Annelerin Güncesi

yine yazıcam ben hissetttim sanki bi eksiklik olduğunu düşünüyodum hep
bir de sosyal medyanın farklı olduğunu ben çok yakınlarımdan da görüyorum neyin kafası dediğim o kdr şeye tanık oldum ki
hayır bana koltuğun üzerinde havlulu video koydum diye laf eden oldu ne yani her temizlik sonrası evim mis benim derli toplu evim canım evim diye foto mu koymalıyım ki nadir zamanlar bunlar :oops:
göründüğü gibi olan insan bir de kendi olan onları bulunca bırakmıcan
Mesala akademisyen anne de hissetmiyorum, o da eşini koymuyor ama kamera arkasında olduğunu hep dile getiriyor, belli ki onu da bu konuda üzen oluyor.

Edit koltuğun üzerinde havlu mu o da ne? anlamadım neyi kastettiklerini

bir de sosyal medyanın farklı olduğunu ben çok yakınlarımdan da görüyorum neyin kafası dediğim o kdr şeye tanık oldum ki
hayır bana koltuğun üzerinde havlulu video koydum diye laf eden oldu ne yani her temizlik sonrası evim mis benim derli toplu evim canım evim diye foto mu koymalıyım ki nadir zamanlar bunlar :oops:
Yok artik. Senin fistik varken kamera onunde havluyu nasil gorduler ecaba :)

Mesala akademisyen anne de hissetmiyorum, o da eşini koymuyor ama kamera arkasında olduğunu hep dile getiriyor, belli ki onu da bu konuda üzen oluyor.

Edit koltuğun üzerinde havlu mu o da ne? anlamadım neyi kastettiklerini
aynı şekilde akademisyen annede o his hiç oluşmadı bende umarım da yanılmıyoruzdur

ay sorma bende dağınıklık diz boyu :olamaz: bir gün bir video koymuşum saç havlum tam hatırlamıyorum koltukta mı sandalyede mi ne kalmış ama yani benim odağımda hatta umrumda da değil :KK53: videoyu paylaşmışım ki muhtemel kızımın çok eğlendiğim bişiyidir ay alakasız bir yerde o havlu konusu açıldı tabi ben şok yani beni bilen biliyo bir video çekicem diye de bütün evi toplicak halim yok tabi havluyu alsam ii olurmuş ama :oops: ama zaten öyle de bi iddiam yok kocişkolatama (ay böyle bahsettiğimi bilse :ruh:) sunumsuz yakalanıyorum sürekli ben :kızgın::KK53:

Yok artik. Senin fistik varken kamera onunde havluyu nasil gorduler ecaba :)
diy mi ya millet deli hayır videonun ana fikri ne desem sınıfta kalacaklar :p

Akademisyan anneyi oğlunun kilosu yüzünden çok üzüyorlar. Kaç kere açıklama yaptı.

Ollaluna yıda oğlu konuşmuyor diye çok üzücü şeyler yazmışlardı kadında en sonunda oğlum gerizekalı rahatladınız mı diye bir açıklama yapmıştı. Ne kadar acı insanların içi bokluk dolu birisi onlara kötü yorum yaptıgında kendi yavruma edilen bir söz gibi üzülüyorum. Bu yorumları yapabilenler nasıl yaratıklar akıl ermiyor.

aynı şekilde akademisyen annede o his hiç oluşmadı bende umarım da yanılmıyoruzdur

ay sorma bende dağınıklık diz boyu :olamaz: bir gün bir video koymuşum saç havlum tam hatırlamıyorum koltukta mı sandalyede mi ne kalmış ama yani benim odağımda hatta umrumda da değil :KK53: videoyu paylaşmışım ki muhtemel kızımın çok eğlendiğim bişiyidir ay alakasız bir yerde o havlu konusu açıldı tabi ben şok yani beni bilen biliyo bir video çekicem diye de bütün evi toplicak halim yok tabi havluyu alsam ii olurmuş ama :oops: ama zaten öyle de bi iddiam yok kocişkolatama (ay böyle bahsettiğimi bilse :ruh:) sunumsuz yakalanıyorum sürekli ben :kızgın::KK53:

Bornoz değil ya:KK70: hem olsa millete ne:KK70: ay ne garip insanlar sanırsın kendileri sarayda uşaklar arasında yaşıyolar:KK70:

Oyuncuannemerve diye bi hesap var ig de arada evin halinin fotosunu paylasiyo ordu gecmis gibi evden :KK53: 3 cocugu vardi dogru hatirliyosam. Havludan nem kapan arkadaslar onu gorseler kadini asar taslardi heralde :KK70: hatta bi fotoya cok gulmustum atayim ozelden sana.

Bu arada bende banyo sonrasi havluyu bazen kapi koluna asarim. Asmaya giderken bisey falan cikiyo en kolay orasi olunca oraya koyuveriyorum:olamaz: bi de unutuyorum :olamaz: esim habluyu kotdugu yere bak ya diye cemkirir her seferinde

Oyuncuannemerve diye bi hesap var ig de arada evin halinin fotosunu paylasiyo ordu gecmis gibi evden :KK53: 3 cocugu vardi dogru hatirliyosam. Havludan nem kapan arkadaslar onu gorseler kadini asar taslardi heralde :KK70: hatta bi fotoya cok gulmustum atayim ozelden sana.

Bu arada bende banyo sonrasi havluyu bazen kapi koluna asarim. Asmaya giderken bisey falan cikiyo en kolay orasi olunca oraya koyuveriyorum:olamaz: bi de unutuyorum :olamaz: esim habluyu kotdugu yere bak ya diye cemkirir her seferinde
ay gördüm benim halime şükür dicem de tek çocukla böyleyim ben şimdi kadıncağıza da ayıp olmasın sayısı üç olsa evi ne götürür demiyim :olamaz:
aslında da bende olay böyle tam yerine koycam yook su istiyorum oyuncağım nerde ben bunu giymicem krizleri derken neyi nereye koyduğumu farketmiyorum bide sadece eşim görse neyse fotolayıp videolayıp sergiliyorum tuh kaka ben :kızgın::KK53:

o sunum mevzusunu geçen gün eşime anlattım:KK70: ben eve gelince bi kap yemek var mı derdindeyim milletin derdine bak dedi:KK53:
ay bende geçen mısır patlattım minnak kaplarım vardı sunumu güzel diye koydum neyse bir iki avuç alıyo almıyo tabi bu kaplar ben içerden getir götür en son kalktım koca bir meyve tabağımsı bir kaba koydum geldim eşim bakıyo gülüyo ben bakıyorum gülüyorum :KK48:

ay bende geçen mısır patlattım minnak kaplarım vardı sunumu güzel diye koydum neyse bir iki avuç alıyo almıyo tabi bu kaplar ben içerden getir götür en son kalktım koca bir meyve tabağımsı bir kaba koydum geldim eşim bakıyo gülüyo ben bakıyorum gülüyorum :KK48:
patlamış mısır da ancak öyle sunum yapılabilir yani bana göre kova lazım kova:KK70:

ay bide anneciğim ya sen git halıya koltuk örtüsü ser yarısı dışar da koltuklara başka renk örtüler ser ev kirlenmesin ani biri gelirse dara düşmiyim diye çareler üret tabi bide benden bıkbıklanma işit onun yüzünden bişi çekip koyamıyorum ya ev çingene pazarı gibi :rolleyes:

ay bide anneciğim ya sen git halıya koltuk örtüsü ser yarısı dışar da koltuklara başka renk örtüler ser ev kirlenmesin ani biri gelirse dara düşmiyim diye çareler üret tabi bide benden bıkbıklanma işit onun yüzünden bişi çekip koyamıyorum ya ev çingene pazarı gibi :rolleyes:
kadıncağız seni düşünmüş işte :anne: çocuklusun sen :KK70:

Sen kendi evine zor yetiyorsun bide okula mı gideceksin. Berzeliusa katılıyorum vermeyen gitsin bi zahmet temizlesin.

