Annelerin Güncesi

Kizlar elektrikli battaniye kullaniyorsaniz cok dikkat edin. Amcam 3 sene once 3 katli ev yaptirmisti ilk 2 katinda kiraci 3. Katta amcamlar oturuyor. Dun 2. Kattakilerin evinde elektrikli battaniyeden yangin cikmis 2. Kat komple yanmis amcamlar ve 2. Kattakiler terasa cikarak kurtulmus.

Kizlar elektrikli battaniye kullaniyorsaniz cok dikkat edin. Amcam 3 sene once 3 katli ev yaptirmisti ilk 2 katinda kiraci 3. Katta amcamlar oturuyor. Dun 2. Kattakilerin evinde elektrikli battaniyeden yangin cikmis 2. Kat komple yanmis amcamlar ve 2. Kattakiler terasa cikarak kurtulmus.
Cok gecmis olsun canim.
Ben oldun olası korkarım elektrikli battaniyeden. Üniversiteye giderken evimiz cok sıcak olmazdı yatmadan önce yarım saat acar sonra kapatırdım.

Haberleri izliyor musunuz? Kutahya da kadin 6 ve 3 yasindaki cocugu evde birakip uzerlerinden kitleyerek ise gitmis 2 cocuk da yanarak olmus. Kadin 3 yasindaki cocugu 6 yasindaki abisine emanet etmis bu nasil bir istir yahu.
İzledim canım çok üzüldüm kapıyı kilitleyince dışarıdan korumuş ama dışarısı kadar içerisi de o yaştaki çocuklar için tehlikeli zavallı yavrular içim parçalandı:KK43:
biz ilk evlendigimiz zaman kullanıyorduk bozuldu bir daha da almadik eşim de hep tehlikeli buluyor elektrikli battaniyeyi geçmiş olsun canim

Bugün tembelliğim üstümde hic bir şey yapmak istemedi canım yemek dahil dünden kalan yemeğe ilave birşeyler hazırladım annemi aradim güne gitmiş kadın hiç usenmiyor bu soğukta ya,kardeşimi aradım ulaşamadım, eşim sakin beni arama tavla oynayacağım dedi, ben arayinca yeniliyormus hatta dün aksam aramistim yenilmiş, sıkıldim evde de :işsiz:

İzledim canım çok üzüldüm kapıyı kilitleyince dışarıdan korumuş ama dışarısı kadar içerisi de o yaştaki çocuklar için tehlikeli zavallı yavrular içim parçalandı:KK43:
biz ilk evlendigimiz zaman kullanıyorduk bozuldu bir daha da almadik eşim de hep tehlikeli buluyor elektrikli battaniyeyi geçmiş olsun canim
Ben bekarken mahalledeki komsunun yatak odasinda elektrikli battaniyeden yangin cikti. Kadin yatak odasindan cikamadi camdan kendini asagi atti ve vefat etti. O cigliklari kulagimdan gitmez. O yuzden evlenirken elektrikli battaniye bile sokmadim eve.

Bugün tembelliğim üstümde hic bir şey yapmak istemedi canım yemek dahil dünden kalan yemeğe ilave birşeyler hazırladım annemi aradim güne gitmiş kadın hiç usenmiyor bu soğukta ya,kardeşimi aradım ulaşamadım, eşim sakin beni arama tavla oynayacağım dedi, ben arayinca yeniliyormus hatta dün aksam aramistim yenilmiş, sıkıldim evde de :işsiz:
Tembellik de guzel birsey bende istiyorum :) uzaniyorum Arda geliyor elimden tutup kaldiriyor hic birsey yapmazsak butun odalari gezip yerimize donuyoruz. Oglum dedim bak utku agirlasti kaldiramiyorum, bu seferde gelip gobegimden kucakliyor utkuyu tasiyor akli sira :KK70: cok agir diyor :KK70:

Ben bekarken mahalledeki komsunun yatak odasinda elektrikli battaniyeden yangin cikti. Kadin yatak odasindan cikamadi camdan kendini asagi atti ve vefat etti. O cigliklari kulagimdan gitmez. O yuzden evlenirken elektrikli battaniye bile sokmadim eve.
Çok kötü olmuş canım en iyisi hiç almamak bizim KV nin evi çok soğuktu o yuzden kullanmistik ama cabuk bozuldu bizde elektrikli soba acmaya basladik odayı ısıtmak için

Tembellik de guzel birsey bende istiyorum :) uzaniyorum Arda geliyor elimden tutup kaldiriyor hic birsey yapmazsak butun odalari gezip yerimize donuyoruz. Oglum dedim bak utku agirlasti kaldiramiyorum, bu seferde gelip gobegimden kucakliyor utkuyu tasiyor akli sira :KK70: cok agir diyor :KK70:
Abi olmusta kardeşini taşıyor:)) bizimde normalde öyle beni rahat bırakmıyor ama bugün abiler evde olduğu için onların yanından ayrılmıyor

