Annelerin Güncesi

Merhaba kızlar,
Birşey soracağım size, oğlumun kakası çok kötü kokuyor önemsemedim önce geçer dedim ama her lavaboya gittiğimizde burnumu kapatmak zorunda kalıyorum o derece ağır. Kafama takılmaya başladı sizin bebişlerde de oluyor mu yoksa dr yolu mu görünüyor bize??
Bizimki de kötü kokuyor son günlerde ve diş çıkarıyor bende ona bağlıyorum canım
lutita lutita size de geçmiş olsun canim

ikinize de gecmis olsun canim bizimki de dun cok huysuzdu vucudunda kabarikliklar olustu bizimde burda bisi mi isiriyo bisi mi dokunuyo anlamadim.. bizde buna takigiz su anda butun bebisler insallah en kisa surede toparlanirlar.. kucukken biz onlara bakiyoruz insallah biz yaslaninca huysuz olunca onlarda bize bakarlar...
sagol canim sizede gecmis olsun. Onemli bisey degildir insallah.

her ikinize de geçmiş olsun canım
bizim de hastalıklarda iştahsızlık beş katına çıkıyor inşallah bir an önce toparlar bazı ilaçlar çocuklarda öyle bir etki yapıyor belki bugünde yaparsa doktoruyla konuşsan ii olur
kızımın doktoruda aferin için küçük kilosu da az o yüzden peditus devam dedi daha önce dediğim gibi yarım ölçek hatta
sagol canim. Bu gunde pek huysuz gibi geldi. Icirdikten sonra daha da artiyo sanki. Biraktim. Peditus vercem. Bir ise yaramiyo gibi geliyodu ama en azindan hic bi yan etkisini gormedim.o_O

Çok geçmiş olsn. Biz 8 aylıkken yaşadık kulak iltihabını hiç ateş olmadı ve antibiyotiksiz geçmedi malesef.

Ay yok ya nerdee sadece çubuk kraker yemeyi geliştirdi o kadar.

İkinize de çok geçmiş olsn cnm. Hasta olunca çok huy değiştiriyorlar belki ilaçtan değildir. Meyve falan yedirsen en azından vitamin alır. Yemedikleri zamanda çok huysuz ve halsiz oluyorlar. İnş. zorlada olsa yedirebilirsin bişeyler.
sagol canim. Malesef yediklerimiz cok kisitli. Meyve olarak sadece muz ve yumusak artmut ve seftali bulursam yer. Muzu da reddediyodu bu gun yatmadan yarim yedi.Robottan gecirdigim lapa kivamini almis hic biseyi de yemiyo. Aman sikildim yemek yedirmek iskence

Sizlere de geçmiş olsun.Akif de bugün daha kötü tıkanacakmış gibi nefes alıyo.:KK43:(

Sizede geçmiş olmuş canım.ateş yok ama balgam çok yoğun.hıkır hıkır içi:KK43:
teşekkürler cnm.
sagol canim size de cok gecmis olsn :KK43:

Hasta olan miniklere geçmiş olsun inşallah cabuk iyilesirler benimde küçük oğlum bu sabah okula gidecekti tam kusmaya başladı ve ishal ayni zamanda sağlık ocağına gittik enfeksiyonmus bir şurup verdi Dr daha iyi simdi
Büyük oğlum okula gitti sabah okulun yaninda büyük bir inşaat vardı sabaha karşı vinç okula düşmüş bayağı hasar almış okul ya çocuklar okuldayken olsaydı artik okula gönderirken bile korkacagim çok moralim bozuldu Allaha emanetler Allahım korusun her türlü kazadan beladan
haberlerde gormustum. Sukur cocuklar yokmus. Boyle tanidigin insanin kilpayi kurtulmus olmasini bilmek daha bi fena geliyo. Allaha emanetler artik..