Allah yardımcınız olsun. 1 ay çabuk geçer inş.

Arkadaşımın kızı öyleydi ama görsen saniye elini burnundan çıkarmıyordu arkadaşım bi kere bile çek elini demiyordu şimdi hiç yapmıyor. Dönemsel bişey ama gerçekten bende hiç sevmiyorum ve sessiz kalabilirmiydim bilemiyorum.

Silmiş yazdıklarını. Gölgeymişim şermin zaten bensiz dünyasını çokdan kurmuş. Onun için çocukları kitapları hayalleri vardı gibi şeyler yazmış. O istedi boşanmayı bende saygıyla karşıladım gibi şeyler yazmış. Adamın adıda nejat çarkacı.
Aynen canım bileklerim de kist var biliyorsunuz çok ağrı yapıyor zaten kendi evimde temizliği zor yapıyorum okul mümkün değil benim için evim kalabalık işim bitmiyor ben kesinlikle kabul etmeyeceğim zaten
sende para vermeyi seçmişsin ki bizde de öyle durumlar olduğunda para toplayıp veriyoruz hatta bizimki gelenekselleşti de diyebilirz :)

canım biz de özlemişiz seni çok teşekkürler bitti gitti çok şükür

ben olsam kesinlikle para verirdim :oops:

sanki hissedilir bişeydi sanki eşine hayatında yer çok az gibi geliyordu bana haklarında hayırlısı olsun

bizim doktor 2 yaş aşısından sonra 4 yaşa kadar aşı yok dedi

inşallah kazasız belasız döner evinize kızın içinde sorunsuz bir süreç olur
Esimde aynısını diyor kermesin amacı okul için para biriktirmek değil mi neden ugrasasin para gönder diyor cuma günü kermes bakalım birşeyler yapcam artık
son günlerde biraz içedönüğüm ben bi durgunluk var sonbahar bana da mı çöktü ne aksi giden bir takım işler, başka sağlık sorunları, dost kazıkları fln filan
ama dün akşam çokca uzun zaman sonra kendimi acayip iyi hissettim arkadaşlık konularında
teslim etmemiz gerekn bir ödev vardı yl da dün gece 12 de sondu oradan arkadaşlarla bir vatzart grubumuz var orada yazışıyorlar fln bende yarın teslim etsem geç olur mu diye yazdım senin yerine yapayım diyen ben gece geç yatıyorum her türlü sorun için yaz diyen arayıp yardım edeyim diyen hatta örnek alayım diye kendi ödevini gönderen ay ben zaten ağlak bir taraftan ödev yetiştiriyorum diğer taraftan gözyaşlarımı siliyorum eşim karşımda gülüyo
ödevi bitim saatine bir iki dakka kala teslim ettim o ara tabi grup coşmuş ne oldu yaptın mı hadi ooo fln :)
kısa zamanda ne güzel bağlar kurmuşuz dedim iyiki ertelemeden o dönem başlamışım dedim gaza getirenler için dua da ettim :)
sonra siz de düştünüz aklıma bir kez daha şükrettim..
Canim benim ya nasıl da sıkılmışsin hemen darina yetişmişler ne güzel
Allah hepimizi hep iyilerle karsilastirsin inşallah
Reglime 10 gun var ama goguslerim sis. Karnimda hafif sanci var. Dunden beri aklima getirmeyeyim diyorum ama hamilemiyim yoksa diye dusunmeden edemiyorum gecen ayin 20sinde regl oldum. Hamile olsam bu kadar kisa surede belirti olmaz di mi?
Stres oldum resmen ihtimalde vermiyorum olduguna ama korunurken hamile kalanda cok.
:KK17:
seninle ayni zamanda olmuştuk regl demi canım bende şu an bir belirti yok reglime bir hafta kala öyle oluyorum hakkında hayırlısı ama korunurken hamile kalanlar da oluyor aklıma geldi mahtuana korunurken hamile kalmıştı onun bebekleri de büyümüştür şimdi