Kızlar kızımın odasını ayırmayı düşünüyorum,yatak odasında park yatağında yatıyor yatağın altı çöktü biraz,bir de yatak odasında park yatak için en müsait yer dogramanin önü oluyor ve fark ettim oradan soğuk geliyor,dogramada problem var,eşim baktı ama olmuyor,küçük oğlumun odasında bir tane boş baza var koruma alcam düşmemesi için ondan sonra ayircam odasını,gece yanıma aldım usumesin diye her yerim tutuldu hem oğlumun odası bayağı sıcak oluyor
Oda ayıran var mi zorlanirmiyiz acaba
Biz ayrirdik 1 yıla yakin oldu emerken biraz zor oluyordu ama şimdi sıkıntı kalmadı şimdi de büyük odaya gecirecem eve kalorifer yaptırdık baza alıcaz tek kişilik bizim odaya uzak biraz ama nasıl olur bilemiyorum

Bugun avm de bambiye girdik esm bot alicakti. Kasadaki adam hirayi sevdi lagit kalem verdi hadi bi resm ciz dedi. Kendince cizmis biseyler bizimkide. Adam aldi magazanin camina yapistirdi resmi. Ne cizdin dedik annem babam kardesim dedi. Biz soook :confused: zaten adetm yne 5 gun gecikti.

Bugun avm de bambiye girdik esm bot alicakti. Kasadaki adam hirayi sevdi lagit kalem verdi hadi bi resm ciz dedi. Kendince cizmis biseyler bizimkide. Adam aldi magazanin camina yapistirdi resmi. Ne cizdin dedik annem babam kardesim dedi. Biz soook :confused: zaten adetm yne 5 gun gecikti.
Ah kuzum ya :)

Biz ayrirdik 1 yıla yakin oldu emerken biraz zor oluyordu ama şimdi sıkıntı kalmadı şimdi de büyük odaya gecirecem eve kalorifer yaptırdık baza alıcaz tek kişilik bizim odaya uzak biraz ama nasıl olur bilemiyorum
Ne güzel maşallah ayrı odaya alistiysa sıkıntı olmaz bence darısı başıma önümüzdeki hafta baslayacagim bakalım inşallah zor olmaz

Belki malum olmuştur cimcimeye :KK66:

Yandaki kadin daha once yazmistim cocuguna surekli bagiriyor diye, bu aksam da birisi onlara cocugunu birakmis. Cocuga demedigini birakmadi, cocuk icli icli agliyor. İcime oturdu. Gozume uyku girmiyor.

bende her seferinde almayayim diyorum ama dayanamiyorum. Evde varsa kahvaltida sadece onu yiyorum hatta:olamaz:
Birde yerli mali yurdun mali diyerek torku alalim dedim. Basta garip geliyodu simdi torku daha guzel geliyo nutelladan.
Gecen metroda 2 bucuk kiloluk gorduk :KK70: esim ondan alacakmis biktim ikide bir almaktan diyo. Buyuk yogurt kaplari gibi kaplara koymuslar.:KK70:
Onume koyup kasik kasik yerim artik :KK70:
Ben de torkucuyum:)) eskiden tatlı şeyleri sevmeyen ben anne olduktan sonra deli gibi çikolata tatlı yiyorum. Bu durum hoşuma gitmese de kendime hakim olamıyorum. Keremalp ten gizli gizli kaşık kaşık yiyorum:))

Kızlar kızımın odasını ayırmayı düşünüyorum,yatak odasında park yatağında yatıyor yatağın altı çöktü biraz,bir de yatak odasında park yatak için en müsait yer dogramanin önü oluyor ve fark ettim oradan soğuk geliyor,dogramada problem var,eşim baktı ama olmuyor,küçük oğlumun odasında bir tane boş baza var koruma alcam düşmemesi için ondan sonra ayircam odasını,gece yanıma aldım usumesin diye her yerim tutuldu hem oğlumun odası bayağı sıcak oluyor
Oda ayıran var mi zorlanirmiyiz acaba
Canım 1 yasindan emzirmeyi bırakana kadar odası ve bizim oda gitgelleri ile geçti gecelerimiz. Ama emzirmeyi bıraktıktan sonra çok şükür odasında yatıyor. Sorun yaşamadık pek. Arada sıkıntısı varsa, rüya filan gördüyse uyanip yanımıza geliyor. Hatta önceki gece sabah dörtte diğer tarafa bi döndüm keremalple burun buruna geldim:)) Hiç duymamisim gelip ortamiza girmiş:)) İnşallah kolay alisir ece de.

Bende size bu konuyu soracaktim. Arda her gece 4 gibi kalkip bizim yataga ortamiza gelip yatiyor. Sizinkilerde yapiyor mu ayni seyi?
Biraz önce de bahsettigim gibi keremalp de yapıyor canım:))

Kizlarr buna bi bakin derim
Screenshot_2016-12-25-09-17-54.png

X