Annelerin Güncesi

@akai
Tansiyonum çok kötü sürekli çıkıyor yarın doktora gidicem. Gözlerim sanki yerinden çıkacak. İnşallah bebişe birşey olmaz.
Benmde hamileyken tansiyonum yukselmisti cok surekli doguma kadar yuksek tansiyonla gezmistm canm
Yagli agir yemekler.yeme

1 1h1r canim sanada allah kolaylik versin. Bazi seyler es anlayissiz olunca daha zor oluyo gercekten. Insallah daha iyi anlar seni zamanla.
Sağol canım inşallah
Allah yardımcın olsun canım, benim KV çok zor mesela arada kalıyordu bizde tuvalette oluyorum bütün evin içinde beni arıyor kulağı da duymuyor taa ebeveyn banyosunun kapısına gelip bana seslenmeye devam ediyor ki normalde ebeveyn tuvaletini kullanmam kaciyorum resmen,hicbir yere gitmemi istemiyor evde yalniz duramiyormis, yalniz bir odada yatamiyor gece korkuyormus bunun gibi bir sürü şey:KK43:
Ve son günlerde bizim de esimle zıt dusdugumuz bir konu var evi satmak istiyor ben istemiyorum, istemiyorum dediğim halde her fırsatta satalım diyor annesinin evi mutahite verilecek mutahite ortak olmak istiyor evin parasiyla ben olmaz dedim defalarca tamam dedi evi satıp kredi çekip ev alalım diyor inanasim gelmiyor evi satıp beni ikna etmeye çalışacağını düşünüyorum abime bile söylemiş kardeşin istemiyor mutahitle ortak olmami diye
Ayyh ev konusuna hiç girmiyorum ben :skandal:

Aksam alisverise gittik. Once aldigimiz biseyi kasadan gecmesi icin verdim diye uzuuunnca bir sure agladi ciglik cigliga. Parasini odedik verdim eline sustu. Sonra arabaya bindik. Markete gitmek istiyorum diye yol boyunca agladi 20 dk civari kendine vuruyo faalan. Evin yakininda ki bi markete durduk cani bisey cektiyse alsin diye bi tane miniki aldi kasaya gittik. Yine kasaya verdik diye bi ciglik kopartti. Onumuzdeki adam yuksek sesle sus aglama diye bagirdi. korktu cocuk daha fazla bagirmaya basladi. Zaten stresliydim bende adama kizdim haddinizi bilin cocuguma sesinizi yukseltemezsiniz diye. Adam bana sustur o zaman diye bagirdi. Esim marketin onunde sigara iciyodu cikti geldi noluyo diye. Ben terbiyesizlik yapiyomusum adam bi de esime beni sikayet ediyo. Cocuk rahatsiz ediyomus onu bagirabilirmis. Dinlemek zorundamiymis. Lafa bakar misiniz. El kadar cocuk aglayan. Market gorevlisi cikardi disari kolundan tutup uzatmayin diye. Az daha konussaydi esim tutamazdi heralde kendini.

Tekrar bindik eve gitmek istemiyorum diye aglamaya basladi bu seferde. Ama oyle boyle degil. Arabadan indik binaya gircez kendini yerden yere attiyo. Kucagimda tutamadim. Surundu resmen yerde. Binada ki inssnlar kapilara citki dustu mu falan diye korkmuslar.

Eve girdik guc bela ben dayanamadim agliyorum yeter sus diye. Yuzunu yikadim falan ama bana misin demiyo gitmek istiyorum diye agliyo hala. Evde balonlar vardi. Onlari sisirsim bir suru bi yandan agliyorum. Burnum akmis salya sumuk haldeyim. Cok fazla sisirince ilgisini cekti sustu. Oynadik baya bi onlarla. Biraz once de uyudu.

Basim zonkluyo resmen. Hic boyle olmamisti ya. Gecirdigim en zor zamanlardi heralde gokceyle. :KK43:
Acayip sinir oldum adama. Eğer sen değilde eşin olsaydı o durumda kasada eminim sesi çıkmazdı o adamın.
Huysuzluğa diyecek bişey bulamadım :)

İlaçsız mı atlattın canım. Kaça çıkıyordu en fazla?
18-7 civariydi hep. Yagli tuzlu seyler yemedim doguma kadar o araliklarda doguma kdar gittim. Hergun tansiyon olcup not aldiriyodu doktor ilac falan kullanmadim. Dogumdan Snra duzeldi.

18-7 civariydi hep. Yagli tuzlu seyler yemedim doguma kadar o araliklarda doguma kdar gittim. Hergun tansiyon olcup not aldiriyodu doktor ilac falan kullanmadim. Dogumdan Snra duzeldi.
18 baya yuksekmis canim. Fiziksel olarak etkilemiyor muydu? Benim enseme gozlerime kulaklarima vuruyor.

Arkadaslar ben subatta Allah nasip ederse ikinci cocugumu düşünüyorum kızım 26 aylık hazır düzenim bozulmusken 2.de aradan cıksın dıyorum sızın 2.ler var mo

Arkadaslar inan bır kac paylaşımınız okudum eşiniz kayın valideniz yanınızda yada yakınınızda şükredin benim eşim 1 sene yanımda yok mesleğinden dolayı gurbete yasıyorum kızı yalnız buyuttum cok sukur kızımda esım de ıyı evde işi yaramasada nefesi yeterli

Arkadaslar inan bır kac paylaşımınız okudum eşiniz kayın valideniz yanınızda yada yakınınızda şükredin benim eşim 1 sene yanımda yok mesleğinden dolayı gurbete yasıyorum kızı yalnız buyuttum cok sukur kızımda esım de ıyı evde işi yaramasada nefesi yeterli
Allah kavustursun canim. Sukredilecek cok sey var. Sende yaz bize kendini yalniz hissetme :)

İstanbul anadolu yakasinda olan arkadaslara istanbul buyuksehir belediyesinin bir uygulamasi varmis anadolu yakasinda 3 merkezi varmis. İSADEM anne ve cocugunun birlikte gitmesi sartmis cocugun tum gelisimini gozetip, anneye ogretme ile ilgili bilgiler veriliyormus sonunda da cocugu degerlendiren bir belge veriyorlarmis. Bugun babamlarin okulundaki anasinifindaki cocuklara uygulamislar babam cok memnun kalmis senle ardayida gotureyim dedi cok isterim ama is yerinden izin almak sikinti artik dogum iznine ciktigimda kismet olursa gitmek istiyorum.

Bir tane dergi vermisler cok basarili buldum.

İstanbul anadolu yakasinda olan arkadaslara istanbul buyuksehir belediyesinin bir uygulamasi varmis anadolu yakasinda 3 merkezi varmis. İSADEM anne ve cocugunun birlikte gitmesi sartmis cocugun tum gelisimini gozetip, anneye ogretme ile ilgili bilgiler veriliyormus sonunda da cocugu degerlendiren bir belge veriyorlarmis. Bugun babamlarin okulundaki anasinifindaki cocuklara uygulamislar babam cok memnun kalmis senle ardayida gotureyim dedi cok isterim ama is yerinden izin almak sikinti artik dogum iznine ciktigimda kismet olursa gitmek istiyorum.

Bir tane dergi vermisler cok basarili buldum.
Ah ben erzurumdayım istanbulda yaşasaydım belki degerlendirirdım benimde 2014 Eylül doğumlu kızım var yalnız oldugumda yazarım

X