yapmis olabilirsin belki canim uyurken basinin yanlarina sogan kesip koy canim hem burnu aciyor hem de bogazlara iyi geliyor sabah ve aksam pekmez iyi geliyor..
Soğanı yapayım bu akşam.çok duydum ama uygulamamıştım.saolasın cnm
Hasta olan miniklere geçmiş olsun inşallah cabuk iyilesirler benimde küçük oğlum bu sabah okula gidecekti tam kusmaya başladı ve ishal ayni zamanda sağlık ocağına gittik enfeksiyonmus bir şurup verdi Dr daha iyi simdi
Büyük oğlum okula gitti sabah okulun yaninda büyük bir inşaat vardı sabaha karşı vinç okula düşmüş bayağı hasar almış okul ya çocuklar okuldayken olsaydı artik okula gönderirken bile korkacagim çok moralim bozuldu Allaha emanetler Allahım korusun her türlü kazadan beladan
Sizede geçmiş olsun.ishal buralarda da yaygın.büyük oğlunu ve tüm öğrencileri Allah korumuş ayrıca geçmiş olsun
Merhaba kızlar,
Birşey soracağım size, oğlumun kakası çok kötü kokuyor önemsemedim önce geçer dedim ama her lavaboya gittiğimizde burnumu kapatmak zorunda kalıyorum o derece ağır. Kafama takılmaya başladı sizin bebişlerde de oluyor mu yoksa dr yolu mu görünüyor bize??
Dönem dönem kokuyo ama özellikle üşütmüşse dehşet koku saçılıyo.onun dışında ilaç kullanıyo mu bu aralar
Hastalara cok gecmis olsun hirada hasta yine bu kisa fena giris yaptik hep hastayiz
saol canım.sizede geçmiş olsun.

Merhaba kızlar,
Bizim hala beze yapiyo ama pek koku yok. Bisey yememesine bagliyorum. Yesigi biseylerle ilgilidir belki

A Akaibu limon mandalin falan ortadan kesip versen yalamaz mı benimki limona bayılıyo lezzetli ooo çok küzel diyo şapşik
En azından azcık vitamin olsun
Yaliyo oyle. Ama sadece yaliyo. Dilini surtuyo yani. Emme gibi bisey yapmiyo. Caktirmadan sikiyorum agzina atiyo hemen. Rpeydir de vermiyodum hic o yuzden. Vereyim yine de akmasa da damlar dedigin gibi napiyim :işsiz:

Hafta sonu kabus gibiydi, yeni huylarimiz peydah oldu. Surekli bir aglama modunda cok yoruldugumuz bir hafta sonuydu.

Ama simdiden kardesine bagliligini gormek bizi mutlu ediyor. Cumartesi doktora giderken annanesine biraktik. Bende kardesimi gorucem dedi, dedik fotografini getiricez dedik. Verdik ultrason goruntusunu pazar gunu kaybetmis sabahdan aksama kadar onu aradi kardesimin fotografi nerde diye. Yani onun o kardeslik duygusunu simdiden hissetmesi zorluklarin ustusunden gelmemizde guc veriyor. Kolay olmayacaginin bende esimde farkindayiz ama bir an olur iyiki deriz insallah.
Ne kolay ki bu hayatta (?)

Yemegin yaninda ekmek yediriyomusunuz? Yani corba harici mesela kurufasulye yaninda ekmek veriyomusunuz cocklara

Yemegin yaninda ekmek yediriyomusunuz? Yani corba harici mesela kurufasulye yaninda ekmek veriyomusunuz cocklara

Gökçe ekmek hastası :) fırıncı torunu nede olsa. Yemeğinin suyuna bandirip veriyorum genelde ekmeği. Birde kahvaltı da çaya ekmek bandirip yemeyi çok seviyor. Özellikle istiyor çaylı ekmek die. Kızarmış ekmeğide seviyor. Yani baya baya fırıncı torunu işte :KK70: büyük büyük babasi da fırıncıymış zate :KK70:

Ben guzel yedigi zaman vermemeye calisiyorum pek. Yemegi cok yesin diye. Zaten az yiyo en azindan daha cok vitamin alsin. Yemek hosuna gitmezse suyuna banarak veyiyorum bir tek. Corbalarda hep veriyorum.
Benim gibi beyaz ekmek muptelasi olmasin diye tam bugday cavdar falan aliyorum. Ya da kendim firsat bulursam yapiyorum.
Onlardan da cok yenmiyo zaten

Bebelerin çoğu hasta sanırım. İnşallah hepsi biran önce iyilesir. Soğuklar hastalıkları da beraberinde getirdi :KK43: boz henüz nasibimizi almadık ama bekliyoruz :) kacinilmaz son bizim için :KK43:
Açıkçası bende peditus verdiğimde iyi geliyormu gelmiyor mu anlamıyorum. Aferin de veriyorum ben. Hatta peditus yada adetin varsa evde aferin veriyorum. Şanlı daha iyi geliyor gibi.

