Annelerin Güncesi

Canim üzme kendini biz denize gittik birkaç defa bizimkide ayni sudan çıkmak istemedi simdi hareketli zamanları hızlarına yetişmek zor oluyor bizde haftaya gitcez bakalım ne yapcaz muhtemelen bizde denizden havuzdan cikmayacagiz gecen sene kizkardesimlerle gitmistik o bana abla hiç elleme iyice yorulsunlar sonra da uyuturuz demişti öyle de oldu suda oynadılar bol bol sonra da odaya çıkıp uyuttuk bizde ya yattık ya da kardesimle kahve ictik uyanınca ayni tempo devam ettik:)ama bu sene tatil günümüz uymadı onlar da simdi tatildeler beraber iyi oluyordu ama olmadı maalesef
canım Allah kolaylık versin inşallah kızının uykusu düzene girer sen de dinlenmiş olarak gidersin işe

Canım eşim ev işlerinde yardımcı olur olmasına da benim kız babası sadece kendisiyle ilgilensin istiyor adamcağız lavaboya bile gidemiyor dolayısıyla bende ev işlerini yapıyorum o geldikten sonrA.

İnşallah canım.

Normal canım da ikinizi birden istemesi de sanırım uzun zamandır birlikte az vakit geçirmenizden kaynaklı istiyo olabilir.
Bizim tatilde de öyleydi, sudan çıkaramadık hiç, ağlamalar oldu ama onun yorulduğu zamanlarda çıkarıp hadi dondurma yemeye gidelim hadi şurdaki çocuklara bakalım diye dikkat dağıtıp oradan uzaklaştırıyorduk yoksa sabaha kadar kalacak havuzda, düşün biz tatilden geldikten sonra bir kaç video izleyim dedim onu bile izletmedi ağladı, su yok su nerde diye ağladı
Benim kuzu da bu ara uyku saatini 11-11.30 a çekti en geç 10da uyutuyordum eskiden o bile beni inanılmaz yoruyor, bir de ağlıyor uyuturken kendimi çok kötü hissediyorum, kucağıma alıyorum, ağlaması dursun diye masal anlatıyorum, ağlatarak uyusun istemiyorum, kuıcağımda hafif dalıyor öyle yatağına koyuyorum.
Yemek vs tek çeşit yapıyorum yanında yoğurt salata vs ile geçiştiyorum, ev işi de mümkün olduğunca haftasonuna bırakıyorum asgari olanları yapıyorum çamaşır yıkanacaksa yıkıyorum, sabah asıyorum beklemiyorum bitmesini, bulaşık keza öyle, makineyi boşaltamadım sabah

canım benim hiç birimiz doğru dürüst ve hemen hemen bi çok yerde idare edemiyoruz eserikli yaşında onlar. valla havuzun içinde yemek yedirip kenarda sandviç yemişliğimiz var bizim etraftaki gözlere aldırış etmeden eşimle beraber aynı saatte ve masa da yemek yemişliğimizde çok az valla ben eğlenebildiğim anların tadını çıkarıp ötelerine yormadım napalım seneye daha güzeli olur bu arada çocuk havuzu ve mini club favori mekanlarımızdı bizimde yapacak bişi yok acısını çıkarcağımız günleri bekleyelim

canım bi süre sonra alışıyo insan mutlaka alışıyo hele de başka seçim şansın yoksa

Canım inan biz de aynıyiz disarlarda. İstediği olmazsa yerlerde yatıp ağladığı da oluyor millet bize bakıyor ve ben artık gülüyorum susmasini bekliyorum. Bu dönemde geçecek inşallah. Sen kendini üzme tadını çıkarın tatilinizin.

