymaz ve yazın meyve boldur oyalanır sütün yokluğunu çok çekmez. Ama her şeyden önemlisi çocuğun ihtiyacı doğrultusunda hareket etmek tabi.

Tuvalet eğitiminde de bir kerede geceyi gündüzü komple halletmek en iyisi. Ama doğru zaman çok önemli. Çocuk kadar sende hazır olmalısın zira çok sabır isteyen bir iş.
teşekkür ederim canım ben de sıralamayı bu şekilde düşünüyorum bana da büyükler yazın hasta olur dedi ama bakalım gidişata göre şu an da daha bir haftası var zaten 2 yaşını doldurmasına

öncelikle iyiki anneyiz bunun şükrünü hergün yapıyorum dilim bazı şeyler söylese de kalben şükrediyorum ..
sıralama önce meme olarak düşünüyorum genel görüş de o sanırım inşallah zorlanmam
bi kaç hafta ön hazırlık yapıp sonra kesin başlayayım diyorum önerileriniz için teşekkürler iyiki varsınız:KK60:

teşekkür ederim canım ben de sıralamayı bu şekilde düşünüyorum bana da büyükler yazın hasta olur dedi ama bakalım gidişata göre şu an da daha bir haftası var zaten 2 yaşını doldurmasına
Dışarıd park bahçede oyalar yorarsınız çocuğu daha kolay olur hatta yazın

bende geçen yaz kesmiştim sütü kızım iki yaşına girdiğinde öyle bişey de duymadım daha öncebelki bağışıklığı için demişlerdir ama her koşulda yaz daha mantıklı gibi geldi bana
tuvalet eğitimi içinde sinyal vermiş gibi
inşallah tüm süreçleri en kolay haliyle atlatırsınız

merhaba arkadaşlar anneler güncesine bazı sorularım olacak yardımcı olursanız sevinirim.2 yaşında oğlum var emziriyorum aynı yatakta beraber uyuyoruz ve tuvalet eğitimi .. bu üçün de alıştırma sırası ne olmalı tecrübe edinen ya da fikri olan var mı, yani sütten kesme eylüle kaldı gibi ondan önce yatağını ayırsam çok zor olur mu bana çok bağlı bi çocuk ama artık gerçekten çok yoruldum gece emzirmekten. ve bunların en başında tuvalet eğitimi verilir mi sütten kesmeden falan çünkü bezini değiştirmek tam bi işkence ne yapmalıyım bilemiyorum.
Ay tatlim ayni bizi anlatmissin. 26 aylik oglum. Sutten kesemedim. Denedim olmadi bir kere. Simdi tekrar düşünüyorum. Nasil baslayacagim bilmiyorum. Bir de etrafin baskisi. Daha kesmedin mi diye. Her cocuk farkli

Sen nasılsın. Berrin büyüdü mü biraz.
Evet büyüdü teyzesi emekliyo komik komik oturup abisinin yaramazlıklarını izliyo anne baba gel mama abi dede diyo hergeçen gün biraz daha büyüyo
Ben de yetişmeye çalışıyorum herşeye ama bayağı yıprandım zor bir yıl oldu benim için okul bitiyo İnşallah yaz okulunda başarılı olabilirsem mezunum okul da araya girince ciddi anlamda zorlandım başka sıkıntılar da yaşadık işte
Amannn yuvarlanıp gidiyoruz hayat işte...

Evet büyüdü teyzesi emekliyo komik komik oturup abisinin yaramazlıklarını izliyo anne baba gel mama abi dede diyo hergeçen gün biraz daha büyüyo
Ben de yetişmeye çalışıyorum herşeye ama bayağı yıprandım zor bir yıl oldu benim için okul bitiyo İnşallah yaz okulunda başarılı olabilirsem mezunum okul da araya girince ciddi anlamda zorlandım başka sıkıntılar da yaşadık işte
inşallah mezun olabilirsin :dua:
bende bitirme projemi hazırlıyorum öyle zormuş ki en kötü yaz okuluna bırakacağım tabi bi de tek dersten sınavım vardı onuda vermiş olmayı umuyorum

Maşallah berrine.. zaman su gibi akıyor. Sana da maşallah annesi hem iki çocuk hem okul hem ev yıpranmamak ne mümkün. Ben yatağa yattığımda her yanım ağrıyor yorgunluktan. E bi de kafa yorgunluğu var ki en zoru.
Kolay değil tabi ama hayatın bütün zorluklarına göğüs germek dik durmak zorundayız. Çünkü biz anneyiz.

inşallah mezun olabilirsin :dua:
bende bitirme projemi hazırlıyorum öyle zormuş ki en kötü yaz okuluna bırakacağım tabi bi de tek dersten sınavım vardı onuda vermiş olmayı umuyorum
İnşallah sen de mezun olursun canım bu sene okul defterini kapayalım artık ikimiz de

Maşallah berrine.. zaman su gibi akıyor. Sana da maşallah annesi hem iki çocuk hem okul hem ev yıpranmamak ne mümkün. Ben yatağa yattığımda her yanım ağrıyor yorgunluktan. E bi de kafa yorgunluğu var ki en zoru.
Kolay değil tabi ama hayatın bütün zorluklarına göğüs germek dik durmak zorundayız. Çünkü biz anneyiz.
Aynen canım o kafa huzuru olsa aslında hiçbirşey zor gelmez
İnsanın enerjisini sömüren yaşlandıran kafa yorgunlukları olmasa çocukmuş okulmuş vız gelirdi
Geçen gün eşime öyle dedim bana aşkı yeniden yaşat ki ben de herşeye yetişebileyim:KK48:
Velhasılı Aşk lazım şevk lazım enerji lazım onun için de herdaim destekçi aşık kadın olduğunu hiç unutturmayan koca lazım:KK60:
Eskiden 4 çocuk isterdim artık pes dedim nakavt oldum down oldum

Ay tatlim ayni bizi anlatmissin. 26 aylik oglum. Sutten kesemedim. Denedim olmadi bir kere. Simdi tekrar düşünüyorum. Nasil baslayacagim bilmiyorum. Bir de etrafin baskisi. Daha kesmedin mi diye. Her cocuk farkli
evet her kafadan bi ses çıkması beni de kızdırıyo ama hehe diyip geçiyorum 36 aya kadar emziren var ama bana pek doğru gelmiyo

Ayy maşallah minicik bebek gibi geliyodu bana ne kadar büyümüş fıstık
İnşallah okul da biter canım gönlüne göre olsun

evet her kafadan bi ses çıkması beni de kızdırıyo ama hehe diyip geçiyorum 36 aya kadar emziren var ama bana pek doğru gelmiyo
En çok emzirmeyi bıraktırmada zorlandım.32 aylık bıraktırabildim.bezi geceligündüzlü 1günde alıştı.doğdu doğalı yalnız yatıyo oğlum hatta odası ayrı ama şuan bizdeki tek sıkıntı saçımla oynamadan ya da sallanmadan uyumaz.ve gece en az 3 kez kalkar.yanına giderim ya sallarım ya da saçımın ucunu veririm öyle tekrar dalar.
Yani anlayacağınız her çocuk farklıymış gercekten.kuralları çocuklar koyuyo biz uyguluyoruz.tabi belli disiplin çerçevesinde.

X