Annelerin Güncesi

Benim dayımın eşine ms den şüphe etti doktor..tıp Fakültesine yönlendirdi ama yengem hiç umursamiyor. Gitmedi de doktora bidaha.

Ve kizlar size bisey sormak istiyorum. Bu ara kafaya taktim bunu.
Simdi gokce konusma isini tamamen soktu gibi bisey. Konusmakla ilgili bi sikinti yok. Her turlu derdini tam olarak ifade edebiliyo.
Ama bazen kekeliyo konusurken. Genelde ust uste biseyler soylediginde. Heyecanlandiginda yapiyo. Bazen hic takilmadan konusuyo.
Aslinda normal diye dusunuyodum ustunde durmamistim. Parkta 2 kisi soyledi kekeliyerek konusuyo diye. Takip ediyordum. Simdi Kardesm de dedi arada kekeliyo diye.

Bizimkilerde boyle bi durum yok derseniz solugu hastanede alicam
Canım bizde kekeleme yok ama şımardığı zaman yada heyecanlandığı zaman uydurma bişeyler söylüyor hızlı hızlı, hiç birşey anlamıyorum.
Görümcemin oğlunda vardı kekeleme, dra götürdü. Etkilendiği birşey olmuş kesinlikle üstünde durma düzeltmeye çalışma demişti dr. Sonra kendiliğinden düzeldi. Babasına çok düşkün normalde, o dönemde tayin işlerinden dolayı 2-3 ay kadar ayrı kalmıştı babasından. Annesi ona bağlamıştı.

Canım ben bu mesajı daha önce yazmıştım sana ama cevaplamayı unutmuşum :)

Canım bizde kekeleme yok ama şımardığı zaman yada heyecanlandığı zaman uydurma bişeyler söylüyor hızlı hızlı, hiç birşey anlamıyorum.
Görümcemin oğlunda vardı kekeleme, dra götürdü. Etkilendiği birşey olmuş kesinlikle üstünde durma düzeltmeye çalışma demişti dr. Sonra kendiliğinden düzeldi. Babasına çok düşkün normalde, o dönemde tayin işlerinden dolayı 2-3 ay kadar ayrı kalmıştı babasından. Annesi ona bağlamıştı.

Canım ben bu mesajı daha önce yazmıştım sana ama cevaplamayı unutmuşum :)
Kardesimin tanidigi var psikoloji okumus yeni mezun olmus. Ama bi soralim dedik yinede. O da ilk son zamnlarda evde neler oldu diye sordu. Emzik emzirme dedim. Babayla ilgili bi durum var mi dedi. 2 haftadir cok yogun calisiyo pek gorusemiyolar dedim. Ki bu gun de gelmedi hala isten.
O da keske bu donemi esiniz bu kadar yogunken yapmasaydiniz. Genelde bu durumlar cogunlunla babayla ilgili olur. Ustune bir de emzirme emzik agir gelmis olabilir dedi. Sevep buysa bana anlatmadiginiz daha buyuk bi sorun yoksa gecicidir ustunde durmayin hersey normal gibi davranin dedi.

Simdi esim bu tekrarlama durumunu farkederse panik olur kesin. Ben yine arastiriyorum bi pedagog. Ama ciddi anlamda rahatladim sayenizde.
Whatsaptan yazmak istemedim canim simdi gec oldu rahatsiz etmeyom diye tesekkur ederim hepinize. Az da olsa icim rahatladi. Insallah pedagog da gorul onay verirse daha da rahatlicam

ben geçen yıl binerken kızımın şuruplarını kremini suluğunu fln koymuştum bi sorun olmadı tabi şimdi daha sıkı denetimler var nasıldır bilemedim
bu haftalarda daha doğru tahmin ediyorlar sanki ama belli de olmaz arkadaşıma dokuz ay kız dediler doğumdan sonra hepimiz şok pembiş hazırlıkların arasında bir erkek belki sende de tersi olur :) rabbim hayırlısıyla sağlıkla kucağına almayı nasip etsin :dua: bunda olmazsa üçüncüde kız olur belki :p
Tesekkurler canim.Olmadi valiz alcm yanima kasmym hic.
Ucuncu su an soz konusu bile degil ama buyuk konusmayayim:emir_bebek:yarin gitcem bakalim ne dycek dr:KK51:

Bide kızlar yiğit sürekli çığlık atiyo bişey isteyip olmayınca inatlasinca isterken aglarken sürekli bagiriyo.ama öyle böyle değil bütün bina duyuyo.bu huyundan vazgecmiyo hiç bi şekilde o kadar rahatsız ediciki attığı çığlıklar neresinden çıkıyo bu kadar yüksek ses anlamıyorum. Artık baş edemedim o bagirirken başka işle ilgileniyorum daha çabuk susuyo yapma sus dersem inatlasip dahada uzatiyo.kulaklarim sağır olmadan bu iki yaş sendromumu neyse bi an once atlatsak :)

Aynen emre de yigit gibi canim.cigliklarina bir care bulamiyorum.gunduz 2 kere yapiyosa aksam babasi geldgnde 10 kere yapiyo:sinirli:

Ve kizlar size bisey sormak istiyorum. Bu ara kafaya taktim bunu.
Simdi gokce konusma isini tamamen soktu gibi bisey. Konusmakla ilgili bi sikinti yok. Her turlu derdini tam olarak ifade edebiliyo.
Ama bazen kekeliyo konusurken. Genelde ust uste biseyler soylediginde. Heyecanlandiginda yapiyo. Bazen hic takilmadan konusuyo.
Aslinda normal diye dusunuyodum ustunde durmamistim. Parkta 2 kisi soyledi kekeliyerek konusuyo diye. Takip ediyordum. Simdi Kardesm de dedi arada kekeliyo diye.

Bizimkilerde boyle bi durum yok derseniz solugu hastanede alicam

Emre de cumle kuramadigi icin henuz bisey diyemiyorum canm ama bana anormal gelmedi acikcasi.Panik yapma takip et meme emzik birakma sureci de etkilemis olabilir.

lutita lutita baskalari icin hic moralini bozma canim dusunmene bile degmez.Esine ailene kizina ayir vaktini:KK19:

Kardesimin tanidigi var psikoloji okumus yeni mezun olmus. Ama bi soralim dedik yinede. O da ilk son zamnlarda evde neler oldu diye sordu. Emzik emzirme dedim. Babayla ilgili bi durum var mi dedi. 2 haftadir cok yogun calisiyo pek gorusemiyolar dedim. Ki bu gun de gelmedi hala isten.
O da keske bu donemi esiniz bu kadar yogunken yapmasaydiniz. Genelde bu durumlar cogunlunla babayla ilgili olur. Ustune bir de emzirme emzik agir gelmis olabilir dedi. Sevep buysa bana anlatmadiginiz daha buyuk bi sorun yoksa gecicidir ustunde durmayin hersey normal gibi davranin dedi.

Simdi esim bu tekrarlama durumunu farkederse panik olur kesin. Ben yine arastiriyorum bi pedagog. Ama ciddi anlamda rahatladim sayenizde.
Whatsaptan yazmak istemedim canim simdi gec oldu rahatsiz etmeyom diye tesekkur ederim hepinize. Az da olsa icim rahatladi. Insallah pedagog da gorul onay verirse daha da rahatlicam
İyi olmuş sorman canım bende geçici olduğunu dusunuyorum yine pedagoga da goturursun için rahatlar tamamen

cok sagol canm soylicem esime insallah bulur. Birde ege akdeniz bolgesinde kapatamiydi adi unuttum oyle bi bitki varmis cok iyiymis onu arastrcam.
Teyzemde keçi sütü içiyodu atak araları baya seyrelmişti iyi geliyodu köyden alıyodu fazla kaynatıp buzluğa atıyodu çıkarıp içerdi günde yarım litre falan çok tüketünce de karaciğer yağlanması oldu bıraktı galiba şimdi tam bilmiyorum sorarım bi ara

Diyetine uyar stres üzüntüden uzak durursan gayet rahat atlatırsın bu süreci kimseyi takma kafana kızın eşin yeter

Tesekkurler canim.Olmadi valiz alcm yanima kasmym hic.
Ucuncu su an soz konusu bile degil ama buyuk konusmayayim:emir_bebek:yarin gitcem bakalim ne dycek dr:KK51:

Aynen emre de yigit gibi canim.cigliklarina bir care bulamiyorum.gunduz 2 kere yapiyosa aksam babasi geldgnde 10 kere yapiyo:sinirli:

Emre de cumle kuramadigi icin henuz bisey diyemiyorum canm ama bana anormal gelmedi acikcasi.Panik yapma takip et meme emzik birakma sureci de etkilemis olabilir.

lutita lutita baskalari icin hic moralini bozma canim dusunmene bile degmez.Esine ailene kizina ayir vaktini:KK19:
Aynen yiğitde baba si gelince cogaltiyo çığlık atmayı. O kadar babasına duskunki ama öyle böyle değil çocuk baba diye deli oluyo.ben hiç böyle sevgi görmedim babaya karşı bu kadar duskunluk.ilgi toplamak için dahada cogaltiyo iyice.halbuki eşim işten gelince hiç ayırmaz yanından akşam uyurken bile babam uyutsun diyo eşim yorgunum falan demeden dakikalarca salliyo.kıyafet lerini babası giydir sin istiyo giydiriyo çiş yaparken babasını istiyo yanında ki kapıyı kapatır kimseyi almaz yanına normalde.konu başka yere kaydı sanırım:) çığlık sorunundan baba duskunlugune geçtim bu başka bi konuydu aslında neyse yani iki yaş sendromundan sebebiyet idare ediverin beni artık :mad::))

Aynen yiğitde baba si gelince cogaltiyo çığlık atmayı. O kadar babasına duskunki ama öyle böyle değil çocuk baba diye deli oluyo.ben hiç böyle sevgi görmedim babaya karşı bu kadar duskunluk.ilgi toplamak için dahada cogaltiyo iyice.halbuki eşim işten gelince hiç ayırmaz yanından akşam uyurken bile babam uyutsun diyo eşim yorgunum falan demeden dakikalarca salliyo.kıyafet lerini babası giydir sin istiyo giydiriyo çiş yaparken babasını istiyo yanında ki kapıyı kapatır kimseyi almaz yanına normalde.konu başka yere kaydı sanırım:) çığlık sorunundan baba duskunlugune geçtim bu başka bi konuydu aslında neyse yani iki yaş sendromundan sebebiyet idare ediverin beni artık :mad::))
Ne güzel babasına bayağı duskunmus benim kızım bana çok duskun babası işten geliyor sevmek istiyor kaçıyor babasıyla bir dk durmuyor wc ye giriyorum eşimin sesini duyuyorum şu kadını wc de barı rahat bırak kızım diye konuşuyor sonra kapıya geliyorlar :KK70: bensiz hiç durmuyor

Kızlar kendimi çok halsiz hissediyorum ve vücudum sıcak sanki yanıyorum bu bende hep vardı zaten dereceyle olctum 37 çıktı acaba yine idrar yolu enfeksiyonu mu geciriyorum senede iki üç kez geciriyorum zaten ama yanma yok bu defa yanma olduğunda aşırı ilerlemiş oluyor bu hafta dra gitcem kan,idrar tahlili yaptircam saclarimda çok dökülüyordu zaten bir de gogsumde beze vardı onun kontrolü var ona baktircam büyüme varmı diye

Kızlar kendimi çok halsiz hissediyorum ve vücudum sıcak sanki yanıyorum bu bende hep vardı zaten dereceyle olctum 37 çıktı acaba yine idrar yolu enfeksiyonu mu geciriyorum senede iki üç kez geciriyorum zaten ama yanma yok bu defa yanma olduğunda aşırı ilerlemiş oluyor bu hafta dra gitcem kan,idrar tahlili yaptircam saclarimda çok dökülüyordu zaten bir de gogsumde beze vardı onun kontrolü var ona baktircam büyüme varmı diye
İhmal etme canım git tabi.aklına takıliyo insanın sürekli böyle durumlar kontrollerini aksatınca. bendede çok kansızlık oluyo ilaç kullanıyorum duzeliyo ama bi süre sonra yine oluyo bu ara baş donmelerim arttı yine kanım düşünce oluyo. aslında gitmem lazım erTeli yorum.