Kızlar keremalpin uyku durumu çok değişti iki yaştan sonra. Sürekli düzen kurmaya çalışıyorum ama 3-5 güne patlak veriyo. Öğle uykusu uyusa çok geç yatıyor uymazsa çok yorgun olup huysuzluk yapıyor. Ben napsam bilemedim. Öğle uykusuna yattı mi 1 saat yatıp kalksa mesele olmazyacak bence ama en az 2 buçuk 3 saat uyuyor haliyle geç yatıyor gece. Merak ettiğim şey şu öğle uykusu olmak zorunda mi gelişimi açısından, uyutmasam mi ki artık. Siz de durumlar nasıl

K kaapi canım doğum günün kutlu olsun. Sevdiklerinle nice mutlu yılların olsun. Yeni yaşında Allah hayırlı dileklerini kabul etsin.

Sabah kaçta kalkıyor canım.

Sagolun kizlar. Ne biliyim cok gerildim. Gunduz vikmiyoruz havuzdan bi sikayetimde yok aslinda zaten en cok kizim icin istemistim bu tatili. Tabaklarimizi alip havuzun kenarinda oturup yiyoruz. Kimseyi de takmiyorum gunduz. Ama iste aksam 6 da havuz kapaniyo. 7 de aksam yemegi var. Hava kararmaya basliyo zaten. Miniclup oyun parki hep karanlik. Park diye cildiriyo. En son rica ettik actilar isiklari. Neredeyse bine yakin kisi var bir ton cocuk var aglayan bir tane bilr gormeyince ben nerde yanlis yapiyorum diye kizmistim o an kendime
O kadar da yoruluyo. Buyuk su kaydiragindan kayiyo kucuk kesmiyo kucuk hanimi. Simite bindirip ondan kaydiriyoruz. Defalarca ciktik heralde o merdivenlerden. Benim baldirlarim agridi ama onda tik yok yine de oglen uykusu uyumuyo. Uyumadigi icinde haddinden fazla huysuz.

En son aksam cocuk diskosunda oynuyo bi guzel sonrada kucagima gelip aninda siziyo.
Allahtan o varmis yoksa yanmistim heralde.

bizimde durum ayni öglen olurda uyutabilitsem (cogunlukla uyumuyo) aksam cok gec yatiyo.
Uyumazsa da cok huysuz oluyo
Emzigi emzirmeyi biraktigimizdan beri boyle duzeltemedim.bir turlu

Anladım canım yemek zaten dediğin gibi yapabiliyorum. Ev işi dersen temizlik hastası değilim ama çocuk alerjik diye haftaiçide yapıyorum mecburen d

Evet alışıcam mecbur başka çare yok
Canım geç yatsa bile gece uyanmadan uyuyorsa iyi. 3 yaşa kadar öğle uykusuna ihtiyaçları varmış ama erken bırakanda var. Benim kızda öğlen uzun uyuyor ama gece uyumuyor. Öğlen uyutmasam olmuyor çünkü deli gibi uyumak istiyor. Bende nolcak böyle bilmiyorum

Ben öğlen uyuması taraftarıyım ya, küçük daha onlar gün içerisinde dinlenmeliler.
Benimki de öğlen iki saat uyuduğu için gece ondan önce uyumaz. Eskiden sabah erken kalkıyorduk dolayısıyla öğlen ve gece uykusuna da daha erken geçiyordu. Yaza girdiğimizden beri sabahları geç kalkıp akşamları da daha geç uyuyoruz

S Simyada canım sipraktini uzman dr mu yazdı. Günde ne kadar veriyorsun? Sipraktinin alerji şurubu olduğunu yan etki olarak iştah ve uyku yapabildiğini söyledi mi canım drunuz? Yan etkileri çok olan bir ilaç zaten iki yaşından önce kullanılmıyor iki yaşından sonrada ihtiyaç dahilinde kullanılıyor. Uyku ve iştah için kesinlikle önerilmiyor. Belki bilgin yoktur diye söylemek istedim canım

Su ne ekersen onu bicersin sozu, cocuklara zorla yedirdigimiz yemekler icinde gecerliymis Surekli bir seyler uzatiyor yemem icin istemeyince agzima zorla tikistiriyor. Bazen kasik kasik zorla migdem bulana kadar yediriyor. O an cocuga zorla yemek yedirmeye calistigim anlar aklima geliyor

Evet canim doktorumuz profesör. Gunde 2 kere 1 çay kaşığı veriyorum. Aslında 1 hafta önce vermişti ama ben yan etkileri için kullanmak istemediğimi söyledim ama kızım çok daha kötü olunca telefonla aradım yine kullanmami söyleyince mecburen aldim. Bir de Konyanın en iyi doktoru profesör zaten, vardir bi bildiği deyip aldım 2 gündür kullanıyorum. Şimdi daha iyi, dudaklarını çook yolmuyor artık. Uykusu biraz daha iyi sabaha kadar sebepsiz aglamalari yok... ve artık kızımı bugün gülerken kahkaha atarken gördüm.
Canım ilgilendiğin için teşekkür ederim.