Ben guzel yedigi zaman vermemeye calisiyorum pek. Yemegi cok yesin diye. Zaten az yiyo en azindan daha cok vitamin alsin. Yemek hosuna gitmezse suyuna banarak veyiyorum bir tek. Corbalarda hep veriyorum.
Benim gibi beyaz ekmek muptelasi olmasin diye tam bugday cavdar falan aliyorum. Ya da kendim firsat bulursam yapiyorum.
Onlardan da cok yenmiyo zaten
Ben bayılırım tam buğday ekmeğine :) iş yerinde yamekten sonra elime bi lokma buğday ekmeği alır Onu yiye yiye giderim servise :)

sagol canim sizede gecmis olsun. Onemli bisey degildir insallah.

sagol canim. Bu gunde pek huysuz gibi geldi. Icirdikten sonra daha da artiyo sanki. Biraktim. Peditus vercem. Bir ise yaramiyo gibi geliyodu ama en azindan hic bi yan etkisini gormedim.o_O

sagol canim. Malesef yediklerimiz cok kisitli. Meyve olarak sadece muz ve yumusak artmut ve seftali bulursam yer. Muzu da reddediyodu bu gun yatmadan yarim yedi.Robottan gecirdigim lapa kivamini almis hic biseyi de yemiyo. Aman sikildim yemek yedirmek iskence

sagol canim size de cok gecmis olsn :KK43:

haberlerde gormustum. Sukur cocuklar yokmus. Boyle tanidigin insanin kilpayi kurtulmus olmasini bilmek daha bi fena geliyo. Allaha emanetler artik..
Haberlerde de çıktı canım Allaha emanetler ama korkuyorum inşaat okulun yaninda çok yakin Allah bir daha yasatmasin,az önce de Adanadaki yurt yangınını gördüm çok üzüldüm zaten moralim bozuktu Allah ailelerine sabir versin hiç kimseye evlat acisi göstermesin
Soğanı yapayım bu akşam.çok duydum ama uygulamamıştım.saolasın cnm

Sizede geçmiş olsun.ishal buralarda da yaygın.büyük oğlunu ve tüm öğrencileri Allah korumuş ayrıca geçmiş olsun

Dönem dönem kokuyo ama özellikle üşütmüşse dehşet koku saçılıyo.onun dışında ilaç kullanıyo mu bu aralar
saol canım.sizede geçmiş olsun.
Sağol canım
ben sulu yemeklerle veriyorum canım ama kahvaltıda pek ekmek yemiyor bazen çok az ballı ekmek yiyiyor o kadar

İki olay için de çok geçmiş olsun. Verilmiş sadakanız varmış gerçekten. Allah korumuş.
Merhaba kızlar,
Arenin de ara ara çok kötü kokar bende yediklerine bağlıyorum.
Biz ekmekten nefret ediyoruz resmen. Herşeyi blender yapmama rağmen ekmegi koyduğum yemegi direk anlayıp kusuyor. Çoook ender yer yani.

Ben bayılırım tam buğday ekmeğine :) iş yerinde yamekten sonra elime bi lokma buğday ekmeği alır Onu yiye yiye giderim servise :)
ciddi mi. Bababo kadar lezzetsiz geliyo ki o ekmek. Beyaza alistigim icin heralde. Bos bos yemeye bayilirim. Her yemege oturdugumda yarim ekmek yerim. Hele sicaksa daha cok yerim:kk77:

Haberlerde de çıktı canım Allaha emanetler ama korkuyorum inşaat okulun yaninda çok yakin Allah bir daha yasatmasin,az önce de Adanadaki yurt yangınını gördüm çok üzüldüm zaten moralim bozuktu Allah ailelerine sabir versin hiç kimseye evlat acisi göstermesin

Sağol canım
ben sulu yemeklerle veriyorum canım ama kahvaltıda pek ekmek yemiyor bazen çok az ballı ekmek yiyiyor o kadar
Sabah gordum o haberi de. Dusundukce fena oluyorum ya diri diri yanmis yavrucaklar anne babalarinin sarilacagi bi bedenleri bile yok muhtemelen. :KK43:
Allahim boyle aci yasatmasin hic birimize insallah

Ben ilk gun dedim bu ilac cocugu huzursuzlastiriyo diye. Esim ne alakasi var diyodu. Salak kafam niye dinliyorum ki cocugu benden daha iyi mi taniyacak. Isiktan korkuyorum acmayin gibi abuk subuk seyler turedi cocukta. Nasil anlatsam bilmiyorum farkliydi. Gece ve bu gun vermedim keyfi iyi. Bi daha hayatta almam.

Artık dünya sadece sağlıkla uyanabildiğimize şükür edip yaşıyabildiğimize şükrettiğimiz bi yer olmuş:KK43:
Çocukların yanarak ,açlıktan,savaştan,tecavüzden vb. öldüğü bu hayattan birşey beklemeye utanıyorum

X