Kızlar dun gece geç vakit kalkmistim çocuklara bakayım dedim küçük oğlumun odasına girdim üstünü açmış orttum ondan sonra da öpüp çıktım odadan bugün oğlum anne gece sen beni optunmu diye sordu evet uyandinmi sen dedim hayır uyuyordum ama hissettim dedi nasıl hoşuma gitti hissetmiş optugumu :KK36:

Ben de havlumu bazen peteğin üstüne koyuyorum :KK48: ayrıca tanıdığım herkese bana haber verin gelirken diyorum malum 3 çocuk kızım dağıtıyor büyük oğlum bayağı dağınık bir çocuk küçük oğlum bir tek düzenli ve titizdir bazen ki hafta sonları ev dağınık oluyor:KK53:

Kızımın dünden beri iştahı yok bugünde buram acıyor diyerek sol yanağını gösterdi ağzını açtırıp dişine baktım arka azisi bembeyaz ha patlamış ha patlayacak ilk çıkan mahvetmisti bizi inşallah bu daha kolay çıkar

Makas-kesiniy
Bıçak-kesiniy
Çanta-okuya didiniy
Kalem-yazınıy
Para-ayınıy
Araba-süyünüy
Çorba-içiniy
Yemek-yeniy
Ayakkabı-giyiniy
Tuvalet-yıkanıy
Park-kay kay süyünüy
Kitap-okunuy
Tarak-şaçını tayay

Yalnız tuvalet YIKANIY :halay:

son günlerde biraz içedönüğüm ben bi durgunluk var sonbahar bana da mı çöktü ne aksi giden bir takım işler, başka sağlık sorunları, dost kazıkları fln filan
ama dün akşam çokca uzun zaman sonra kendimi acayip iyi hissettim arkadaşlık konularında
teslim etmemiz gerekn bir ödev vardı yl da dün gece 12 de sondu oradan arkadaşlarla bir vatzart grubumuz var orada yazışıyorlar fln bende yarın teslim etsem geç olur mu diye yazdım senin yerine yapayım diyen ben gece geç yatıyorum her türlü sorun için yaz diyen arayıp yardım edeyim diyen hatta örnek alayım diye kendi ödevini gönderen ay ben zaten ağlak bir taraftan ödev yetiştiriyorum diğer taraftan gözyaşlarımı siliyorum eşim karşımda gülüyo
ödevi bitim saatine bir iki dakka kala teslim ettim o ara tabi grup coşmuş ne oldu yaptın mı hadi ooo fln :)
kısa zamanda ne güzel bağlar kurmuşuz dedim iyiki ertelemeden o dönem başlamışım dedim gaza getirenler için dua da ettim :)
sonra siz de düştünüz aklıma bir kez daha şükrettim..
:) insan çevresinde böyle insanlar olduğu sürece kendini çok iyi hissediyor gerçekten.
Eşimde şuaralar en yakın arkadaşlarından birinden büyük bi kazık yedi :KK43: ama bi taraftan da mutlu çünkü herkes eşimin yanında oldu. Yediği kazık bizi maddi açıdan da epey zor duruma düşürdü ama bi sürü arkadaşı aradı yardımcı olabileceklerini söyledi. Şükür şimdilik maddi desteğe ihtiyaç yok gibi ama olursa etrafta çok dost varmış onu gördük.

Sosyal medyada mutlu mesut aşk tazeleyen bi sürü arkadaşım var. İnan hiç anlamıyorum. Mutsuzsun işte. Hele bi tanıdığım eşiyle o kadar mutluyduki !! Düğün olmadan boşandı. Biri eşi tarafından aldatıldı ama kısa süre sonra canımlı cicimli evlilik yıl dönümlerini kutladılar. Bunun gibi çok şey gördüm sosyal medyada.

X