K kaapi canım doğum günün kutlu olsun. Sevdiklerinle nice mutlu yılların olsun. Yeni yaşında Allah hayırlı dileklerini kabul etsin.
Çok teşekkür ederim canım
Sabah kaçta kalkıyor canım.
Sabah 8 buçuk bazen de 9 da kalkıyor canım erken geç yatması sabah saatlerini etkilemiyor gibi

bizimde durum ayni öglen olurda uyutabilitsem (cogunlukla uyumuyo) aksam cok gec yatiyo.
Uyumazsa da cok huysuz oluyo
Emzigi emzirmeyi biraktigimizdan beri boyle duzeltemedim.bir turlu
Bizde de emzirmeyi bıraktığımizdan beri durumlar böyle canım. Kaç ay oldu diyorum ki böyle gidecek demekki

Hepimiz yaşıyormusuz bu durumları. Ben öğle uykusunun önemine inandığım için bu kadar takmış durumdayım. Öte yandan gece uykusu da önemli aslında. Geç erken yatsa da gece sorunu yoksa uyuyor ama sabah 8 buçuk 9 gibi kalkar değişmez hiç( tabi çok çok erken kalktığı da oluyor) sapitmış durumdayız yani:))

Canım ben 10 da uyusa razıyım. Gündüz uzun uyuyor keremalp de ama 12 yi buluyor hatta önceki gün gece 1 buçukta uyudu. Dün gündüz hem o uyumak istemedi hem de ben ısrar etmedim akşam dışarı çıktık yastığını aldı da çıktı evden 8 buçuk gibi bebek arabasında uyuyacakmis. Hatta yemek yemediği için sürekli oyaladim yoksa 8 de uyuyacakti kendi kendine. Uyku duzeni diye birsey kalmadı, 2 yil boyunca uyku saatlerine çok dikkat ettim, nerdeyse her gece 9 gibi uyurdu. O kadar düzen boşa gitti. Allahtan uyudugunda sıkıntısı yoksa gece uyanmiyor ona seviniyorum şimdide.

bende uyumasından yanayım sadece onun gelişimi deil kendi ruh sağlığım açısından da :) haftasonu bi kahve içmek için onun uyumasına o kdr ihtiyacım oluyo ki :) ama bizde dışardaysak, evimizin dışında başka bir evdeysek ve evde keyif aldığı bişeylere takıldıysa asla uyumaz sonra uyku saati geçince hiç uyumaz ve onun huysuzluğunu deli gibi hisseder hissettirir
demek yine bu ara hepsi benzer hallerdeler ben önümüzdeki ay başı pedagoga gidicem bakalım neler duyacağım tutumsal hatalarım da olabilir belki ve bir bakış açısı ii gelir

Arda kurulu saat gibi haftanin 7 gunu sabah 6 da uyandigi icin oglen uyusada aksam 9:30-10:00 gibi uyuyor.

Benim kizimda sabah 9-9.30 gibi kalkıyor öğlen uyumak istemiyor abilerinin yanina kaçıyor ama ısrar ediyorum uyuyor uyumazsa çok huysuz oluyor eğer dışarıda olmazsak evdeysek mutlaka uyutuyorum iki saat uyuyor aksam ise zor uyuyor geç uyuyor hele dün gece mahvetti beni saat 12 oldu ben uyumak istemiyorum diyor kalkıyor kaçıyor su içmek istiyorum diyor gülüyor zorla uyudu yine organize çalışıyor bunlar sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…