İhmal etme canım git tabi.aklına takıliyo insanın sürekli böyle durumlar kontrollerini aksatınca. bendede çok kansızlık oluyo ilaç kullanıyorum duzeliyo ama bi süre sonra yine oluyo bu ara baş donmelerim arttı yine kanım düşünce oluyo. aslında gitmem lazım erTeli yorum.
İlk evlendiğim yıllarda benimde kanım çok dusuktu sonra sağlık ocağındaki aile hekimi 3 kutu kan ilacı yazdı o küçük siseler var ya ondan hepsini bitireceksin tekrar kanına bakcaz dedi sonra bakılınca kanım yükselmişti geçen sene de iyiydi ama çoktandır baktirmadim tekrar baktircam sende ihmal etme canım

Esim tam tahmin ettigim gibi cok buyuk tepkiler verdi yine. Bi yandan da onu idare etmek zor olacak.
Eski videolara falan baktim dinledim tek tek. Heyecanli oldugunda falan yine tekrar yapiyomus ilk heceleri. Ama en fazla 3 tekrar.

Simdi 10 kez tekrarliyo ayni heceyi neredeyse. Kitaplari resimelrine bakarak anlatir. Ara ara takar bazi resimlere surekli gosterip anlatir. Bu gun yine anlatirken cok fazla kekeledi. Zorlandi. Bana verdi oku anne diye. Kvlere gittik direk dediler kekeliyo mu bu cocuk diye.
Cok sik yapiyo sadece heyecanlandiginda da degil. K ile baslayan hemen hemen her kelimeyi zorla cikariyo. Ama neden se sadece cumlenin basinda oldugunda kekeliyo.
Denemek icin kirmizi kafali kurbaga cizdim. Tek tek soylerken hepsini kekeledigi halde. 3 unu bu sekilde yan yana soylediginde sadece kirmiziyi kekeledi.

Siyirmaya az kaldi. Bi geleydi pazartesi rahatlicam biraz. Elimde olmadan cocugu inceliyorum surekli. Benim yuzumden strese girecek

Bir de emzirmeyi biraktiktan sonra adet duzeni sasan var mi?
Adet zamaninda ki gibi kasik agrilari cekiyorum. Ama kanamam yok.

Gogusum kizardi. Dokundukca yumru hissediyorum. Sagdim buzla masaj yaptim biraz. Sagima yatamiyorum yine de. Maydonoz mu sariliyodu kesilmesi icin. Agriyo bildigin sagima yatamiyorum.
Nasil hallettiniz sut kesme isini? Ilac mi istesem ki gidip

A Akaibu canim kefir mayaliyomusun hala. Nerden aliyodun myayi. Tutturamiyorum birturlu hazir almaktan yanada degilim hira cok seviyo bende artik tuketicem kendim yapsam daha iyi olcak

Gogusum kizardi. Dokundukca yumru hissediyorum. Sagdim buzla masaj yaptim biraz. Sagima yatamiyorum yine de. Maydonoz mu sariliyodu kesilmesi icin. Agriyo bildigin sagima yatamiyorum.
Canım ben nane sarmıştım ama soğuk olası lazim en iyısi de buz hem rahatlatmisti hemde azaltti sütü

A Akaibu canim kefir mayaliyomusun hala. Nerden aliyodun myayi. Tutturamiyorum birturlu hazir almaktan yanada degilim hira cok seviyo bende artik tuketicem kendim yapsam daha iyi olcak
mayaliyorum canim. Gunluk mayaliyorum hatta artik. bana face de ki kefir kardesligi grubundan gonderdiler. Bazi mayalar durdukca.etkinligini yitiriyolarmis. Belki o yuzdendir. Bende hazir satilanlardan almistimda tutturamamistim hic. Havalar sicak ama kargoda bisey olmuyosa bende fazla var maya gonderebirim sana bi arastirayim.

Bir de mayayi aktive etmek icin az miktarda 1 sutle bir kac kez mayalamak lazim mis. Yaptin mi onu. Bir de nasil mayaliyosun. Brnde basta tutturamamistimda bir turlu

Canım ben nane sarmıştım ama soğuk olası lazim en iyısi de buz hem rahatlatmisti hemde azaltti sütü
sagol canim sik sik yapayim bari cok rahatsiz ediyo cunku

Cnm ben de Suan meme bıraktırıyorum bugun 3. Günümüz göğsüm sis Ağrı'yo taze nane yaprakları konuyomus 1-2 saat buzdolabında beklettikten snra gogse koycan 1 gun kalcak ole bende bugun denicem
Gecemiz zor geçti meme istemiyo ama gece uyandığında uykuya tekrar geçemiyor memesiz ve hiç susmicak gibi ağlıyo

X